Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #39306496


#39306496
törölt tag

Engem az érdekel, hogy a kutyák mikor alszanak, ugyanis én kutyát aludni még nem láttam, csak amikor még icipici, kb. zsemlenagyságú volt. Németjuhász, hmm. A házunkat volt idő mikor németjuhász védte, komoly, mély hangon ugatott, de a mostani labradorunk hangja a sikító 140 kilós nő, és a gyakorlott operaénekes között van valahol. Sipítozó hangon ugat, 24/7-be, mikor jónak látja, tehát nem vagy egyedül ezzel a problémáddal.

[ Szerkesztve ]

(#2) lorenzen


lorenzen
aktív tag

A helytelen kutyatartási szokások nagyban hozzájárulnak az ugatási mánia kialakulásához.
Tavaly évvégén halt meg a 15 éves yorkink. Úgy 10 éve Pécsen laktunk, néhány évet. Ott tanult meg ugatni a kutya. Addig nem voltak ugatós kutyák a környékünkön. Miután nyugodtabb helyre költöztünk, a kutya is abbahagyta az ugatást.
PS:
Minden kutya fejére nem rakhatsz ilyen fejhallgatót, hogy ne hallják egymást. :DD

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#3) Thunderzolee

Nekem macskám van. Az nem ugat. :B

aerodavid2:
Sipítozó hangon ugat, 24/7-be...
Ilyet is csak egy kocka írhat.. ehhehh.. :P

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Szegény kutya, milyen gazdája van:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Engem sosem zavart a kutyaugatás.
Már lassan 8 éve, hogy nincs kutyám, de hiányzik. :)

(#6) Samus válasza lorenzen (#2) üzenetére


Samus
addikt

Nem minden kutya fejére akarok ilyet rakni. Csak a sajátomra :))

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) Winner_hun válasza Samus (#6) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ne a kutya hanem a saját fejedre tegyél. Egyből kettőt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) Samus


Samus
addikt

A saját fejemre szándékoznák tenni, ha lenne rá megfelelő keret, addig viszont kénytelen vagyok hallgatni. Érdekes, hogy amíg nem hoztak a környékre idióta kutyákat (a miénk még fiatal volt, olyan 3-4 éves, most 7), addig csöndben volt, és csak a kutyasétáltatókat ugatta meg.
A kutyák is alszanak, csak valami furcsa módon azonnal fel tudnak ugrani, ha van valaki "akció"...
Számítottam rá, hogy lesz egy nagy "kutyabarát", aki leharapná a fejem, de nem tehetek róla, hogy idegesít az ész nélküli ugatás. De én legalább nem verem a kutyámat, és nem tartom éjjel-nappal láncon. 5 éves koráig nem látott láncot sem, valószínű ennek köszönhető, hogy alapesetben nagyon játékos. De ugatni ettől függetlenül tud...A legidegesítőbb viszont a szembeszomszéd kutyája. Állandóan láncon van, mert kedves szomszédunk nem ér rá az újjonan épített ház köré egy sima drótkerítést felhúzni...Igazából már sajnálom szerencsétlent, de ettől függetlenül idegesít az ugatása. Az ő mániája, hogy éjjel mindenre ugat, ami csak a közelében van, enni pedig úgy kér, hogy ugatja a saját tálját...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) S e t h


S e t h
nagyúr

Nekem kb annyira való a kutya mint pl Gyurcsánynak vagy Orbánnak a kormányzás.
Egyáltalán minek neked kutya ha elég lenne egy tamagocsi is?
Egy kutyabarátnak a szőr feláll a hátán az irományodtól.

MIért nem használsz füldugót?Az ilyen "problémáknak" huzamosabb ideig kitett emberek szoktak időnként ámokfutásba kezdeni, mert őket már régóta idegesítette valami.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10) Samus válasza S e t h (#9) üzenetére


Samus
addikt

A kutya családi. Füldugó pedig felejtős, idegesítő dolog, csak favágás közben hasznos, de akkor életet ment. Azért ámokfutónak ne nézz...El sem tudod képzelni, hogy mennyi ideig gondolkodtam, hogy megírjam-e ezt, vagy sem, mert tisztában voltam vele, hogy ez lesz belőle. Vagy az én fejem szídják, vagy nem érdekeli őket. A politikát hagyjuk ki, mert én tudok gondoskodni a kutyámról (minden oltása megvan születése óta, naponta kétszer kap enni, nem csak tápot, mindig van vize, saját helye, és az udvart is takarítom utánna), ez pedig nem mondható el a kormányról és az országról...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) ladybug válasza Winner_hun (#4) üzenetére


ladybug
őstag

Osztom a véleményed.

Samus: Szörnyű, hogy kutyát tartasz, és arról nyafogsz, hogy mennyire zavar az ugatása. :(
Az ember megszelidítette a kutyát. A kutya ösztönösen védi őt és a saját környezetét. Ez a kutya feladata. Nem fogja megkérdezni, hogy mozog-e, él-e az a valami, amit ugat. Ő egyszerűen meg akar felelni a gazdinak és az elvárásoknak, és ugat mindenre, amit fenyegetőnek érez.
Szerintem örülhetnél, hogy ilyen odaadó kutyád van.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#12) xmaas


xmaas
őstag

Hat az teny es valo vannak idiota kutyak amik tenyleg meg akkor is ugatnak ha nem kene mert egyszeruen szeretik hallani sajat hangukat, de altalaban attol is fugg hogyan nevelik fel azt a kutyat mennyire van elkenyeztetve peldaul haveromnak van 1 nemet juhasza nah az allandoan ugat mint a hulye ha kell ha nem kell de csak akkor amikor felesegevel van otthon mert az megengedi , amikor haver otthon van meg se nyikkan csak csunyan ranez es kuss van .De amugy nincs is mit hibaztani a kutyat mert ugat elvegre o csak igy kommunikal es az koztudot hogy sokkal jobbak az erzekszervei szoval attol hogy mi nem latjuk vagy halljuk, de lehet ok ereznek valamit amit mi nem es jogosan ugatnak habar mi nem erzekelunk semmit :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.