Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Kérem a pécsieket, ha lehet, maradjanak otthonaikban, a saját biztonságuk érdekében

Ha így áll a helyzet, akkor mindenkinek biztonságosabb, ha te maradsz otthon. :DD

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Pedig itt Pesten az igazi kihívás a forgalmi vizsga. :D

***

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Hát a fene tudja. Az biztos, hogy rendesen be lehet bukni véletlenekkel :D Sok ilyet hallottam már. Öreg néninek leért a cipő hegye meg hasonlók...
Én pont az első hóban vizsgáztam városiból anno.
Az első hó esett akkor December 15-17.én. Hát pont én is akkor vizsgáztam.
Ergo még életemben nem vezettem hóban.
Már reggel elkezdett esni. Az oktatóm késett. 1 órát, mert otthon hagyta a jogsiját... Faxa.
Beér vagy fél 9-re. Addigra 15cm hó esett. Mondanom se kell, hogy takarításra nem volt idő se. Kis utcákban meg eleve nem is takarítják az utakat szal elégg stresszesen kezdtem.
Szépen 30-cal zötyögtem :) Az oktatóm rendes volt, segített és nyomta neki egy kicsit. Hogy azért menjek legalább 40-50-nel, nem olyan vészes az a 15cm-es hó. Hát mondom ja, aki még életében nem vezetett hóban... Persze ezt nem a vizsgabiztos előtt beszéltük meg.

A slusszpoén az volt, hogy egy meredekebb ívű kanyarban - pontosabban, amikor kikanyarodtam - szépen meg is pördültem, és becsúsztam egy parkoló övezetbe :D Hát igen, a sok éves 4évszakos gumi hátránya. Meg persze az abszolút kezdőségemé.
Nagyon megijedtem. Na mondom itt vége... Ennyi volt. Ránéztem az oktatómra, majd a vizsgabiztosra... Az meg a lehető legnagyobb nyugalommal mondta, hogy akkor folytassuk csak tovább. Meglepődtem, mivel épp az előbb hullámvasutaztunk egy nagy ívű 180 fokos fordulót :D
De végülis meglett ez is elsőre :)

(#4) Samus válasza ollie (#2) üzenetére


Samus
addikt

Azt elhiszem...nekem még a pécsi csúcsforgalom is elég nagy (délután kettő, három körül)...
Danny: én zuhogó esőben szeretnék vizsgázni.(hó is jó lenne, de az ilyenkor nem valószínű :D) Jó, mert lehet lassan is menni, nem kötnek bele annyi mindenbe. De az a havas mutatvány sem lehetett semmi.
Oh, egyvalami kimaradt: eddig csak egy vizsgabiztossal találkoztam, KRESZ, rutin és most a két forgalmin is Őt kaptam...kezdem azt hinni, hogy nem véletlen...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Gergő_


Gergő_
őstag

20 év alatt vagy? Szerintem ne erőltesd annyira, hacsak nem létszükséglet.

(#6) Samus válasza Gergő_ (#5) üzenetére


Samus
addikt

Most leszek 20.
Miért ne?
(Motorozni fogok, nem autózni...)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) puttputt válasza Samus (#4) üzenetére


puttputt
őstag

Egy ismerősöm úgy vizsgázott (még gimis korában) le, hogy a biztos leparkoltatta pár kanyarvétel után a postánál, majd az élelmiszerboltnál, majd pedig egy kis fogadónál (ott eltöltött kb. 20 percet), aztán vissza a Felügyelethez, meglett a vizsgája. ;] :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8) Winner_hun válasza Gergő_ (#5) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ne búsulj brada':)) Legközelebb tuti sikerülni fog ;)

(#10) Gergő_


Gergő_
őstag

Szerintem ha valakinek nem megy mondjuk harmadszorra sem, akkor nem érdemes a halálba szaladnia, vagy valakit odaszalasztania.Nem értem minek kell jogosítvány pl. minden második 16 évesnek? (Samus nem rólad van szó)
Nekem nincs jogsim, majd akkor ha fent tudok tartani egy autót,ami a sajátom a saját erőmből

(#11) vwpolopg válasza Gergő_ (#10) üzenetére


vwpolopg
őstag

ez hülyeség... attól, hogy valakinek nem sikerül elsőre nem jelenti azt, hogy nem tud vezetni... semmi köze egymáshoz. Ismerek nem egy embert akinek megvolt elsőre és nem engedném áramot sem vezetni, nemhogy autót... a sok ****** aki meg fizet, azokról ne is beszéljünk...

(#12) Gergő_ válasza vwpolopg (#11) üzenetére


Gergő_
őstag

nem azt írtam hogy elsőre, sem azt hogy másodikra :W

(#13) tkazmer


tkazmer
addikt

nekem viszonylag nagy szerencsém volt az összes vizsgámon (minden elsőre meglett)
kresz ment gyorsan, ott nem volt gond, és igazából bele sem néztem a kresz könyvbe :B , rutinnál volt egy kicsit necces eset, de az oktatóm és a biztos jó haverok voltak, így ebből nem lett gond.
az elsősegély szintén viccesen alakult: elvégeztem egy fél délutános tanfolyamot majd pár napra rá vizsgáztam (felfújtam egy babát és oldalra fektettem a társamat).
ezzel szemben volt olyan ismerős, aki elvégzett egy 4 napos tanfolyamot, majd nem ment át, mert olyan elméleti kérdést tettek fel neki, amit éppen nem tudott :))
a forgalmi esetén pedig valahogy kimaradt az útvonal húzás és valami miatt azon az útvonalon mentünk, amelyet előtte az oktaktóval már rengetegszer bejártunk. hibám nem volt, de ha lett volna, se okozott volna gondot, mert az oktatóm és a biztos nagyon jól elbeszélgettek a biztos új audijáról :D

#11) vwpolopg
tényleg vannak akik fizetnek, de nem mindenki fizethető.
az első oktatómnak volt egy tanulója, aki 3 forgalmi vizsgán is megbukott, a negyedikre készült. a vizsgáján azonban nem vett részt, mert hiába készült 6db(!) 20ezressel, olyan biztost fogott ki, akit nem lehet lefizetni :))

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) Winner_hun válasza tkazmer (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

hibám nem volt, de ha lett volna, se okozott volna gondot, mert az oktatóm és a biztos nagyon jól elbeszélgettek a biztos új audijáról

Szerintem attól a vizsgabiztos még figyelt. Nálam is végig dumáltak, a végén meg monda hogy bicajos kikerülésénél, még ha a sávomba is maradok, nem ártana indexelni. Ennyi volt az össz hibám, amúgy én is mindenből elsőre átmentem:)
Mellesleg meg indexeltem, csak nem úgy, hogy bekattintom az indexet, hanem csak lenyomtam a kart.. de mindegy is:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) Samus válasza tkazmer (#13) üzenetére


Samus
addikt

Hogy én nem tudtam ilyen szerencsés lenni...KRESZ simán ment (be hogy paráztunk előtte, aztán 72 pont lett), a rutin...még jobban féltünk (haverokkal kezdtük), de végülis ott is M betűvel zártam...de a városi...az a bajom, hogy elvárják az embertől 20 óra után, hogy profin vezessen...vicces vagy sem, április közepén ültem először úgy autóban, hogy én vezettem...autóm nem lesz, mert nem tudom fenntartani. Helyette egy jó kis robogó. Azután attól függően, hogy milyen kedvem lesz (és lesz-e rá pénzem...), egy A kategóriát is le szeretnék rakni, majd maxirobogót...de ez a jóvő zenéje még...nagyon...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16) Thunderzolee

Halkan megjegyzem, venni is lehet jogosítványt.
Ha már mindenből levizsgáztál, és amúgy is megkapnád, csak a forgalmin mindig elkapálnak, akkor végülis t×kmindegy, milyen áron kapod meg. Persze pénz az nem árt.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) tkazmer válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


tkazmer
addikt

valami központi adatbázis csak van a jogosítványokról is, tehát az egy közúti ellenőrzésnél bukhat..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) Samus válasza tkazmer (#17) üzenetére


Samus
addikt

Ha venni akartam volna, akkor KRESZ után elmentem és vettem volna. Valahogy nincs kedvem kiadni még 50 ezret (vagy többe kerüle, illetékesek? ;] ). Ráadásul, ha bukok vele, akkor már közokirat hamisítást is rám varják, ami már bűncselekmény, ellenben a jogosítvány nélküli vezetéssel, ami tudtommal csak szabálysértés. Tényleg. Mi van akkor, ha van "B" jogsid, és nagymotort vezetsz (amihez legalább "Ak." kellene)? Nem veheti el a jogosítványt, mert elvileg nincs is meg arra a kategóriára. Vagy mégis?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) FPéter válasza tkazmer (#17) üzenetére


FPéter
aktív tag

Van, a pontok miatt!

De egyébként is kapja be, aki jogsit vesz/gyárt/stb. Még legálisan is sok idióta van az utakon, nem kell súlyosbítani a helyzeten.

(#20) tkazmer válasza FPéter (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

Van, a pontok miatt!
no, nagyon helyes!
akkor viszont ezzel a jogosítvány hamisításnak abszolut befellegzett, hiszen a jogosítványra, mint okmányra, csak rendőri ellenőrzésnél van szükség, rendőri ellenőrzésnél viszont mindenképpen kiderül, hogy hamis. ezt már szeretem, végre valami megoldottnak tűnik :K

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) #39306496


#39306496
törölt tag

Azt meg tudja mondani valaki, hogy tényleg csak jogsival rendelkező kísérővel (utassal) lehet-e kocsikázni, míg nem vagy 18? Nem hinném, hogy így van, csak egy ismerőstől ezt hallottam.

(#22) Vakegérke válasza #39306496 (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van jogsid? Van. Akkor vezethetsz egyedül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) tkazmer válasza #39306496 (#21) üzenetére


tkazmer
addikt

nincs azért kizárva, hogy így legyen, kanadában (alberta államban) ugyanis így működik a dolog

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24) #39306496 válasza tkazmer (#23) üzenetére


#39306496
törölt tag

Nem találok erről sokmindent, de ami lényeges, hogy 18 éves kor alatt a "B"-s jogsi külföldön nem érvényes, és vontatni sem megengedett kezdő jogsival (2 évig számít ennek a frissen megszerzett vez. engedély), kivéve ha valaki lerobbant, és a következő szerelőig el akarjuk vontatni.

(#25) tkazmer válasza #39306496 (#24) üzenetére


tkazmer
addikt

18 éves kor alatt a "B"-s jogsi külföldön nem érvényes,
viszont szerintem az EU többi tagországa ilyen tekintetben nem számít külföldnek...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) CsodaPOK válasza #39306496 (#21) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Amikor én kaptam jogsit (~4 éve), akkor a következő korlátozások voltak:
- 18 éves korig MO határain kívül nem vezethetsz
- 2 évig kezdőjogsi: utánfutót, illetve mást nem húzhatsz magad után.

Nyugodtan vezethetsz egyedül. Ilyen tekintetben semmi megkötés nincs.
T betűt SEM kell kitenni az autóra.

(#27) ádyz


ádyz
addikt

Good luck és csak nyugalom, az a kulcsa az egésznek.

(#28) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a második sikertelen forgalmi vizsga után oktatót cseréltem.
A harmadik vizsga az új tanítóval már "simán" megvolt. Azóta már szinte mindennap vezetek, pedig ezt a második vizsga után nehezen képzeltem... :U

Samsung Galaxy A54

(#29) Thunderzolee

Arra gondoltam, h pl. 200e Ft-ért az oktató elintézi, h a vizsgabiztos lepecsételje a papírokat, és egy métert sem kell vezetni Vele ahhoz, h megkapja a jogosítványt az illető. Természetesen az EÜ-vizsga, műszaki, KRESZ már benne van a "csomagban". Nyilván ehhez korrupt vizsgabiztosok, oktatók, is kellenek, de az "adatbázisba" bekerül a jogosítvány.

Azért nem gondoltátok komolyan, h nyilvántartás nélküli jogosítványnak van értelme... :N A jogsit nem csak diszkóban szoktuk személyi gyanánt felmutogatni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30) Samus


Samus
addikt

A mai nap Red Letter Day. Sikeres forgalmi vizsgát tettem. Harmadszorra. Kihúztam a hetes útvonalat (nagyon boldog voltam), és irány Pécsvárad. Vasasnál megfordultunk, azt' adj neki. Annyi hibám volt, hogy valahogy reflektorra keveredett a világítás, egy kolléga szemből rám villantott (a visszajelzőt persze nem látni...annyira halvány), de ezt fel sem írta a vizsgabiztos.
Mikor visszaértünk, csak annyit mondott, hogy a vizsgán megfeleltem. Papírt aláírtam. Balesetmentes közlekedést kívánt. Majd kiszállt. Én pedig örültem, mint majom a farkának.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#31) vwpolopg válasza Samus (#30) üzenetére


vwpolopg
őstag

Gratulálok! :))

(#32) trassher válasza Samus (#30) üzenetére


trassher
addikt

Grat. :C

Én is külsőt útvonalat húztam, rendes volt a vizsgabiztos, 95-ös tempóra csak annyit mondott hogy nem sietünk annyira mert én vagyok az utolsó vizsgázója ma.

Amúgy lenne egy kérdésem. A jogosítványom nincs még 2 éves, 19 leszek novemberben. Külföldre mehetek-e ha a jármű nem az én nevemen van? Azt mondták páran hogy ha minden igaz okmányirodában kell kérni meghatalmazást amit kitölt az autó tulaja és már mehetek is.

Redmi Note 7

(#33) Thunderzolee válasza Samus (#30) üzenetére

Congartulations! :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#34) ádyz válasza trassher (#32) üzenetére


ádyz
addikt

Mehetsz, de nem vezethetsz.

Csak akkor vezehetsz külföldön, ha két éves a jogsid.

Amúgy ez is kérdés, az EU tagállamai külföldnek számítanak?

(#35) Samus válasza ádyz (#34) üzenetére


Samus
addikt

Ha 18 éves elmúlt, kezdő jogsival is mehet külföldre. Ha az autó családi (a tulajdonos és Te is egy címre vagytok bejelentve), akkor úgy tudom, meghatalmazás sem kell. De egyébként igen, egy ilyen irattal tudod tanúsítani, hogy nem loptad. A két év csak utánfutó és vontatás esetében számít. Legalábbis mi így tanultunk KRESZ órán.
Vizsgán "véletlen" megszaladt a lában, a mutató már kúszott 100 fölé,, elengedtem a gázt, majd a motorfék megfogja, hát nem, mert épp lejtőn gurultunk :D de mivel reggel mentünk, senki egy szót sem szólt.
Holnap veszek pezsgőt is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#36) tkazmer válasza ádyz (#34) üzenetére


tkazmer
addikt

meghatalmazás tekintetében külföldnek számítanak (tehát kell meghatalmazás), viszont kezdő jogosítvány tekintetében nem külföld (vezethetsz).

a meghatalmazáshoz viszont nem kell formanyomtatvány, elég, ha te, mint tulajdonos csinálsz valamit, aláírod és két tanú hitelesíti. a lényeg, hogy az a valami tartalmazzon minden szükséges infót (ezt viszont sajnos nem tudom, hogy mik a szükséges infók, alváz, motor és rendszám asszem mindenképp, talán az autó teljesítménye is, színe is, illetve nyilván kell a meghatalmazó neve, születési időpontja, anyja neve, bejelentett lakcíme, talán sz.ig. száma is, és ugyanezez az adatok a meghatalmazott esetében is. a tanúknál vagy nem kell semmi az aláíráson kívül, vagy egy sz.ig.szám kell.)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) ádyz válasza Samus (#35) üzenetére


ádyz
addikt

F*szom se emlékszik már a kresz ezen részeire. :DDD

(#38) Samus


Samus
addikt

Hihetetlen, de három nap alatt megjött a Jogosítványom...múlt hét csütörtök délután voltam okmányirodában, és most hozta a Postás az ajánlott levelet.
Valaki meg tudja mondani, hogy a hátoldalon a jobb felső sarokban a szürke téglalap micsoda? 13-as kódszám, de erről nem írnak...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#39) xXmartXx válasza Samus (#38) üzenetére


xXmartXx
tag

nekem 4 nap alatt jöt meg :R

Üdv. xXmartXx

(#40) igazsagert válasza Gergő_ (#10) üzenetére


igazsagert
újonc

Sziasztok!

Nekem negyedszerre sikerült a forgalmi vizsga, mert nem voltam hajlandó lefizetni a vizsgabiztost.
Már a rutinnál nem fizettem, pedig az oktató külön ezért eljött hozzám... Nem is tudom, hogy gondolta. Ott el is vágtam magam nála, másik iskolába kellett mennem, de ugy sem volt könnyebb dolgom, mert már valószínű "elhintette" a nevemet...

Én csak azt mondom, hogy a tanulók a hibásak. Ha senki nem fizetne, akkor a vizsgabiztosoknak és az oktatóknak eszükbe sem jutna, hogy pénzt kérjenek. De mivel sokan fizetnek, teljesen természetesnek tartják, hogy megkapják, ami szerintük nekik "jár". Na igen... Csak azokkal szúrnak ki, akik becsületesen szeretnék végigjárni a tanfolyamot!

http://jogositvanyommegszerzese.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.