Hirdetés

2020. február 25., kedd

Gyorskeresés

(#1) Lauda

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Nem tudom mennyire követed a win10 topikot, ezerszer ki lett ez tárgyalva. A használt szoftver továbbértékesítése legális az euban. A ms azért nem lép fel ellene, mert nem tud, nem is akar vele mit kezdeni. Max a VL licenceket lövi le egy idő után, ha lejárt a rá vonatkozó időszak, retailt meg minek lője le? Neki teljesen mindegy kinek a gépén fut az a kód. Na mindegy, ha érdekel a téma szerintem kövesd az említett topikot, ott kb kétnaponta előkerül a téma.

(#2) kemotox

kemotox
(addikt)

Gondolom ugyanaz a dolog, mint a játék-kulcsos oldalakon is: lopott kártyával vásárolt kulcsok. Ha kiderül s turpisság, tiltják a kulcsot, akár fel lett használva, akár nem

(#3) samujózsi válasza Lauda (#1) üzenetére

samujózsi
(tag)
LOGOUT blog (1)

Egyáltalán nem követem, amint az látható ;)
Ha nem átverés, akkor nem érdekel igazán.
Zárható.

Azt hittem, találtam valamit, ami igazán jó példa az átverős reklámokra, normálisnak tűnő oldalakon.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#4) Lauda válasza samujózsi (#3) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Nincs ebben semmi átverés. Kapsz számlát is, legalábbis az egyik oldalon biztosan, ahonnan már sokan vettek. De az aprósok közül is többen számlával adják.

[ Szerkesztve ]

(#5) Syl válasza Lauda (#4) üzenetére

Syl
(nagyúr)

Pontosan. Decemberben építettem át a lányom gépét és a Win10 topikban javasolták az egyik ilyen oldalt. Onnan vettem egy licencet, paypallal fizettem, adtak számlát, működik hibátlanul. Ha meg egyszer valamiért mégis tiltani fogják, veszek egy másikat :B 1700 forintot megér.

Words cannot express how much i don't care

(#6) flymi válasza Syl (#5) üzenetére

flymi
(őstag)

1700? Aszittem nagyobb összegekről beszélünk.
Én megbízható forrásból vettem 3 éve win7-et 7500-ért talán, de win10-et is veszek a közeljövőben ami azt hiszem 20k környékén van most matricával, számlával.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7) t72killer

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Ezek megbontott Volume licenszek, ahogy fentebb is elhangzott. Alapból okés, a gond akkor van, ha (sokkal) több embernek adják el a kulcsot, mint amennyiért fizetett valaki: így ha egy 100as csomagról érkezik pl 5000db aktivációs kérelem a M$-hoz, akkor letiltja a kulcsot. Te mint jóhiszemű vásárló az eladónál döngetheted az ajtót, vagy lesz.rod és veszel egy másik 10$-os kulcsot.

#6: valszleg arról van szó, hogy valamennyivel több embernek adják el, mint amennyire a volume szól, így lehet árban "versenyezni". Ez egy ideig nem katasztrófa, de gondolom 5-10x-es aktivációszámnál már besértődik a M$.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#8) flegga92

flegga92
(senior tag)

Több gépre vettem már kulcsot, bár én ebayről, ott volt a legolcsóbb. A legrégebbi lassan 4 éve üzemel hiba nélkül, újra is lett már telepítve, gond nélkül beaktiválta magát újratelepítés után.

(#9) Lauda válasza t72killer (#7) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Retail kódot is tudsz venni.

(#10) Syl válasza flymi (#6) üzenetére

Syl
(nagyúr)

Most még olcsóbb: [kép]

[ Szerkesztve ]

Words cannot express how much i don't care

(#11) t72killer válasza Lauda (#9) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Az mondjuk fura.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#12) MasterDeeJay

MasterDeeJay
(addikt)

Tonnaszám dobják ki a cégek a win7 matricás gépeket. Lekaparni szinte lehetetlen sértetlenül, de le lehet fényképezni vagy kivágni valahogy. Azt meg lehet aktiválni win10-el.
Nekem mindegyik gépem win7 pro matricás és elfogadja a telepítő is a kulcsot.
Én inkább az felé mennék hogy legyen egy eredeti matricám amit tudom hogy csak nálam van. De persze ha valaki előtte leírta a kulcsot és eladta/használja máshogy akkor szívás van.
Jogilag meg ha adnak számlát akkor eredeti, cégnél legalábbis. Otthoni windows meg nem érdekel senkit ha virágbolti.

[ Szerkesztve ]

The Glorious Xeon Gaming Master Race :)

(#13) Jhonny06

Jhonny06
(addikt)
LOGOUT blog

Nekem sajnos már behalt az egyik így vásárolt kulcsom, a többi működik. Szóval azért nem 100%-os a dolog, de megéri.

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#14) Lauda válasza Syl (#10) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Múltkor volt 3 euró is. :D

(#15) laceszgamer válasza kemotox (#2) üzenetére

laceszgamer
(addikt)

Én csak azon szoktam röhögni, hogy azokon az oldalakon is mennek ilyen hirdetések, ahol amúgy G2A-t és hasonló oldalakat meg izomból ekézik. Szóval ha eleget fizetnek, máris nem az ördögtől való a kulcsozás. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#16) Corleone33 válasza laceszgamer (#15) üzenetére

Corleone33
(aktív tag)

Legviccesebb amikor pl Gamestar-on hirdetik nagy büszkén ezeket a...."szürkepiacos" windows és microsoft office licensz ajánlatokat, természetesen a kommenteket mindig szépen kikapcsolják ezek alatt.

Már azon se fogok meglepődni ha következőnek már g2a/kinguin és hasonszőrű oldalak is fel fognak bukkannni szponzorált tartalomként

[ Szerkesztve ]

(#17) kemotox válasza Corleone33 (#16) üzenetére

kemotox
(addikt)

Gs már nagyon régóta az újságírás alja

(#18) Lauda válasza Corleone33 (#16) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Itt a hardveraprón is hirdetnek ilyen használt szoftvereket. Mitől lenne szürkepiacos amit a gamestaron hirdetnek?

[ Szerkesztve ]

(#19) Corleone33 válasza Lauda (#18) üzenetére

Corleone33
(aktív tag)

Mmint akkor úgy mondom (de lehet hogy rosszul feltételezem) hogy az adott oldal amit hirdetnek nem "hivatalos" microsoft partner reseller, magyarán ellenőrizhetetlen forrásból származó kulcsokat árulnak

Utánanéztem annak a partneroldalnak akiknek a termékeit a Gamestar annyira szeret reklámozni (GoodOffer24) és háát ...

Pl: https://win10.guru/windows-10-pro-10-you-know-of-course-its-not-legit/

Vagy ez is: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_licensing/is-this-license-official/9d99e568-1804-425c-ba0f-06b050f9db06

Mondjuk úgy hogy erősen kérdőjeles

[ Szerkesztve ]

(#20) Viktor77 válasza Lauda (#14) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Most 2.88, vettem is egyet, működik. :)

Some people move on, but not us ... not us

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.