Hirdetés

2019. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

(#1) nemlehet

nemlehet
(őstag)

Hát a kasszás biztos nem saját szakállra dolgozik, mert levonják tőle így nem nagy üzlet.

Nekem se jön a paypassnál egy csomószor SMS, mert nem mindig vonják le azonnal, sokszor csak zárolásra kerül az összeg. Ez leginkább a benzinkutakon fordul elő valamiért, de már Tesco-ban is történt ilyen. Nem értek hozzá miért van ez így, lehet szerződéstől vagy terminal tipustól függ.

Szerintem ezen ne idegeskedj, mindenkinek a saját felelőssége, hogy jól végezze a munkáját, ha nem ment át a fizetés és nem szóltak, akkor így jártak. De ezt nem hiszem, annyira azért nem újdonság a kártyás fizetés, főleg mióta kb mindenhol van paypass, tudják a kasszások mit kell figyelni.

Ha nagyon aggódsz és van netbankod akkor nézd meg a zárolásokat, szerintem ott lesz.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) Viszlát

Viszlát
(addikt)

Ha VISA kártyád van és a POS terminál OTP-s a boltban, akkor az jónéhány hete nem túl jó kombináció. Jártam olyan boltban, ahol már megkérdezik előre, hogy VISA vagy MC, és ha VISA, akkor elkérik a kártyát a hagyományos bedugós módszerhez, mert az érintős összevissza működik. Nem tudom, hogy pontosan mi a gond, de a contactless tranzakciók más jóváhagyási útvonalat járnak be mint a chip+pin tranzakciók, valószínűleg ott a gubanc.

Ha egyáltalán nem jelenik meg még ma sem a tranzakció a számládon, akkor ha becsületes vagy visszamész és kifizeted nekik, ha nem, akkor volt egy ingyen vacsorád.

Ja igen, a kérdésedre a válasz: nem.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3) samujózsi válasza Viszlát (#2) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

EC/MC, de a fura az egészben, hogy amennyire emlékszem, a dobozon egyáltalán nem voltak gombok, csak annyira rohantam, hogy ezen sem gondolkodtam el... :)

Egyébként abban a határozott nemedben kicsit kételkedem: NFC-s kártyáról érintéskor átmegy kártyaszám és lejárati dátum is, ha jól emlékszem (majd keresek valami app-t amivel meg tudom nézni)
A hátlapjával toltam oda: ha az eszközön van kamera, azzal rögzíti a kártya képét, rajta azzal a háromjegyű biztonsági kóddal, megvan kártyaszám, lejárati dátum -> neten tud vele vásárolni, mert ehhez még nem kell 2FA.

"Vettem tegnap kettő kutyát. Jobb lett vóna egy jó nyugágy..." :D

(#4) samujózsi válasza nemlehet (#1) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Én felhívtam a helpdesket, majd egy hete nem volt kártyás tranzakcióm.

(#5) Sanyi.mTs

Sanyi.mTs
(őstag)

kártya terminál nyomtatott "blokkot"?

[ Szerkesztve ]

(#6) samujózsi válasza Sanyi.mTs (#5) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Fogalmam sincs... fáradt is voltam, siettem is, nem tudom, mi történt. Visszamegyek tisztázni a dolgot, ezt csak mint érdekességet hoztam ide.

(#7) Norb79 válasza samujózsi (#6) üzenetére

Norb79
(aktív tag)

Engedd el. Évente egyszer nekem is van ilyen gixer, amikor úgy érzékeli, hogy fizettem a terminál, aztán mégse terhelik be, mert vmi történik a terminál és a bank közötti adatkapcsolatban. Ezeknek mindig az a vége, hogy az esemény után 1-2-3 hónappal hirtelen megugrik a hónap végi banki terhelés, mert gondolom addigra sikerül tisztázni a terminálos szekciónak, hogy mivan, és akkor ér utol a fizetendő. Úgyhogy nyugi, ki fogod fizetni, nem is kell tenned semmit, észreveszik, hogy nem egyeznek a fő számok és kitisztázzák maguktól, hogy mi történt. Mivel piti összeg így gondolom nem is fog a sárba vágni, ha mondjuk okt31ei hó végi zárásban nyomják rád...

(#8) Apollyon válasza Norb79 (#7) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Plusz ehhez még hozzáteszem, hogy manapság bankkártyával szélhámoskodni totál nem éri meg.

Egyrészt minden körülményt (eseményt) másodpercre pontosan vissza lehet követni, másrészt nem lehet vele akkora összeget nyúlni, amivel megérné a biztos lebukás.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) samujózsi válasza Apollyon (#8) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Kicsiben nem. De mit tudsz tenni, ha a Budapesten lenyúlt bankkártya adatokkal Hong Kongban vásárol egy kínai? (Megtörtént eset)
Hogy bizonyítod, a sok terminál közül melyiknél nyúlták le az adataidat?
Persze, a bank megtéríti, neked nincs belőle károd, de a tolvajoknak szerintem megéri.

(#10) elessar

elessar
(csendes tag)

Nekem egy hasonló esetnél az eladó azt mondta, hogy bizonyos összeg alatt nem küld SMS-t. Náluk - nagyobb összegnél szokott küldeni., más helyeken meg a kis összegekről is kapok. Néhány nap múlva netbankban láttam, levonta az összeget. Addig őrizgettem a terminálblokkot. :)

(#11) thesound válasza samujózsi (#9) üzenetére

thesound
(őstag)

Lehet korlátozni, hogy földrajzilag hol használható a kártya. OTPnél be lehet állítani, a többi bankot nem ismerem.

Nyilván ez sem egy csodabeállítás ami mindentől megvéd, de egy "védelmi réteg", aki akarja bekapcsolhatja.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#12) Viszlát válasza samujózsi (#3) üzenetére

Viszlát
(addikt)

Ha azt kérdezed, hogy vissza lehet-e élni vele, akkor más a válaszom, de a kérdés az volt, hogy származhat-e károd belőle. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Norb79 válasza samujózsi (#9) üzenetére

Norb79
(aktív tag)

Akkor az a kitörési pont, hogy a mrd-jaidat nem a kártyás számlán tartod, és akkor ott vagyunk, hogy idézlek "Kicsiben nem."

(#14) samujózsi válasza Viszlát (#12) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Jogos :)

(#13) Norb79 - ugye minden kártyán van egy bizonyos limit. Nem nekem kell "nagyban" csinálni, hanem a maffiának, amelyik a lopott adatokkal visszaél.

[ Szerkesztve ]

(#15) Norb79 válasza samujózsi (#14) üzenetére

Norb79
(aktív tag)

Szerintem nem éri meg a dolog, ezért is nem hallunk sose róla, hogy tömegesen visszaéltek a kártyaadatokkal, és ezért nem is ismerünk senkit, akinek loptak a kártyájáról, mert akarni kell és hülyének is kell lenni ehhez, meg mert amúgy nagyon sok pénzt kell befektetni egy ilyesmibe, hogy nagyban lehessen csinálni, de cserébe hamar lebuksz. Egy üreshalmazt rajzolunk körbe, kb mintha a marson való élet hátulütőitől rettegnénk. Az is lehetséges, csak még éppen nincs, mert nem éri meg. Tömeges kártyaadatlopás is lehetséges, csak nem éri meg.

(#16) samujózsi válasza Norb79 (#15) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Nem tudom, ki az a "mi", én biztosan nem vagyok benne, mert személyesen ismertem két embert, akinek visszaéltek a kártyaadataival. Az egyikről csak annyit tudtam, hogy letiltatta a kártyáját, mert loptak róla, a másikról annyi infóm volt, hogy ő ki sem tette a lábát Budapestről, aztán egy szép napon csipogott a mobilja, hogy Hong Kongban vásároltak a kártyájával... utóbb kiderült (ez még nem chipes volt), hogy egy benzinkutas vagy tescos pénztáros másolgatta a kártyaadatokat, amit aztán máshol használtak fel.
És a jelek szerint a chipes is csak elvi védelem, lásd az én esetem: ha az a terminál hackelt/nem valódi, akkor NFC-n kiadja a kártyaszámot, lejáratot, egy eldugott apró kamerával meg leolvassák a hátlapon lévő biztonsági kódot és máris mehet a próbálkozás a netes vásárlásra.
A világnak sok olyan helye van, ahol az ilyen tolvajokat nem nagyon kergetik... Igaz, kára ebből elsősorban a bankoknak van, de akkor is gáz.

(#17) Viszlát válasza samujózsi (#16) üzenetére

Viszlát
(addikt)

Nagyon beindult az elméletgyártás, az előbb még nem voltál benne biztos, hogy milyen adatok mennek át NFC-s kommunikáció során, most már tényként kezeled. Illetve összehasonlítod a mágnescsíkos kártya biztonságát a chip-essel, miközben ég és föld a kettő.

A te esetedről sem tudni még, hogy mi történt valójában, nem minden olvasón vannak gombok, van belőlük több tucat különböző kialakítás, így ezt érvelésben használni több mint elhamarkodott. Igazából nem értem, hogy magadat szeretnéd felidegesíteni ezekkel a félinformációkkal vagy minket... :)

[ Szerkesztve ]

(#18) samujózsi válasza Viszlát (#17) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Nem, megnéztem, mit ad ki egy androidos app-nak egy nfs-s kártya.

A fent említett kártya chipes volt (nem nfc-s), de a jelek szerint mágnescsíkkal.

Az esetemről csak annyi biztos, hogy a bankhoz nem érkezett be a zárolás.

(#19) Lauda

Lauda
(félisten)

Szerintem nincs miért paráznod. Nálam is előfordult kisebb üzletben, hogy 2-3 nap után látszódott csak a tranzakció. Sms-nél meg előfordul, hogy nem jön pl a lidlnél sem, főleg hétvégeken, nem is értem. Amúgy mindig , mindenhonnan, mindenről jön. Ki lett az fizetve, a terminál biztos jelezte az eladónak, különben nem is kaptad volna meg a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#20) samujózsi válasza Lauda (#19) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Egyelőre nem parázok. Csak várok.
Szerintem a kislány legalább annyira nem volt jelen lélekben, mint én :D

[ Szerkesztve ]

(#21) razorbenke92 válasza samujózsi (#18) üzenetére

razorbenke92
(senior tag)

A fent említett kártya chipes volt (nem nfc-s), de a jelek szerint mágnescsíkkal.

Ebbe kicsit belekavarodtam. Most akkor chipes vagy mágnescsíkos? Illetve azt írtad Érintős kártya volt, akkor nem NFC-s?

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#22) samujózsi válasza razorbenke92 (#21) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Az enyém már (rég) NFC-s.
Az ismerős, akinek a kártyaadatait lenyúlták, egy már chipes kártyát használt, de egyrészt az nem NFC-s volt, hanem be kellett fizikailag dugni az olvasóba, másrészt rajta voltak mágnescsíkon is a fizetéshez szükséges adatok és valószínűleg onnan lopták le ezeket a kedves tolvajok. (nem tegnap volt, na :) )

(#23) flymi

flymi
(őstag)

Én ezt nem értem, h eddig minden OTP-s kártya ami volt nekünk az MC volt, most gusztusban lejárt és Visa-t küldtek. :F
Ez baj, mert anno mikor én még BB-os voltam ott is volt valami gubanc a Visa-val.

Abit alaplapokat keresek gyűjteménybe! /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A)

(#24) Xaels

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

Múltkor rendeltem kaját KFC-től, online fizettem kártyával PayU-n keresztül. Soha nem használtam még a szolgáltatást előtte. Minden flottul ment, jött az email majd megjött a kaja is. Evés utána látom telefonon, hogy a tranzakciót törölték és jóváírták a pénzt. Bolt nem hívott, futár sem jött vissza. Nem SMS-t kapok hanem mobilappon jönnek a részletes értesítések.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#25) tatu9

tatu9
(tag)

Nekem OTP-s MasterCard van simple csomaggal. Mindenről azonnal kapok SMS-t, benne van a csomagban. Feleségem K&H-s, Visa kártyával, ő a vásárlás után nem kap SMS-t mert az összeget csak zárolja a rendszer, majd pár nap múlva vonja csak le.
Mindkettő Paypass-os kártya. Bár én a telefonomat használom amióta megy az applepay az OTP nél. De azonnal jön úgy is az SMS. Ezek alapján bank és kártya függő a dolog.

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#26) samujózsi válasza tatu9 (#25) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Ha a posztra válaszoltál: mindig megkapom azonnal az értesítést, kivéve, ha a bank rendszere akadozik. De most a zárolás sem futott be a bankhoz, azért nem jött SMS.

(#27) twollah1976

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Nekem OTPs kartyam van es amiota megkaptam az uj kartyam eleg hektikusan mukodik a PayPassos fizetes.
Neha tudok "masszirozni", neha meg nem es "dugni" kell.
Ennek mondjuk csak orulok, hogy nem mukodik a PayPass, mert kevesebbet kell paraznom azon, hogyha idegen kezekbe kerul a kartyam.

Ha valaki ennyire kattog attol, hogy ellopjak a kartyaja adatait az hasznaljon Simple alkalmazast es fizessen NFCs mobillal.

Mas.
Amikor megkaptam az uj kartyam szinte azonnal lekapartam a kartya hatoldalan az alairas mellett levo 3 szambol allo kodot.

Megint mas, masabb.

2018 keso oszen valaki(k) megprobaltak a kartyammal a franciaknal egy online boltban vasarolni.
Ezt onnan tudom, hogy felhivott az OTP akarmilyen osztalya, hogy en vasaroltam e a francia online boltban 100 vagy 150 euro ertekben a mai napon x idokor.
Mondom nem, mert a vizoraaknaban molesztaltam a meztelen csigakat.
A banknal is latjak, hogy mik a vasarlasi szokasai az embernek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) Stanlee

Stanlee
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekem 2 hete volt hasonlo esetem, Raiffeisen-es MC-vel fizettem (erintos) taxiban OTPs terminalon. Kaptam rola blokkot is, hogy elfogadva a fizetes. A fizetes meg talan a zarolt tetelek kozott is volt egy ideig, aztan eltunt onnan es nem is vontak le a szamlamrol. Majd elintezi egymas kozt a terminalt uzemelteto OTP meg a taxitarsasag, hogy a penz hova kerult, Csanyinak biztos nem lesz almatlan ejszakaja emiatt.

newsroll.net

(#29) Papooo

Papooo
(senior tag)

Bő egy hete otp maestro kártyával vásároltam magyar webshopban. A vásárlást visszaigazolta a webshop, a pénzt levonták, de a számlatörténetben nyoma sincs a tranzakciónak.

(#30) sonar válasza samujózsi (#9) üzenetére

sonar
(addikt)
LOGOUT blog

Kolléga is hasonlóan járt. Kinai út után 1 hónappal egyszer csak megjelent a tranzakciók között egy 30k huf-os kinai vásárlás. Befáradt az OTP-hez és némi ügyintézés után (kb 1 hónap) visszakapta a pénzt.
Viszont elővigyázatosságból új kártyát kért, ami 2k-ba fájt.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#31) petipetya válasza Viszlát (#2) üzenetére

petipetya
(nagyúr)

A nyáron nálam is elég hektikusan működött a VISA PayPass fizetés, egyik nap ugyanabban a boltban és terminálnál nem működött, miközben másik boltban igen, másnap pedig ott is gond nélkül ment, ahol előző nap nem.

(#32) petipetya

petipetya
(nagyúr)

Ha valaki nagyon nem szeret online kártyával fizetni, és nem szeretne itthon igényelni virtuális kártyát a bankjától, akkor erre a Curve tökéletes lehet:
- Fő bankkártyának használom a mindennapokban. A hazai kártyákkal ellentétben itt minden adat a hátulján van, így fizetéskor senki sem látja rajta a nevünket, vagy a kártyaszámot.
- Online fizetésnél plusz védelmi vonal. Habár ahol a hazai kártyámat sem használtam közvetlenül az adatok beírásával, ott a Curve esetén sem teszem. Ahol lehet, a PayPal, AliPay stb. mögül fizetek.

Nyugodt szívvel ajánlom.

(#33) Doky586

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Érintős kártyával érintős módban fizetve csak 5eFt felett kérnek pin kódot. Az sms néha késni szokott akár több órát is, de általában 1percen belül megérkezik.

Személy szerint utálom a készpénzt, ahol lehet kártyával fizetek.

[ Szerkesztve ]

(#34) samujózsi válasza Doky586 (#33) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Még két hétig, ha jól tudom. Utána random időközönként 5000 alatt is kérheti a PIN-t. Az SMS mindeddig nem jött meg.

(#35) Doky586 válasza samujózsi (#34) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Nézd meg a szerződés szerinti sms küldési forint limitet. Ha az alatti a vásárlás akkor nem küldenek sms-t.. Én szeretek minden vásárlásról sms-t kapni, így nálam ez a limit 0 Ft.

(#36) samujózsi válasza Doky586 (#35) üzenetére

samujózsi
(junior tag)
LOGOUT blog

Ez jóval fölötte volt és a bank telefonos ügyfélszolgálata sem látta a tranzakció nyomát.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.