Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) szasza_1


szasza_1
senior tag

Képeket kinagyítva kb egy olcsóbb mobillal készült képre emlékeztet. Nagyon durva. Azok az analóg mutatók eléggé gagyinak tűnik a tetején.

(#3) Surfym@n válasza Dino69 (#1) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Ebből a gépből egy dolog kéne:

24-120mm ekv. optika 2.8-5.8 kezdő fényerővel - powershotokba kellene ilyen

cuki a mikuláscsomag-gyűjtemény :C

[ Módosította: Parci ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#4) #90996736 válasza szasza_1 (#2) üzenetére


#90996736
törölt tag

nekem is ez jutott eszembe. A videófelvételnél a mikrofon kikapcsolása szerintem nagyon rossz ötlet. Más gépeknél is alkalmaztak ilyen megoldásokat? Ugyanakkor tényleg hosszú a két kép között eltelt idő, vajon a sorozatfelvételeknél is ilyen hosszú ez az idő?

Hasonló árkategóriájú (vagy olcsóbb, pl. TZ7) Panasonic vagy Olympus gépekkel említhető ez egy lapon?

(#5) Parci válasza Dino69 (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt nem divat az elsőzés. letörlöm a hsz-t, többet ne csináld légyszi. ha mégis, a usert is törlöm. köszi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Integra válasza #90996736 (#4) üzenetére


Integra
titán

ugyanennyiből van tz7, 12x optikai zoom-mal..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) calciumgirl


calciumgirl
csendes tag

Mlaca, döntsd már el, AMOLED vagy LCD kijelző van a kamerán. Nem kicsit égés, hogy következetesen LCD-ről írsz, mikor az AMOLED TFT technológia és semmi köze a folyadékkristályhoz.

(#8) MLaca válasza calciumgirl (#7) üzenetére


MLaca
őstag

bocs, fogalmi zavar: az lcd nálam szinonímája a kijelzőnek, nem a technikai mivoltára utaltam vele. ha zavar, akkor csak csukd be a szemed és gondold az lcd betűhármas helyére a kijelző szót. megtisztelő, hogy csak ezért regisztráltál, hogy szemem elé vezesd hibáimat! köszi!

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#9) calciumgirl válasza MLaca (#8) üzenetére


calciumgirl
csendes tag

Nagyon szívesen, máskor is. :) Remélem, ezzel hozzásegítettelek ahhoz, hogy figyelmesebben írjál és ritkuljanak a hasonló, számítástechnikai/fototechnikai oldalhoz méltatlan pontatlanságok.

"az lcd nálam szinonímája a kijelzőnek"

De csak nálad és ez a te egyéni szoc. problémád. Az efféle pongyolaságok nem valók egy magát színvonalasnak tartó szakmai oldalra. Az LCD egy bizonyos fajta kijelző, az AMOLED egy másik fajta, a kettőnek vajmi kevés köze van egymáshoz. A helikoptert sem nevezzük repülőgépnek csak azért, mert szintén légi közlekedésre szolgál.

(#10) MLaca válasza calciumgirl (#9) üzenetére


MLaca
őstag

az amoled és az lcd is ugyanúgy képeket jelenít meg :) az teljes cikkben javítottam a kijelző-lcd-amoled-megjelenítő kérdést.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#11) Voyage válasza MLaca (#10) üzenetére


Voyage
aktív tag

A babakocsi, és a vadászrepülőgép is embert szállít, mégsem ugyanaz. :P

Picit a gyártók leszállhatnának már a földre.
Ki az az állat, aki megvesz egy ilyen, szutyok képeket készítő kompakt "izét", mikor ennyiért van már dSLR is, alap objektívvel, ami a hétköznapokra bőven elég.
Ez maximum 50.000-et érne, mert vannak ennél jobb kompaktok is, amik a maradék kb 40.000-es ársávot a dSLR-ekig kitöltik... :U

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#12) Timyyy


Timyyy
őstag

Bárcsak 5 évvel ezelőtt tartott volna itt a kis kompaktok tudása... :U :))

(#13) calciumgirl válasza Voyage (#11) üzenetére


calciumgirl
csendes tag

Már a csapból is az folyik, hogy a megapixel-hajsza a minőség rovására megy, de nagyon. Komolyan nem értem a gyártókat, minek kell egyre több pixelt zsúfolni a változatlan méretű érzékelőkre. A megapixelekkel már a tudatlan kezdőket sem lehet bepalizni, azaz ennek a reklám- ill. marketingértéke is közelít a nullához.

(#14) adik


adik
őstag

Hááát, a képminősége tényleg két árkategória minusz, de a 24 eq nagylátó és a két analóg óra nálam kapásból kedvenccé teszi. Ha jobb képminősége lenne, akkor a szolgáltatásiaval együtt abszolút megérné az árát. (Az, hogy eszembe nem jutna kiadni érte egy kilót, az egy másik kérdés. De ez nem fényképezőgép, hanem valami, ami tud fotózni is, de nem lehet vele telefonálni, viszont egy csomó többé-kevésbé hasznos fícsört tud, és nem utolsó sorban igényes kütyü.)
köszi a cikket!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#15) rumos14 válasza calciumgirl (#13) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez a "fejlődés". ha a 2008-as széria 10 mpixel volt, a 2009-es nem lehet 12-nél kevesebb. tükrös gépeknél is ez a helyzet. minden gyártó ezt teszi, kivétel nélkül. a tudatlan júzer meg lövi a szar képeit, darabja 5 megabyte, de nem baj, mert így legalább megszenved vele a számítógépe és nagyobb memóriakártya is kell. már leírtam más topikban is, elnézve pl. ennek Samunak a képeit, pár éve azt hittem volna, hogy a mobiltelefonok is jobb képet fognak készíteni 2009-ben.

(#16) forgonati


forgonati
őstag

Érdekes húzűs a Samsung-tól hogy próbálnak nosztalgiát vinni a gépbe ezekkel az analóg mutatókkal. Hirtelen nem is tudom eldönteni hogy kéne-e vagy sem. Az viszont tényleg igaz, hogy kivitelezés szempontjából tényleg nagyszerű minőségűek a Samsung gépei.

A képminőséggel viszont megint bajom van, gondolom nem csak nekem. Ahogy látom a dinamika elég kicsi, több képen is rondán, vakítóan kiégett az égbolt :( Na persze ez több kompakt gépnél is probléma, nem csak ennél. Szerintem olyan 70 körül lenne a reális ára ennek a gépnek...

Keelah Se'lai!

(#17) Zanik válasza rumos14 (#15) üzenetére


Zanik
addikt

Hát igen. Amíg az egyszerű júzer a számok bűvöletében él, mi mást is tehetne a gyártó, minthogy valódi fejlődés nélkül parasztvakítja a népet. Pedig én is arra várok évek óta, hogy legyen valami előrelépés a kompakt gépek képminőségének javulása terén. Nevetséges, hogy miközben alig 2 év alatt a másfélszeresére növekedett a pixelszám (8-12), addig az érzékelők mérete továbbra is 1/2.3", pedig azt hittem, hogy mára már az 1/1.7" lesz az alap. De nem! :(

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.