Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gergejly


gergejly
aktív tag

Tök jó, de ha már pc, jól jönne bill meg egér használata is. Pl gta öthöz be van állítva a gomb kiosztás, akkor hogy boldogulok a steam kontrollerrel?

(#2) ribizly


ribizly
veterán

Ez dícséretes. :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#3) Casoli


Casoli
őstag

Ugyanezt egy HDMI kábel is tudja.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#4) Robert07 válasza Casoli (#3) üzenetére


Robert07
aktív tag

Meg akkor mar USB is az esetleges periferiaknak stb.

Szerintem nem rossz otlet, mert tobb helyen mar alapbol ki van vezetve egy ethernet kabel a TV-hez, ha nincs, akkor pedig lehet vezeteknelkul is hasznalni.

(#5) leviske válasza gergejly (#1) üzenetére


leviske
veterán

Gondolom normál esetben átáll magától, amint érzékeli, hogy kontrollerrel pötyögsz.

(#6) kriszpontaz válasza gergejly (#1) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ha tényleg Steam Link van beépítve, annak a billentyűzet+egér párost is kezelnie kell, és nem csak a Steam kontrollerrel kell hogy működjön, hanem bármely (X360, XBONE, stb) kontrollerrel.

(#7) sz_abika


sz_abika
addikt

Mostanság akartam új tévét venni, de akkor kénytelen leszek ezt még kivárni!

PSN: xszabikax

(#8) FeRRaR1 válasza gergejly (#1) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Egyrészt megy bill és gér + kontroller egyszerre is, nekem pl drótnélküli mind. 3 USB van rajta, mondjuk a bill egér egyen van. USB hub szintén játszik ha nagyon kéne. Másrészt lehet profilokat elmenteni gombkiosztáshoz, és pár kattintással váltani a kontrolleren.

Casoli

Nem, nem tudja. Én is azzal próbáltam először.

leviske

Amint megnyomod a steam ikont a kontrolleren, átáll magától, azonnal, már amennyiben nem azzal kezdted alapból.

sz_abika

Ez miatt igazán nem kell várni, karácsonyi akcióban 25$ környékén beszerezhető, de most is akciós pl, és kb akkora mint két okostelefon egymáson.

[ Szerkesztve ]

(#9) AnonyX válasza FeRRaR1 (#8) üzenetére


AnonyX
tag

Honnan érdemes rendelni Steam Linket? 25.000forinttól olcsóbban nem találtam...

(#10) Casoli válasza FeRRaR1 (#8) üzenetére


Casoli
őstag

Mi az, hogy nem tudja? Fogom, a PC-t rádugom a TV-re, és játszom rajta. PC-n meg van vezeték nélküli billentyűzet, egér és gamepad is. Szóval akkor ez a kütyü mivel is tud többet? Szerintem az emberek 99%-nál a PC nem a hálószobában van, hanem a nappaliban. 15 vagy 20 méteres HDMI, és megy is a móka.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11) Borisz76


Borisz76
veterán

" Lényegében ennek segítségével lehet úgy játszani a PC-s játékokat, hogy a felhasználó a tévékészülék előtt ül egy gamepaddal a kezében, miközben a gépe a szomszéd szobában van. "

Nálam fél méterre van a PC a TV-től.....tehát nekem nem kell ilyen cucc ! :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12) Buky87 válasza Casoli (#10) üzenetére


Buky87
tag

A gép a nappalitól 3 szobára van. 50m-es Hdmi kábelt nem mindenki akar elvezetni a házban, még ha el is lehet rejteni a kábelt. Semmilyen vezérlőt nem lehet így eljuttatni ami tudná rendesen fogni a jelet. Nem mindig jó a hosszú hdmi.

[ Szerkesztve ]

(#13) kriszpontaz válasza Casoli (#10) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azzal tud többet hogy hálózaton streamel, a beviteli eszközökről érkező adatokat is hálózaton küldi a PC felé. Nem kell a gépnek a TV mellett csüngeni, nem kell a gépre aggatni a beviteli eszközt vagy játékvezérlőt, akárhol lehet a házban a PC. A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.

(#14) FeRRaR1 válasza AnonyX (#9) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Megmondom őszintén fogalmam sincsen, én akciósan rendeltem a steamről, és Angliában élek.

39.99 font volt ~ 13.000,- és ez a gyári hivatalos teljes ára. A 25.000 az irreálisan sok, valaki kaszálni akar rajta... Ebayen vannak általában alig használt, csak kipróbált példányok [link] pl együtt a kettő sincs 25e, és lehet alkudni.... ingyenes postával...

Nézd meg itt az aprót, vaterát stb... esetleg kérj meg egy kinti ismerőst, hogy rendeljen mikor akciós, és 10e alatt megúszhatod. Ha ebayen találsz és nem postáz Magyarba írj rá az eladóra, hátha megbeszélhető vele...

[link] + [link]

Nagy átlagban elmondható, hogy újszerű kipróbáltat lehet venni itt olyan 10e körül. Postával.

Casoli

Vettem egy aktív HDMI kábelt, 50M mivel átlósan van fent a számítógép, másik oldalt lent a TV, de el sem jutottam odáig hogy bekábelezzem. Eleve rohadt nehéz volt olyan kábelt találni tavaly, ami tudja a 4K@60Hz-t ekkora távolságon, de mivel a monitorom is HDMI, ezért csak átalakítók játszanak, mivel a 480 radeon előtt kb lehetetlen volt 2x natív HDMI-s VGA-t venni. Ezért az egyik DP - > HDMI (4K LG tv) másik DVI-D - > HDMI (FHD LG monitor). Na már ez önmagába sokszor megoldhatatlan feladatnak tűnt a VGA-nak (Asus R280 X Matrix Platinum), néha adott képet, néha nem, ha a TV ki vagy be volt kapcsolgatva, akkor elment a kép 3-4-5 másodpercre a gépről, annyit kellett vele szívni hogy az hihetetlen, mind ez mellett az összes különböző játék, régi új, melyik milyen felbontást és képarányt támogat, minden bezavart, annyira körülményes volt, hogy a sok szívás után inkább nem is használtuk.

Steam link: Olcsó, Plug & Play, bedugod, beállítod egyszer, és hibátlanul megy, plusz kábelezést nem igényel, mivel a PC egyébként is gigabitről megy, TV is háló kábelen van, és minden megy, tökéletesen kitöltve a képernyőt, pár kattintással.

Nem mellesleg a problémák leírásánál, ez kb a jéghegy csúcsa volt......

Akkor én az az 1% vagyok, mert nappaliban a TV, fent emeleten hálóba PC

Mind a kettőt próbáltam, szóval nem a levegőbe beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#15) szami777 válasza Casoli (#10) üzenetére


szami777
addikt

"Szerintem az emberek 99%-nál a PC nem a hálószobában van, hanem a nappaliban"

Errol végeztél felmérést is? :D
Ugye alapbol steam linkrol beszelunk, amihez gamer gép társul, nem pedig nappaliba lévo irodai gép. Én voltam jo 40 50 gamer lakásában(ha nem tobben), sehol nem volt a (játékra valo) pc a nappaliban... nálam a pc alapbol az emeleten van, van a steam linknek boven létjogosultsága, aki nem akar 20 méteres kábelt. Furásrol nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#16) AnonyX válasza FeRRaR1 (#14) üzenetére


AnonyX
tag

Köszönöm a tanácsokat. Nállam is az van, hogy dolgozó szobában a PC. Ott zúgjon a nappaliban pedig egy Steam Linkel lazán játszhatok. :-) Ami nem Steames játék azokat is lehet valahogyan játszani? Pl. Origines vagy Battlenetes játékokat.

(#17) szami777 válasza AnonyX (#16) üzenetére


szami777
addikt

Érdekes kérdés, de furcsának tartanám ha a steam a konkurencia alá dolgozna.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#18) kriszpontaz válasza AnonyX (#16) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az Originesre van lehetőség, csak kicsit mókolni kell. Van róla videó a Youtube-on.
Hasonló módon kell megcsinálni mint ezt: [link] vagy ezt [link]

Amennyiben a Steam könyvtárból el tudod indítani a játékot és az Overlay is működik, a stream is menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#19) gyugyo79 válasza FeRRaR1 (#14) üzenetére


gyugyo79
addikt

Magyarországra csak a szállítás önmagában 12,44€ + Áfa . Mindegy, hogy kontroller, link vagy mi. A hivatalos ára meg 54,99€.
Amikor akciós akkor kb pont a szállítást árát lehet megspórolni, ha egyszerre veszünk kontrollert és linket akkor + ~17 € spórolható mert a szállítási díj nem duplázódik.

[ Szerkesztve ]

(#20) FeRRaR1 válasza AnonyX (#16) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igen, lehet azokkal is, csak hozzá kell adni a Steam könyvtárhoz mint egy parancs ikont, és onnét indítani, mintha steames lenne, de egyébként ha kilépsz a big picture módból, de nem zárod be a steamet, akkor egy az egyben tudod használni az asztalt, meg a PC-t mert átküldi a monitorod tartalmát mint ha kábelen lenne, nem csak játék alatt.

Amit még kihagytam az előbbiekből, hogy ha nem lenne elég az hogy ezerszer kényelmesebb, még olcsóbb is, mint egy minőségi aktív 4K képes hosszú HDMI kábel... Ami csinálhat furcsaságokat sajnos. No meg az erre kitalált steam felülettel együtt elég ütős kombináció.

gyugyo79

Sajnos nem vagyok tisztában a konkrét ottani árakkal és forrásokkal, mert akkor konkrétabbakat linkelnék, ill segítenék. De még ezek az árak is messze vannak a 25e-től amit fentebb említettek.

A legjobb megoldás hozatni valakivel, vagy akciósan megvenni, esetleg akciósan egy játék mellé, vagy a kettőt egyszerre. Én pl a Doom mellé vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#21) gyugyo79 válasza FeRRaR1 (#20) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én is azért tudom mert vettem. :)
Hivatalos forrás az csak a Steam nem tudom mennyivel kellet volna olcsóbbnak lenni, hogy elgondolkodjak, hogy nem tőlük veszem, mert úgy tudom, hogy baj esetén segítőkészebbek ha tőlük vetted (bár erre ne legyen szükség) ...
Amikor akciós és azért elég sokat az szerintem abszolút megéri annak aki használna ilyet és igen messze nincs 25 e Ft még szállítással sem. Csak ezért írtam árakat mert aki Mo. -n nézi és ide rendel az erre számíthat.

(#22) b. válasza FeRRaR1 (#20) üzenetére


b.
félisten

jelenleg 98,98 € a bundle csomag 10% kedvezménnyel + posta, tehát a 10% inkább nincs
külön a link és a Controller is 55€.
Jó cucc amúgy nekem is fáj rá a fogam, de gondolom más dolgot, egeret ,billentyűzetet gondolom nem támogat? esetleg xbox One joy-t?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) gergejly válasza FeRRaR1 (#8) üzenetére


gergejly
aktív tag

Vágom. És mennyi a lag?

(#24) FeRRaR1 válasza b. (#22) üzenetére


FeRRaR1
őstag

De támogat, egeret, billt, és xbox kontrollert is. [link] Sőt, ha valamit hivatalosan nem támogat, az is működhet, de ha nem, akkor szabadon csinálhat hozzá bárki támogatást, okosan csináltak rá lehetőséget, de a legjobb, hogy külön játékokhoz vannak profilok, és tudsz válogatni online, kinek mi jön be, testre is szabhatod, nagyon jó.

gergejly

Komoly és gyors játékra alkalmatlan, legalább is nálam, a steam kontroller mehet vezetékesen, vagy nélküle, nekem drót nélkül alig van lag, autós játékok egész jók. Viszont a régi drót nélküli logi egér bill párossal már érezhető a késés. Megjegyzem én főleg a kényelemre mentem rá, így minden rejtett és drótnélküli. Megtehetném azt is, hogy USB hosszabbítóval vagy hubbal az asztalra tennék egy kábeles billt és egeret, akkor gondolom eltűnne a lag nagy része. Ha valakit érdekel kipróbálhatom.

[ Szerkesztve ]

(#25) b. válasza FeRRaR1 (#24) üzenetére


b.
félisten

hmm akkor azt hiszem veszek egyet, köszi. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) #54625216


#54625216
törölt tag

Jó dolog ez a steam link, de tv-be építve kb. olyan, mint a beépített médialejátszó: jobban jársz, ha rendes tv-t veszel, vásárláskor a nettó képminőségre koncentrálsz (esetleg válaszadási idő, stb.) és hozzá külön veszed az egyéb eszközöket. Mivel nem milliós tételekről van szó, egy minőségi tv és rendes médialejátszó (konzol - steamlink - androidos okosító stb.) felállás pár 10 ezer forint különbséget jelent csak, viszont a tv-t nem kell pár év múlva sem cserélned, ha a kütyük elavulnak.

(#27) DoItYourself válasza FeRRaR1 (#24) üzenetére


DoItYourself
addikt

Milyen processzor és videókártya van a gépedben? FPS-t próbáltál rajta?
Karácsony környékén ~65€ volt a Link + a kontroller, arról jól lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#28) FeRRaR1 válasza DoItYourself (#27) üzenetére


FeRRaR1
őstag

AMD FX 9590 Black Edition & Asus R9 280X Matrix Platinum

Még drótnélküli módba próbáltam az elején, Bioshockot de zavaró volt a lag, ez részben a játék hibája, majd kipróbálok valami komolyabbat, aminek jobb a kódolása, CS:S pl, de kéne vennem egy USB elosztó/hosszabbítót, mert drótnélküli módban... komoly játékra felejtős. Utána csak autós ill platform játékok voltak, Dec. elején újra húztam a gépet, azóta be sem konfiguráltam/kapcsoltam, már ideje lenne megcsinálnom...

(#29) DoItYourself válasza FeRRaR1 (#28) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kösz az infókat. Nekem ettől gyengébb a gépemben a proci és a videókártya is. Próbálom kinyomozni, hogy a stream hardveres kódolásához mi a követelmény, mert anélkül biztos, hogy megfogná a gépemet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30) FeRRaR1 válasza DoItYourself (#29) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Pontosat nem tudok én sem, ami biztos, hogy a wifi felejtős, mindenképpen kábelre kell dugni, keress külföldi teszteket, ott milyen géppet tettek alá, lehet írnak minimumot is. Ami fontos még, az a router, nagyon befolyásolja a folyamatos játék élményt, bár kábelen a legtöbb okés, de az is korlátozhat. Szerencsére annak idején a gép mellé vettem azt is, mert elegem volt a szolgáltatóiból. Asus RT-N18U & Tesztek

3 éves már a gépem, de annyira elégedett vagyok vele és addig biztos nem nyúlok hozzá, amég nem érzem valahol hogy korlátozva vagyok... kapott egy gyorsabb/nagyobb SSD-t, ennyi történt mióta megvan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.