Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

200USD alatti Atom CPU-s Win8-as tablet? Ez kicsit hihetetlen számomra, főleg hogy még 400USD-nál olcsóbb Windows 8-as tab se kapható.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2) Bone123 válasza =WiNTeR= (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Mivel nem fogy, nincs mese, brutálisan le kell nyomni az W8-as táblák árát.

(#3) Márkosz válasza Bone123 (#2) üzenetére


Márkosz
tag

Bezony! :K

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#4) saelin válasza =WiNTeR= (#1) üzenetére


saelin
veterán

+1 Hiszem ha látom. Ez túl olcsónak tűnik, és mi értelme az androidot win mellé pakolni? Miért nem rt akkor már? (Költői kérdés nem kell válaszolni rá.)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5) =WiNTeR= válasza Bone123 (#2) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Csak aztán tényleg nyomják le, ne csak pofázzanak róla. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#6) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Aha, persze. Lenyomja a Snapdragon-t.

(#7) Márkosz válasza zotyesz66 (#6) üzenetére


Márkosz
tag

+1 :D

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#8) alevan


alevan
őstag

Mivel az Intel csak így tud igazán terjeszkedni a mobil piacon (ahol nem 10 hanem csak 1 konkurenciája van), így valszeg valóban olcsó táblákat láthatunk majd.

Viszont a mondás úgy tartja: olcsó húsnak híg a leve. És az előző Atom sem volt valami bizalomgerjesztő dolog, hiába lessz a Bay Trail egy minden téren gyorsabb és jobb megoldás.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#9) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Oké, hogy a Bay Trail lenyomja a Snapdragon 800-at teljesítményben, de mennyivel erőforrásigényesebb egy Win8 az Androidnál vagy az iOS-nél? És mennyit eszik?

Nem igazán hiszek abban, hogy passzív hűtésű x86 architektúrájú proci, ami még keveset is fogyaszt, normálisan el tud vinni egy desktop Windows-t. Böngészni meg mailezni nyilván elég lesz, de hát ahhoz nem kell, hogy desktop OS legyen, sőt. Szvsz ez is csak a szokásos netbook-feelinget hozza majd tablet-kivitelben.

Nem a lényeg a fontos.

(#10) marcell991 válasza zotyesz66 (#6) üzenetére


marcell991
tag

Én azt hittem eddig, hogy még a Mobilarénán is lehozták a hírt, pedig nem is tudnak róla.

Akit érdekel, angolul a technikai részletek [itt], hogy az új Atomra miért ad tévesen túl nagy pontszámot az Antutu (valamint a fentebb linkelt cikkben).

[ Szerkesztve ]

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#11) =WiNTeR= válasza alevan (#8) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Az új Atom már IRIS-t fog tartalmazni, nem PowerVR SGX-et elvileg, szóval a drivertámogatottság jobb lesz valamivel.

(#9) dreamdancer: A Windows 8 gyakorlatilag felzabálja az atomotot. Volt "szerencsém" kipróbálni egy Z2760-as Atom "meghajtású" Ativ 500-ast, és mit ne mondjak, nem volt valami sebességbajnok.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#12) cairojack


cairojack
aktív tag

Jó lenne már látni, hogy a valóságban mint tud ez az új atom. Egyik cikk lehúzza, hogy csak a Burst Mode miatt tűnik brutál erősnek, a másik meg felmagasztalja, hogy milyen király cucc ez. Már egy ideje tudom, hogy tök 8 mit ír egy tesztelő, az embernek magának kell látnia valamit, mert attól, hogy dicsérik lehet vacak, és lehet valami jó, amit szidnak (bár ez ritka).

A 200 dollcsi, az itthon 60 rugó lesz, és gondolom ezért műanyag tokozású, 7 colos Windows-os tebletet lehet majd kapni, ami nekem nem kell.
Nálam 10 col alatt nem focizik Win-es tablet. Az meg úgy sem lesz 150k alatt, szóval felesleges ebbe a 200 dodóba beleélni magunkat...

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#13) tjb007


tjb007
nagyúr

"az Ivy Bridge sorozatban bemutatott grafikus gyorsítóból építkező Bay Trail nem csak az előző generációs Clover Trail+ processzornál gyorsabb, de a Qualcomm Snapdragon 800 processzort is alaposan maga mögé utasítja"

Most nem azért, de az almát mióta hasonlítjuk a körtéhez ? (ne vedd magadra (An)Dante, tudom, hogy a forrásban is ez szerepel)

(#14) Ádám16


Ádám16
addikt

Adják ezen a váron, egy használójuk már tuti lesz.

(#15) C$abi


C$abi
aktív tag

Az rossz lenne ha a windows 8 is egy android féle tucatcucc lenne.
De én mondjuk elfogadnék egy olyasfélét amit a cikkben írnak.

(#16) Set-Comment™ válasza =WiNTeR= (#11) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Nem azert aze mit is zabal fel rajta? Csak mert nekem is egy asus vivo van a kezembem es nem egy asztali gep az igaz, de nem is hasznalhatatlan...

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#17) dreamdancer válasza Set-Comment™ (#16) üzenetére


dreamdancer
őstag

"Nem egy asztali gép, az igaz"
Hát ez az! Akkor meg minek rá asztali OS?! Normális munkára kevés, egy combosabb Exceltől már belassul.

Ha meg netezésre, FB-ra, YouTube-ra stb. használod, akkor ugyanaz a kérdés: minek rá asztali OS?

Nem a lényeg a fontos.

(#18) danikollar


danikollar
őstag

Normális áron akár jó is lehet.

(#19) Set-Comment™ válasza dreamdancer (#17) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Met barmit megcsinal ha szukseg van ra es messze jobb uzemideje van mit egy laptopnak. Passziv office megy rajta, powershell, rdp, citrix nem akadaly. Mellesleg itt csak komyvelok vannak akik 10k+ soros excellel szarozna?

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#20) HawerKing


HawerKing
őstag

Ha 300dodo alatt lessz nalunk jo lessz

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#21) alevan válasza Set-Comment™ (#19) üzenetére


alevan
őstag

De rengetegen nem azért vesznek tabletet. Legtöbben még office-t sem nézegetnek rajta. Facebook és társai, filmek, youtube. És néha pár Temple Run vagy Angry Birds. Erre tökéletes az RT is, amely elfut ARMen is (ennél jobban az RTs témába ne menjünk bele :D ).

Gyakorlatilag csak a hátránya maradna az X86-nak a felhasználóknál. Arról nem is beszélve, hogy teljes Win8 licens értéke magasabb az RT áránál (bocsi, de ez volt az utolsó), hardver is drágább kell, miközben a desktop appok nem használhatóak kis méretben full HD-n (miközben a mai világban már az eladók is úgy árulnak, hogy minnél nagyobb felbontás, annál jobb).

Vissza a lényegre: kinek kell teljes Win8? És most lépj ki a prohardver fórumáról. Nagyon alacsony azoknak a száma, akik munkára vesznek tabletet. Ha meg is veszik, akkor már valóban dolgozni akarnak, de igényesebb feladatokra már nem elég az Atom, vagy a Temash ereje (pontosabban elég, de alacson sebességen). Ez valszeg majd a jövőben változik, de el kell ismerni, jelenleg az ARM alapú ezközök valóban felhasználó barátabbak. És nem nyújtanak többet annál, amire a felhasználók többségének szüksége van.

És hoszabb üzemidő, igen. De ha komolyan használod, ugyanúgy lemerül, mint egy laptop.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#22) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én is várom a wp8 tabokat...olcsón... mert androidot nem akarok, így vagy ios vagy wp8, de hát amíg nem látok egy értelmes wp8-at, addig hogy döntsön az ember? :\ :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23) Set-Comment™ válasza alevan (#21) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Azért nem vesznek az emberek melóra tabletet, mert egy sem alkalmas rá, kivéve az x86-ot.

Tök jó hogy mindennemű tapasztalat nélkül nyilatkozol a passzív x86-is eszközök használhatóságáról, üzemidejéről. Igényesebb feladarokra ott a citrix és tsai, ill a rendes asztali pc. 10"-en nem fogsz tartósan dolgozni (még úgy sem, hogy téveszméd ellenére egy win8as atomos tábla sem fullhd), de apróbb dolgokra messze használhatóbb, mint egy arm-es csoda.

Ki kéne próbálnod egy ilyen eszközt, utána megmondhatod a frankót.

@enginev3.0 = én erre cseréltem egy ipad 4-et és nem bántam meg egyáltalán

http://www.asus.com/hu/Tablets_Mobile/ASUS_VivoTab_Smart/

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#24) sagit


sagit
addikt

Kérek egy 11,6-12,1-12,5"-os tabletet, amihez van megfizethető árú billentyűzetes dokkoló. IPS kijelző alap, 1600*900-1920*1080 mind1.

A tabletre max 1 tölt,jack,hdmi,usb3 csatlakozót kérek, illetve a dokk konnektort.
A dokkolóba böhöm akkut, még portokat (lan, 2-3 usb, mikrofon) , háttérvilágítást a billentyűzetnek, esetleg egy dedikált gpu-t és HDD helyet.

És ezt 200-ért, mikor lesz ilyen?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#26) alevan válasza Set-Comment™ (#23) üzenetére


alevan
őstag

Mind1, este van. (Lehet törölni).

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28) Cyberpunk válasza halkow (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Android widget, Win8 csempe. Mit nem lehet ezen érteni? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) csumika90


csumika90
csendes tag

Azthittem mar egyszerre futtatja majd a windowst es androidot egyazon gep:D:D:D

(#30) dreamdancer válasza Set-Comment™ (#23) üzenetére


dreamdancer
őstag

Az általad írtak alapján elismerem, hogy van, akinek pont win8 tablet kell, de ez így nagyon rétegmodell. Hogy valakinek alkalomszerűen, rövid távon kelljen melóznia rajta, nem túl erőforrásigényes, de mindenképpen desktop programokkal.

Egy éve játszottam ezt végig, mikor el kellett dönteni, mivel szereljük fel az értékesítőinket, hogy szükség esetén irodán kívül, autóban ülve is tudjanak dolgozni és nem véletlenül lett androidos tablet a vége. Pedig nem vagyok oda értük, de be kellett látnom, mindenre alkalmasak, amielvártunk, árban pedig lenyomtak mindent. (És nem gagyitabletről beszélek.)

Nem a lényeg a fontos.

(#31) Set-Comment™ válasza dreamdancer (#30) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

egy éve nem volt x86-os tábla...

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#33) Set-Comment™ válasza #32839680 (#32) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

ujat mondtal... de legyen, javitom magam: egy eve nem volt megfizetheto aru , modern ui-val (stylus nelkuli) x86os tabla...

egyeb okoskodnivalo?

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#35) dreamdancer válasza Set-Comment™ (#31) üzenetére


dreamdancer
őstag

Nem pont egy éve, tavaly év vége. Mondjuk win8 csak jelzésértékkel került szóba.

Nem a lényeg a fontos.

(#36) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egy tábla sosem válthat ki egy laptopot. Még ha történetesen egy X86-os. Ezen kár vitázni. Egy méretes darabb már lehet, de ilyen 7-10"-ok nem. Ezek tartalomfogyasztani jók, de tartalom előállítani nem. Böngészésre, film + Facebook jó az andriidos is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37) Set-Comment™ válasza Cyberpunk (#36) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Mindig ez a tartalom duma, adminisztratív melót már senki nem csinál? Sales-es mindig újraírja a szerződést ahelyett hogy template-et használna? Android hol lép be neked AD-ba (meg melyik hülye engedi fel azt a romhalmazt céges hálózatra)...

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#38) Cyberpunk válasza Set-Comment™ (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Speciális igények. Te meg Autocad-ez a 7"-os tábládon.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39) Set-Comment™ válasza Cyberpunk (#38) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Ki mondta hogy 7" és autocad (meg mintha az is tartalomgyártás lenne és nem admimisztartív munka, de sebaj elnézzük)?

Bírom, ahogy itt egyesek a fejükbe vesznek valamit és az véletlenül sem lehet máshogy:)

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#40) Cyberpunk válasza Set-Comment™ (#39) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Te meg nwm tudsz szöveget értelmezni. Hol írtam, hogy az Androiddal adatbázist akarok kezelni? Böngészés, film, és FB-ről volt szó! Szerintem fejezd ezt be, mert rossz olvasni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) Set-Comment™ válasza #32839680 (#41) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Még mindig 10" és nem fullhd...

És igen terepen, lassan leesik hogy nem állandó használatú eszközről esik szó...

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#44) Set-Comment™ válasza #32839680 (#43) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Terepen = Sales, területi képviselő, ingatlanos, sysadmin, épületgépész, sorolhatnám.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#45) Cyberpunk válasza Set-Comment™ (#44) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez akkor is rétegigény. Millió másik meg vígan el van a robottal, vagy az almával. Mert arra kell neki, tartalomfogyasztani. Nem nehéz ezt megérteni pedig. Neki nem kell egy ilyen gép.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#47) Set-Comment™ válasza #32839680 (#46) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Tehát ha van létező felhasználási terület, rátegigény ide vagy oda, az eszköznek meg se kell születnie? Mintha ipad1-nél ugyanilyen érveket láttam volna...

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#48) Cyberpunk válasza #32839680 (#46) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem is volt tablet, de rájöttem NEKEM felesleges. Utazás mobil, meló nagy gép + mobil. Otthon meg megint nagy gép. Lehet régimódi vagyok, de nekem ez a jó.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) Set-Comment™ válasza Cyberpunk (#48) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Én se ugrottam volna bele, ha nem kapok egy ipad4-et repiajándékként. Addig értelmetlen volt számomra, de megtetszett az elgondolás, csak az apple infrastruktúra nem tetszett (és közel sem olyan astonishing mint azt hirdetik a hívek) . Becseréltem egy win8ra, sysadminként sokkal sokoldalúbb megoldás.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#50) Cyberpunk válasza Set-Comment™ (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hol olvastál te ilyet? Értelmezd is, ne csak a magad igazát hajtogasd! Senki nem kérdőjelezi meg a dolgot, de sosem lesz ez sikertermék. Túl rétegtermék.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.