Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) RECSKA válasza domos (#87) üzenetére


RECSKA
veterán

Ezzel azert vitatkoznek.

En 540MB/sec-es 850rol valtottam 1100MB/sec-es nvme-re 1 eve. Furcsa, de erezheto volt, picit simabbak lettek a jatekok. Lett egy 144hzes monitor, es neha, foleg ha uj helyre erkeztem, erzodott egy picike bizonytalansag... Most hogy valtottam 3500MB/sec-es nvmere erzodik minden tekintetben. Nagyon pici kulonbseg van teny, nem 3xos, de erzodik. A jatekok is olyan simak lettek, megszunt az a nehai fura erzes...

Persze nem azt mondom, hogy mindenki rohanjon 960 prot venni, de azt mondani, hogy nincs kulonbseg par youtube video alapjan, ugy, hogy max a neten latta ezt, nem tapasztalta, szerintem nem teljesen fedi a valosagot....

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#102) kolopele válasza RECSKA (#101) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem fogja ezt mindenki úgysem elfogadni, olyan ez mint hogy az 1050 Ti nem FHD kártya. Általában azok szokták menteni a menthetetlent akiknek nincs.

(#103) domos válasza RECSKA (#101) üzenetére


domos
senior tag

Lehet hogy tévedtem. 2012 óta nem vagyok hajlandó olyan számítógépet használni, ahol nem SSD-re vannak telepítva a programok és az operációs rendszer, szóval nem igazán volt viszonyítási alapom, csak ami azelőtt történt.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#104) pilu85 válasza Dtomka (#4) üzenetére


pilu85
őstag

miért nem ajánlott a v300?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#105) Dtomka válasza kolopele (#94) üzenetére


Dtomka
veterán

Én már elég régóta 7200 as HDD-ket veszek. De nem találom hangosnak, megszoktam :)
Igen, életem legjobb döntése volt mikor SSD-t vettem, minden pénzt megér. Akinek van tudja miért mondom ;)

(#104) pilu85
Eleinte, jók voltak a V300-ok. De x idő múlva lecseréltek benne vmit és jóval lassabb lett. Sajnos most cikket nem tudok linkelni, de az SSD topicban olvastam régebben.

(#106) mikromanus válasza kolopele (#86) üzenetére


mikromanus
veterán

A 250-500 GB bőven elég programoknak és oprendszernek. Azon felül nem ad pluszt. EZt írtam. 200-400 GB-nál hol kellene több? Vannak olyan programok, ahol hasznos. Ahol van "Töltő képernyő", ott gyorsabb ha SSD-n van. A lemez írás-olvasás sokkal zökkenőmentesebb.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#107) távcsőves válasza Dtomka (#105) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nand chip olcsóbb/lassabb került bele. Nekem még "eredeti" változatt van, jó vétel volt.

(#108) kolopele válasza mikromanus (#106) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mindenféle mikroakadás megszűnik játékok esetében SSD - re telepítve, ezt csak az tudhatja aki használta ugyanazt a játékot már mindkét meghajtón.HDD - n gyakori a 60 - ról hirtelen 58 fps - re esés amit észre is lehet venni, ugyanez SSD esetében nem fordul elő. Jelenleg a 3TB még elég nekem is, de itt egy kollega árul egy 2TB - osat valószínűleg bedobom még melléjük, ugyanis én minden engem érdeklő játékot felpakolok, és 5TB már talán elég lesz hosszabb távon is. A lényeg hogy nem igaz hogy nem befolyásolja a játékok futását egy SSD.

(#109) Dtomka válasza távcsőves (#107) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm, az infót! Szerintem még én is a gyorsabb változatot vettem :)
Még anno (2016.05) az alábbi teszteredményeket kaptam (2500k\6700k)

(#110) kolopele válasza Dtomka (#109) üzenetére


kolopele
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#111) Chaser válasza kolopele (#108) üzenetére


Chaser
titán

azért én 2x5 tb-ot tennék raid-be, úgy az uras ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) kolopele válasza Chaser (#111) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még az is eljöhet, ki tudja :)

(#113) Chaser válasza kolopele (#112) üzenetére


Chaser
titán

azt nem értem mindenből megveszed a csúcsot vagy közelit, játékoknak is fenn tartasz több tb ssd-t, de mindig itt b@szod a rezet ( : - a birtoklási vágyat elengeded más lesz az életed...:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#114) kolopele válasza Chaser (#113) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az én életem teljesen rendben van, azt meg hogy éppen honnan írok te nem tudhatod. Jelenleg éppen egy üzleti vacsora után vagyok egy szállóban, és mivel igen gyakran vagyok úton játékra nincs olyan sok időm, de ide felnézni kicsit nem nagy kunszt. Prohardver függő vagyok, ez van :)

(#115) #80439296 válasza kolopele (#114) üzenetére


#80439296
törölt tag

Rendes ember nem PH! függő. Ő maga a PH!

:C :R :C

(#116) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Most tettem fel egy friss Win 10 Pro-t egy 500as 860 EVO-ra és szekvenciális írásban csak 400 Mb körül hoz, a többi kategóriában is hasonlóan gyengébb. Régi Z77-es Intel alaplap, mit kellene feltennem, hogy tudja hozni a gyári ~ 600 megát?

(#117) tecsu válasza Dtomka (#105) üzenetére


tecsu
addikt

No nem azért, de szerintem a PH-olvasók nagyrésze bizony SSD-t használ legalábbis főlemezként.
Jó régen volt, amikor el kellett még magyarázni a másiknak, hogy mekkora ugrás HDD-ről.
Itt a téma már egy ideje a SATA vs NVMe.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#118) tecsu válasza kolopele (#114) üzenetére


tecsu
addikt

:DD :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#119) Dtomka válasza Re-Tech (#116) üzenetére


Dtomka
veterán

Crystaldiskmark -ban tesztelted? 0fill -t kell kiválasztani, azt választottad?

(#117) tecsu
Tudom, de azért biztosan vannak még olyanok akiknek nincs a gépükben\laptopjukban SSD. :)

[ Szerkesztve ]

(#120) #16939776 válasza Re-Tech (#116) üzenetére


#16939776
törölt tag

Lehet hogy Win10 dolgozik/frissít a háttérben. Pár napot várj és lehetőleg az alaplaphoz a(z) gyártó/intel oldaláról letölthető legfrissebb chipset drivert tedd fel, ne a Win10 által telepített drivert használd.

(#121) Re-Tech válasza #16939776 (#120) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Áttettem egy másik egy másik SATA portra az alaplapon és máris javult az eredény, már 550nél jár a szekvenciális. CMDben az alsó 2 teszt ami elég gyenge, 4kb Q32T1 az konkrétan csak 90 mega a majd 300 helyett. Lehet hogy ennyi van ebben a chipsetben :/

(#122) tecsu válasza Re-Tech (#121) üzenetére


tecsu
addikt

Milyen alaplap?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#123) #16939776 válasza Re-Tech (#121) üzenetére


#16939776
törölt tag

Told fel a szálak számát 4-8-16-ra akkor ki fogja kihasználni az ssd-t.

H67 chipset DC S3710 200GB:

(#124) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a tesztet.

(#125) Re-Tech válasza #16939776 (#123) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Ha feltolom a szálakat nekem is jönnek ezek az értékek (írásban még jobbak is), csak ugye a PHnál 1 szállal hozott teljesítmény nagyobb, mint amit nekem produkál 4 Kib Q32T1 alatt - nekem kb a 2/3a a sebesség.

Asrock Z77 PRo4 az alaplap egyébként.

(#126) #16939776 válasza Re-Tech (#125) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak azt cáfoltam, hogy a chipset "ennyit tud". Ugye, te is egy teljesen üres meghajtón futtattad a tesztet, mint PH! ?

[ Szerkesztve ]

(#127) mikromanus válasza kolopele (#108) üzenetére


mikromanus
veterán

5-10 perc alatt felkúszik egy játék SSD-re, egyszerre meg amúgy is csak eggyel játszhatsz. 2-3, vagy max 5 még felfér a "kicsi" félterásra is bőven. Annál több meg nem nagyon kell egyszerre. Persze lehet flancolni, ha már semmire se tudsz költeni, de tele vagy lóvéval... de amúgy ez kb senkinek se kell már "valójában"

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#128) kolopele válasza mikromanus (#127) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én szeretem ha fenn van egyszerre több is, ha neked ez flancolás az a te dolgod. Azért 5-10 perc alatt nincs fenn teszem fel egy 50 gigás játék, mire letöltődik van az 1,5 óra is, net sebesség függő, no meg mind a steam, mind az uplay szeret letöltés közben megállni.

[ Szerkesztve ]

(#129) mikromanus válasza kolopele (#128) üzenetére


mikromanus
veterán

Többnyire a letöltési és telepítési könyvtár különválasztható, vagy a letöltés után nem feltétlen indul azonnal a telepítés. Így meg lehetőséged van előtölteni és akkor telepíteni ha kell a progi. Az SSD nem segít abban, hogy hamarabb lejöjjön a telepítőanyag (vagyis elméletben segíthetne, de nem találtam még olyan játékkiadót ahol a letöltési sebesség akkora lenne, hogy SSD kellene a teljes kihasználásához). Valamikor ugyanannyi időt bele kell tolnod.

Flancolás alatt azt értem, hogy "Kényelmi funkció" és az esetek nagy többségében nincs sok haszna - nincs a legtöbb felhasználónak szüksége rá. Persze ha nem lenne ilyen drága nekem is 1 terás vagy nagyobb lenne bent. :D

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#130) kolopele válasza mikromanus (#129) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az SSD főleg abban segít hogy a töltőképernyők gyorsabban eltűnjenek, ill. bizonyos játékok esetében kevesebb legyen a mikro akadás, ill. egyáltalán ne is legyenek. Ezt még mindig vannak akik nem ismerik el, pedig egy SSD ebben is képes javulást eredményezni, főleg sandbox játékok esetében. Én úgy szoktam csinálni egyébként hogy megveszem a játékot és már töltöm is le, onnantól az meg már rajta van a meghajtón és csak el kell indítani.

(#131) Dronte


Dronte
aktív tag

860 (250gb) EVOt vettem pár hete, kicsit drágábban, de abszolút megérte :)

(#132) mikromanus válasza kolopele (#130) üzenetére


mikromanus
veterán

Tudom. Abszolút megéri SSD-t használni. Csak "gazdaságos" verzióban most a fél terás az ami nem szált még el árban és nagyobb lemondások nélkül elég is. Persze (amint te is írod) simán el lehet használni többet is, ha sokmindenbe belekapunk és "gyűjtögetünk" (Azaz nem törölgetünk semmit, mert később még visszatérünk... talán). Aminél fontos volt a gyors töltés, vagy "versengő" (multiplayer) oda én is minden esetben SSD-t használtam-használok. Egy-két offline-single player játék maradt korábban talán normál HDD-n. A fél terásnál már ezek is fel fognak szépen kúszni. (nekem mikrolagok akkor vannak ha alt-tabolgatok és több program fut egyszerre. Vagy ha már 12-16 órája fut a progi. Néha hasznos egy restart... meg egy kis alvás :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#133) tecsu válasza kolopele (#130) üzenetére


tecsu
addikt

Miért nem egy ilyenben gyűjtögetsz?

Több játék elférne és más eszközökről is hozzáférnél. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#134) #80439296 válasza tecsu (#133) üzenetére


#80439296
törölt tag

Végre elférne a passians... :C

(#135) RexMaximus válasza dudasj (#17) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Szolgaltatokent egyszer mi is jartunk bent. Egy total zakkant alak miatt. Okafogyott volt maga az ugy is ha elotte atneztek volna. Ez utana nyilvan ki is derult a helyszinen. Legjobb aki inditotta meg se jelent vegul.

Mi tortent utana? Kikerultunk mint egyutt nem mukodo. Mailben megerositettek hogy minden oke, egyuttmukodtunk de a listat valaki mas csinalja. Lenyeg, nem tudtuk elerni hogy leszedjenek minket.

Ha lesz kovetkezo, arra mar mi se megyunk el. (Kb 10 ev alatt volt egy).

Na ha mas ugyeknel is hasonlo a folyamat, akkor nem csodalom, hogy nem jelennek meg.

(#136) #16939776 válasza RexMaximus (#135) üzenetére


#16939776
törölt tag

A táp-kör és a FW.- keresztüli diagnosztikán kívül végezhettek-e költségesebb, burkolat megbontással járó vizsgálatot egy berkező terméken, pl.: egy sata-ssd-n?

(#137) lb


lb
csendes tag

Nálam is teljesen máshogy teljesített az evo...
Ennyire lassunak merni szerintem mar "csalás", vagyis itt valami hiba van!

Ez a windows backup eléggé régi. Vagy 5 éves és mindenféle program van rajta és még mindig gyorsabb mint a ti tesz windowsotok teljesen uresen??

https://i.ibb.co/v1QVSBT/2018-12-14-14-21-47-Crystal-Disk-Mark-5-5-0-x64.png

(#138) ooloo


ooloo
őstag

Tudom , hogy nem ide tartozik , de szerintetek ( és itt a szakavatottak véleményére számítok ) 1TB kapacitású (M2 es foglalat) meghajtó megéri az árát ? Esetleg hasonló kapacitású egyéb márka ?

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm !

Kellemes napot...

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#139) lb válasza ooloo (#138) üzenetére


lb
csendes tag

szerintem nem, Most volt gariztatva az ADATA a csere 970 EVO meg gyanusan lassu az ADATAHoz kepest...
Ha kifogsz egy jo rendszer M2 -t es a tobbi satara striped volume letrehozol 2-3 sima ssd-t akkor jarsz legjobban penzben...

(#140) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Már két 500 GB Samsung 860 EVO dolgozik a gépemben a

Western Digital Purple 3.5 3TB mellett.

(#141) Lauda válasza dudasj (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem, mint vásárlónak ehhez mi közöm van? Én az üzlettel állok szerződésben úgymond, nem a a gyártóval.

(#142) Jamesb2 válasza #16939776 (#123) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Mit jelent az hogy a szálak számát?

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#143) Yogibear974 válasza wolfman (#30) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Nekem nemrég fingott ki 840 pro :-0

Üdv: -=Yogibear=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.