Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Épp tegnap rendeltem 860 EVO-t! :C

[ Szerkesztve ]

(#2) Ispy


Ispy
veterán

Pont most vettem egy 250-es evot pár hete, akkor jó vétel volt. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3) zzola válasza Ispy (#2) üzenetére


zzola
félisten

Bizony. Pár ezressel drágább csak, de cserébe 5 év gari van rá...:)

(#4) Dtomka válasza Ispy (#2) üzenetére


Dtomka
veterán

Nekem is lassan le kell cserélnem kell a Kingston V300 (nem ajánlott) SSD-t.

A 960 tetszik mert gyors, nem tetszik, hogy melegszik. A 970 gyors, nem melegszik annyira, csak még elég drága.

Lehet a befutó 860 EVO 512 lesz, mert otthoni felhasználásra szinte tökéletes :).

[ Szerkesztve ]

(#5) TeeJay


TeeJay
félisten

860PRO-ból is van 4TB-os
az elején a táblázatban nincs benne sajnos

[link]

ráadásul a teszt címében a kérdés inkább így lehetne

"érdemes-e 2018-ban m2 SSD-t venni?"

ugyanis baromi drágák az M2 SSD-k és szinte semmi látható sebességbéli előnyt nem adnak
SATA3 SSD-ből meg van már normális áron 1TB-os

én biztos nem vennék M2 cuccot max valami 256gigásat rendszer alá
torrentezni meg 1TB-os 860 EVO bőven elég mindenre

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) Borisz76


Borisz76
veterán

256 GB-s Samsung 840 Pro volt az első amit vettem.
Mivel kinőttem és amúgy is kellett új SSD ezért másik gépbe "száműztem".
Ennek kb 2 éve. Jelentem tisztelettel a mai napig kifogástalanul megy.

Az új egy 512GB-s Samsung 850 Pro lett.
Erről fut a rendszer most is .....minden fillért megért mindkét modell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7) vicze


vicze
félisten

Lehet hogy csak én nem tudok jól a sorok között olvasni, de a Pro-nak pontosan milyen előnye is van, ami indokolja a 1,5x-es árat?

(#8) PSti válasza vicze (#7) üzenetére


PSti
tag
LOGOUT blog

2x annyi TBW.

(#9) PSti


PSti
tag
LOGOUT blog

Érdemes, igen, főleg hogy nincs alaplapon m.2, a sebesség terén pedig teljesen mindegy, hogy 500 vagy 2500 mb/s, mert nem másolgatok rajta egész nap. Ráadásul M.2 brutál melegszik, SATA meg annyira nem.

(#10) harmincas


harmincas
tag

Engem az érdekelne, kedves SSD szakik, hogy van-e jelentős, valós használat során érezhető sebességkülönbség egy SATA-s SSD és egy modern, M2-es SSD között (ami ugye pusztán a számokat tekinte többször gyorsabb). Azért kérdem, mert már jó pár éve elégedetten használok egy Samsung 830-ast.

(#11) TeeJay válasza PSti (#8) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább a 3D VNAND MLC miatt drágább ;)
nem véletlenül Pro a neve is, azt lehet nyúzni masszívan
mondjuk én 850-es 500gigás EVO-ra torrentezek és röhögve viszi az 1000-es netet
évente 30-40TB írás megy rá ha jól számolom szóval bírni fogja az :R

harmincas
otthoni felhasználásnál szerintem semmit nem fogsz észrevenni a SATA3 vs. M2 NVME SSD között
oprendszer, netezés, torrentezés, játékok kétlem hogy bármiben látványosan gyorsabb lenne utóbbi

árban viszont a SATA jóval kedvezőbb és az van minden alaplapon 4-6csatlakozó
M2 talán 1 az újabb lapokon 2 esetleg ráadásul azok melegszenek is szóval a 2-3gigabájt/s sebesség csak rövid ideig működik utána visszavesz

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12) Goblin12


Goblin12
őstag

Postán vár az 1TB-os EVO-m :))

(#13) Segal válasza harmincas (#10) üzenetére


Segal
veterán

Nalam is aktualis lesz a kerdes mert epp geptervezesi fazisba vagyok (z390 lesz) es most van egy 850evo-m amivel tulajdonkeppen elegedett vagyok de ugye jott a 970. Lenne valami erdemi elorelepes?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#14) zzola válasza Segal (#13) üzenetére


zzola
félisten

Milyen 970? :D

(#15) vicze válasza PSti (#8) üzenetére


vicze
félisten

Meg a szekvenciális írási sebességet tovább tartja, de kb. ennyi. Az hogy a rendre felezett TBW mennyire valós, egy jó kérdés.
Nem mondom, hogy nincs olyan eset ahova nem kell a Pro, de nem túl sok van ami valósan megköveteli.

(#16) Gorcsev


Gorcsev
tag

Félve kattintottam rá a cikkre, mert épp ma reggel rendeltem meg egy 860 EVO-t, de miután elolvastam örülök, hogy végül ennél maradtam.

(#17) dudasj


dudasj
tag

Jó kis cuccok, tetszenek. A teszt is szuper lett szerintem.

"az 5 év garancia is további szempont lehet a vásárlásnál."
Az összes Samsung magyarországi képviselet fent van a békéltető testület fekete listáján - könnyű úgy 5 évet adni hogy nem kell betartani :D Adhatnának 100 évet is, úgyse javítják / cserélik ki...

Nagyjából úgy működhet a Samsung szerviz hogy
beviszi a csóka - Elnézést, ezt vásároltam 2 napja és hát...
- Itt van egy folt ni, biztos rácsuláztál azé nem jó, nem cseréljük húzzá innen!
Biztos ami biztos rá is vernek egyet a 20 kilóssal, azé látszódjon hogy fizikailag is sérült :P
És mehetsz a békéltetőhöz ahol már úgyis fekete listán vannak, le se sz...ják :)))

(#18) hegegabi80 válasza harmincas (#10) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én anno sata2 hdd-ről sata2 ssd-re éreztem a különbséget. De sata2-ről sata3-ra már nem igazán. Ebből arra következtetek, hogy már sata3 és m.2 között sem éreznék semmit.

(#19) tamasas0913 válasza dudasj (#17) üzenetére


tamasas0913
tag

Van az 5 éves garancia és van a valóság. :C
Na igen...
Nekem egy 850 EVO-m van, de már most remeg a térdem, ha valami gebasz lesz vele akkor mi a jó búbánatot fognak csinálni gariztatásnál.

Mate 10 Pro

(#20) Narasim válasza dudasj (#17) üzenetére


Narasim
aktív tag

Így jártam annak idején a 830-as 256 gigás ssd-vel. Dobozból kivéve hd sentinel 59%. 6 év alatt nem csökkent.
azóta is megy, tökéletesen működik!

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#21) TeeJay válasza zzola (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

Samsung 970 Pro és Evo
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) Z_A_P válasza dudasj (#17) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez komoly?? :Y

OK

(#23) #06658560


#06658560
törölt tag

A fogyasztásuk hogy alakult?

(#24) Troy.


Troy.
addikt

Pont ma jött meg a 860 EVO 250 GB. Itthoni maszekoláshoz jó lesz.

.

(#25) moleculez


moleculez
veterán

512-es Pro-t tervezek, ki tudja milyen felhasználást hoz a jövő, ne az legyen a szűk keresztmetszet bármihez.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) #72042496 válasza dudasj (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre tudnál linket adni?

Ha ezt a mostani SSD-mmel (960 PRO 2 TB) csinálják, akkor még perre is viszem. De én nem hallottam ilyen problémákról, és nem is találtam ilyen listát. Samsunghoz köthetően a TMX-ről írják sok helyen, hogy vállalhatatlan. (Nekem is épp folyamatban van egy ügyem, ahol valószínű, ők is hunyók.)

[ Szerkesztve ]

(#27) bandi0000 válasza Narasim (#20) üzenetére


bandi0000
nagyúr

egyrészt ha ez így volt akkor vissza kellett vna vinni, 3 nap alatt kötelesek kicserélni vagy vissza adni a pénzt .
Másik meg a sentinel nem igazán ad valós képet az ssd ről, erre van a samu gyári progija, én ma kaptam meg a 860 evot és ellenőriztem is

Xbox One: bandymnc

(#28) Béééla válasza TeeJay (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Nem tudom, én 6000-es intel m2-re cseréltem a sata ssdm és érezhetően sokkal gyorsabb belakott állapotban. Hűtésre sincs gond mert pont fújja rá egy 12 centis a friss levegőt. Oprendszer indulástól általános válaszidőn át mindenben érezhetően sokkal jobb lett, és nem csak a teszbeli nagy fájlok ide-oda másolgatásával telnek a napjaim.

Bélabá

(#29) icon válasza TeeJay (#5) üzenetére


icon
senior tag

Én megnéztem itt és itt. Nem volt 4 TB-os és most sincs a gyártói oldalakon...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#30) wolfman válasza #72042496 (#26) üzenetére


wolfman
veterán

Pedig a Samsung szervizelési geciskedése évekre nyúlik vissza. Tesómank volt még anno az utolsó szériás projektoros tévékből egy. Keletkezett valami folt a képen. Jelezte nekik, elvitte, majd valami olyasmit mondtak, hogy ezeknek a készülékeknek ezekre a hibáira pont nem vonatozik a garanciájuk.

Ezután párjának volt egy kinyitható Samsung telefonja. Fél év után egyszer csak elkezdett bugosodni, majd már nem kapcsolt be. Samu szerviz, majd itt már nem emlékszem mire hivatkoztak, de szintén nem javították, mert felhasználó nem rendeltetés szerűen használta, ez külső behatás okán rossz stb. Ekkor megfogadta, hogy soha többé Samu.

Én megelégedéssel használom a 256Gb-os 840-es SSD-met, mert egyelőre nem fingott ki. Van egy Samsung HDTVm is gépre kötve, de erre már nincs gari. Feltételezem, ha elromlik úgy is kukába fog landolni, mert nem az szokott elromlani ezeken amit meg is lehet javítani olcsóba.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#31) #80439296


#80439296
törölt tag

Vajon jó lesz-e nekem a 2x2 TB 860 EVO?
Én is most vettem iPon-ból; most volt rá pénzem...

(#32) #72042496 válasza wolfman (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyen példából bőven van, nem vonom kétségbe őket. A TMX-ről ahogy írtam, én is hallottam és tapasztalom, hogy botrány.

De most a konkrét linkekre vagyok kíváncsi, miszerint a békéltető testületnél feketelistás a Samsung.

(#29) icon: 860 PRO 4 TB, USA site.

[ Szerkesztve ]

(#33) Dtomka válasza #80439296 (#31) üzenetére


Dtomka
veterán

2x2TB? Otthonra vagy meló miatt vetted? Nekem még nagyon drága egy 2TB SSD :B
Úgy vagyok vele, h c:\ (256 vagy 512) SSD és a d:\ háttértár. (3 TB)

(#34) kolopele


kolopele
nagyúr

Nem régen vettem a 2 db 1TB - os 850 pro - k mellé egy ilyen Evo - t szintén 1TB - osat, és el kell mondjam nekem kicsit gyorsabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#35) kolopele válasza Dtomka (#33) üzenetére


kolopele
nagyúr

A mai játékok már 100GB - on is képesek terpeszkedni, kell a nagyméretű SSD.

(#36) vicze válasza #72042496 (#32) üzenetére


vicze
félisten

Itt rajta van sajnos.

(#37) cypher23


cypher23
csendes tag

Sziasztok,

hol lehet kapni 5 év garival a kis tesót?

Samsung 860 EVO 250 GB SSD

Előre is köszönöm!

(#38) bandi0000 válasza cypher23 (#37) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Oázis pl, ipon is, de ott 3k-val drágább :D

Annyira azért nem kell beszarni a samsungtól, nem az ő hibájuk, hanem a fos TMX vagy milyen szervíz végzi itthon a szervizelést, nekem korrekten megcsinálták a telefonom más kérdés, hogy ugyna olyan volt, de az inkább széria hiba volt, felvettem a samsunggal a kapcsolatot, és küldtek egy csere utalványt

a Sony szervize ami nem tudom pontosan talán a Telemax na az a nevetséges, nem elég hogy megkarcolták a telefonomat ami makulátlan volt, de még amikor kicserélték az egyik takaró fedelet az színben egy árnyalattal el is tért :D

szal lényegében a magyarországi szervizek a szarok nem maga a márka

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#39) wolfman válasza vicze (#36) üzenetére


wolfman
veterán

De ha a békéltető testülettel nem is, a fogyasztóvédelemmel csak kénytelenek együttműködni, nem?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40) Dtomka válasza kolopele (#35) üzenetére


Dtomka
veterán

Tudom :) BF1 & GTA V & WIN10 + pár apró progi és 256 gb ból 10 gb szabad hely marad. Nekem is kellene egy 1 TB os, mert a BFV ~100 gb lesz, szerintem.

(#41) TeeJay válasza icon (#29) üzenetére


TeeJay
félisten

[link]

tessék van 4TB-os

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42) #72042496 válasza vicze (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, ez finom. :(
Köszönöm a linket!

[ Szerkesztve ]

(#43) kolopele válasza Dtomka (#40) üzenetére


kolopele
nagyúr

1 TB lassan már minimum követelmény lesz.
TeeJay: Én azért szeretem ha több van és kisebbek mert akkor nem minden veszik el halál esetén, pl. játékoknál sem kell mindent újratelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#44) #72042496 válasza kolopele (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre a backup a megoldás. Táphiba, villámkár, vírus, és most nem egy nagyobb, hanem több kisebb meghajtó megy egyszerre tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#45) cypher23 válasza bandi0000 (#38) üzenetére


cypher23
csendes tag

M.2-ből is tudnátok ajánlani a Samsungot?

pl őt: SAMSUNG 960 EVO NVME M.2 250GB

[link]

Köszi a boltot Bandi!

(#46) vicze válasza wolfman (#39) üzenetére


vicze
félisten

Nincs közük az egyéni garanciához, csak polgári bírósághoz fordulhatsz azután, ha a békéltető bizottság kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#47) kolopele válasza #72042496 (#44) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jó, ebben igazad van, én most csak egy egyszerű felhasználás esetére céloztam amikor is maga a meghajtó megy tönkre.

(#48) bandi0000 válasza cypher23 (#45) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én ezt vettem, ssd fórumba mondták hogy átlagfelhasználásnál valszeg nem igen lehet észrevenni különbséget 860-960-970 közt

Xbox One: bandymnc

(#49) cypher23 válasza bandi0000 (#48) üzenetére


cypher23
csendes tag

:R

(#50) Dtomka


Dtomka
veterán

1-2-4 TB...kevés.
2021-ben már 140 rétegnél járhatnak a 3D NAND Flash lapkák

"A Samsung ezt a szintet az ötödik generációs V-NAND lapkáival szeretné elérni, amelyekkel elkészülhet az első 128 TB-os SSD." :Y

SAMSUNG - "iqbetyár" (és ezt most jó értelemben értem!) emberek dolgoznak ott. Amikor megszüntették\befejezték a HDD gyártást azt gondoltam, hogy hibát követnek el. De tudták, hogy úttörők lehetnek az SSD gyártásban\fejlesztésben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.