Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) harmincas válasza Mexildos (#16) üzenetére


harmincas
tag

Én az intenzíven használt asztali gépemben két és fél éve használok egy SSD-t, ami már a vételkor sem volt igazán modern (Samsung PM800, laptopokba építették be gyárilag anno). A HD Sentinel szerint most jár 560 nap nettó működésnél, és 980 indítás/leállításnál. Bár lehet, hogy ennél sokkal több van benne, mert nem tudom, hogy méri-e a szoftver a februári újratelepítés előtti két évet is. A HD Sentinel szerint a teljesítmény 100%, a kondíció 95. Az utóbbinak az oka a szoftver szerint négy írási hiba, de ezt én a korábbi, meghibásodott alaplapomnak tulajdonítom. Azért is, mert az új rendszer (február) óta nem nőtt az írási hibák száma.

Az SSD-t soha nem kíméltem, rajta volt mindig is a swap file, játékok, és persze a Windows az összes gyakran használt alkalmazással. A programok telepítése és törlése is gyakori.

Összességében tehát szerintem ez az SSD-élettartam aggodalom teljesen alaptalan, újabb, fejlettebb SSD-nél meg pláne. Egy normál HDD nagy valószínűséggel hamarabb és főleg hirtelenebb módon hal meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.