Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Nagyon részletes az írás! Megkérdezhetem, hogy miért volt szempont az optikai meghajtó és a 15''-ös képernyőméret?

(#2) balees válasza Krugszvele (#1) üzenetére


balees
tag

Jó teszt! Grat!

(#3) Aucor


Aucor
senior tag

Jó teszt, grat. :D

Nekem is ilyen van, csak nekem i3-al és HD7670m-el. Meg USB3-al.

Az optikai meghajtót nem érzed idegesítően lassúnak?

[ Szerkesztve ]

(#4) Sub-ZeRo válasza Krugszvele (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Talán telepítéshez, vagy cd/dvd íráshoz jól jön ha van. A 15-ös méret meg talán azért, mert azt még igen kényelmes hurcolászni. Talán ezekért lehetett szempont.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) Nekomajin válasza Krugszvele (#1) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

A kijelzőméretet azért erre lőttem be, mert nagyobbat már kényelmetlen hordozni, kisebb kijelzővel szerelt gépeknél meg nem nagyon fér el a numerikus billentyűzet. Szóval igazából a billentyűzet volt a fontosabb, és az hozta magával a kijelzőméretet. Bár igazából ha bezsúfolnának egy teljes értékű billentyűzetet kisebb helyre, akkor se vennék olyat, mert kisebb kijelzőn nem férnék el rendesen.

Az optikai meghajtó azért volt fontos, mert van pár cuccom, ami még DVD-re van archiválva, meg bármikor a kezembe kerülhet még egy-egy lemez. A belső az árban elhanyagolható. A külső se sokkal drágább, de akkor meg azt mindig vinni kéne magammal, ami már macerás. Szóval ha olcsó, és elfér a gépben, akkor miért ne. Ha ezért kompromisszumot kellett volna kötnöm, hogy mondjuk a helyére mehessen egy SSD vagy valami, akkor sanszos, hogy inkább azt választottam volna, de így nem volt kérdés.

@xAlten
Mit értesz idegesítően lassú alatt? Én nem vettem észre, hogy lassú lenne, de ilyen 1-2 másodpercen amúgy se problémáznék. Vagy az írási sebességre gondoltál? Mert azt még nem próbáltam.

(#6) Aucor válasza Nekomajin (#5) üzenetére


Aucor
senior tag

Olvasási sebességre értem. A régi gépemben a pioneer sokkal gyorsabban olvas. De lehet ez a vékony ODD-k betegsége...

(#7) janos1988


janos1988
addikt

Említetted, hogy mennyire alap dolgokra kell a gép. Ilyen célokra 90-ből is kijött volna egy masina, viszont szerintem a rendelkezésre álló keretből jobbat is tudtál volna venni. Bár mondjuk én sose vennék intel hd-val szerelt gépet, irtózóm tőle, semmire nem jó.

Hobbi játékos lévén én ilyesmivel szemezgetek. Ezt leszámítva nekem is alap dolgokra kell csak.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#8) n0rbert0 válasza janos1988 (#7) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Jó kis írás! :R

Valóban létezik ebben a kategóriában jobb vétel.

janos1988
Szerintem egy Lenovo G580-al jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#9) AxBattler válasza janos1988 (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt a G6-ot csak akkor vedd, ha szereted büntetni magad.
A lejjebb ajánlott G580 sokkal jobb alternatíva. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) Nekomajin válasza janos1988 (#7) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Abban a két hétben, amikor nézegettem, ez volt összességében a legerősebb hardware ezen az áron, és ilyen hardware nem is volt 100k alatt. De ez március második felében volt. Azóta már változott a helyzet, pont a múlt héten néztem. De ez benne van. Egyszer muszáj választani. Meg nem csak a teljesítmény volt fontos. Hiába adtak volna ugyanezen az áron egy 1 terrás HDD-vel, vagy jobb GPU-val szerelt gépet gépet, ha mondjuk nem lenne szigetes a billentyűzete. Ellenben a Lenovókban, amiket alapból nézegettem, ugyanez a proci meg GPU volt, de kisebb HDD.
Én alapból az Inteltől irtózok, ahogy írtam, de muszáj volt, mert ebben az árkategóriában az AMD procik felejtősek. Az Intel HD tényleg elég gyenge, de egyébként se vagyok nagy játékos. Ha játszok, akkor is a régi kedvenceimmel, vagy ilyen Angry Birds szintű cuccokkal.

@xAlten
Nem tűnt fel, hogy lassan olvasna, de egyébként se szoktam problémázni a sebességen, ha nem nagyságrendbeli a különbség.

(#11) Raucher válasza Nekomajin (#10) üzenetére


Raucher
tag

"Az Intel HD tényleg elég gyenge,"

Ha a második memória csatlakozót is feltöltöd DC képes memóriával, az Intel HD is profitálni fog a megemelkedett memória sebességből.(Nem is keveset, érezhetően a gyorsul. Persze játékra továbbra sem lesz alkalmas.)
Nekem i3-2310m mellett, van a gépben egy HD7470m VGA kártya. Teljesen feleslegesen. Játszani ezzel sem lehet, hiába jobb egy kicsit.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#12) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Jó írás. Szépen megfogalmazva :) Jó cikk :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#13) bagkri01


bagkri01
őstag

Én egy Samsung np300e5z-a04hu-t használok, de a leírás alapján nem tudok rájönni a különbségre. Amúgy én elégedett vagyok vele nagy részben, az általad leírt hibák nálam is jelen vannak.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#14) kerekfej


kerekfej
addikt

Már vártunk egy ilyen tesztet.

(#15) Ygg


Ygg
senior tag

Jó teszt.
Nem rossz gép, tetszenek a Samsungok, de a negatívumai elég lombozóak.
Bár a kategóriában nem vészes.

(#16) Nekomajin válasza bagkri01 (#13) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Alapvetően ugyanaz az összeállítás, csak kicsit régebbi hardware-ekkel. Kettővel gyengébb benne a proci, kisebb a HDD, és régebbi a bluetooth meg az alaplap. Cserébe a tiéden van HDMI meg van benne dedikált GPU.

@Raucher
Köszi, ezt alkalom adtán meg fogom tenni. Egyelőre 32 bites OS van rajta, ezért nem érzem szükségét még 4 giga RAM-nak.

(#17) janos1988 válasza n0rbert0 (#8) üzenetére


janos1988
addikt

Hmm, köszi, nem is rossz, sőt! A proci meg kb. ugyan olyan mint a mostani (C2D T6600).

Ez képes magától lelőni a vga-t ha nincs rá szükség?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#18) bagkri01 válasza Nekomajin (#16) üzenetére


bagkri01
őstag

Utána néztem én is, csak a proci gyengébb ip b950 2,1ghz, a vinyó az enyémben is 750 giga.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#19) foxtrott


foxtrott
csendes tag

azt azért tegyük hozzá hogy a samsung notebookjaiban üzemelő sw update szoftver garanciavesztés nélkül felajánlja a BIOS frissítést ami a dvd írót vagy bluray olvasót lebutítja cd olvasóra, és csak a szerviz oldja meg ezt a problémát....saját tapasztalat series 3 és series 5 notebooknál (és ezt el is ismerte xy akivel a samsungtól beszéltem erről)

tehát ha ezt olvassa olyan samsung noti tulaj az véletlenül se csinálja meg a frissítéskezelő szoftver által felajánlott BIOS frissítést ha nem akar egy hétre megválni a notijától...én csak azért nem adtam még be szervizbe mert megvagyok az optikai meghajtó nélkül...amit pedig még tudni kell hogy a samsung sw update nevű szoftvere nem halad szinkronban sem a windows update-al sem pedig az nvidia frissítésekkel így egy nyers telepítést követően érhetnek kellemetlenségek minket

de önmagában véve a samsung notebookjai kiválóan alkalmasak hosszabb távú munkavégzéshez, szórakozáshoz vagy elfogultaknak porfogó céljából

[ Szerkesztve ]

Minden ember tud repülni, csak ki kell zárni a zuhanástól való félelmet.

(#20) yerico


yerico
senior tag

Ismerős, aki notebookok javításával foglalkozik, imádja az AMD-s, és különösen a dedikált videokártyával is rendelkező gépeket. Ezekből él ugyanis. Szóval kiváló dolog az Intel HD, ha nem kell játékra a gép.

(#21) akangels


akangels
tag

Sziasztok !

Én egy Samsung np370r5v-s01 notinak lettem tulajdonosa kb 3 hete :) a megvétel után másfél héttel szervízbe kellet kűldeni mert behalt az aksija és nem töltött. Na de ez lényegtelen :) amíg nállam volt teljesen megvoltam vele elégedve. Igaz kicsit kiábrándító volt hogy egy optikai meghajtó nélküli laptophoz a samsung egy CD t csomagolt amint a működéshez nélkülözhetetlen samsung program volt ami minden illesztő programot telepít. A rendszer használhatatlan volt win7 el ezért szinte kötelezőnek kellet vennem a win8 at. Win 7 alatt a fn gombok nem működtek. Amúgy játék szempontjából teljesen jó volt ugyanis egy intel i3-3110M volt benne kétmagos 2.4 ghz es 4 szálas proci és egy ati HD8750M , 8gb, 1tb os vinyo. A vicc még az hogy amit a gyári samsung szoftver felrakott illesztő progit az nem tudtam váltani játéknál a videokarit és egy nemrég kijött béte catalyst oldotta meg a problémát. Az alaplapi pedig egy intell 4000 s volt :)

(#22) kerekfej


kerekfej
addikt

nem tudom, miért használnak egyenes végű csatlakozókat

Pont azért, hogy direkt hamar tönkremenjen.

(#23) kerekfej válasza n0rbert0 (#8) üzenetére


kerekfej
addikt

A Lenovo-nak a kijelzője gyengébb lehet ráadásul még idegesítően csillog is. Meg ugye árban 20k-val drágább amit te linkeltél.

Milyen notebookot vegyek? topicban érdemes ránézni a gyengéire. Mert a belső alkatrészek lehet jobbak egy Samsung-ban, de külsőben (anyagminőség) tényleg a Lenovo a nyerő a fém borítás miatt, meg a billentyűje is jobbnak tűnik. Általában a Samsung-nak a belső értékei jók az adott árért egy az olcsó és a közepesen olcsó gépek között jó vételek lehetnek.

A másik meg, hogy roppant nagy igénytelenség ment végbe a laptop piacon (lásd. pl járólap billentyűzet és társai) az elmúlt években. A minőséget már minimum 5x-ös áron mérik.

[ Szerkesztve ]

(#24) kerekfej válasza Nekomajin (#5) üzenetére


kerekfej
addikt

Egy 3DMark06 teszt azért lefuthatott volna.

Pl.
AMD HD4330 512MB Játékra szolgáló teljesítmény 5.8, 3DMark06 2600pont, Vantage 580pont
Intel HD2000 Játékra szolgáló teljesítmény 5.8, 3DMark06 ? pont, Vantage ? pont

(#25) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

@foxtrott
Köszi, hogy szóltál. Akkor egyelőre nem frissítünk BIOS-t.

@akangels
Ez valami egyedi hiba lehet, mert sehol sem olvastam, hogy baj lett volna a Win7-tel. Az Fn gomb meg azért nem működött, mert nem volt feltelepítve az Easy Settings. A mellékelt lemezen található telepítő program jelzi is, hogy anélkül nem fog menni. Az persze ciki, hogy ezeket lemezen adták.

@kerekfej
Tesztekkel szándékosan nem akartam tömni a cikket, mert akit ez érdekel, az könnyedén keres magának ilyen teszteredményeket. Inkább a felhasználói élmény felé próbáltam elmenni. A Win7 élményindexes screenshotot csak azért tettem be, hogy mégis legyen egy olyan számszerűsített adat, amit a laikusok is össze tudnak hasonlítani anélkül is, hogy tudnák, hogy a másik gépükben milyen hardware van.

(#26) n0rbert0 válasza kerekfej (#23) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Én janos1988 fórumtársnak ajánlottam a Lenovot egy HP pavilion g6 helyett, ami szintén 120k körül kapható.

(#27) francos


francos
csendes tag

tetszetős leírás.
köszi, segítettél vele.
lehet énis bevállalok egy ilyen lapost.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.