Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Köszönjük a tesztet. A fémbetétes fedélre kíváncsi lennék. CPU részről teljesen ésszerű masina, i3 bőven elég erre a területre, inkább az 520MX kisöprés zavaró kissé. A matt kijelzőt üdvözlöm :R Starcraft/Warcraftban várható volt az i3 fölény (max. 2 magra és magas órajelre optimalizált).

Van a láthatáron 1.4 GHz feletti alapórajelű A6-A8-cal szerelt gépezet?
(K53TA topikban arra jutottunk a fórumtársakkal, hogy 2-2.1 GHz-en szépen befogja az i3-at, talán már az i5-tel konkurál. Jó lenne ha egy A8-3550MX-szel szerelt notesz még eljutna hozzátok, ha már nem fér bele a teszt kereteibe a szoftveres tuning).

[ Szerkesztve ]

(#2) Sanya


Sanya
nagyúr

ez tényleg ajánlott!!!

bár nem értem mi kerül 20.000 forintba egy OEM windows 7 home premiumon, az én laptopomra kb 10.000 forint bruttóért volt.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi a cikket! :R

(#4) misx


misx
senior tag

"így annak, aki más forrásból szerezné be az operációs rendszert, nem kell kifizetnie a felárat."
Ez így kicsit félreérthető :), mert ha más legális forrásból szerzed meg, drágább lesz. Kivéve ha épp van otthon egy dobozos verzió. A másik lehetőségről meg ugye itt nem beszélünk. :D

Egyébként hatalmas + a matt kijelző miatt! Ki nem állhatom ezeket a fényes vackokat. Bár kikapcsolva valóban jobban néznek ki. :U

[ Szerkesztve ]

(#5) rudi válasza stratova (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Valamilyen formában biztosan lesz A8-as notebookteszt. Azt még nem tudom, hogy külön, vagy egy nagyobb kategóriatesztben, de lesz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) rudi válasza Sanya (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Hivatalosan most kiskereskedelmi forgalomban 29-35 000 forint környékén van a 64 bites Win7 Home Premium OEM...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) saja


saja
tag

November vége óta van nekünk egy ilyen (NP300E5Z-S02HU) és tényleg jól használható. Windows nélkül lett véve (csak azt néztük, hogy nvidia kártya van benne), eredetileg csak linuxot szerettünk volna rá. Amikor felraktam, és elkezdtem konfigurálni az ubuntut, akkor derült ki, hogy ez nem ugyanolyan, mint, ha két videóvezérlő lenne, amit egy kapcsolóval lehet állítani, hogy melyik adja a képet. Hanem az Intel vezérlőn keresztül lehet csak elérni az nvidia 3d gyorsítót. (Kicsit olyan, mint annak idején az első 3d-s grafikus kártyáknál volt, hogy kellett egy 2d-s megjelenítő VGA is a lapba.) Szerencsére meg lehet oldani - még ha nvidia nem hajlandó kiadni hivatalos driver-t - a kártya használatát, különböző programokkal (bumblebee, ironhide). Legfrissebb ubuntu-val, 3-mas kernellel már megy minden más automatikusan.
Windows 7 jól fut rajta.

keep calm and code erlang

(#8) stratova válasza misx (#4) üzenetére


stratova
veterán

Rögtön nem félrevezető, ha figyelembe vesszük más operációs rendszer is létezik Windows-on kívül. Az hogy Windows a domináns, már más tészta.

(#5) rudi: Már ez is jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#9) Sanya válasza rudi (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

igen a dobozos oem. a matricás elvileg olcsóbb, melyet a géppel együtt, előre feltelepítve "árulnak"

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Köszi! Szeretek jót olvasni a gépemről :)

Nekem 1 hete van E5Z-S02HU, nagyon meg vagyok vele elégedve.
A Windows értékelésnél a videokártya 6,5-t kapott a Windows Aero asztali teljesítménye meg 4,5-öt. Gondolom azért, mert azt Intelt használja az asztal megjelenítésére.
Át lehet ezt állítani, vagy nem érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#11) DJGABI


DJGABI
addikt

Lassan másfél hónapja egy NP300E5Z-S02HU-val tolom. Tényleg jó kis gép, csak ajánlani tudom. A GT520MX először nekem is picit gyengének tűnt, de Skyrim natív felbontásban low-mediumon simán elfut, szóval nem sok okom van panaszra. Csak netezéssel tényleg 4-5 órát bír akksiról. Bővebben a topicjában: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#12) hmiron válasza dJ Peer (#10) üzenetére


hmiron
tag

szerintem az Aero élményt nem lehet feljebb tornázni .....

Már nagyon vártam ezt a tesztet, pont egy ilyen masinát tervezek venni !! Szóval még néhány pozitív tapasztalat és megveszem. Mondjuk egy kicsit másabb konfiggal hamarabb elvinném, de mivel közel, s távol ez a legjobb ár-érték kombó illik megfontolni! Hajrá Samsung!!

(#13) Vigneau válasza hmiron (#12) üzenetére


Vigneau
félisten

A B940-es verziója sem rossz. Olyanom lett volna, csak nem GT 520MX-et, hanem 315M-et raktak abba a példányba, amit találtam - csúnyán eltérve a bolt polcán feltüntetett adatoktól. Így helyette egy 5750-es Acer-em lett, de a tudás közel ugyanaz (csak a CPU B950, a VGA pedig GT 520M). Szerintem a 2 magos sima Intel procis verzió sem rossz, ráadásul nemrég 120k körül meg lehetett csípni pár nagyobb boltban is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14) blash


blash
tag

Én a kalibrált színprofilt hiányolom :<

(#15) hmiron válasza Vigneau (#13) üzenetére


hmiron
tag

Kösz az infót!
Mondjuk nekem a proci számít szóval i3 alá nem adom semmiképpen sem, de azért még kutakodok egy kicsit a környéken!!! Bár eddig a Samu a favorit :)

(#16) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyik kollega vetetett maganak ceges notinak miniatur 350U2-ot, gyarilag csak 2 GB ram volt benne, ami a Win7 64 bitnek edeskeves, raadasul hazilag nem tulzottan bovitheto, mivel nincs rajta semmi fedel, ami ala bemenne a plusz RAM.

Nagy nehezen szetszedtuk, akkor derult ki, hogy osszesen 1 memoriaslot van az alaplapjan. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) stratova válasza nyunyu (#16) üzenetére


stratova
veterán

Ezek szerint sajnos kimaradt ez a hsz, még egy korábbi tesztből. Magam sem vagyok híve a szerelhetetlen, bővíthetetlen dolgoknak (lásd. ultrabook/air, alaplapra integráltsága), akkor már inkább legyen 1 cm-vel vaskosabb.

[ Szerkesztve ]

(#18) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Megéri az árat a gép, ez nem kérdés (számomra!) :K

Mentalita'

(#19) predakon


predakon
őstag

Barátnőmnek ugyan ilyet notit vettem karácsonyra, pont jó volt az ára és nagyon tetszik neki. A touchpad multi touch tulajdonsága meglepett, nagyon jópofa.
Kéj újjal jobbra balra csúsztatgatva lehet a weboldalak között ugrálni 3 újjal pedig scrollozni lehet az oldalakon.

Én csak pozitívat tudok mondani erről a masináról. :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#20) rudi válasza nyunyu (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Fura, én lassan egy éve használom 2 GB memóriával és Core 2 Duoval, és eddig nem tűnik kevésnek alá a 2 GB RAM.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) nyunyu válasza rudi (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Anyam gepen vagy a melohelyi Lenovo N500-as laptopomon is jol el van 2GB rammal a 32 bites Win7, de erre az ultrabookra gyarilag 64-est tettek, plusz 64 bites rajta az Office 2010 is, igy nagykanallal zabalja a ramot :(

#17: kolleganak kicsi, konnyu cucc kellett, mert sokat rohangal ugyfelekhez, igy elsodlegesen a meretet nezte, nem a bovithetoseget :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) BotaN


BotaN
senior tag

Nagyon rendben van a kis Samu, árban, felszeretségben, és kinézetben is. Nem tudja valaki mikor számíthat MO Samsung 7 Chronos-ra? Vagy lehet már kapni?

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#23) stratova válasza nyunyu (#21) üzenetére


stratova
veterán

No igen. Nem tudom van-e jelenleg ebben a méretben, ilyen árfekvésű és felszereltségű gép (gyanítom hasonló árban nem nagyon, az Asus K43-as sorozatát a mai napig nem láttam itthon, nemhogy kisebbet [nem szürkeimport keretében]).

[ Szerkesztve ]

(#24) apuc


apuc
őstag

Nekem ilyen van, szeretem nagyon.

(#25) Ste válasza rudi (#20) üzenetére


Ste
addikt

Ahogy már nyunyu is említette 32bittel nincs gond. Nekem is hibátlanul szaladgál vele az X60s, 64bit az azért jobban kajálja a ramot

(#26) rudi válasza nyunyu (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Gondolom, akkor ízlések és pofonok kérdése lehet a dolog, vagy nálam ezért nem jön ki annyir a kevés RAM (még kép és videoszerkesztés közben sem), mert SSD-n fut minden kényeges dolog.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Napfénysüti

Elég korrekt ára van. Jó lett a teszt. :R

Més que un club!

(#28) Boxi88 válasza Napfénysüti (#27) üzenetére


Boxi88
őstag

Abszolút! :K Best buy gyanús.

(#29) mynames válasza dJ Peer (#10) üzenetére


mynames
senior tag

Azért s videókártya 6.5-je meglep. Az aláírásomban lévő konfigban a HD5650 csak 5.9-et kap és elvileg jobb videókártya. Nem igazán értem... :F

(#30) Lei559


Lei559
tag

Én most fogom megvenni ennek a kis Samsungnak a B940es verzióját. 120K szerintem egy átlag felhasználónak tökéletes választás.

(#31) Vigneau válasza Lei559 (#30) üzenetére


Vigneau
félisten

Jó kis gép lesz, csak nagyon figyelj arra, hogy S01 legyen (de ott is lehet GT 315M-mel szerelt), ne A01 (integrált Intel VGA). Én mindkettővel találkoztam sajnos (az egyiket futár vitte vissza azon nyomban, a másikat magam a helyi boltba, miután otthon vettem csak észre, hogy a címke mást mutat, mint amit szerettem volna venni). Ezért lett végül 5750ZG-m, mert GT 520MX-el szerelt épp nem volt már kéznél a boltban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#32) Lei559 válasza Vigneau (#31) üzenetére


Lei559
tag

Igen! :) Köszi szépen a tanácsot! Figyelni fogok rá! Bár elvileg minden adat stimmel! :) Bár a 315M még nem lenne akkor tragédia mert nem izzasztanám meg még azt sem. :)

(#33) Vigneau válasza Lei559 (#32) üzenetére


Vigneau
félisten

Azért akad némi különbség a két GPU között. Főleg annak tükrében, hogy azonos áron kínálták a gyengébbet... Persze én is hibáztam, hogy csak a polcot néztem, a dobozon lévő cetlit viszont nem. Megtanultam egy életre. :K

Mint kiderült, azonos (itt S01) széria alatt is lehetnek eltérések felszereltségben (HDD és VGA). Tiszta haszon, hogy itthon gyártják őket. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#34) spyduck


spyduck
nagyúr

Elég diszkréten fogalmaztál a minőségét illetően ;]

(#35) GaborGh


GaborGh
őstag

Szerintem jó kis noti és elég tetszetős a matt kijelzővel és a vékony kávával, pláne annak tudatában, hogy a gyengébb "B"-s Sandy-vel, ~105e környékén hozzá lehet jutni, persze OS nélkül...

Azonban a 150-160e-s kategóriában már komolyabb versenyzők vannak, ott már inkább a

HP ProBook
Lenovo V/Z
SS3 V
FLB

a nyerő szvsz... :)

(#36) Vigneau válasza spyduck (#34) üzenetére


Vigneau
félisten

Diszkréció képessége szakmából fakad... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#37) Joci??


Joci??
senior tag

Grat a teszthez! :))

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#38) Joci??


Joci??
senior tag

egy olyan kérdésem lenne hogy ez a laptop a régi i3-as procit 330M típusút nem tudja kezelni mi? :F

válaszotokat előre is köszönöm! :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#39) Joci??


Joci??
senior tag

Senki nem tudja??

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#40) hmiron válasza Joci?? (#39) üzenetére


hmiron
tag

sajnos amint szemlélem nem sok tapasztalat van még ezen a téren :) amúgy engem is érdekelne, csak felfele.... i5-ös, meg hogy tudnék-e egy SSD is berakni....

(#41) stratova válasza Joci?? (#39) üzenetére


stratova
veterán

Nem kompatibilis, Arrandale vs. Sandy bridge architektúra.
Továbbá:
i3-330M Socket G1
i3-2310M Socket G2

HM-65 chipset upgrade táblázata (és ez függ még attól is, hogy mely processzorokat támogatja az adott notebook bios-a).

Ráadásul:
Sockets G1 and G2 have the same number of pin holes, but they are not compatible with each other due to different position of one pin hole.

[ Szerkesztve ]

(#42) Apika


Apika
Közösségépítő

Ez egy jó kis gép... :K

(#43) apuc válasza Apika (#42) üzenetére


apuc
őstag

Szerintem is.

(#44) Joci?? válasza stratova (#41) üzenetére


Joci??
senior tag

Köszönet a válaszért! meg a felvilágosításért! :R :R :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#45) stratova válasza Joci?? (#44) üzenetére


stratova
veterán

Sajnos nincs mit :B

(#46) priest92


priest92
csendes tag

Én is vettem egy ilyen gépállatot és maximálisan megvagyok elégedve vele.(140 e HUF)
Elég jól elviszi a mai játékokat is...(persze nem kell itt egy gémer gépre gondolni)
Egyedül ami engem zavar az a nagy touchpad és a körülötte lévő szürke komor müanyagréteg.
Szerintem a hűtése is megfelelő. Hangszórók türhetőek. 140 ért a tudásához képest egy ajánlott kategória :C

(#47) apuc válasza priest92 (#46) üzenetére


apuc
őstag

Mondjuk nekem a hűtőventi amikor be-beindul nagyobb fordulaton hangosnak tűnik, meg az 50-55-60 fok is soknak tűnik.. :U

(#48) hmiron


hmiron
tag

a webcamot, hogyan tudtátok működésre bírni??? ja meg, a bluetooth-t hogyna tudnám kikapcsolni, mert minden indításnál újra bejön, bármennyire is kikapcsolom :)

(#49) hmiron


hmiron
tag

na senki se olvassa már ezt a topicot?????? :(

(#50) DJGABI válasza hmiron (#48) üzenetére


DJGABI
addikt

Webcam-ot nálam W7 automatikusan felismerte...XP-hez talán itt találsz drivert: [link] BT-t max ha letiltod eszközkezelőben úgy tudod fixen kikapcsolni :D

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.