Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Azt hittem ma mar vegre Tattoo tesztet olvashatok:(

A temahoz: Ha tamogatva lenne az ilyen telefonok gyartasa, akkor olcsobbak lennenek mint a nem tamogatott tarsaik, igy jobban vinnek oket. Szerintem csak igy lehetne raszoktatni a vasarlokat es a gyartokat a kornyezetbarat technologia hasznalatara.

Magambol indulok ki. Ugyan gyujtom az ures palackokat es kiviszem a gyujtohoz, de ha telefont veszek nem vennek a kornyezetbaratsag neveben ilyen telefont. Nem szempont. Tul nagy ertek ahhoz, hogy szempont legyen.

(#2) DeltaPower


DeltaPower
őstag

erről most az jutott eszembe elsőre, hogy ha a lencsevédő nélküli kamerát folyamatosan órákon keresztül napoztatjuk, akkor nem fogja idő előtt utolérni a pusztulat?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3) atike


atike
nagyúr

Ok, hogy napelemes, de ezzel még önmagában nem fogják eladni. Ha a többi paraméter is olyan lenne, akkor talán. Na de így.... Nem az igazi.

(#4) rep3at válasza DeltaPower (#2) üzenetére


rep3at
őstag

Talán a biológusok megveszik majd, ennyit nem ér nekem a TouchWiz..

Ezek a környezetvédős cuccok kissé parasztvakításnak tűnnek. A napelem minek oda? Fél év amire feltölti a készüléket. Meg ez az Eco-séta :)

Forward thinking. كرر

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

Még nem az igazi. A napelem hatékonysága,finoman szólva is szerény, de valahol el kell kezdeni. Én hasznos dolognak tartom, csak kell időt hagyni hogy fejlődjön.

(#6) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

A videó alatt van egy-két hiba :B

(#7) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Nem rossz!

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#8) bwoay válasza ThorsHUN (#1) üzenetére


bwoay
nagyúr

Ezért lenne jó, ha nem lenne választási lehetőség,
mindegyik készülék újrahasznosított (mű)anyagból (vagy fémből :D ) lenne,
akárcsak a csomagolás. Utóbbinál amúgy tényleg nem értem,
mi az, ami olyan komolyan gátolja a gyártókat, elvégre nem kell,
hogy ugyanilyen barna legyen.

A napelemen már korábban is sokat agyaltam. Végül arra jutottam,
hogy feltehetőleg nem segít a lithium akksinak, ha szépen forraljuk a napon,
márpedig akkor működik hatékonyan, amikor nap rendesen melegíti is
(nomeg igen, az "objektív", ahogy gyűjti a fényt...).
Meg aztán (saját tapasztalatokból kiindulva) hányszor van igény arra,
hogy útközben tudjam tölteni a készüléket? Évente talán 6-7 ilyen alkalom van,
adott típusra jellemző töltéskijelzés pontosságától függően.
Ha ez a napelem egy különálló egység lenne, ami az ablakomba téve
egész nap tölt egy tőle kellő távoltágban elhelyezett lithium akksit,
akkor talán 2-3-4(-5-6-7) naponta képes lennék feltölteni vele egy telefont.
Tervezem is, hogy ezt megvalósítom, ennek a készüléknek az árából
ki is jönne valami vállalható kapacitású solar panel akksival együtt,
ami feltehetőleg az összes telefonom ellátná, de még talán a PDA-t
meg az audio lejátszókat is. Ez talán valamivel környezettudatosabb lépés lenne,
mint egy marketing-stunt telefon megvásárlása (még ha ezzel nem is akarom
leszólni a Samsungot).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9) David75


David75
őstag

A külseje nekem nagyon tetszik,viszont a nap elemtől többet várnék sokkal.Mondjuk ha csak kényszer annyi idő alatt töltené föl a telefont mint a töltő akkor rendben de így nem hiszem hogy a mindennapok során meglehetne érezni azt a többlet készenléti időt amit a nap elem biztosít...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#10) Norbi21


Norbi21
senior tag

Nekem mint telefon, nagyon tetszik. Tényleg akkor lenne értelme ennek a környezetvédelem dolognak, ha az összes telefonon végrehajtanák. Akkor érhetne valamit. Maga a telefon tetszik, pedig nem sűrűn szoktam ilyet mondani a samsungokra :)

(#11) rudi válasza bwoay (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem is rögtön az jutott az eszembe, hogy marha nagy környezetvédés, ha a féltenyérni napelem "melegítése" miatt az akku sokkal hamarabb válik veszélyes hulladékká. A megújuló energiaforrásokat erőmű szinten kell a rendszerbe vinni, ert itt átgondolatlansága miatt többet árt mint használ. A cikk címe meg emiatt lehetne "rövidlátás zöld ködben" vagy valami ilyesmi :) EU szinten meg végre szankcionálhatnák a nem zölden csomagolókat.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) plus44


plus44
veterán

Nekem a doboz jön be nagyon.:D

A teló mér kevésbé, nem tetszik a színe, bár hozzá lehet szokni, nem vészes. Az már inkább gond, hogy 'táccsviz', ki nem állhatom, a kamera pocsék, és a akksi se egy csúcs, napelem ide vagy oda.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#13) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

milyen "jó" hogy a telefongyártók mindig hagynak egy két ordas nagy hibát a telefonjaikban,
ha tökéletes telefonok lennének, mennyivel szárazabbak lennének a cikkek.. :C
ezen a cikken is gurultam a röhögéstől.. :DDD

(#14) AS


AS
félisten

Ez nem jön be..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) brumesz


brumesz
aktív tag

amúgy egész korrekt cucc szerintem. mármint ahoz képest hogy ilyen eco-valami

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#16) kaller1


kaller1
veterán

Ezt a fix fókuszos kamera dolgot szépen eltanulta a samsung a többi gyártótól,amíg nem (nagyon) voltak érintős készülékei,nem volt ez jellemző rájuk... :U

.::> <::.

(#17) p3rgam3nt


p3rgam3nt
tag

A Samunak és a többi cégnek egyetlen dolgot kellene tennie hogy utána verhesse a mellkasát milyen királyok is vagyunk a környezetvédelem terén :
a fröccsöntésen keletkezett selejtes termékeket le kell darálni , így ezt az anyagot vissza lehet forgatni azonnal a termelésbe.Ha nem keletkezik annyi selejt , még mindig lehet venni ilyen ledarált alapanyagot különböző cégektől.50-70%-ot lehet így spórolni az alapanyag kilóján!De ha így csinálnák ,akkor a plusz hasznot úgysem a végtermék árának csökkentésére fordítanák , hanem maradna a zsebben.De legalább nem vernék ennyire a mellüket h királyok vagyunk.Ennyi!

[ Szerkesztve ]

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

(#18) sec094


sec094
tag

A Föld egyébként tényleg kék. Az űrből. :D

(#19) Bling95


Bling95
őstag

a napelem nem ér semmit egyenlőre, de az irány jó

a kamra: sz@r kam--->nem fényképezel---> kevesebb használod a telót ---> lassabban merül---> kevesebbet töltöd = kevesebb áramot fogyasztasz igy véded a környezetet :D

bár nem hiszem hogy ez fogja megmenteni a földet :D

(#20) erdoke


erdoke
titán

"De hibrid autót vásárolni, bio élelmiszereken élni, takarékos izzót venni már a környezettudatosság azon irányvonalai, amelyek pénzbe kerülnek, pláne azokban a kiválóan vezetett országokban, ahol az elektromos kocsira nem jár állami támogatás, a bioüzemanyag jövedéki adója jó magas, és úgy nagyjából felülről szarunk bele az egészbe."

Azt hiszem, ez egy olyan terület, amibe nem kellene még ilyen mélységben sem belemászni egy mobiltelefon teszt keretein belül.
Mondok pár példát, miért:
A hibrid autó extra akkumulátorainak környezeti terheléséről pl. soha nem olvasunk (pedig nyilván van nekik K+F során, gyártáskor és hulladék feldolgozáskor is jó nagy), csak a benzin fogyasztás csökkenése számít?
Az elektromos kocsira akkor adjunk támogatást, ha egyértelműen bizonyított, hogy jelentősen csökkenti a környezeti terhelést a benzineshez képest. Nyilván itt is a komplett folyamatot nézve (akkumulátorok, költségek, stb). Gondolom, azért nincs támogatás, mert nincs egyértelmű bizonyítás se...
A bioüzemanyagok "bio" része tudtommal jövedéki adó mentes, azaz egy E85 (85 % bioetanol, 15 % benzin) 15 %-a után kell jövedéki adót fizetni.
A "takarékos izzó" vitáról sokat lehet olvasni az EU nemrég hozott döntése kapcsán, ott sem egyértelmű a helyzet.
A katalizátorok, részecskeszűrők használat utáni, vagy tisztításkor jelentkező környezetterheléséről is lehetne egy jót értekezni...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#21) rudymester


rudymester
senior tag

Tudásban még jó is lenne, ha kapna egy normális kamerát. A lépésszámláló életben tartásához felhasznált energia nekem is eszembe jutott. Felesleges csicsa.
Ebben a formában ez egy vicc és ez az "eco" dolog egy jó marketing fogás, semmi más. Arra jó, hogy lehet mutogatni, hogy mi milyen zöldek vagyunk.

Minden készülék csomagolásában hanyagolni kellene a fóliákat. Pl. a Philips dect telefonjai (amiknek elég fényes a felülete) papírba vannak tekerve. Olyan finomba, ami nem karcol. Napelemes akksitöltő s királyság lenne. 2-3 napig napoztatja az ember az érzékelőt, az feltölt egy akksit és amikor eljön a töltés ideje, akkor rá lehet dugni a telót, ami leszipkázza az energiát.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#22) Bog válasza erdoke (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tényleg nem akarok mélyebben belemenni, sőt, okoskodni sem. Nekem elég az, hogy a skandináv államokban mindenféle kedvezmények járnak az elektromos verdákra (ahol nem a benzinfelhasználás csökkentése a lényeg, hanem a károsanyag-kibocsátás), s miután a norvágok, svédek, finnek évtizedek óta élen járnak a környezetvédelmi kérdésekben, ezért őket engedelmeddel mérvadónak tekintem.

S azzal viszont talán te is egyetértesz, hogy itthon leginkább beleszarás van.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) erdoke válasza Bog (#22) üzenetére


erdoke
titán

Skandináv biotechnológiai cégnek dolgozok, elég gyakran vagyok kint náluk. A svédek is megveszik a sok brazil etanolt, amit a kivágott esőerdő helyén, primitív műveléssel (értsd: a talajt gyakran tönkrevágva, pár év alatt kizsigerelve) termesztett cukornádból állítanak elő. Ettől számomra nem lesznek "zöldebbek", hiába vezetők Európában az etanolos közlekedés terén. Csak azt akartam jelezni, hogy ez egy szerteágazó, sokszor igen komplex, és a politikához túl erősen kötődő terület, emiatt nem biztos, hogy érdemes mélyebben feszegetni. Talán egy általánosabb blabla a bevezetőben ezúttal célravezetőbb lenne.

A legjobb aláírás a héten

(#24) guriga1234


guriga1234
addikt

Ennél a telefonnál a tokot egyből el is lehet felejteni, mert különben értelmetlen a hátoldalon a napelem.
A napelemet akkor éri fény, ha a telefont a kijelzővel lefelé tesszük ki az asztalra, mert különben nem éri fény. Ez a kijelzőnek nem használ, ha nem egy tiszta, egyenletes felületre tesszük le.
A lépésszámláló nem rossz dolog, de hogy ezzel miért fákat mentünk meg, azt nem értem. Az autók benzinnel, vagy dízelolajjal működnek, azokat meg nem fából nyerjük, vagyis egyet sem mentettünk meg.
Környezetvédő cuccokat a környezetvédőknek, de ne nekem. A villanyszámlámat én fizetem, és attól, hogy kevesebb energiát használok, az erőművek nem fognak kevesebbet termelni. Az egy dolog, hogy nem szemetelek, de ezt már akkor sem tettem, amikor még környezetvédelemről hallani sem lehetett. Ez csak jólneveltség kérdése.

(#25) LonGleY


LonGleY
veterán

Úgy olvastam, hogy: "megszületett a kékülék". :]
De eddig a pontig is volt érdemes, utána gondolom jön a
szokásos Samsung maszlag, azaz majdnem jó, de inkább mégsem...

(#26) orrlyuk válasza Bog (#22) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Igen szórakoztató anyag az "Ég a világ" c. képregény öko-témában, és rongyosra röhögtem rajta magam, ajánlom mindenkinek. Kicsit szélsőséges, de nagyon elgondolkodtató is.
Itt:
[link]

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#27) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

"nem volt gondom azzal sem, hogy titkosított hálózatokhoz kapcsolódjak (nyilván a kód ismeretében)" ez jó volt :))

Mondjuk úgy, hogy "az erő nem vész el, csak átalakul". A hangzatos környezetvédő maszlagokat is fenntartással érdemes kezelni.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#28) bwoay válasza Bog (#22) üzenetére


bwoay
nagyúr

Abban igazat adok erdokenek, hogy valóban jó lenne tudni:
a megnövekedett elektromos áram fogyasztás mennyivel kevesebb
(közvetett) károsanyagkibocsátást eredményez a belsőégésű motorokhoz képest.

más: ugye láttunk már kinetikus energiával (is) működő telefont,
és mindig az motoszkál a fejemben, hogy ezt összekombinálni egy napelemmel
már egész vállalható hatásfokot eredményezhetne. akár.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#29) Overfiend


Overfiend
csendes tag

szerencse, hogy nem reagáltad túl ezt a blue earth dolgot

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz elgondolás, de hát én személy szerint kevésnek érzem az egész konstrukciót.

(#31) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Szerintem eleve a készülékre integrálni a napelemet baromság. A telefon felmelegszik a napon, ami az akksinak nem tesz éppen jót 8És nagyobb eséllyel robban fel).
Nekem van külső napelemes töltőm, ami gyorsabb, és azért számottevően jobb hatásfokú, mint ez.

(#32) rudi válasza bwoay (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Úgy tudom, a modern, dízeles kisautók többet mennek egy liter gázolajjal mint a Prius és társai. És az is tuti, hogy 1-2 éve már a magyar autós újságírók is vezethették a tüzelőanyagcellás Hondát.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) hans87


hans87
tag

Eco napok, Eco lépésszámláló, Eco anyámkínja, már csak az hiányzik, hogy a memóriába mellékeljenek Umbert Eco munkásságaiból vmit...
Elég nagy vakításnak érzem a telót, az meg külön zsír, hogy mobilok között nem rossz kamerákat gyártó Samu is jön ezzel a nukufókusz hülyeséggel.

Nokia 5530

(#34) Overfiend válasza hans87 (#33) üzenetére


Overfiend
csendes tag

Sajnos nekem az is aktuális.. Umberto Eco: Hogyan írjunk szakdolgozatot. :D

(#35) bwoay válasza rudi (#32) üzenetére


bwoay
nagyúr

ehh, nem vagyok már a régi, nincs bátorságom mégegyet ideoffolni :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#36) atesss


atesss
addikt

Egy kis elírás / helyesírási hiba : Shentzen helyett Shenzen: [link] .
Amúgy én úgy tudtam, hogy ez egy tartomány, de mit kiderült "csak" egy - lassan már talán tartomány méretű - óriásváros.

[ Szerkesztve ]

(#37) Overfiend


Overfiend
csendes tag

..ha a hátoldalán a napelem, akkor kijelzővel lefelé kell letenni, hogy töltődjön? a kijelző az egyetlen része, ami hozzáér valamihez? remélem valami karcolódásvédő bevonata van..

(#38) orbano


orbano
félisten

" de a legfontosabb, hogy a Blue Earth vásárlója úgy érezheti, hogy tett valamit a környezet védelmében"

talán a legjobb amit tehet, ha nem vesz új telefont... maga az elgondolás nagyon jó, csak kár, hogy marketingrizsa az egész. ami kicsit is környezettudatos benne, az azért az, mert nekik olcsóbban jön ki a gyártás és a logisztika. eleve mitpl környezettudatos és energiatakarékos egy rohadt nagy kijelzővel rendelkező gomb nélküli készülék. egy xenium + napelem kombó már ezerszer inkább az lenne.

persze továbbra is az lenne a legtakarékosabb, ha nem csábítanák a felhasználókat 1-2 évente (vagy gyakrabban) új telefon megvásárlására...

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) SEFAN84


SEFAN84
aktív tag

Csak tudnám miért kapott tetszett plecsnit?Kamera,kezelőfelület szar.Zárt Op rendszer,lassú böngésző.Környezettudatosság csak parasztvakítás(divat ma ez a zöldség)szoval szerintem 1nagy 0ez a telefon!

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#40) orbano válasza SEFAN84 (#39) üzenetére


orbano
félisten

mert belerakták a létező legolcsóbb legelavultabb napelemet, amit az alibabán le tudtak vadászni a kínaiaktól...

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) kaller1 válasza SEFAN84 (#39) üzenetére


kaller1
veterán

És ha egy SE logo lenne rajta? :U ;]

.::> <::.

(#42) Móci


Móci
addikt

Jó az irány, csak a megoldás lett gagyi. Úgy is lehetne növelni a green imázst, hogy az ilyen készülékeket jóval kedvezőbb áron kellene adni, hiába olyan, amilyen szerencsétlen.
Így csak pár elvakult veszi talán meg. Nekem nem kellene.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#43) f.begbie válasza rep3at (#4) üzenetére


f.begbie
tag

Szerintem meg igenis baromi jó ez a napelem dolog, persze nem annak, aki napi 24 órát ül a négy fal között a gép előtt...

a kamera meg wtf...

[ Szerkesztve ]

(#44) orbano válasza Móci (#42) üzenetére


orbano
félisten

mivel a cégeknek továbbra sem érdeke a Föld megmentése, csak a profit maximalizálása, így erről -teljesen logikusan- szó sem lehet

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) joey04


joey04
titán

hát ez nagy 0.
azért mostanában sokat esik pofára a samu, ha nem is eladásokban, de szakmai értékeléseknél mindenképpen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) TheDragon007 válasza joey04 (#45) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Így van. Igazán érik már az idő egy új innov8 tesztre. Ugye lesz még olyan kaliberű kamerás-okostelefon? :O

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#47) bolondember válasza SEFAN84 (#39) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Bog megindokolta, h miért kapott plecsnit.

write only mode off? :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#48) orbano válasza bolondember (#47) üzenetére


orbano
félisten

ő pedig leírta hogy szerinte ez az egész csak parasztvakítás (ez ellentétben áll Bog indoklásával, és ez a hozzászólásának a lényege). szóval hogy is van az a write only mód? ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) SEFAN84 válasza kaller1 (#41) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Greenheart is megkapta a magáét tőlem.Egyszerűen rosszúl vagyok,mikor multi cégek elkezdenek a környezetvédelemmel jönni!Egyiknek sem érdeke,csak jobb szinben akarja feltüntetni magát,és extraprofit-ra szert tenni,mert ezek előállítása még olcsóbb,de van sok elvakult zöld aki mégis megveszi drágábban,ezzel saját magát becsapva,h.je ezzel is tettem a környezetért!

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#50) Duree


Duree
veterán

Hát nem valami szép,ráadásul nem is valami jó.
Ezek a környezetbarát termékek nem valami fényesek.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.