Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#319) viraga válasza Vasshammer (#287) üzenetére


viraga
tag

szia!

Nekem nincs ilyen mobilom, de pár általános dolgot leírok, amit célszerű betartani.

Ha egy mobilba (vagy fényképezőbe, vagy videokamerába, vagy akármibe) memóriakártyát teszek, amit azelőtt nem abban az eszközben használtam, akkor mindenképp megformázom, először szgépen, kártyaolvasóval. Ha windows-zal formázok, akkor NEM gyorsformázással. Ha esetleg vmilyen célprogramot használnál erre a célra, akkor alacsony szintű formázást érdemes választani (low level format), egy teljes törléssel (wipe) egybekötve. Jónak tűnik pl az SD Association programja: [link], elvileg ők értenek ehhez a legjobban. Formázás után berakom a kártyát az eszközbe, majd abban is megformázom, egymás után 2x. Ilyenkor az eszköz megformázza az általa favorizált fájlrendszerre, és ált. létrehozza azt a mapparendszert, amit majd használ. Ezzel a módszerrel nem szabad h probléma legyen a kártyával. Persze azt a problémát, hogy bizonyos mobilok, fényképezők nem szeretnek bizonyos márkájú memóriakártyát, sajnos nem oldja meg... Ismerősnek ilyen összeférhetetlenség miatt egy egész nyaralás fényképei vesztek el visszahozhatatlanul a memóriakártyáról (Canon gép, Kingston kártya). A kártyákat időnként nem árt formázni, szintén fényképezős tapasztalat, hogy több tíz megányi fájltöredék is gyorsan "összegyűlik", ami biztos nincs jó hatással a teljesítményre... Nem hinném, h mobiloknál jobb a helyzet. Fájlnevek, elérési utak: még régen, egy 256 megás mp3 lejátszó - pendrive eszközzel volt olyan tapasztalatom, hogy lementett weblapok tönkre tudták vágni, az "xyz weblap elemei" nevű mappa a sok száz kis fájllal és sok alkönyvtárral nem tetszett neki. (Formázással helyrejött, de amíg nem formáztam meg, olvashatatlan volt az egész tartalma :( Formázással persze minden elveszett) Ez lehet fájlrendszer korlát is, de mobiloknál még ott vannak a szoftver egyedi hibái, hülyeségei, ékezeteket kezeli-e, hogyan cache-el, stb.

Látom, hogy memóriakártya nélkül is újraindul, ill a többi hsz alapján sajnos a fentiek nem oldják meg a dolgot, de mint általános infó hátha segít vkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.