Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

:R Ez nagyon érdekes olvasmány, így visszatekintve az S5230-ra

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) jonnyjoker01 válasza Graphics (#1) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Érdekes, hogy mennyit lehet mókolni ezekkel a régi telefonokkal is. :C

Üdv. Johnny

(#3) quailstorm válasza jonnyjoker01 (#2) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem minddel. A maiak szűkülnek befelé, érdeklődés hiányában. Meg a Samsung volt erről mindig híres. Egyrészt tróger béna szoftver, muszáj kókányolni neki valamit hogy nyomokban hasonlítson valami értelmesre, másrészt sebezhető. Nokiával ugyanezt nem csinálod meg, egyrészt mert nem lehet, másrészt mert nincs értelme :DDD Jó persze ott is vannak gyengébb modellek szép számmal, de ha a HW engedte, adták a java alá a lovat rendesen, a UI meg jó szerintem.

Most a menő S5610 az utolsó swift platformos Broadcom, akár az S5230, de koránt sincs ilyen aktivitás már. S5611 meg a legszarabb márka terméke, Spreadtrum, otthon még frissíteni se lehet, mert a loader chipet is kispórolták...

Régen még a Sony Ericsson VKP-zás is nagyon menő volt, de ott is alig volt mit javítani a tökéletesen. Camera driver hackelésnek több értelme volt. Motorolákat is faragták sokat anno.

Okostelefon előtt is volt élet.

(#4) Graphics válasza quailstorm (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bizony, utolsó kettő ismerősöm is farigcsálta: Motorolát és Sony-t is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) westcoastog


westcoastog
veterán

Nem kínlódás manapság ilyen telefonokat használni? :D
Nekem Lg kp500-am volt a maga idejében, de az a brutális lassúság, a rezisztív érintés, borzalmas volt. :D

(#6) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Volt barátnőmnek volt egy ilyen telefonja, egyszer elkértem, de pár másodperc után lolwtf érzésem támadt tőle, inkább letettem :DDD

(#7) m1lan


m1lan
őstag

Jajj az S5230... Gyakorikérdéseken mindenki wifit akart rá telepíteni :D

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#8) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Csak ezt ne! Ebből a kohószökevényből még van a világon? :DDD Hogy hány ilyet akartak rám sózni a piacon anno 2.000 Ft-ért, azt a mai napig nem tudnám megszámolni. Ettől már csak a Corby volt a rosszabb talán.

Egyébként köszi a cikket! :R Erről beugrottak a régi emlékek, mikor még agyon VKP-ztam az összes SE telómat. :DDD Egységeket mutató akku jelzőtől kezdve az Xperiás ikonokig mindent vakertam vele. Sőt, így lett a K750i-m W800i.

Nyugodj békében Integra!

(#9) jonnyjoker01 válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:)) :))

Üdv. Johnny

(#10) quailstorm válasza westcoastog (#5) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs jelenleg olyan telóm ami tovább bírja 1 napnál töltéssel. Nincs pénzem, de ott volt ez a szar havernál, amit azért adtam oda, mert az én ebayomon keresztül vett egy digitizert az általam cikkben is említett brickeltbe, ami mint kiderült hiába volt, de közbe megdeglett ebbe is, én meg visszafizetés helyett odaadtam az egészet.

Most meg kaptam egy új Samsung M110-et. Rájöttem hogy szar :DDD (annyira halkan csörög hogy nem hallom meg)

Az USB kábelem viszont jó volt bele, ezért visszavásároltam havertól a tellát az ezresért. Mivel most már volt töltő meg headset is ugye. Így lett cikk is, telefon is.

Őszintén szólva ennél gyorsabban most nyáron nem tudtam volna ennyiért épkézláb mobilhoz jutni. Telefonálni meg lehet vele, 1 hetet kibír. Egyébként brutálisan fos, de ezt egy korábbi tesztben azt hiszem leírtam. Csak a W810-em 8 éves akkuja már nem szeret hetekig ketyegni.

(#7) m1lan: S5233W volt a WiFi variáns ebből. De még Corby WiFi is létezik ám :DDD

(#8) Szatyor95: SE VKP-ről nem akarok már cikket írni. Totál macera az egész, meg még kevésbé él az a dolog. De megvan az összes telóhoz egy firmware legalább, meg egy tonna program, leírás, és patch.

D900i-nél szerintem amúgy sokkal jobb ez a fostalicska. Nálam az eddig az über 0. De a D500 az még rosszabb...

Hogy lehet az hogy mindenki a piacos olcsóságokról beszél, Szegeden meg egy hulláravert Nokia 2760 is 3-4 ezer?

(#11) westcoastog válasza quailstorm (#10) üzenetére


westcoastog
veterán

Átmeneti telefonnak jó.
Bár nekem mekkora megkönnyebbülés volt mikor lecseréltem a k500-at egy sony ericsson cedar-ra, na az bitang jó telefon volt. :)

(#12) quailstorm válasza westcoastog (#11) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tyűűű, olyan most is kéne. Mekkorákat lehet rajta kockulni. Galaxy on Fire 2 vagy Rally Master pro miatt jó. Kb azon nem laggol csak, meg a W705, W995-ön

(#13) westcoastog válasza quailstorm (#12) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem játszottam telefonon soha. :D
Bár régen valami rally-s játékkal toltam.
Van itthon még egy w300i-m is, kétszer újraélesztve, minden tartozékával dobozával eltettem, első komoly telefonom. :D

(#14) quailstorm válasza westcoastog (#13) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én meg több száz játékot vittem ki. Az iskola unalmas és semmi értelme. Mondták már? (hozzáteszem hogy világéletemben kitűnő voltam, és a legkeményebb sulikat jártam, de akkor is)

(#15) zseko válasza quailstorm (#10) üzenetére


zseko
veterán

Használtál volna C100-at, nem néznéd le a D500-at :DDD

Nekem volt mindkettő, a C100-ban az elsők között volt 128x128 pixeles 64k-s színes kijelző (ha jól emlékszem), gyárilag 72! órás készenléttel. Akkor mikor szinte minden telefon 300 óra és fölötte volt... Ha egyáltalán nem használtam még bírta is, de többet akkor sem, ám egyébként naponta kellett tölteni. És télen... olyan szinten lassú volt a képfrissítés hogy hihetetlen. :)

A D500 klasszisokkal jobb volt tőle minden tekintetben :K Nekem nagyon bevált, egyet kivéve, az pedig a programrátöltés. Az cikkben linkelt "Easy admin menu. egy leírás róla milyen egyszerű kódja van a gyárinak… az már egyszerűbb megoldás volt. D500-nál úgy kezdődött, hogy 'kábeles kapcsolat két számítógép között', aztán 2-3 kód majd egy program feltöltéshez, aztán a végén újra 2 kód hogy tudjam is használni a telefont. De lehet ezt ismerted is :)

HR24.hu

(#16) quailstorm válasza zseko (#15) üzenetére


quailstorm
nagyúr

TAT mód, nem? D900i-n szartam rá. Nem is értettem haverom hogy bírta idegekkel anno...
Főzött ROM. Bezzeg onnantól egyből szerette a jar file-okat. Futtatni azt nem. Telepíteni esetleg...
De azon meglepődtem hogy elindult a DOOM RPG a D900i-n.

Bezzeg ha a tavalyi mobiltesztben még ezzel a TAT móddal is fárasztalak benneteket. Ott hihetetlen előnyben volt a két Samsung a főzött ROMokkal, mégis durván alulmaradtak...

De amúgy a Samsung D500-at se lehet semmi értelmesre használni. Minden funkciója csak dísz. Papíron jól mutat, valóságban használhatatlan. Egy K500, K510, K310 másik dimenzió...

(#17) maross


maross
veterán

Sokaig hasznaltam s5230-at, alap mindennel :). Még mindig megvan valahol, fogalmam sincs milyen allapotban, csak arra emlekszem hogy a kijelzo rettento karcos lett a zsebemben :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18) Gbi82


Gbi82
tag

Első érintős telóm volt. Anno 50e ft volt az ára kártyásan, ment rajta az msn, a worms és meg tudtam rajta nézni akár 4 órányi konvertált filmet is. Mai napig meg van otthon.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#19) quailstorm válasza Gbi82 (#18) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, más értelme se volt...
Csak a film meg a böngésző.

Én akkoriban maradtam a Sony Ericssonnál. Az érintős butatelefonok nagyon nem voltak jó vételek.

Mi a Worms forts 3D-t nyomtuk bluetoothon a haverokkal. A Samsung tulajok meg nézték ;]

(#17) maross: az érintő az könnyen sérül, de az LCD az igen masszív, bírja az erőhatásokat. Lehet számítottak rá? ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Siemens M35 remek teló volt számomra 2 hónapig 2005 tájékán. A végére még barack illatosítást is kapott, (a szatyorban) és nem lett semmi baja. :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#21) westcoastog válasza quailstorm (#14) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja értem. :)

(#22) zseko


zseko
veterán

De amúgy a Samsung D500-at se lehet semmi értelmesre használni.

Dehogynem :) Telefonálásra :D Mi másra lenne való egy telefon :) Én sem sűrűn töltöttem rá dolgokat, egyedül könyveket olvasni.

HR24.hu

(#23) quailstorm válasza zseko (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó de azon kívül? Minek van benne kamera meg MP3 lejátszó meg böngésző meg java ha gagyi? De legalább jól megdrágította...
Könyvet olvasni? Merész. Én 800x480-on olvastam ki könyvet, alatta meg se próbáltam.

Egyébként a D500-nak hangereje van? Mert a D900i-vel a csörgési hangerő hiánya, és a hangminőség is egy komoly baj volt.

(#20) Klaus Duran: Hogy jön ide a Siemens M35? :F
Most amúgy van nekem, kettő is, igaz egyik németbe függ...

(#24) zseko válasza quailstorm (#23) üzenetére


zseko
veterán

Jobb könyvolvasós java programot találtam hozzá mint androidhoz némelyik mostani... Egyedül a samu hülye megoldása miatt kellett minden könyvet külön-külön feltölteni, mert kezelte a filerendszert, netről is le lehetett szedni könyveket zip-ként, volt éjszakai mód, fekvőnézet, betűméret állítás, állítható scroll mód és sebesség, stb. stb...
Én telefonálásra használtam mert arra kellett, +net, az egyedüli extra a könyvek volt. Na meg a beépített email klienst meg se közelítette a nokia megoldása (egy 7210 volt anno a páromnak).

HR24.hu

(#25) quailstorm válasza zseko (#24) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Melyik 7210? Kettő is van ;]

Én a felbontáson akadtam ki. Lehet akármilyen okos a program, sokat kell görgetni és nem jó a szemnek.

Feature-phone-nal nem e-maileztem sose.

(#26) d@vee válasza Graphics (#1) üzenetére


d@vee
őstag

Húha, na ezen hanyas áj-ó-esz is van? :D De viccet félretéve, valakinek még tuti hasznos lesz :)

Ja

(#27) Klaus Duran válasza quailstorm (#23) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Első oldal lap alja.

"S5230 meg bír egy hetet is, aztán mégiscsak jobb, mint egy Siemens M35-tel, Nokia 3100-zal rohangászni."

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#28) quailstorm válasza Klaus Duran (#27) üzenetére


quailstorm
nagyúr

OK OK OK, elfelejtettem, bocs.
Igen, azért írtam mert mindkettőt megpróbáltam és hát na, nem jött össze.
A maga idejében lehet jók voltak.

(#29) Gergosz2


Gergosz2
veterán

van pár emlékem ezzel a telefonnal kapcsolatban de azok sem túl jók :D Egyik barátomnak volt ilyenje kb 4 éve a mikor én még javában egy nokia feature phone-t nyúztam. Hát egyszerűen borzalom ez a telefon :D Olyan atom laggokat produkált hogy az nem igaz :D WIFI-t elég gyengén fogott a Nokiámhoz képest, egy 2mb pdf meg egyszerűen leterítette szegényt :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#30) FoxiestFox válasza Gergosz2 (#29) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs benne wifi.

(#31) quailstorm válasza Gergosz2 (#29) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A PDF igen, az majdhogynem dísznek van.

(#30) dying_star: lehet hogy az egy S5233W volt.

(#32) Gergosz2 válasza FoxiestFox (#30) üzenetére


Gergosz2
veterán

akkor nem ilyenje volt . De totál így nézett ki .

(#31) quailstorm

Az lesz az! :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#33) Armagedown válasza m1lan (#7) üzenetére


Armagedown
őstag

Volt aki Androidot szeretett volna rá telepíteni ugyanitt :))
Amúgy a gyenge hw mellett mi az, ami miatt nem sikerült a portolás?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#34) Graphics válasza Armagedown (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

102MHz-es "SoC" van benne... Szerintem elég esélytelen lett volna az Android... :D

Portolásról szó se volt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) quailstorm válasza Graphics (#34) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mintha az órajelen múlna...
Az első droidos eszköz amúgy OMAP850-es volt, az se erős.

Leginkább driverhiány és utasításkészlet-hiány. Ez nagyobb baj.
Jet már ARMv6-os volt, Qualcomm, van is rá droid. Pedig alapból ugyanezzel a förmedvény rendszerrel jön.

ARMv4-re meg nincs droid. Csak az 1.0 ami meg nem public.

(#36) zseko válasza quailstorm (#25) üzenetére


zseko
veterán

Ez :)

Pedig meglepően jól lehetett olvasni, több mint 10 könyvet kiolvastam rajta.

Én sem sűrűn használtam emailre, de kipróbáltam mivel benne volt. És ezzel lehet nem sokan fognak egyetérteni, de szvsz a samsung menüi sokkal ésszerűbben voltak kialakítva mint a nokiáé. Kár, hogy az egyéb hülyeségeik ezt elég rendesen ellenpontozták...

HR24.hu

(#37) quailstorm válasza zseko (#36) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már bocs de egy pár generációs különbség van a két telefon közt.
Nem illik egy 2002-es modellt egy 2005-öshöz hasonlítani. Addigra sokat változott a Nokia...

Bár addigra meg a javas e-mail vitte el a lényeget. A sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#38) Gergosz2 válasza quailstorm (#37) üzenetére


Gergosz2
veterán

Amúgy van valami neve ennek az OS-nek ami a telefonon fut?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#39) Graphics válasza quailstorm (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gondolom nem volt egy villám.. Meg elsődlegesen nem droid-ra tervezték. TI-re hamarabb voltak cuccok.

S5230-as meg istentudja milyen "SoC"-kal volt szerelve.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) quailstorm válasza Graphics (#39) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2.3 ICS

Azt hittem elég egyértelműen kiderült a cikkemből hogy Broadcom BRCM2133 van az S5230-ban :U

(#38) Gergosz2 : nincsen. A felületnek van neve, az a TouchWiz 2

(#41) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A legjobb program SE-re a BT Info app volt. Haverjaimmal mindig egymást szivattuk, mondjuk elindítottunk egy zenét, amit nem igen tudott kikapcsolni :) A gravity defied 100.000 változata, a telefon rom-jának lecserélése (DB3150-es sonyk) . Szép idők voltak :DD

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#42) Graphics válasza quailstorm (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Átsiklottam felette :P

De én nem erről a chipről tudtam. Én egy 102MHz-es cuccról tudtam, hogy az van benne.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) quailstorm válasza alkatraz3000 (#41) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindet csináltuk mi is :DDD

(#42) Duliee: pedig ez van benne

(#44) WinPho


WinPho
senior tag

Ómami. :O
Ez volt az előző telefonom. A balsors ne hozzon vele ismét össze! :Y

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#45) jonnyjoker01 válasza WinPho (#44) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én csak messziről láttam a telefont, de már akkor olyan lassúnak nézett ki, hogy ingyen sem fogadtam volna el :DDD

Üdv. Johnny

(#46) haddent válasza jonnyjoker01 (#45) üzenetére


haddent
addikt

A maga idejében iszonyat menő volt mert érintő meg milyen olcsó hát fullextra bakker venni kell mindenkinek...
Én meg a kis csúnyácska Galaxy Spica mellett döntöttem, de baromi jó volt Samsung Omnia után. Az meg még vindózos is volt meg rezisztív fújtejóég :DDD

(#47) quailstorm válasza haddent (#46) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fú, pedig én vágyok az Omniára. Kár hogy nincs benne WiFi meg VGA videofelvétel. Akkor ugranék rá.
Rezisztív nekem nem gond, egyébként meg egész prémium cucc az i900.

Spica meg, vicc... Hogy a Samsung a saját processzorához nem írt OpenGL ES drivert :W

(#48) haddent válasza quailstorm (#47) üzenetére


haddent
addikt

Hát ha te ilyen retró őrült vagy akkor kötelező, de ez borzalom volt :DDD
A spica nekem nagyon bejött, és akkor is csak közétkategóriás volt :Y

szerk. Naaa ez csúnya volt ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) quailstorm válasza haddent (#48) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem gyári ROMmal gondoltam.
Egy Mitac MIO A501 is lehet korrekt.

Retro őrült... az vagyok.
Van az oprendszer: WinMO, Symbian, Maemo, Meego, WebOS
Meg vannak a mai szarok... ;]

Spica maga idejében jó volt, főleg az ilyen t-mobile pulse-ok mellett, de lehetett volna SOKKAL DE SOKKAL jobb, csak ugye Samsung...

(#50) Mokó


Mokó
aktív tag

Érdekes volt végigolvasni,én emlékszem,rengeteg probléma volt velük anno,ismerősök sorra hordták vissza....
Rossz kijelző,nem tudták felvenni,fagyott OMG mondom,de jót derültem hogy nem értenek hozzá.... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.