Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

A Nikon 1-hez képest mennyire lesz versenyképes?
Végül is az obiparkon múlik majd, a 9mm-es palacsinta f3,5-el karcsú, f2 minimum kellene szerintem, és nem is nagyon kellene afölé menni semelyik fix obinál...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) gógyi


gógyi
aktív tag

Ó de kis édes!

(#3) Knight666


Knight666
aktív tag

Bocs az amatőr kérdésért, de a 13,2 x 8,8mm szenzorméretből hogyan jön ki az 1"?

(#4) rudi válasza Knight666 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

gugle szerint ez valami 1-inch vagy 1"-type szenzor, mérete alapján inkább 1/1.7-nek tűnik, csak ugye az a fránya marketing...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) rbalint88 válasza rudi (#4) üzenetére


rbalint88
addikt

a méretet rosszul írta be Laca, de a gyútávokat leosztva kijön a 2,6667 crop, ami 1"-os szenzort jelent.
Jó kis masina lenne, csak kellene hozzá egy pancake zoom, akár villanyos, az átfogás (ekv 24-73) teljesen versenyképes, képminőség is rendben van, nem nagyon lehet belekötni a gépbe a célcsoport igényeit figyelembe véve talán még túl jó is :)
Asszonygépnek, tiniknek ideális lehet.
Igazából a kezelhetőségével sincs probléma, inkább az a gond, hogy a nagy N-ekre nem raknak elég kezelőszervet, főleg tárcsahiány van.

(#6) pilóta válasza rudi (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Roboter elmagyarázta a múltkor, hogy ez valami ősi elektroncsöves szabvány, vagyis úgy 1" ez a szenzor, hogy valaha 1" külső átmérőjű elektroncsőbe fért ekkora méret...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

instant 50k kategória :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) madgie válasza pilóta (#6) üzenetére


madgie
titán

Itt van, ni:

"This goes back to the way image sizes of video cameras used until the late 1980s were expressed, referring to the outside diameter of the glass envelope of the video camera tube."

(#9) MLaca válasza rbalint88 (#5) üzenetére


MLaca
őstag

szerintem nem írtam be rosszul a méretet. itt van a samsung honlapján a műszaki adatlap. itt meg a szenzorméretek, mely szerint ez is 1"-os, mint a Nikon 1 gépekben, vagy a Sony RX 100-ban.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#10) rbalint88 válasza MLaca (#9) üzenetére


rbalint88
addikt

kimaradt az elejéről a legfeljebb, de ugye feljebb elmagyarázták, hogy miért ez az 1", így már mindenkinek tiszta. mondjuk vicces, hogy még ez a szenzor is körömnyi, és abból is csak a kisujjé :)

(#11) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Kár, hog nem FF lapka van benne. Ennyiért már beleférhetett volna. :(

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12) Mr.Csizmás válasza fi:zi'k (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hja, 125k-ért végülis lehet FF-et kapni, az előbb láttam egy 70k expós 5D-t. igaz ahhoz még obi is kell.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) pilóta


pilóta
nagyúr

Amúgy az akksiért piros pont...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Cuki es egesz jo kepminosege van, de eleg kenyelmetlen lehet vele fotozni.

(#15) fi:zi'k válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Még az OVF-et is hiányolom, meg a tükörcsapkodást. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16) MC Pite


MC Pite
veterán

Értetlenül pislogok... ezt most kiknek?
Értem hogy lesz aki veszi, de alig kisebbek a cuccok az apsc gépeiknél...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17) Degeczi válasza MC Pite (#16) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az... nagyon hiányzott már mégegyfajta bajonett...

(#18) Knight666


Knight666
aktív tag

Érdekes ez a szenzorméret dolog. Akkor ezek szerint a hüvelykben megadott méret általában nem a szenzor effektív területének átlós hosszát jelöli.
Kíváncsiságból megpróbáltam utánanézni a régi családi gép (Nikon Coolpix 5700) szenzorméretének, de csak annyit találtam róla, hogy 2/3"-es. Akkor ez sem felel meg a valóságnak? :D

(#19) Degeczi válasza Knight666 (#18) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóságnak megfelel - csak ott is úgy értve, h egy cső átmérője mekkora lenne
A 2/3" tényleges átlója kb. 11 mm

(#20) Khelben


Khelben
nagyúr

120k-ért biztos nem ezt venném. Képminőség elég gyatra, fogása nulla, kicsi de zsebre nem lehet vágni. Értelmetlen gép.
Persze a szelfizőknek jó lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Lacielvtárs válasza Khelben (#20) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22) Peat;)


Peat;)
veterán

Az ilyen gépeknek nagy gratula, ahol odafigyelnek a jpeg motorra. Olympus pl1-emet is ezért szeretem: valaki nem akar raw-al szórakozni, mert csak. :)

(#23) 6.regem válasza Peat;) (#22) üzenetére


6.regem
csendes tag

Mostantól úthengerre spórolok.

:))

(#24) sideburns válasza Khelben (#20) üzenetére


sideburns
aktív tag

Hát mit vennél 120k-ért?

Emberek, ez nyitóár, gondolom senki nem találkozott még azzal a jelenséggel, hogy egy elektronikai cikk drágán kezd, majd lemegy... :U
Lesz ez még 70k körül is pár hónap múlva (karácsony?).

Szerintem teljesen rendben van, elég kicsi, a 9mm-es obival zsebrevágod, képminőség rendben van (1"-os szenzor, ugye).
Zárójelben hozzáteszem, nagy NX userek adapterrel feltehetik pl. a 30mm-est, amivel szintén nem lesz nagy, és azzal akár még portrézni is lehet (ekv. 81mm ekv. f5.4) akinek nagyon ez kell.

Persze az egységsugarú fórumozónak úgyis az fog lejönni, hogy a "Samsung maradjon a telefonoknál".

(#25) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Kell rá egy nagyon fényerős ekv. 35mm objektív extrém palacsinta méretben és talán még valami értelme is lenne ezt venni egy szintén 1" szenzoros, kiváló zoom objektíves kompakt géppel szemben.

(#26) szecska24 válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


szecska24
tag

Melyik kiváló 1"-os zoomobis kompaktra gondoltál?

(#27) Stauffenberg válasza szecska24 (#26) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Például a Sony RX100-ra, de most már a csapból is az folyik, hogy a Fujifilm X30-ban is 1" szenzor lesz. De a szenzor mérete sem minden, lehet ellensúlyozni jó objektívekkel a valamivel kisebb méretet is, ott meg aztán bőség van például 1/1.7 méretűekből Olmypus és Panasonic fronton.

Én csak a koncepciót nem értem, hogy minek ennyire apró cserélhető objektíves gépet csinálni, ha az objektív miatt amúgy sem tudod zsebre vágni, mert az kilóg. Egy kompakt gép vissza tudja húzni a házba az objektívet.

Szóval ennek is akkor látnám értelmét ha lenne rá valami nagyon nagyon nagyon palacsinta üveg, ami ugye nem zoom, hanem fix tudna csak lenni.

(#28) szecska24 válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


szecska24
tag

Na gondoltam. Szóval 1 db gép. Teljesen más áron.
Roadmap szerint 1 hónap múlva jön rá a 17mm 1.8-as optika (várható ár: 60.000 HUF). Kicsit lesz csak vastagabb, mint a 9mm-es palacsinta. Ha az RX100 zsebrerakható, akkor ez is.

[ Szerkesztve ]

(#29) szecska24 válasza MC Pite (#16) üzenetére


szecska24
tag

Alig kisebb?
Kérlek, fogtál már ilyet a kezedben?

(#30) lenan


lenan
aktív tag

és ha minden igaz, benne van az árban egy pártizezres Lightroom5 is.

(#31) tntmax válasza MC Pite (#16) üzenetére


tntmax
aktív tag

Ez konkrétan a "szamszung" generációnak készült, ennyi.
Hobbifotózásra jó ez, jó drágán. :)
Kényelmesen tologathatod a képeket a galakszi telóra, a szamszung tévére, a nótra, meg lehet menőzni a fészbukszáknak hogy neked milyen csudijó trendi masinád van.

Egyébként a dizjánja tetszik.

(#32) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Háááát. A GM1 is kicsinek tűnt a kezemben, ez gondolom, még inkább. Nekem a GX7 jött be, legalábbis ami a méretet illeti. Mondjuk nem drága. De a Samu nem elég nagy név itt, hogy bevezessen egy új rendszert. Szerintem sem igazán játszik a Nikon 1 mellett. Mondjuk a microSD szerintem nem gond... lassan az lesz a szabvány, nem értem a fanyalgást. Inkább a szoftveres módválasztó... na az inkább gáz. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#33) MC Pite válasza szecska24 (#29) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem, kérlek. Te fogtál?
Itt egy kis összehasonlítás... Kisebb lesz a GM1/S2-nél az új samu? Nem. És ezek érdemben kisebbek mint a mostani kis apsc-s samu? Nem igazán. Melyiket kényelmetlenebb használni? Van X10 itthon, tudom mi a különbség a kis gép és a nem nagy gép között... Na az kis gép, picike tokban övtáskába becsúszik.
Akinek ekkora gép kell, általában egy nem cserélhető obissal jobban jár - főleg ha ideér az X30.

tntmax , igen, vágom hogy a szanszungosok megveszik ha ennyi a keret; főleg keleten. De egy új rendszert megint nulláról felhúzni... Egy csomó mft gép van ami már nagyon pici, Nikon 1 is az.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34) MC Pite válasza szecska24 (#29) üzenetére


MC Pite
veterán

Oh, ki is hagytam hogy mekkora a kitobi:

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35) Stauffenberg válasza szecska24 (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tárgyaltam az árat, de egyébként az első RX100, ami még ma is nagyon jó gép, már pont olyan árban mozog, mint az NX mini.

De nem csak ez a lényeg, hanem ahogy mások is rávilágítottak: A Panasonic GM1 + kit zoom és a Samsung NX mini kit zoom között méretben elhanyagolható különbség van... és a Panában mégis csak egy jóval jobb MFT szenzor van. Nekem ez innentől "nagyobb a füstje mint a lángja" kategória. Inkább az APS-C vonalat kapná már össze rendesen a Samu.

De egyébként meg jöjjön csak valami használható palacsinta fix üveg hozzá. Én is azt mondtam, hogy csak azzal lesz értékelhető előnye a gépnek, mert a zoom objektívvel nem igazán nyersz semmit, csak indokolatlanul lesz kicsi a szenzor és még olyan faszaságokat sem tud, mint a szintén 1" szenzoros Nikon 1 rendszer.

(#36) optikus válasza Stauffenberg (#35) üzenetére


optikus
senior tag

Raadasul uj bajonett es ki tudja meddig tartjak forgalonban. Oszt fel ev mulva kitalaljak hogy nem is ez az iranyvonal a user meg igy jart. Bar lehet hogy aki ilyet vesz azoknak 99%-a sose csereli le a kitobit. A kepminoseg is kerdeses az eddigi samuktol nem dobtam hatas.

Buy books not gear.

(#37) sideburns


sideburns
aktív tag

Méretbeli összehasonlítás:
Panasonic GM1, Samsung NX Mini, Nikon 1 J4, Samsung NX3000
(m4/3, 1", 1", APS-C)

Első link: az elérhető legkisebb ekv. 28mm körüli fixekkel (Panasonic 14mm f2.5, Samsung NX Mini 9mm f3.5, Nikon 1 10mm f2.8, Samsung NX 16mm f2.4) (Ez utóbbi ekv. 24mm, van még ekv. 30mm f2.8 is, méretben ugyanekkora)
http://camerasize.com/compact/#491.5,545.414,549.40,553.98,ha,t

Második link: az elérhető legkisebb kitobik (Pana 12-32mm , NX Mini 9-27mm, Nikon 1 10-30mm PZ, Samsung NX 16-50mm PZ) Mindegyik f3.5-5.6, képstabilizátorral.
http://camerasize.com/compact/#491.397,545.413,549.416,553.423,ha,t

(#38) lenan válasza sideburns (#37) üzenetére


lenan
aktív tag

fix-el azért lényeges a különbség, teljesen ok cucc szerintem ebben a műfajban - én csípem

(#39) Stauffenberg válasza sideburns (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na pont ezért mondtam, hogy ennek a csöppségnek csak egy jó fix palacsintával van értelme... minden más esetben tök felesleges pazarlás ennyire zsugorítani a szenzort és a gépet, mert másoktól is megkapod közel ugyan ezt MFT vagy akár APS-C formátumban.

(#40) Fryskitt


Fryskitt
addikt

"Persze, az NX Mini a „kötelező körökön” kívül leginkább a közösségi hálóban élőket célozza meg: egyrészt a 180 fokban felhajtható, így az önarcképelésre remekül alkalmas kijelzővel, másrészt a fejlett vezeték nélküli szolgáltatásaival, amiben a Samsung, mint okostelefon-gyártó amúgy is hazai vizeken evez."
Drogtól kilúgozott agyú, mindenre ráérő aranyifjak játéka. Jaj... Izé, miket nem írok. A fotózási ismeretek hiányát a Samsung szép színes sallangokkal takarja el. ;]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#41) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Záridő sebessége számít valamit ebben a kategóriában? Elég kiemelkedőnek tűnik.
Bocs, ha felesleges dolgot kérdezek, csak meglepődtem a 1/16000 sebességen.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#42) sideburns válasza BITBOYS (#41) üzenetére


sideburns
aktív tag

Az 1/16000 záridő valóban jónak számít, azért tudja ezt, mert elektronikus zárat használ.
A gyakorlatban nem nagyon szokott limitálni a szokásos 1/4000, 1/6000 záridő, így kihasználni legfeljebb a nemsokára megjelenő fényerős 17mm f/1.8 objektívvel lehet majd vakító nyári napfényben.
Művészi felhasználásra lehet még jó, "megfagyasztani" a pillanatot.

(#43) BITBOYS válasza sideburns (#42) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi a választ, megvilágosodtam :R
Igazából az NX30-al szemezek, de várok még a vásárlással, váltással.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#44) sideburns válasza BITBOYS (#43) üzenetére


sideburns
aktív tag

Az NX30-at most kell megvenni, amíg tart az akció.
200e Ft

(#45) BITBOYS válasza sideburns (#44) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jó árban van, csak még itt az NX20-is amit el kell adnom ha ráveszem magam.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#46) migabi24


migabi24
nagyúr

Jövö héten lesz egy ilyen eladó, zsír új bolti ár alatt mindenképpen, akit érdekel pü-ben lehet rá jelentkezni árba megeggyezünk

(#47) fateless


fateless
veterán

sürgős kérdés, mivel csak ma van akcióban: bármely okostelefonnal használható, vagy csak samsunggal?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#48) sideburns válasza fateless (#47) üzenetére


sideburns
aktív tag

Elvileg bármilyen androidossal.
Milyen akció?

(#49) fateless válasza sideburns (#48) üzenetére


fateless
veterán

A mai napon 60k az edigital-nál 9-27-es kittel.

Az elvileg-et én is gyanítom a leírás alapján, de egy bizonyosság fontos lenne nekem (gyakran kéne úgy használnom, hogy közben én kb 10 m-re vagyok, de Samsung telefont nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50) Vyndree válasza fateless (#49) üzenetére


Vyndree
őstag

Sajnos visszaugrott 90-re, pedig 60 körül lenne a reális értéke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.