Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Emlékeim szerint ebben is Már TIZEN van. Persze ezt nem látja a felhasználó.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) kt64


kt64
újonc

Vajon ki lehet egy ilyen gép célközönsége? Ez már nem egy használd és dobd el kategória.
Mert igazán nem értem: majd 300K Ft az már olyan összeg, hogy gyakorlatilag minden MILC márka közép kategóriájából válogathatunk... És alapvetően, ha rendszerben gondolkozunk, illetve egy esetleges későbbi eladással, akkor csak fokozódik az értetlenségem.....

(#3) szecska24 válasza kt64 (#2) üzenetére


szecska24
tag

Mármint mi miatt nem érted?
Egyáltalán nem érted a kategória célközönségét, vagy konkrétan ezt a gépet nem érted?

(#4) szp1


szp1
addikt

Apróság : a táblázatban AMOLED-LCD van. Biztos ez?

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#5) Mr.Csizmás válasza kt64 (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nyitóár, aztán az NX szériát ismerve fél év múlva megkapod -40-60%-al.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) kt64 válasza szecska24 (#3) üzenetére


kt64
újonc

Tehát. Bemész a boltba zsebedben 300k FT-tal. Kezedbe veszel Nikon-Pana-Oly-Fuji-Canon stb bármit ami hasonló kategóriájú. És e mellett döntesz mert neked ez kell. És használod, fotózol,gyüjtögeted hozzá az obikat... egyszer rendszert váltanál... A pénzed kuka, el sem tudod adni. Persze minden rendszerből bukó kiszállni, de szerintem Samsung rendszert építeni valahogy nem igazán életszerű.

(#7) gianni85 válasza kt64 (#6) üzenetére


gianni85
veterán

A tehetős "tudatlan" ember lehet a célközönség, akinek otthon virít a Samsung okostv-je, a Samsung okoshűtője, okosmosógépe, zsebében a Samsung legújabb okostelefonja, csuklóján a okosórája, és rádöbben, hogy neki fényképezőgép is kell :) Aztán nehogy bárki is magára vegye... gyárt jó dolgokat a Samsung, csak az esetek 99%ában más márkából veszek olcsóbban jobbat

(#8) kt64 válasza gianni85 (#7) üzenetére


kt64
újonc

Egyetértek :)

(#9) tntmax válasza gianni85 (#7) üzenetére


tntmax
aktív tag

Durva... durván ráillik a leírásod 1-2 emberkére az ismeretségi körömben. :D
T T T.... tehetős, tudatlan de legalább trendy.

(#10) szecska24 válasza kt64 (#6) üzenetére


szecska24
tag

Ezt minden feltörekvő gyártóra elmondhatod, nem kötődik a tárgyhoz. (mellesleg rendszer szempontból a Samsung ebben a kategóriában nem áll rosszul pl. optikákkal)
Térjünk át a termékre ha kérhetem. Magas az ár a tudásához mérten? Mely konkurens gyártó ajánl hasonlót olcsóbban? (kifuttató akciókat leszámítva)
Mi az a tulajdonsága a terméknek ami számodra nem megfelelő?

(#11) Mr.Csizmás válasza kt64 (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azért az 1/8000, kihúzható EVF, hajtogatható érintőképernyő kombináció elég jó dolog.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) kt64 válasza szecska24 (#10) üzenetére


kt64
újonc

A termékkel minden rendben van, a specifikáció ok, nincs ezzel semmi bajom.
Engem a motiváció érdekelt hogy mikor megállsz 356 fényképezőgép előtt miért pont ezt veszed le a polcról...
Erre gianni85 kolléga korrektül megadta a választ.

(#13) MC Pite


MC Pite
veterán

Öhm, a samun gyors a fókusz, az E1-emen meg 'használhatatlanul lassú' volt? (nem ugyanaz írta)... :F Én alig látom gyorsabbnak, pl az öregecske Pana G1/G2 már lenyomja a samut.

A Samu sikerét 2 dolog fogja meghatározni: Márkanév és slr forma. És ennyi kellett... A legtöbb ember nem nézegeti tovább, milyen képeket csinál, milyen obi park van hozzá, stb...

Egy dönthető evf-et ki kéne próbálni már millyen hasznos a hétköznapokban...

Itthon, vagy aki ért hozzá, ennyiért nem ezt fog venni. De a világ sok részén a Samsung egy nagy cég, tuti cucokkal, kvázi japán, csúcstechnika, kisf*om. Ott adnak érte ennyit is aki megteheti.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14) gianni85 válasza szecska24 (#10) üzenetére


gianni85
veterán

Szerintem rendben van ez a gép, az ára is ok, de pl számomra semmi se indokolja, hogy egy E-M5 vagy GX7 ellenében ezt válasszam, vagy ne adj Isten picit kipótoljam egy GH3-ra. Nem kísértem mostanában figyelemmel az NX rendszer objektíveit, de megkockáztatom, hogy nem találok se olyan profi, se olyan best buy üveget, mint m43-ben.

(#15) MLaca válasza szp1 (#4) üzenetére


MLaca
őstag

a gépben is: [link] (oda is van írva a hátoldalon), de itt, a hivatalos termékspeckók közt is ezt írják. ki vagyok én, hogy felülbíráljam a gyártót? :D

http://mlzphoto.hu/

(#16) Duree


Duree
veterán

Minden rendben van vele , de öszintén mondom sosem vennék Samsung gépet,illetve miért pont ezt venném , ha hasomló van legalább 40-50 féle.

duree54

(#17) szecska24 válasza gianni85 (#14) üzenetére


szecska24
tag

Akkor így teszem fel a kérdést: Mi indokolja, hogy az általad felsorolt termékeket válaszd?

Egy teljes fix sor van rá (10,16,20,30,45,60,85). Az első négy potom áron. Kiemelkedő optikai tulajdonságokkal.
Zoomok: 16-50 PZ; 16-50 2-2,8 OIS; 18-55 OIS; 20-50; 50-200 OIS; 18-200 OIS
Szerintem ez annyira nem rossz felhozatal.

Más: nektek benefitek a Smart funkciók?

[ Szerkesztve ]

(#18) szecska24 válasza kt64 (#12) üzenetére


szecska24
tag

Ha speckó rendben van, ár rendben van, akkor nem értem. Mi miatt nem ezt veszed le a polcról? A márka miatt? (Persze értem mit mondasz, csak rá szeretnék világítani, hogy a brand percepció mennyire erősen működik. Jelen helyzetben ha pl. a Samsung el szeretne adni egy fotó terméket -ami nem az a kategória ahol hagyományosan elismert márkának számít- akkor hiába tesz le egy terméket ami a felveszi a versenyt árban és tudásban a konkurenciával. Mit szólnál a géphez, ha más gyártó neve szerepelne rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#19) kt64 válasza szecska24 (#18) üzenetére


kt64
újonc

Egy időben nagyon sokat agyaltam SLT-s Sony gép megvételén, aztán hopp, egy tollvonással halálra itélte az egész termékvonalat a gyártó, bajonettestül( most ne mond, hogy van a Nex-ekhez átalakító). Egyik legjobb döntésem volt, hogy nem öltem bele pénzt... Korábban Oly 510-et használtam, nagyon jó kis rendszer VOLT szuper objektív parkkal. ....na de ez ,már nagyon OFF

(#20) ROBOTER válasza MLaca (#15) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem az a gond, hanem hogy LED-LCD-t írtál, ami nem létezik. Vagy egyik, vagy másik. Mind a gépen, mind a hivatalos speckóban helyesen van írva, de nincs is benne az "LCD" szó.

[ Szerkesztve ]

(#21) gianni85 válasza szecska24 (#17) üzenetére


gianni85
veterán

félig visszaszívom. Nekem, mint abszolút amatőr fotósnak megfelelne ez a gép a 20as és 85ös obikkal.
Ettől függetlenül, ha tehetném, inkább venném az E-M5-öt az 5tengelyes képstabilizátor miatt, vagy a GX7-et a méret miatt (és mindkettő a magnéziumötvözet váz miatt). Mivel nem tehetem meg, ezért van jelenleg csak egy kompakt gépem :). De érzelmi alapon is m43 lenne a választás, mert volt már a rendszerhez szerencsém korábban.

(#22) ROBOTER válasza ROBOTER (#20) üzenetére


ROBOTER
addikt

Bocs lejárt a szerkesztés: A táblázatban az LCD rovatot eleve ki kellene cserélni "kijelző"-re, mert ez így az AMOLED-es dolgoknál hamis lesz.

(#23) szp1 válasza MLaca (#15) üzenetére


szp1
addikt

Nem az a gond : ha AMOLED, akkor nem LCD. Teljesen más technológia.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#24) MLaca válasza szp1 (#23) üzenetére


MLaca
őstag

ja, értem. kissé klisészerűen használom az "LCD"-t, mint más a "tűélest". javítom, mert műszakilag nem helyes, nyilván. köszi!

http://mlzphoto.hu/

(#25) ati3x válasza szecska24 (#17) üzenetére


ati3x
senior tag

Igazad van. Ez a gép rendben van. Ráadásul van rá jópár obi is, jó minőségbrn, nem is vészes áron. Ellentétben s sony nex vonallal. Ha nem lenne Em5-öm, akkor biza elgondolkodtató lenne a samu vonal. Pláne, ha késöbb esik az ára..

(#26) Dotahpakeb


Dotahpakeb
csendes tag

Melyik gombja a legfontosabb egy fgépnek? Na az van elcseszve. :K
Szerintem meg halottá kezd válni a rendszerépítés. Sokkal érdekesebb a speckót választani több gyártótól innen-onnan. Mindenre 1 fgép se jó. Egyszerűen ez így van. Aztán jó is kipróbálni dolgokat, néha néha továbblépni. Erre nem lépnék tovább. Nem tudom igazán mért is? Mert a kezdetben érdekes obipark-legózás átcsapott dög unalomba? ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) schawo válasza kt64 (#2) üzenetére


schawo
titán

Objektívfelhozatalban már a 3. legjobb rendszer. Van jópár nagyon finom és relatív olcsó objektív a rendszerre. Sony csak álmodozik ilyen obiparkról. Ha ennek a váznak is leesik az ára hamarosan, akkor nagyon jó alternatívát fog jelenteni az összes japánnal szemben. A Samu a semmiből nagyon messze jutott, ilyen messze még semmilyen nem japán cég nem jutott a digitális korszak kezdete óta.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) BITBOYS válasza ati3x (#25) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem 20-as van, eddig tökéletesen bevált, viszont a 30-ast kipróbálnám. Főleg videóban érdekelne.
Pár NX20 fotó:[link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#29) sideburns


sideburns
aktív tag

Jó kis gép ez.
Jó lett volna, ha az új 16-50mm f2-2.8 obit is odaadják tesztelésre, jobban illik hozzá.
Remélhetőleg később lesz tesztelve az is, nem mintha tömegek rohannának majd megvenni. :)

(Megnéztem német amazonon, ott 250e alatt van az NX30 kitobival.)

(#30) h_and


h_and
tag

mindenki a saját portáján tevékenykedjen
kedves Samsung, maradj az okostelefonoknál

(#31) schawo válasza h_and (#30) üzenetére


schawo
titán

Megérkezett a nagytudású ügyeletes troll.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) emzeperix


emzeperix
tag

Kíváncsi lennék, hogy mennyi a videó bitrátája NTSC üzemmódban.

Mert az NX300 a hivatalos 15 Mbps-ot csak PAL módban produkálta, NTSC-nél 26 lett belőle. :U

Esetleg, ha megpróbálnátok...

(#33) tetrix


tetrix
tag

ISO 1600-nál már nagyon zajosodik

(#34) csabai022


csabai022
tag

Sziasztok! Tudom nem a témába vágó kérdés,előre is bocsi! A tv láttam a készülék reklámját,és az alatta futó zenének volnék kíváncsi a címére és előadójára?[link]

(#35) Silenzio


Silenzio
addikt

Az miért van, hogy a cikk nagy része az NX300 teszt copy+paste-je?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#36) Ferke66


Ferke66
tag

Sziasztok!

Tervezek egy ilyen gépet venni,felmerült bennem a kérdés hogy milyen kapacitású kártyát vegyek hozzá.
Vagy egy ilyen [64GB SDXC] vagy pedig elég lenne a [32GB] kártya szerintetek? A fotózáson kívül videózásra is használnám ezért vagyok dilemmába melyik lenne a jobb választás. :F Aki ilyen típusú gépet használ,mennyire elégedett vele,esetleg egyéb tapasztalatok? Számomra mint hobby fotós most elég kedvezőnek tűnik az ára,sok teszt és videók átnézése után eléggé meggyöző számomra.Mindenfajta véleményre kíváncsi lennék,előre is köszönöm,üdvözlet!

(#37) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Ahogy látom, sajnos elég halott a topic, de hátha szerencsém lesz.
Tudom, a komoly MILC-esek lenézik, de anyagi okokból (az obik sem annyira drágák), az EM-10 helyett erre ruháznék be első cserélhető obis gép gyanánt.
Szerintetek ha 100e körül tudok venni kitobis gépet használtam, rendes bolti garival (edigital), érdemes belevágni?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38) sideburns válasza MittuDomain_ (#37) üzenetére


sideburns
aktív tag

100-at simán megér, ha jó állapotú.
Átlagos felhasználónak bőven jó amit tud, ennyiért nem kapsz más gyártónál keresős MILC-et.
A képminősége is rendben van, egyedül a pixelkukkolók szokták lehúzni, de hát az legyen az ő bajuk.

(#39) saril


saril
senior tag

nekem holnap érkezik a gépem, majd beszámolok a tapasztalatokról :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#40) saril válasza saril (#39) üzenetére


saril
senior tag

nagyon jó gép! ha valaki véletlen erre téved kérdezzen bátran, hihetetlen mennyi mindent tud!!! :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.