Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Ejj, de betyáros egy gép ez...

Btw ha nem nagy kérés, kipróbálnátok Windows 8.1 mellett a HDPI (200%-os nagyítás) módot? Már persze ha engedik nektek azt hogy rápakoljátok az a rendszert... azzal elvileg tökéletes lenne a GUI, nem lennétek rákényszerülve a felbontás visszavételére.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2) FLx válasza tDr1v3r (#1) üzenetére


FLx
addikt

Lehetett már nyolcasban is 200%-ot állítani registry-ből, most csak kirakták a felületre. Amúgy nem jó semmire sajnos, a 150-hez képest nem lesz nagy csoda.

Pedig jó kis gép ez, de Windows használhatatlan ilyen felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#3) tDr1v3r válasza FLx (#2) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De ez más... a textúrák is újra lettek dolgozva, elvileg ugyanolyan mint OS X-en a HDPI mód.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4) FLx válasza tDr1v3r (#3) üzenetére


FLx
addikt

Aha, persze. :D

(#5) yorka


yorka
tag

Ez nagyon szép és nagyon jó, de én annak is örülnék, ha 1600x900-as felbontással jönnének ki a gépek ekkora méretben. Mert az még olvasható natív felbontáson is, és még kevesebbet is fogyaszt. A sima HD felbontású panelekkel úgy néz ki még mindig tele vannak a raktárak.

(#6) Daywalker válasza tDr1v3r (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Nyitott kapukat döngetsz, ha lefutott az akku teszt rakom fel a 8.1-et és arról is lesz természetesen poszt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) satz18


satz18
őstag

Ha ezt a felbontást átváltjuk 1600*900-ra, akkor az mennyivel lesz gyengébb mint a natív 900p? Itt elvileg nincsenek tört pixelek mint a 4K-s monitornál FHD-ba. Játéknál érdekes lehetne a dolog.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#8) Daywalker válasza satz18 (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Úgy elég jó a képe. Icipicit életlenebb csak, mint natívban, de nem úgy, mint a "tört pixeleknél", annál sokkal jobb. Az a baj nem tudom lefotózni h élethű legyen, mert beleszól a gép meg az objektív tudása is.

mod: bár egy közelivel lehet h megpróbálkozom

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) fi:zi'k válasza Daywalker (#8) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Épp írni akartam, hogy "makrózz". ;)
Vagy csak használj jobb gépet és üveget. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) TheCif


TheCif
tag

Van egy külön menüpont a Settings nevű szoftverében (Fn+F1) amivel 3 előre beállított DPI profil közül lehet választani, de a DPI-t manuálisan is lehet növelni akármeddig (200-300% talán a leghasználhatóbb).
Egyébként ennek a felbontásnak pont annyi értelme van mint a fullhd-nak egy telefonnál.

(#11) satz18 válasza TheCif (#10) üzenetére


satz18
őstag

Hát nagyon nem mert ez 276 ppi, az meg 440. Majd remélem majd jössz a válasszal, hogy azt annyival közelebbről kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) TheCif válasza satz18 (#11) üzenetére


TheCif
tag

Nem azt mondtam, hogy ugyanannyi ppi hanem azt hogy a gyakorlati haszna számomra ugyanannyi. Fullhd nekem elég 13.3"-on, telefonméretben pedig elég lenne 720p körüli, de ez szubjektív.

(#13) M@trixfan válasza tDr1v3r (#1) üzenetére


M@trixfan
addikt

Így van, mindenképpen meg kell nézni 8.1 alatt. Néztem tesztet, kirázott a hideg attól, hogy egy külön Samsung utility próbálja ezt megoldani. Sajnos még úgy sem működök rendesen, natív megoldás kell. Adobe Photoshop Elements programmal tesztelték és a menük kicsik maradtak a beállítás ellenére. Mondjuk az vicces, hogy pont egy Adobe program nem működik jól :) Minden esetre nagyon várom mit tud ajd ilyen téren a 8.1, ennek működni kell natívan, ezt meg kell tudni oldani a microsoftnak különben nagy baj lesz.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) FLx válasza M@trixfan (#13) üzenetére


FLx
addikt

Nem oldotta meg, lásd a másik cikket.

(#15) bali93


bali93
tag

Ilyen gépek láttán elgondolkodom, hogy nem a MacBook Pro a világ csúcsa... :D

(#16) kristof83 válasza bali93 (#15) üzenetére


kristof83
aktív tag

Nekem volt a régebbi típusom, abban matt kijelző volt.
Egy élmény volt rajta a filmnézés!!
Csak a legdrágább MacBook-okban találkoztam hasonló matt kijelzővel.
Ebben is hasonlóan matt a kijelző, vagy már sikeresen elrontották és tükröződik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.