Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) M107 válasza #72042496 (#49) üzenetére


M107
addikt

:R

S akkor az ITX gépekről ne is beszéljünk, a kis 840 evo-m a sandwich 12cm vízhűtő radi mögött van mikor nyomja rá a meleg levegőt játék közben, akkor a 35 fok-ról lesz gyorsan 57-60 fok.

Persze miért nem veszek nagy házat...... épp ezt akartam kicsi de kompakt legyen, persze a hátrányaival számoltam.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#52) snecy20 válasza VIC20 (#48) üzenetére


snecy20
veterán

Méltó-e fölmenőihöz. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53) #72042496 válasza M107 (#51) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meg a laptopokban milyen jól jön a fizikailag kisebb SSD.

(#54) nexplo válasza #72042496 (#49) üzenetére


nexplo
őstag

A normál sata SSD esetén a ház miatt alig lehet érzékelni a melegedést. Nekem 860EVO van satában és ott hiába érintem meg alig tűnik langyosnak. Persze csak azért mert nem érintkezik a külseje a belső chippekkel gondolom...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#55) #72042496 válasza nexplo (#54) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én mindegyiknél a szenzor visszajelzésére hagyatkoztam, működés közben nem nyúltam hozzájuk. A mindennapokban egyik se melegedett különösebben. A 960 PRO 45-50 fok körül van ami szerintem nem magas (aggódni nem kell miatta), a 850 EVO pedig egy 10 fokkal hűvösebb volt.

[ Szerkesztve ]

(#57) kleinguru


kleinguru
addikt

Többedjére is elolvastam az összefoglalót és 2 gondom van vele:

Tesztünk tárgya az ADATA XPG SX8200-zal szemben kicsit vegyesebben teljesített, de ennek oka főleg az SLC cache implementációjában keresendő: míg az SX majdhogynem az egész lemezterületet cache-sé tudja változtatni, addig az EVO Plus meglehetősen konzervatív megközelítést alkalmaz a korlátozásaival. Ennek megvannak az előnyei és hátrányai. Hátrány, hogy ideális körülmények között az ADATA megoldása egyértelműen győz, viszont előny, hogy az ADATA-val ellentétben nem romlik olyan drasztikusan a sebesség, ha elfogy a cache

Erre kérek szépen konkrét példát, mert nem értem.

Összességében elmondható, hogy korrekt teljesítményt kapunk pénzünkért cserébe

Én nem tudom, mire gondolt a szerző, de 512GB adata ~31K Samsung 40K...

Mitől lesz korrekt a fentiek fényében a teljesítményt:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#58) TeeJay válasza nexplo (#54) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig SATA SSD esetén a külső fém házhoz szokták hővezető lappal a vezérlőt meg a Nand chipet is kötni. Azért nem melegszik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59) Breaker


Breaker
tag

Az aláírásomban lévő alaplapban használom az 500GB-os verziot. Egy nagy L alaku hutoborda (elore thermalpadozva) alá van téve. Kifejezetten a benchmark alatt mértem hőmérővel, és 35 fokig ment fol a borda maga. szerintem ez nem olyan sok, ha van rendes hutese akkor nincs problema. Szokatlanul pici maga az eszköz amúgy.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#60) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

jelenleg egy SM951 128GB van a gépben, simán elvagyok vele... oprendszernek van csak
terveztem, hogy 970 Evo/Plus 250GB-re váltok... de kaptam sugallatot az 500GB-ra, mondván 3500/3200 mégiscsak... oké. ez igaz
de én, mint egyszerű júzer, miben látnám a diffit a két sebesség között?! tehát a 250GB vs 500GB verziók között?!... mert méretre nekem nem indokolt az 500GB... a 250 is sok... :C a 128-ból a fele üres bakker :))

szerk.
jah, oké... a lényeg :W
most ugye egy Maximus VIII Hero-ban van az SM951, de megvan már a Maximus XI Hero, szóval a 970 már abban menne

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#61) nexplo válasza #72042496 (#55) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos a szenzor is megmutatja. Én tappanccsal teszteltem. Rajtahagyni sem bírtam a kezemet komoly hajtás esetén... Az akárhogy is nézzük nagyon meleg :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#62) mepet válasza - = Zk = - (#60) üzenetére


mepet
addikt

"128-ból a fele üres bakker"
Hmm. Ügyes vagy akkor, nekem nem volt elég az 1TB sem, mondjuk én játékokat is rakok az SSD-re.

Egyszerű userként a különbséget csak a crystaldiskmark által kiírt számokban fogsz látni. Én játék betöltésben sem vettem észre a különbséget a PM951-PM981 között, pedig itt nagyobb a különbség, mint az SM951-970EVOPlus között. Nálam az többet gyorsított mindenen, hogy újraraktam a windowst.

(#63) - = Zk = - válasza mepet (#62) üzenetére


- = Zk = -
félisten

játékok külön (SATA3) SSD-ről mennek (1TB+500GB).. :B
szerk. a 970 oprendszer alá kell szigorúan...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#64) borix válasza - = Zk = - (#63) üzenetére


borix
őstag

Szerintem váltani 250GB nem éri meg. PL: 970EVO Plus 1TB és mellette csak a HDD maradjon?[link] Van pééénz nem gec..zünk. ;]

(#65) - = Zk = - válasza borix (#64) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lesz egy 250es és egy 2terás... odab@szunk az érzésnek :C
minden más kuka :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#66) nexplo válasza TeeJay (#58) üzenetére


nexplo
őstag

Akkor lehet hogy ezért oszlik el a hő nagy része. A kis M2 esetén nincs hova menjen a keletkezett hő. De már megoldottam egy hűtőbordával. Csak bosszantó hogy 30-ért megvesz az ember egy 512GB-os szuper darabot és nem jár hozzá ház, majd 5k-ért vehetek rá hűtést és szerelhetem.. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#67) mepet válasza nexplo (#66) üzenetére


mepet
addikt

Kis türelemmel (és aliexpressszel) sokkal olcsóbban is lehet bordát venni. Én támogatom ezt, hogy ne adjanak hozzá hűtést. Valakinek nem kell hűtés (pl. nekem sem kellett évekig az állítólag extrán melegedő típusú nvme m.2 PM951 ssd-mhez), a többiek pedig pénztárcájuk, türelmük és ízlésük alapján választhatnak maguknak hűtőt.

Pl. én prociból is mindig OEM-et veszek, pedig ugye van dobozos is hűtőstül. Nekem pl. nem felel meg a gyári hűtő, annak legyártásával csak a környezetet és az én pénztárcámat károsítanák amennyiben elkerülhetetlen lenne a megvásárlása. Nekem a jelenlegi megoldás, hogy én vásárló döntöm el veszek-e hűtőt és milyet, sokkal jobban tetszik.

(#68) nexplo válasza mepet (#67) üzenetére


nexplo
őstag

Teljesen megértem az álláspontodat de:
- gyártás és teszt során pontosan tudják hogy terhelés alatt hány fokos lesz a termék. Itt bele vehetjük az extrém tesztet is. Ugye nem mindegy hogy egy 10 vagy egy 35 fokos szobában tesztelik. Itt kiderül hogy a borda ajánlott e vagy sem.
- amennyiben úgy ítélik meg hogy ajánlott lehet, akkor illene belekalkulálni az árba. Tekintve hogy kínából is fillérekért kapom ide, ők ott helyben szinte ingyen kaphatják kb.
- eldönthetem hogy ráteszem e vagy sem, a példád tökéletesen megértem csak épp itt nem dönthetem el mert nincs rajta. Ebből nincs tálcás- nem tálcás opció. Kezedbe nyomják a kis lapkát és "keziccsókolom"
- még azt is megérteném ha bizonyos típus vagy méret alapján lenne olyan ami esetleg gyárilag bordás. Sajnos jelen pillanatban alig van ilyen.
:)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#69) TeeJay válasza nexplo (#68) üzenetére


TeeJay
félisten

azt is vedd figyelembe hogy a SATA3 SSD már a SATA miatt limitálva van tehát a vezérlő sem fog annyira melegedni mert csak 500-550MB sebességet kell tolni nem 2-3000MB-ot
meg ugye a hővezető párnával hozzáér a külső 2,5" házhoz ami alul felül elég szép méretű "borda"
m.2 SSD-nél meg kis picurka nyomtatott áramkör egyik fele az alaplap felé nuku szellőzéssel
másik felén meg vezérlő+ram+nand amin van még egy matrica is
nem értem amúgy miért nem tudják az alaplap felé eső oldalra tenni a matricát és a vezérlőramnand oldalra mehetne egy slim alu borda gyárilag is mint RAM-ok esetében

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70) nexplo válasza TeeJay (#69) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos. Nem lenne akkora áttervezés és cserében jobban használhatóak lennének :K
Ráadásul a lap is melegíti a kicsi M2-eseket, ameddig a sata verzió megfelelően messze helyezhető a meleg cuccoktól :) kéne M2 hosszabbítót feltalálni ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#71) Vikitorony válasza nexplo (#70) üzenetére


Vikitorony
tag

Mondjuk ilyet? :D
[link]

(#72) nexplo válasza Vikitorony (#71) üzenetére


nexplo
őstag

Szinte ingyen van de igen :)
A hűtés és a hosszabbító árából kijönne egy kisebb M.2 SSD már :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#73) fatikajoker


fatikajoker
csendes tag

Brutál milyen gyors :)
Most rakódik éppen össze az új gépem, szép óvatosan, természetesen ebben már m2.-es lesz :D

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#74) Dtomka


Dtomka
veterán

Most láttam van új firmware. Szerintetek érdemes lefrissíteni?

(#75) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Asus ZenBook laptopba ilyen került a gyári 256 GB-os helyett:

Hasít. :D

⭐ Stella

(#76) poirot válasza radi8tor (#75) üzenetére


poirot
senior tag

Csak tudnám, hogy hogy lehetnek ekkora értékek, mikor az PC-men negyedennyieket mérek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.