Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csoe


csoe
tag

Korrekt teszt, amit nagyon vártunk. Azt el kell ismerni, hogy a napsütés hiánya nem kedvezett a fotózásnak, de így is - úgy is az Innov8 a nyerő a nyolcasok közt, meghatározva így a további irányt: mindenképp a kompakt gépek érzékelőit kell használni...

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

szerintem ez így nudli.

I humbly and respectfully decline™

(#3) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

:R Hálás köszönet a tesztért! :R
Kicsit csalódott vagyok, reméltem, hogy pozítivabb felhangja lesz a telónak...inkább tovább várok az "igazira"! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#4) joey04


joey04
titán

Szerintem a tesz ellenére is ez sokkal jobb választás mint az LG.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) papi77


papi77
addikt

Hát,én sem vagyok elájulva tőle,de azért nem rossz gép! :N

Az első: NOKIA 1611

(#6) AS


AS
félisten

Szerintem jó készülék ez.
Mivel kijelző nagyobb és benne levő menük is így könnyebb kezelni.
Fényképezöje INOV8 hoz képest nem az igazi , de konkurenciához mérten már nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) VD


VD
őstag

SZVSZ ez is meg a rekamé is semmi más csak egy reklám a cégeknek. "Láttad már a nyócmekapikszeles szamszung ldzsít?"
Kamerában mindkettő messze alulteljesít, még a várthoz képest is. A zárt oprendszeres tapifonok meg divatból jók, de sok hasznuk nincs.
Tipikus zsiráf cucc. Szép szép de haza nem vinném. Arra az öt percre amíg magtapizza az ember jó, de mindennapi használatra, ha utánnam dobják se kéne! (de dobják csak, eladnám és az árából vennék használható cuccot ;] )

(#8) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Ez a szám NEM kijelzés zavar!Sok ismerősöm fel sem vesz ha nincs szám!Pedig ilyet szeretnék venni!Lehet h a renoir mégis jobb választás?

(#9) AS válasza NeRo28 (#8) üzenetére


AS
félisten

Hivatalos magyar verzióban ez már javítva tudtommal.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#10) papi77


papi77
addikt

Bocha:a *31# kód nem oldaná meg a számnemkijelzés :D problémát? :U

Az első: NOKIA 1611

(#11) ALI_G


ALI_G
veterán

az a szóköz felirat elég...ööö..."csúnya" :) de legalábbis szokatlan :)
és kamera elég tré lett. :(

[ Szerkesztve ]

(#12) Womb


Womb
senior tag

Hát basszus,egy kicsit csalódtam.
Jobb kamerát,kiforrott szoftvert vártam,jobb véleményt a tesztelőtől.
Még azt sem lehet mondani,hogy béta meg hogy nem végleges...egy ideje már a kapható ezer helyen.
Csalódás.

(#13) k.


k.
őstag

Jó kis telcsi.Mikor nyomkorásztam valahogy megkedveltem-pedig a samsung symbi nélküli telóit sosem kezeltem olyan hűűde must have-nek.Ezt viszont igazán megkedveltem. :)

(#14) Sellaci


Sellaci
tag

"nincs benne hangszínszabályzó" - ez így nem igaz, a zenelejátszó alapképernyőjén lehet váltogatni a gyári hangszínek között.
Remélhetőleg a telefonkönyves gubanc javítva van már. A másik dolog engem spec. nem érdekel, mert alapból meg van jelenítve. :D
A rádióhoz még annyit hozzátennék: fel tudja venni az adásokat.
A képek tényleg elé vészesek lettek a tesztben, más tesztekben lényegesen jobban szerepelt, fogjuk az időre...

Az LG-hez hasonlítva: eddig 3 LG volt a családban 1,5 éven belül, 2 járt szervízben, de mindháromban szoftveres "butaságok" zöme volt. Így inkább a Samsungot venném, mivel azzal még sosem volt bajom.

(#15) AS válasza Womb (#12) üzenetére


AS
félisten

Miért? A szoftver jobb mint Renoirban, ha nem hiszed próbáld ki pl MM-ben.

Minőség meg egyértelműen Samsung mellett van.
Tesztelő nem szereti widgetet és nem értékelte, máshol ez kivan hangsúlyozva, én is nagyon szeretem és még nagyon sokan mások is.
Igen kapható...
De nem de nem mindegy milyen verzió, mert bolti eu-s lassabb mint a magyar verzió. (szürkeinport)

Tesztből kimaradt a divix , kezelés, és látványos fotónézegetés leírása is.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) csoe válasza AS (#15) üzenetére


csoe
tag

"...A lényeg, hogy a képeinket sorban egymás mellett láthatjuk egy horizontális kiterjedési listában, köztük lapozni pedig a telefon döntögetésével tudunk..."
- Utolsó bekezdés a fotónézegetésről. A DivX lejátszás tényleg kimaradt a tesztből.

"De nem de nem mindegy milyen verzió, mert bolti eu-s lassabb mint a magyar verzió. (szürkeinport)"
- Nos, ez az, amit nehezen tudok elképzelni, bár személy szerint a lassúság csak régebben zavart, de akkor nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#17) Bocha válasza papi77 (#10) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem néztem, de végfelhasználói szempontból szerintem lényegtelen is, ez az ilyen "nehogymár" kategória. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#18) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

képek alapján nem úgynézki mint ha 8megapixeles lenne...

(#19) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Bocha! :B Lehetne kérni egy rövid kis teszt videót a készülékrő, beleértve a divx lejátszástól kezdve a különböző képnézegető módokon át a teljes menürendszerről?
Kérlek ne haragudj meg! :D

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#20) AS


AS
félisten

Videó teszt elvárható lenne 2009 végen, legkisebb mobilos oldalak is készítenek már ilyet.
Most hogy nemzetközi szintre léptetek ez elvárható követelmény.

Mert ilyenkor derül ki sok minden milyen gyors, menü kezelhetőség stb, az olvasó is látja.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#21) Womb válasza AS (#15) üzenetére


Womb
senior tag

Én elhiszem neked AS uram,hogy neked jobban tetszik a samu szoftvere,de a tesztben felrótt hibák elég kemény kategória.A hibák miatt csalódtam,nem a szoft egésze a kritika tárgya.
A verzió kérdés igazából megint csak bosszantó dolog.Miért jobb vagy rosszabb a más országokba szánt telefon,mint az itthoni?
A minőséget egyértelműen dijazta Bocha,azzal nincs gond.
A kamera dolog bosszant a legjobban.Remélem egy kiadós szoftverfrissítés sokat javít rajta.

(#22) Typhoon47


Typhoon47
őstag

istenem, de kár a kameráért meg a wifiért... :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#23) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

A wifi nekem is fájt. :O

Semmit sem írok alá!

(#24) Mazsika


Mazsika
őstag

azt hittem jobb lesz a kamerája... de megint csak a parasztvakítás... :( amig nem lesznek olyan kamerák mint az innov8-ba addig engem már nem tudnak megfogni a megapixelekkel... :(

Dáccsika

(#25) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

AS: "Videó teszt elvárható lenne 2009 vége..."
Az még azért messze van :D

Bocha: a google maps elérése a játékok menüpontból nem baki és nem is véletlen, mert nem olyan rég nyomkorásztam egy pink u800-ast, és ott a játékok menüpont alatt egyetlen program csücsült, a google maps.
Bevált gyakorlat tehát hogy azt hiszik jó ezzel játszani :)

http://instagram.com/_doublez_

(#26) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

A reklámja a legjobb! :DD

(#27) Franklin válasza NeRo28 (#8) üzenetére


Franklin
addikt

Én sosem értettem azokat, akik nem veszik fel az ismeretlen számról érkező hívásokat. Mégis mit gondol ki hívja? Skywalker Lájos a Damjanich utcából??

Sokkal inkább életszerű, hogy egy ismerősünk hív, de pl. másik telefonról, mert baj van, vagy ilyesmi... és akkor ő meg nem veszi fel, mert "én nem fogadok ám ismeretlen hívást, engem ne keressen akárki!"

Na mindegy, ma már nem offolok többet ígérem... :-)

(#28) bici75 válasza Franklin (#27) üzenetére


bici75
csendes tag

"Én sosem értettem azokat, akik nem veszik fel az ismeretlen számról érkező hívásokat. Mégis mit gondol ki hívja? Skywalker Lájos a Damjanich utcából??"

Tapasztalatom szerint az alábbiak hívnak rejtett számról:

- rendőrség
- apeh
- bíróság
- végrhajtó
- akinek kijelezve nem vennéd fel
- anyós

Hát ezen okból én sem nagyon veszem fel a jejtett számokat.. :N

(#29) Bazsó


Bazsó
tag

Én is csak ennyit emelnék ki:
- Hangszínszabályzó van, egyéni séma nem definiálható
- jah és a WIFI hiánya

nem éri meg az árát... :(

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#30) erdoke válasza AS (#15) üzenetére


erdoke
titán

Furcsa,m hogy szolgáltatóknál már a teszt előtt kapható, mégis régebbi szoftver van a garázsgéesemes készüléken. Általában a szolgáltatós szokott csúszásbsn lenni.

Van egy 3 GB-os mobil net csomagom, még itthon is ritkán váltok wifire. Sose értettem, hogy akiknek 80+ eFt-ja van készülékre, annak miért nincs 2e helyett 3e Ft-ja havonta netszámlára... Pár hete voltam egy Noszvaj nevű kis faluban (~2e lakos?), és ott is HSDPA-n tudtam netezni.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#31) GombosFeri


GombosFeri
csendes tag

Nekem 2 hete van egy ilyen telóm, nagyon vártam a tesztet és csalódtam benne, ha vártam volna eddig akkor biztosan nem vásároltam volna meg a Pixont, de így hogy már meg van én csak cáfolni tudom a felsorolt hibákat. A hívószámkijelzés és tiltás tökéletesen működik. A kamera kifogástalan, nincs homályosodás, a képek élesek, bár én is láttam olyan régebbi tesztet amin a fényképek sarkai életlenek voltak, de gondolom ez szoftveres hiba volt. Én csak ajánlani tudom ezt a telefont és az biztos, hogy most az egyszer nem a valóságot tükrözi sajnos ez a teszt!!!

(#32) ixus


ixus
csendes tag

Megnéztem volna, hogy a csoda innov8 milyen fotót produkált volna ilyen fényviszonyok közt :U
Egy éles kép van a tesztben, a ház belsejéről. Azon látni, hogy ennek már nem homályos a széle, tehát a képminőség sokat javult. Azt nem értem, ha ilyen szürke, sötét idő volt, miért iso 80-as érzékenységet használt a teló, miért nem emelte meg kicsit. Bocha, be kellett volna kapcsolni azt a stabilizátort, lehet hogy akkor magasabb érzékenységet használt volna és jobb lett volna a kép.

(#33) joey04 válasza Franklin (#27) üzenetére


joey04
titán

Én sem szoktam felvenni, még akkor is elgondolkodok néha ha kijelzi ugyan a számot, de az nem ismerős...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) ixus


ixus
csendes tag

Most nézem, ott van az innov 8 is mellette, hát miért nem lőtetek azzal is pár képet :W :W :W

(#35) Viktor0610 válasza ixus (#34) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet azért, mert ez nem az Innov8, de még csak nem is kamera-összehasonlító teszt? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#36) AS válasza GombosFeri (#31) üzenetére


AS
félisten

Ezt mondom, pont tegnap volt nálam ilyen.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#37) okib4100 válasza erdoke (#30) üzenetére


okib4100
aktív tag

Jah, ez jogos, ez bennem is felmerült az összes hasonló készüléknél.
Nekem otthon azért jó lenne a wifi, de 3 gigába valóban belefér, útközben meg ha gyorsan kell a net, akkor gyorsan kell a net, ergo nem fogok nekiállni wardrivingolni, hanem HSDPA be és kész. Az előző munkahelyemen meg olyan übervédett wifi volt (cisco vpn-el meg minden jóval megfejelve), h Symbian májer kollégáim se tudták a mobilon beéleszteni.

Azt hiszem, ez a drága telefon + "jusztsefizetekamocskosszolgáltatónakanetér'" kombó olyan lesz lassan mint a Nokia 8800 + rádcsörgök-hívjálvissza konstrukciós prepaid kártya (sajnos ez nem vicc, láttam ilyet)

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#38) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

A fotók rossz minőségét én is cáfolni tudom, pontosabban ez a 2 oldal:
http://www.phonearena.com/htmls/Samsung-Pixon-Review-review-r_2038.html
http://www.mobile-review.com/review/samsung-m8800-en.shtml#19
Szerintem ami a Mobilarénánál járt hibás, vagy legalábbis a soft nincs a helyzet magaslatán, az előbb említett oldalakon gyönyörű képeket lehet megnézni,

Az első linket érdemes kicsit tüzetesebben megvizsgálni, van egy teszt a mai kapható 8mp-es telefonokról de multimédia és más területeket is néznek, a Pixon verte az összes (Renoir, C905 stb) telefont, szóval részemről megéri az árát. Az hogy már DVD felbontásban készít videót, agybadugós fülest adnak hozzá, részemről abszolút győztes, egyetlen dolog ami zavar az hogy csak 1 gigás karit adnak hozzá, de ezt lehet könnyen orvosolni.

(#39) rakenroll


rakenroll
csendes tag

A szamkijelzes szerveroldali beallitas. Egyszer felhivod a segitokesz kismanot a szolgaltatoi oldalon, es belovi neked jol. Igy csak akkor kell kliensoldalon bizgetni, ha legkozelebb telefonbetyarkodsz.

(#40) Dare2Live válasza Franklin (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én is rendszeresen nem veszem fel az ismeretlen számokat.... :P
De nem ez a nagy hibája szvsz hanem a név rendezés. Amíg erre nincs javítás addig ez a telefon szvsz/nekem használhatatlan/agyrém.
Remélhetőleg majd javítják node addig???

Én a WIFI hiány ellenére megnéztem részletesen a tesztet a kamerája miatt, nálam azzal léphetett volna "ki" a Renoir/5800 mezönyböl. Hát azt is elbukta. Ez így nekem kaki.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) joey04


joey04
titán

Komolyan mondom, semmi nem jó az embereknek. Idáig túlságosan fényezték a Samsungot a kritikusok szerint a fiúk, most meg ááá ez nem is ilyen rossz. Tiszta vicc.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) Dare2Live válasza GombosFeri (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

anno a nagy kamerás tesztnél arena kifogott egy hibás N82t. Tuti hibás volt. Ment a nagy kődobálás aztán végül nem lett semmi. Ha hibás telefont kapnak legyen csak az az hibás vagy egy széria vagy az összes, nm tudnak mit csinálni. Azt tesztelik amit kaptak.

Ami a teszt után biztos, megvétel elött tessék kiprobálni a készülék kameráját, dolgait nehogy nagy pofáraesés legyen. ez semmibe nem kerül....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) IIIstIII válasza Dare2Live (#42) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Igen csak egy ilyen kaliberű telefont hol próbálsz ki? Elektronikai üzletekben nem láttam, esetleg szolgáltatóknál, de ott se tudod felrakni egy gépre hogy megnézd kinagyítva. Az utcán pedig még nem rohangál minden 5. ember ilyennel.
A fényképekről annyit hogy tessenek megnézni azt a tesztet amit linkeltem, ég és föld a különbség a 2 kép között.

(#44) AS


AS
félisten

Ezt is újra kellene tesztelni mint Se x1 et :D
Már megfigyeltem az xxxlgsm cuccok mindig ilyenek.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#45) Bog válasza AS (#44) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Minek? Az X1 is ugyanolyan maradt a második teszt után is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#46)



aktív tag

hát nem azért de szerintem ezeket a képek amiket csinál a pixon ..AR.
:(((

Már 16 éve itt :)

(#47) ixus válasza Viktor0610 (#35) üzenetére


ixus
csendes tag

Szavaidból arra következtetek, hogy talán az is készül :U

Amúgy a mobile-review mindíg rak valami olyanösszahasonlító fotót a tesztekbe, amit rivális - hasonló tudású készülékkel csináltak és szerintem ez tök jó dolog :K

Mindíg meglepődök mennyire csúnya házak vannak a ruszkiknál, a mi Budapestünk sokkal szebb

[ Szerkesztve ]

(#48) erdoke válasza Bog (#45) üzenetére


erdoke
titán

Mondjuk ez sok minden, csak nem érv egy Samsung "mezei" telefon esetében. Az Omnia pl. elég sokat változott az első magyar ROM óta, és már mindenhol újabbal árulják, csak itt nem született hivatalos lokalizált verzió. Bizonyos gyártóknál csigatempóban jönnek a frissítések, máshol gyorsabban, de alig adnak újat, megint másiknál sűrűn, és néha vannak igazi újdonságok is. Samsung többnyire az utóbbiba tartozik az okostelefonjaival (i600 pl. ingyen WM6 frissítést kapot). Hogy a Pixon mit változott/változik majd, nem tudom, de többen beírták már ide is, hogy azt a pár alap hibát, ami a cikkben szerepel, a szolgáltatói (és valószínűleg ugyanígy a független), hazai Samsung garanciás készülék már nem tartalmazza.

A legjobb aláírás a héten

(#49) Dare2Live válasza erdoke (#48) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez már sokszor vitatéma volt (anno főleg Nokiaknal amik ugye anno az első rommal nem hozták ki magukbol a maxot... pl egy N73 kamerája óriásit fejlödött.... (kb szarak közül feljött a legjobbak közé!)) de az újratesztelés mégis pár k* ritka esettöl eltekintve mint pl X1 nem történt.

Ettöl függetlenül énis várom, hogy minden soft után teszteljék újra a telefonokat, ha hibásat fognak ki akkor is, ha.... akkor is..... de megértem, hogy ezt mégsem teszik.

apropó sztem MRen lévő fotók annyival jobbak a mobilarenasoktol(kivéve belőlük azokatamik ami bemozdultak), hogy k*sok fényben fotózták őket, BOGék meg csak sokban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) erdoke válasza Dare2Live (#49) üzenetére


erdoke
titán

Én nem mondtam, hogy újra kellene tesztelni, csak azt, hogy az X1 változatlansága pár hét után nem érv amellett, hogy semmit nem érdemes újra megnézni. Sokkal inkább arra céloztam, hogy valami stratégiát talán érdemes lenne kitalálni, melyik készüléket milyen stádiumban tesztelik. Amikor szereznek valahonnan egy kissé béta állapotú modellt, de ők az elsők a teszttel, lehet érdemes újra megnézni később egy update erejéig. Mert mit gondol az egyszeri olvasó? Elolvasom a tesztet, és a trémobilnál/pannonnál/vodkafonnál ugyanezt tudom megvenni, csak a financiális konstrukciók térnek el. Pedig korántsem biztos, hogy így van, legyen akármelyik gyártó bármelyik típusa.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.