Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk épp a Dex mellett elsőre kicsit feleslegesnek tűnik ez az irány...

(#2) okiteki válasza HThomas (#1) üzenetére


okiteki
tag

A dex mod érdekelt volna engem is bővebben.
Ezt találtam a samsung oldalan! " *A DeX vezeték nélküli
kapcsolat kizárólag a Galaxy Note20, TabS7, és Galaxy Z Fold2 modellek esetén érhető el.** Kizárólag bizonyos alkalmazások esetén érhető el, és azok megvásárlása szükséges lehet."

+ gyikban
"A Samsung DeX vezeték nélkül használható a következő mobileszközökön. (Az elérhető eszközök régiónként/országonként eltérhetnek.)

[Vezeték nélküli csatlakoztatás TV-hez]
- Galaxy Note20/Note 20 Ultra/Note20 5G/Note20 Ultra 5G, Galaxy Tab S7/S7+ és Galaxy Z Fold2, Tab Active 3, Galaxy S21/S21+/S21 Ultra

▷Szoftverfrissítések útján támogatott (a szoftverfrissítések időpontjai régiónként/országonként eltérhetnek)
- Galaxy S9/S9+,Galaxy Note 9, Galaxy S10/S10 5G/S10+/S10e, Galaxy Note10/Note 10+/Note10 5G/Note10+ 5G, Galaxy S20/S20+/S20 Ultra 5G, Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab S6

[Vezeték nélküli csatlakoztatás számítógéphez]
- Galaxy S21/S21+/S21 Ultra

Tehát alapban elég kevés készüleket támogat, de a office 365 és dex módot teszteltem volna az biztos!

(#3) sb válasza HThomas (#1) üzenetére


sb
veterán

Minél több, annál jobb.
A telefont is használod másra, ha épp csak RDP-zni kell egy másik gépre vagy van ami "helyben" elintézhető az szerintem nagyon hasznos.

Még jöhet több port, KVM, LAN, ha elégedetlen akarok lenni. Több géphez, home office-ba még ezek is jól jönnek.
De valójában inkább taps jár most a Samsungnak. Egy "normál" 32" 4K monitornál ez alig drágább és bármilyen feature-t tesznek bele nagyon meg szokta nyomni az árat. Jobb talp, hangszóró, 1-2 USB, Type-C - semmi igazán extra - és máris 1.5x árnál szoktunk járni az alapmodellekhez képest. Itt pedig maga a panel is elég jó lett szerintem, ghostingra

Engem a Type-C érdekelne mert sokféle bekötés/elérhető funkció létezik és elég mostohán bánnak velük. Itt sem olvasható semmi a speciben. Dell Latitude-on DP 1.2-őt tud a port így amellett ha jól tudom csak pár (2?) USB 2.0 jön ki, USB 3.0, LAN-ra amúgy sincs esély... de ez elég is lenne viszont ehhez ennek megfelelően kell 4 sávot a DP-hez rendelni 2 helyett.

(#4) sanyijedi


sanyijedi
őstag

hétvégén vettem át, azóta nagyon tetszik.
ami hiányzik az a PIP mód, illetve a gyors bemenet váltó (pl source gomb a távirányítón vagy a monitoron magán)

DEX nekem működik Note 10+ al is, de sajnos csak FHD-ba

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Teljesen jó koncepció, de 2 HDMI port elég sovány, PIP-t én is hiányolom, és hol a sync?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

Az első képen milyen típusú az asztali óra?

A smart tetszik nekem, az ARC különösen, több monitorban is lehetne.

(#7) Gomezz


Gomezz
senior tag

Bocs a kérdésért de ez miben különbözik egy sima tévétől? :F

(#8) #72042496 válasza Gomezz (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nincs benne tuner. Illetve gondolom, hogy az RGB színkezelés az alap benne, nem kell hozzá kapcsolgatni semmit, mint a tévékben. Nem követlemény, de a tévéknek fix talpa szokott lenni, ezen dönthető a kijelző. Plusz ennek többféle csatlakozó van a hátulján.

#9 Gomezz
Tudtommal nincs 32"-os 4K tévéje a Samsungnak. Illetve a Samsung tévéről a kupac szarral egyenértékű PC mód jut először az eszembe (KS8000), újabbakkal nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#9) Gomezz válasza #72042496 (#8) üzenetére


Gomezz
senior tag

Akkor miért drágább, mint egy Samsung tv, ami jobb fényerővel és inputlagal rendelkezik? És van tunerje is!

(#10) Gomezz válasza #72042496 (#8) üzenetére


Gomezz
senior tag

De van 4K 32" Samsung TV!
[link]
QE32LS03TBKXXH

[ Szerkesztve ]

(#11) dkess


dkess
őstag

Bennem még olyan kérdések merültek fel, hogy pl. ARC/eARC?

A belső médialejátszó (legyen az akár Plex stb.) AC3 -n kívül képes bármit passthrough -ban kiadni HDMI -n? HDMI bemenetről van bármilyen passthrough (mondjuk HDMI -s soundbar -ra)?

Avagy marad csak a monitor saját hangszórói meg a Bluetooth kizárólag?

A monitor oldalán nézem az alkalmazáskínálattal kapcsolatban hogy: "* Az alkalmazások elérhetősége országonként eltérhet." . Namost ezt a kínálatot meg lehet nézni valahol, hogy mi van mi nincs?

Ami érdekes lehetne még, hogy pl. YouTube és Netflix (utóbbi esetén akár HDR -ben is) megy 4K -ban is?

(#12) #72042496 válasza Gomezz (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez FHD, hibás a kiírás. A specek alatt már jól írják, hogy 1920 x 1080.

(#13) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Érdekes koncepció. Néhány alap netes szolgáltatáshoz már be se kell kapcsolni a gépet.
Engem ez a régi Asus alaplapomra integrált live OS-re emlékeztet, ami vmi minimális energia felhasználással tudott működni ilyen alap funkciókkal, mint böngésző vagy torrent, stb. Csak ez most átkerül a monitorba.
Apránként lehetne integrálni egy komplett PC-t.
Jah várjunk... Azt úgy hívják, hogy Mac. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) #72042496 válasza Teasüti (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sokféle AIO gép létezik, de tényleg az iMac a legismertebb. :)

(#15) balazs025


balazs025
senior tag

Az nagyon jó, hogy önmagában is alkalmas netflixre és társaira. De így még inkább érthetetlen számomra a jack csatlakozó hiánya (ha jól látom az nincs rajta). Mert pont az a jó, hogy nem szükséges másik eszköznek mennie film/sorozat nézéséhez, csak éppen, így kritikán aluli hang párosulna hozzá.

(#16) KISDUCK válasza balazs025 (#15) üzenetére


KISDUCK
addikt

Gyakran mondják MA topikokban hogy a jack elavult használjon mindenki type-c fülest. ;]
Viccen kívül ja, ez elég gáz. Van egy benq monitorom nem tud semmi extrát de azon is van jack és a beépített hangszóróval ellátott lg monitoromon is, szóval ezt a samsung nem teljesen gondolta át.

(#17) HThomas válasza KISDUCK (#16) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Az okosmonitor trendi, a jack dugó nem trendi... terelik a népet a drágább BT kiegészítők felé... :(((

El tudom képzelni, hogy valaki vesz egy ilyen cuccot netezős, facebookozós, youtube-ozós gépnek. Aztán ha mégis kell, rá tud kötni tabletet, laptopot, bármit. Nem rossz. Azért remélem nem lesz belőle túlzott divat, mint a tévéknél...

[ Szerkesztve ]

(#18) KaitouP


KaitouP
veterán

Valószínű hogy én vagyok a sütemény, és a felhasználási szokásaim miatt nem tudom elképzelni a létjogosultságát egy "okosmonitornak" (egyelőre barátkozom a szóval), de ha adott egy monitor, ahhoz jó esetben ott van a mindenre is jó számítógép, ezzel az okosfunkciók létjogosultságát nálam zéró, pláne hogy ott az okostévé is, így ha nagyon Netflixelni vagy hasonló jóságokat akarok, akkor ott van az arra.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#19) kokyt


kokyt
senior tag

Köszi a tesztet! Néhány plusz infó:
- van type-c -n pd 65W-al
- van automatikus kvm az type-c és a tizen között, vagyis mindig az aktív használj hub-ként az usb-ket. Ha type-c-n keresztül monitorként használod ott az egér, ha vékony kliensként a tizent, akkor pedig ott

3.5 jack vagy spdif tényleg hiányzik, de splitterrel nem lehetetlen. Minden másra meg ott a bt. A lehetséges felhasználási módokat elnézve (type-c + pd + usb hub/wireless dex + usb hub / airplay2 / tizen vékony kliens + usb hub) az M7 amúgy is inkább egy kvázi kábelmentes home office dokkoló + monitor.

[ Szerkesztve ]

(#20) Malák


Malák
aktív tag

Személy szerint nem látom értelmét ezeknek a funkcióknak, de biztos van, akinek könnyebbé fogja tenni az életét.

(#21) dkess válasza kokyt (#19) üzenetére


dkess
őstag

HDMI -n keresztül ad ki hangot? Itt értem ez alatt, hogy írtad, hogy splitter -el nem lehetetlen megoldani. Ugyanakkor korábban írtam ( [link] ), hogy nem vagyok benne biztos, hogy bármit kiadna HDMI -n keresztül magából ...

(#22) kokyt válasza dkess (#21) üzenetére


kokyt
senior tag

Tudnia kell. Az 1-es hdmi arc képes, a csati mellett van a logo, látszik az első oldalom, és külföldi review-k is megemlítik.

Szerk.: A menüben is benne van a HDMI ARC opció a hangeszközök csatlakozatásánál.

[ Szerkesztve ]

(#23) sanyijedi válasza dkess (#21) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, kiad hangot

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#24) sb válasza KaitouP (#18) üzenetére


sb
veterán

Ezzel az a gond, hogy egy idő után csak használni szeretné az ember, nem bütykölni.
Nekem is van épített NAS, HTPC, szerverek, stb... minden keresztbe-hosszába összeintegrálva.
Aztán ha valami át kell tükrözni innen-oda akkor 5-ből 3x mégsem megy, mert ez vagy az a gondja. Vagy működik de egyszerűbb lenne direktben másik eszközről megosztani, elindítani, stb...

Szóval szerintem ez az integráltság nem rossz. Főleg ha úgy működik ahogyan azt kitalálták.

(#25) sb válasza dkess (#11) üzenetére


sb
veterán

Szerintem eARC, passthrough és társai nincsenek célkeresztben itt. Azért ez nem egy high-end médiaközpont amit erősítőre kötsz, stb... Ennél az integrációs szolgáltatások vannak fókuszban a minél egyszerűbb eszközzel.

Ettől függően a spec lehetne részletesebb. A lejátszott formátumokról épp van a manualban konkrét lista, VP9, AV1, HEVC main10, 8-10 bit, 60Hz, sőt még max bitrate-et is adtak meg... de egy rakás más dolog meg hiányzik konkrétabban.

(#26) HThomas válasza sb (#24) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Szerintem az egyik irány, hogy sok embernek nincs otthon asztali gépe, max egy tablet, vagy laptop. Játszani meg egy konzol. Viszont időnként jól jön a nagyobb kijelző és a normális perifériák. Arra jó lehet egy ilyen gép. Pl home officeban dolgozik a céges laptopon és használja monitorként, aztán hétvégén a céges gép pihen a táskában de ha meg kell írni egy hosszabb emailt vagy neten nézni valamit, ami a tévén kényelmetlen, akkor csak benyomja a Tizent a monitoron.

(#27) speedygonzi2


speedygonzi2
tag

Pont most irtam a monitoros topikba. Már napok óta terveztem irni, amikor jött ez a teszt is.
Szerintem is vannak olyan helyzetek ahol működhet. Adott egy háló, ami home office is egyben. Én éppen ide keresek a mostaninál jobb monitort. (nem nehéz jobbnak lennie)
Nem akarok már még egy gépet bele, de a céges gépen meg nem lehet / tudsz Netflixezni.Néha jó lenne ha itt is lehetne netflixezni.
Minden extra sallang nélkül tudsz rajta futtatni egyszerübb dolgokat, multimédiás alkalmazásoat.
nyilván kb ezt lehet egy megfelelő okosító kütyüvel is, de én pl nem bánom hogy ez igy integrálva van, kevesebb kábel van az asztalon a cumó körül.

(#28) dkess válasza kokyt (#22) üzenetére


dkess
őstag

és sanyijedi; #23

Szuper, köszönöm szépen.

@sb, #25

Az eARC és passthrough is azért érdekelt volna, ha már a streaming előkerült ennél a terméknél is, hogy például egy DD+ (adott esetben Atmos -al) át tudna-e menni. Még a sima ARC -nél is érdekes lehetne egy DTS passthrough a médialejátszási képességek terén.

Igen, értem, hogy a gyártó nem ide pozicionálja a terméket meg azt is, hogy ezen célokra van sokkal inkább passzoló termékvonalak. Ugyanakkor ahogy írtad is én is néztem a gyártó specifikációit és egy megátalkodott szó sincs ezekről. Még az sem, hogy : "nem" . Persze marketingoldalról érthető, hogy a "nem támogatott" jelzőkből, ha sok van, akkor az nem túl csábító, de így meg van egy semmitmondó spec -ünk kb. és a csalódásveszély, aki viszont odaképzeli a vásárláskor ...

(#29) #72042496 válasza dkess (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sima ARC, illetve csak Dolby licensz érhető el, a DD+ támogatott a kézikönyv szerint.

(#30) Elpresidente válasza KaitouP (#18) üzenetére


Elpresidente
tag

Egy külföldi tesztben olvastam, hogy a tv-k után adót kell fizetni. Ebben nincs tuner, így adó sincs rá, viszont a többi funkció adott. Hálószobában, kisebb szobában, ahol nem kell tv, de filmet mondjuk néznél néha médialejátszóról, ott simán jó lehet és megspórolod az adót

Xbox gamertag: goserHU

(#31) speedygonzi2 válasza Elpresidente (#30) üzenetére


speedygonzi2
tag

+1
Nekem a TV-m tunere még nem találkozott kábellel, csak xbox+ netflix + NAS + hdmi a laptopról + miracast. a TV is gyakorlatilag egy "okos montiorként" üzemel
Pedig lenne is TV adás ha nagyon akarnám... (UPC-t 5 éve az előző tulaj mondta le, múltkor kiváncsiságból ránéztem és még mindig jön az analóg jel)

(#32) gyugyo79 válasza sanyijedi (#23) üzenetére


gyugyo79
addikt

24Hz -et tud esetleg / működik ha olyan jelet kap?

(#33) domby


domby
csendes tag

Nekem is van ilyenem kb 1 hónapja, és eddig bevált. RDP-nél viszont nem tudtam előcsalni a 4k-t, csak sima fullhd-t, ami elég szomorú, mert így vékonykliensként nagyon csúnya képet ad. Valaki esetleg próbálta?

(#34) speedygonzi2


speedygonzi2
tag

Amúgy mik lennének ennek a monitornak a konkurensei amit érintőlegesen a cikk is említett ?
kb igy “hasonló monitoroknál kicsit drágább az okos funkció miatt”
en nagyon hasonló cumot keresek, eredetileg 32” 4k + mi smart boxban vagy apple tv-ben gondolkoztam, de ez is nagyon felkeltette az erdeklodesemet.

(#35) dkess válasza speedygonzi2 (#34) üzenetére


dkess
őstag

A cikk írója a "hasonló monitorokra okos funkciók nélkül" halmazra gondolt még amikor ezt a mondatot írta ...

(#36) speedygonzi2 válasza dkess (#35) üzenetére


speedygonzi2
tag

Igazad van, pontatlanul fogalmaztam, én is arra gondoltam.
Igazából a nem smart monitorokban sem találtam VA paneles 32" 4K-ban lényegesen olcsóbbat. Ez 130-140 között megy az arukereso szerint, AOC U32E2N 125-130, LG 32UN500-W 136-143 ViewSonic VX3211-4k 135-140.
ezek olyanok voltak amiben van hangszóró, tehát ha elég a beépitett hang, akkor mondjuk egy 15e ft-os chromecastal vagy mi stickel már tudok rá streamleni. De gyakorlatilag nincs meg még a 15k különbség sem.

Samsung U32J590UQU, ez 122-127 között az egyetlen ami lényegesen olcsóbb és nincs benne hanszóró.

Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy én arra jutottam hogy ha hasznos a benne levő smart feauture, akkor az árazása reális, és nem prémiumot fizet az ember az integrációért, hanem még jobban is jár kicsit.

(#37) sanyijedi válasza gyugyo79 (#32) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, tud

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#38) Teasüti válasza sanyijedi (#37) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És valódi 24p?
(Egy másodperces expó idejű képet kell lőni erről a videóról a monitoron és ha minden négyzet teljesen egyenletesen kerül megjelenítésre, akkor valódi 24p.)

(#39) gyugyo79 válasza sanyijedi (#37) üzenetére


gyugyo79
addikt

király, nagyon köszönöm.

Teasüti : Nekem már az is jó amire használva van(lenne) ha ad képet, de persze a te kérdésed is hasznos lehet sokaknak akiknek ez is fontos.

[ Szerkesztve ]

(#40) Teasüti válasza gyugyo79 (#39) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Semmi értelme a 24 hz-nek, ha nem kadenciahelyes. :)
Ennyi erővel annak a többszörösén is hajthatod és még jobb is lesz a mozgásfelbontás. Meg a kezelői felületet szívás 24 hz-en használni (pl Win asztalon egerészés).

[ Szerkesztve ]

(#41) gyugyo79 válasza Teasüti (#40) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van ha egy switch másik ágára egy rendes kijelző van kötve és azzal párhuzamosan csak kép kell hogy legyen néha (amit 24Hz-en meg a monitorok egy jelentős része nem teljesít) ... ;)

(#42) sanyijedi válasza Teasüti (#38) üzenetére


sanyijedi
őstag

ilyen lett

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#43) Teasüti válasza sanyijedi (#42) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sajnos ez nem kadenciahelyes.
Ez a sakktábla minta 3:2 pulldown-ra enged következtetni. :(
72 hz-en (vagy ami a natív frissítéshez legközelebbi többszörös) érdemes megpróbálni megint és elfelejtetni a 24p módot, legalábbis bemenetről.
Ha ez a saját videólejátszója, akkor meg mindegy. Ez van. :)

GPU-val vmiért nekem se adja ki a 24p-t az én monitorom. Ugyanilyen mintát kapok, pedig driverben ugyanúgy ott van a 24 hz mód.

[ Szerkesztve ]

(#44) sb válasza Teasüti (#43) üzenetére


sb
veterán

Sajnos a 120Hz-es panelek (3D) eltűnésével TV fronton sem tudja egy rakás Samsung modell a 24p-t. 60Hz-es panel mellett szinte egyik sem. Más gyártóknál előfordul, hogy megoldják, gondolom 48 vagy 72Hz-en.

(#45) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Még tavaly vettem egy 55 colos Samsung Q70T-t és tökéletesen meg vagyok elégedve. 4K-ban tudja a 120 Hzt-et. Szóval okos monitornak nem igazán látom az értelmét, de ki tudja, hogy mit hoz a jövő.

(#46) Radványi


Radványi
aktív tag

Ennek nagyon örülök, remélem hamarosan nagyobb választék is lesz hasonló eszközökből. Lehet idén beszerzek egy ilyet.

(#47) Teasüti válasza sb (#44) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, elhiszem.
Én viszont azt vettem észre, hogy a változó frissítési frekvencia gyógyír a problémára. Legalábbis nekem a G-sync monitorom minden gond nélkül üzemel 72 hz-en és kiadja a 24p-t kadenciahelyesen, míg a fix frissítést tudó (natív 1440p 60 hz), de 24 hz támogatású monitorom meg nem. Mondjuk a gyártó nem hangoztatja kifejezetten a 24p-t a termékleírásban, csak a felbontásoknál szerepel az 1080p 24 hz mód a kézikönyvben. Gondolom emiatt nem lehet panasz. :)

Ha jól tudom már tévéből is van VRR támogatott. Annak illene kadenciahelyesnek lennie.

[ Szerkesztve ]

(#48) AxBattler


AxBattler
félisten

Most vettem egy ilyen modellt, de a beállításokban egy csomó opció ki van szürkítve, nem elérhető, pl. képmódból csak Normál és Kiemelt létezik.

Hol lehet a gond?
Illesztőprogramot telepítettem, de nem kapcsoltam hálóra a készüléket, appokat még nem használok.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) AxBattler válasza AxBattler (#48) üzenetére


AxBattler
félisten

Megoldódott: a menüben az egyes bemenetekhez profilt kell hozzárendelni (Házimozi, KábelTV, Játékkonzol, de ne a PC legyen), és ezután már engedi a részletes beállítást (eddig PC opcióval próbálkoztam).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50) golya85


golya85
csendes tag

Lehet hülye kérdés, de USB-s DAC-al működhet? Ha már nincs jack dugó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.