Hirdetés

2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Crafter32

Crafter32
(őstag)

Nagyon siettek elsők legyenek. Nem sikerült.

(#2) janeszgol

janeszgol
(PH! nagyúr)

Foldbe került.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#3) .Szaki. válasza Crafter32 (#1) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Szerintem is ez lehetett a gond. Nem értem miért olyan baromi fontos, hogy ők legyenek az elsők, sokkal inkább fontos az, hogy övék legyen az első, ami működik. Hogy ki jelent meg először ilyen kialakítású telefonnal szvsz. édes mindegy.

janeszgol

Jajj..ez jó volt. :D Kipihented magad? :D

[ Szerkesztve ]

(#4) --Tomee--

--Tomee--
(újonc)

Szerintem hamar megtalaljak a gyenge pontokat. Kb ilyenkor minden, a telefonfejlesztessel foglalkozo mernokot ratesznek a projektre, ez azert nagyon fajo pont most.
Ami erdekesebb lesz, hogy bevezetes elott velhetoen mar egy csomo legyartott kijelzo / folia / mechanika varja az osszeszerelest. Namost ezek egy reszet villamgyorsan at kell tervezni, le kell gyartani, es tesztelni, az elobbinel alaposabban.
Valoszinuleg honapokat fog ez igenyelni.

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#5) Barthezz2 válasza --Tomee-- (#4) üzenetére

Barthezz2
(PH! nagyúr)

Szerintem hamar megtalaljak a gyenge pontokat. Kb ilyenkor minden, a telefonfejlesztessel foglalkozo mernokot ratesznek a projektre, ez azert nagyon fajo pont most.

Az a kérdés, ezt előtte miért nem tették meg, ha már annyira elsők akartak lenni.. :U

Everybody lies.

(#6) noro79

noro79
(tag)

:R :DD

(#7) Carlos Padre válasza Crafter32 (#1) üzenetére

Carlos Padre
(PH! addikt)

Kénytelenek voltak, ha jól emlékszem itt is volt cikk, hogy a kínaiak a teljes hajtogatós technológiát ellopták tőlük, és már be is jelentették saját megoldásaikat.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#8) satz18

satz18
(őstag)

Sztem korrekt lépés volt tőlük.

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#9) aujjobba

aujjobba
(senior tag)

Szerintem ez szándékos.
Készen van már a "jó" megvalósítás, ez csak a többiek beetetése miatt lett rossz, hogy ezt másolják.
A konkurensek majd kijönnek a másolt rossz megoldással, majd pár napra rá a Samsung is jön a működőképessel.

Nagyon laposföldhívő konteo-junky hsz ez szmájli nélkül? :)

(#10) saiyajin

saiyajin
(senior tag)

Nagyon kiváncsi vagyok mennyire fogja bírni a Huawei készüléke a hajlítgatást és a mindennapos nyúzást Samsunggal szemben. Ott mégis csak kívül van a nagy kijelző. Van még hova fejlődnie ennek a dolognak.

"Learning how not to care takes practice, and becomes a habit"

(#11) Ezekiell válasza --Tomee-- (#4) üzenetére

Ezekiell
(tag)

Azért ez nem ilyen egyszerű - bármit hajtogatsz, az idővel gyengül, és törik/deformálódik. Marha komplex technológia kell ahhoz, hogy ez megbízható legyen, és ebbe így az utolsó utáni pillanatban megpróbálni beledebuggolni, na az sztem nem lesz "hamar". Javítása meg hónapok, ahogy te is írtad, ha egyátalán javítható nagyobb redesign nélkül.

@aujjobba: nagyon :D Már épp elkezdtem csóválni a fejem hogy "wtf" amikor láttam az alját a szövegnek :)

[ Szerkesztve ]

"Az interneten terjedő összes idézetem igaz." - Darwin

(#12) sheratan válasza .Szaki. (#3) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Gondolom mert utána évekig tolhatják a marketingesek, hogy elsők voltak. Ha meg nincs mögötte biztos tény, akkor támadható kijelentések lennének reklámkampány során, amibe bele is állna más cég.

(#13) Mr.Silkó

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Van azért a lefordított sajtószövegben bőven porhintés. Egy ilyen értékű eszköznél egyszerűen nem engedheti meg magának egyik gyártó sem, hogy félkész terméket rakjon le az asztalra. Még szerencse, hogy a tényleges piacra kerülés előtt kijött a turpisság, de gyanítom, hogy nem fogják tudni olyan hamar javítani a hiányosságokat, mint amire a közlemény utal.

Nekem már az is furcsának hatott, hogy eleve senki nem kapta kézhez az MWC környékén, de még kiállítva se nagyon volt, vitrin mögött sem, ellentétben a Huawei megoldásával.

[ Szerkesztve ]

(#14) Mr.Silkó válasza aujjobba (#9) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

"Nagyon laposföldhívő konteo-junky hsz ez szmájli nélkül? :)"

Igen, az. ;)

(#15) aujjobba válasza Ezekiell (#11) üzenetére

aujjobba
(senior tag)

Jó-jó, de láttunk már olyat, hogy kémkedésbiztos helyzetekben a szándékosan rossz terveket hagyták kiszivárogni, ezzel elterelve a figyelmet a tényleges tervekről és jól beszivatni az ellenséget.

Persze lehet ezt csak valami ZS kategóriás filmben láttam.

(#16) Mr.Silkó válasza aujjobba (#15) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Az addig még oké is lehetne, hogy hamis terveket szivárogtattak ki (bár szerintem ez puszta paranoia), de attól még a Samsung a te elméleted alapján is a jó és működőképes verziót kellett volna piacra küldje, hogy ne szivassa meg saját magát is.

(#17) janeszgol válasza .Szaki. (#3) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Igen. :)

Carlos: jobb, ha felkészülnek erre a cégek. A 21. század végleg megérkezett. Ezért teljesen felesleges kapkodni, csak hogy elsők legyenek valamiben, hiszen a nemzetek lopnak egymástól, majd gyorsan bejelentenek, piacra dobnak. Bár ennek hatását igazából a cégek pénzemberei látják. Megéri-e elsőzni, vállalni esetleg egy ekkora pofont, mint ami alá most is beszaladt a Samsung vagy hagyni elsőzni a kínaiakat, aztán inkább valami (az ő farvizükön) letisztult megoldással előrukkolni.
Az utóbbit csinálja az Apple például.

(#18) oszi666 válasza .Szaki. (#3) üzenetére

oszi666
(őstag)

szerintem ezek technológiai demonstrációk a befektetők felé, aztán néha belebuknak. De ez scsak egy tipp

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#19) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

Samsung ido elott jol dontott. Bar erdekelne, hogy ezek a problemak naluk miert nem jelentkeztek...
Ezek után erdekel a Huawei lepese. Alig varom a teszteket, ahol a 3 napos zsebhasznalat utan a karcos kijelzok miatt fognak sirni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Tommmysun válasza satz18 (#8) üzenetére

Tommmysun
(senior tag)

Mármint mi? Hogy nem adtak el nekünk egy kb. 700E forintos telefont, ami egy hétig működik?

Ha nem elvakultan nézzük, akkor ezt a minimum lépésnek és nem korrektnek nevezzük ;) .... Korrekt az lett volna, ha a kiadás előtt szánnak a tesztelésre legalább két hetet ... csak gondoljuk már végig milyen minőségű lehet valami, amit két hét nyúzópróbára sem tesznek ki? :U

(#21) vasi89 válasza Barthezz2 (#5) üzenetére

vasi89
(őstag)

mert Samsung és bármit megtehetnek. Sosem érdekelte őket igazán a vásárlói réteg. A note 7 botrány előtt már nagyon el voltak szállva, aztán akkor kissé helyre billentek de most megint kezdődik. Az igazi vérbeli fanok pedig úgyis megmagyarázzák, hogy miért is jó ez így.

[ Szerkesztve ]

(#22) apaszka válasza Kasya (#19) üzenetére

apaszka
(PH! nagyúr)

Szerintem az első helyre így is elég volt! :W

SM-N960F Samsung Galaxy Note 9 Dual

(#23) Ezekiell válasza aujjobba (#15) üzenetére

Ezekiell
(tag)

Ok, de szerinted ekkora égést beválallnának? Értem, hogy a rossz reklám is reklám, de erősen kétlem.

"Az interneten terjedő összes idézetem igaz." - Darwin

(#24) satz18 válasza Tommmysun (#20) üzenetére

satz18
(őstag)

Azzal hogy kiadták reviewereknek, azzal lett egy éles Beta tesztjük, amire nagy szükség is volt, plusz kaptak egy nagy adag publicitást. De e mellett eléggé biztonsági játékra mentek azzal, hogy nagyon magas árat szabtak, hogy ne legyen nagy érdeklődés, és ha vlaami baj ütne be, akkor nem kelljen milliós példányszámot visszahívni. Sztem jól csinálták. Ez most egy kicsit úgy tűnik, hogy védem őket, de ez igaz is. Forradalmi újításról beszélünk. Nem egy olyanról, hogy csinálunk nano simet micro helyett, meg hagyjuk le a jack csatit.

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#25) noro79

noro79
(tag)

Most miért nem fikázza senki? Ja mert ez Samsung. De a Huawei már most szar hogy ki se hozta. Milyen teszteket csináltak? Még meg se védik magukat hanem a tesztelőkre kenik! Milyen cég ez?

(#26) samu74

samu74
(PH! addikt)

Az a baj ,hogy megint égeti magát a samsung az ilyen manőverekkel. Ok hogy elsőzni akartak, de a note7 elég blama volt, minek még ez is ... Eleve bétatesztereknek kellett volna már a legelején odaadni(nem feltétlen youtubereknek), mert azok a hajtogató gépek mindig ugyanolyan erővel nyitják/zárják, plusz ahogy olvastam a mágnes is túl erős benne... Kapkodnak.

-----------

(#27) janeszgol válasza noro79 (#25) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Ne erőlködj. A másik topicban bőven fikázták. Vagy mit vársz, mit írjunk?

(#28) noro79 válasza samu74 (#26) üzenetére

noro79
(tag)

:R

(#29) Tommmysun válasza satz18 (#24) üzenetére

Tommmysun
(senior tag)

Ez csak ott sántít, hogy a tesztelőknek sem úgy adták ki, hogy ez egy béta, hanem végleges termékként. Értem én, hogy ez egy hatalmas forradalmi újítás ... sőt véleményem szerint aki ezt tartósan, tömeggyártva (és nem feltétlen több milliós darabszámra gondolok ez alatt) meg tudja oldani a jelenlegi technológiai ismereteink mellet, szinte csodát teremt, de amíg nem lépjük meg ezt a szintet, addig ne harangozzuk már be, hogy itt a kész termék, amihez csak pénz kell és a tiéd is lehet.
Az ár szempontjából, meg úgy gondolom, hogy max csak az egyik tényező, hogy ne vegyék meg sokan. nyilván maga a technológia is brutál drága, valószínűleg így is veszteséges az előállítása egyelőre (főleg így, hogy kukázzák a legyártott termékeket :D), meg nyilván egy új technológiai "csodát" nem fognak a filléres kategóriában árulni egyébként sem.

Én sajnos továbbra is azt látom, hogy ez nem egy jól felépített béta teszt, hanem egy olyan szintű kapkodás, ahol egy termék legfontosabb funkciójának a tesztelésére sem maradt kb semmilyen idő .... papíron valószínűleg akár működhetett is, legyártották és tolták is ki .... nekem ez a jövőre nézve nem sok jót vetít előre :( .

(#30) ghiottone

ghiottone
(PH! kedvence)

Elsiették :(. Valamelyik hírben azt olvastam volna, hogy a Huawei hasonló megoldású eszköze csak szeptemberre várható - lehet ott is rájöttek kell még pár teszt mielőtt a piacra dobás megtörténne.

Kedvezmény OnePlus tartozékokra: https://goo.gl/zLziMh

(#31) Kasya válasza apaszka (#22) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

Jo kommunikacioval siman meg elonyukre is fordithatjak.
De teny, en se ezt vartam volna toluk, foleg, hogy elvileg piackesz termek.

(#32) forgonati válasza .Szaki. (#3) üzenetére

forgonati
(őstag)

Szerintem a Huawei verziója sem működőképes hosszútávon. Fél év után olyan karcos lesz hogy nem látod majd mi van a kijelzőn, ahol meg hajlik a kinelző, azt meg a mai napig nem értem, hogy lesz az hosszútávon működőképes. I mean... Ha csukva van, és úgy sima, akkor kinyitva gyűrődik nem? Ha meg kinyitva sima, akkor meg bezárva feszül. Vagy nem értem. A lényeg hogy nincs még ez piacképes állapotban.

[ Szerkesztve ]

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#33) ghiottone válasza forgonati (#32) üzenetére

ghiottone
(PH! kedvence)

Ennél a kijelzőnél kb. ezt lehet várni eléggé rövid idő alatt: [kép]
Normális védőfólia kellene a felső rétegre, de azt nem tudom hogyan lehetne kivitelezni ilyen hajlításnál.

Kedvezmény OnePlus tartozékokra: https://goo.gl/zLziMh

(#34) joey04 válasza noro79 (#25) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Milyen cég ez?

Korrektebb, mint a Huawei.

(#35) Kasya válasza noro79 (#25) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

A bejelentes utan mar a legtobb medium a Huawei megoldasat dicserte, hogy mennyivel eletkepesebb, mint a Samu. Valamint a Huawei mar nyomgathato volt.

A Samsung nem kent semmit senkire. Ingyan adott a teszteloknek uj keszuleket es felhivta a figyelmuket az aprobetus reszre.

[ Szerkesztve ]

(#36) mrThomi

mrThomi
(őstag)

nem értem miért irják sokan a túl korai piacra dobást. már vagy 2016 óta baszkurálnak rajta...

(#37) joey04 válasza mrThomi (#36) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

hiába, láthatóan nincs még kész. nem attól függ, hogy korai-e, hogy mennyit dolgoztak rajta, hanem attól, hogy piacképes-e. :)

(#38) LurkerSheik

LurkerSheik
(fanatikus tag)

Hat ez igy nem dongoli Foldbe a konkurenciat.

Új WD Passport 4TB /// Xiaomi NEW Dual USB QC3.0 Power Bank 2 10000mAh

(#39) INGJOKE

INGJOKE
(őstag)

A samu bármit megtehet és úgyis megveszik amíg az m1-en a népbutítás mellett samu reklám megy... :D

Második körben megcsinálják jóra, de az már nem 2000 lesz hanem 2500. :DD :DD :DD

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd+Logitech g903

(#40) LosBlancosrm válasza INGJOKE (#39) üzenetére

LosBlancosrm
(őstag)

Van akinek az m1re sincs szüksége. :)

(#41) LosBlancosrm

LosBlancosrm
(őstag)

Kíváncsi leszek, hogy ha a Huaweinél is beüt valami, hogy lopják el a javítási megoldást is a Samsungtól. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) joey04 válasza INGJOKE (#39) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

m1?

(#43) vasi89 válasza joey04 (#42) üzenetére

vasi89
(őstag)

köztévé :))

(#44) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Még épp időben. Nem kell sietni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) joey04 válasza vasi89 (#43) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

igen, tudom. csak azt nem tudom, hogy egy jelentéktelen kis ország köztévéje hogyan tudja befolyásolni a samsung globális sikerét, vagy sikertelenségét.

[ Szerkesztve ]

(#46) LosBlancosrm válasza joey04 (#45) üzenetére

LosBlancosrm
(őstag)

Nem jutott eszébe jobb. Minden Samsung cikknél rájön az agyhelymenés, aztán írja az okosságait.

(#47) Juhaszatti

Juhaszatti
(senior tag)

Várható volt. Valószínűleg a Huawei megoldása sem életképes még, de ők megúszhatják a blamát ha okulnak az esetből. Kíváncsi vagyok ezekután az mennyit késik, vagy egyáltalán mikor kerül a teszterek kezébe.

(#48) vasi89 válasza joey04 (#45) üzenetére

vasi89
(őstag)

szerintem az emberek befolyásolhatóságára akart utalni.

@LosBlancosrm: Te meg pont ugyan ezt csinálod a Huawei cikkeknél, az mivel jobb? :))

(#49) vegyszer

vegyszer
(PH! addikt)

Szerintem a hajtogatható eszközök rejtett konstrukciós hibája, hogy lehet őket hajtogatni.

De az is lehet, hogy ez egy konkurencia elhullató akció.
Költsön el a kis költségvetésű konkurencia erre pár millió dollárt, mert én azt mondom, hogy még tudom csinálni. Sőt, ellopták a technológiát.
Aztán meg vissza vonom, míg nem késő, mert inkább a prémium érzés a lényeg, és így a másodvonalbeli gyártók készülékeit is eleve ferde szemmel nézi a piac (nettó bukás az egész) Akár kifelé, akár befelé. Előbb utóbb megfárad valami. Mert hiába a teszt 1 vírus/m³ -es légtérben. De mi jellemzően nem.igy használjuk a készülékeinket.

Mert van Zsebpiszok, meg Maxigáz, sőt Popocici is.
;]
[Aki még túl fiatal, az használja a linket]

De az is lehet, hogy ez egy konkurencia elhullató akció.
Költsön el a kis költségvetésű konkurencia erre pár millió dollárt, mert én azt mondom, hogy még tudom csinálni. Sőt, ellopták a technológiát.
Aztán meg vissza vonom, míg nem késő, mert inkább a prémium érzés a lényeg, és így a másodvonalbeli gyártók készülékeit is eleve ferde szemmel nézi a piac (nettó bukás az egész)

"Az android pedig nagyon felhasználóbarát.... csak megválogatja a barátait"

(#50) joey04 válasza vasi89 (#48) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

A Samsung nagyon jó androidos készülékeket gyárt, nem pedig szart, amit azért sokan megvesznek, mert befolyásolták őket.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.