Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daninet


daninet
veterán

Érdekes jószág, én valamiért szeretem az ilyen álcázott windows rendszereket. Az igazi bajom akkor van, amikor a nyers windows mobile ül egy telón.
Ettől függetlenül én még a HTC Hero mellett voksolnék ha lehet :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2) Bocha válasza daninet (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nekem sem az álcázott Windows Mobile-lal van bajom, ráfér az álcázás, de könyörgöm, ne a TouchWizzel álcázzák, az sok szempontból még az alap Windowsnál is sokkal rosszabb. :(

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#3) Versus


Versus
senior tag

A ceruza nekem már az Omniánál is teljesen felesleges volt viszont a tényleg szuper d-pad hiánya megbocsáthatatlan ezért nem is cserélek.

Premium Vintage

(#4) Kickass


Kickass
őstag

hmmm lehet visszaterek Omniara? megjelenik majd egy ket fozott ROM talan a Tochflo-t is felheggesztik ra es mehet a menet

(#5) nVIPER válasza Kickass (#4) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ha most vennék tellát biztos I8910- lenne. Úgy voltam vele még várok egy kicsit egy jobb symbianra, mondjuk az is durva. Nekem sokkal jobban bejön, mint az I900-am windows-a:D. Ezt a windows rendszert már régen nem lenne szabad ilyen kaliberű telefonokban árúsítani.

(#6) Duree


Duree
veterán

Ez nagyon tetszik,szívesen használnám

duree54

(#7) erdoke válasza Bocha (#2) üzenetére


erdoke
titán

A TouchWiz még hagyján, inkább a widgeteket kell azonnal kilőni. A TouchWiz (ami nálam egyenlő minden gyártói felület, kivéve a Widget) gyorsulásáról számoltak be újabb ROM-okban, míg a Widgets megeszik 20-22 MB memóriát, és sehogy nem akar gyorsulni.

"az ember alapvetően nem azért vesz efféle masinát, mert a nyomorult TouchWizzel szeretne bajlódni, hanem mert szeretne pár Windows Mobile-ra készített alkalmazást feltenni, melyek sajnos nem rendelkeznek ujjal való használatra optimalizált kezelőfelülettel.

Például? Nekem úgy kapásból semmilyen, nem érintésre optimalizált szoftver nem fut, mert nem telepítem. Mára mindenből van alternatíva, a fenti probléma úgy 1,5-2 évvel ezelőtt lehetett aktuális.

Ceruzát a szingapúri verzióhoz adnak, itthon meg majd meglátjuk, még legalább egy hónap. Ráadásul errefelé csak WM6.5-tel lesz kapható.

Beszámolók szerint a gyári fólia érezhetően ront az érzékenységen, és jelentősen a napfényben láthatóságon.

A mobil IE6-ot esetleg lehetett volna egy bekezdés erejéig taglalni, nem rémlik, hogy ilyet tesztelt volna már a Mobilarena. Nem mintha elérné az Opera Mobile 9.5-9.7 szintjét, de a régebbinél sokkal jobb.

A D-Pad funkcióit lehet oldalsó gombokra programozni, ha valakinek nagyon hiányzik, engem inkább a gyenge-közepes műanyagok használata bosszant. Kb. olyan a D-Padot hiányolni az Omnia II-ről, mint az iPhone-ról. Ott mégse került elő hibaként, ha jól emlékszek.

A képernyőzár kioldásának több fokozata van, de ez a rész biztosan változni fog a hazai kiadású készülékben, lévén a WM6.5 másképp kezeli.

A kocka gomb szabadon programozható, a kocka menütől ezáltal egyszerűen megszabadulhat az, akinek nem tetszik.

Az X gomb működése a TouchWizben állítható (bezár vagy háttérbe rak), néha nem árt végigrágni a menüt/beállításokat a teszt kirakása előtt...

A multimédiás rész eléggé kidolgozatlan maradt, az alternatív nézetek pl. teljesen kimaradtak a tesztből.

Az "Others" almenü ikonjai áthelyezhetők a főmenübe, ami 10 (12?) oldalig bővíthető.

Itthoni GPS bundle még nyitott kérdés, kár ezért lehúzni a külföldi készüléket.

A legjobb aláírás a héten

(#8) vehement69 válasza erdoke (#7) üzenetére


vehement69
senior tag

" Kb. olyan a D-Padot hiányolni az Omnia II-ről, mint az iPhone-ról. Ott mégse került elő hibaként, ha jól emlékszek."

Hűű erdoke, ezen azért egy kicsit elmosolyodtam.. Gúnyosan..

I am cancer in your bones

(#9) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Nekem egyetlen gondom van vele: Windows Mobile ;]
"ennek megfelelően jól el is dugtál" : hiába, lelke van szegénykémnek :DDD

Z Fold 4

(#10) Bocha válasza erdoke (#7) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Gondoltam, hogy az iPhone-t fogod felhozni a d-pad kapcsán... majd ha az Omnián és a többi Windows Mobile alapú kütyün is egy olyan átgondolt rendszer fog futni, mint az iPhone-on, és az _összes_ program ujjal való használatra lesz optimalizálva, akkor itt sem fogjuk hiányolni. A kapacitív/rezisztív kijelző közötti eltéréseket nem is említem.

Nem ujjra optimalizált programokra példa: Office proramcsalád. Ezeknél a d-pad sem ártana, nem kétirányú.

Kikapcsolható kocka: igen, ezt a cikkben is írtam, de azért köszi a megerősítést!

Az X gomb működése a TouchWizben állítható (bezár vagy háttérbe rak), néha nem árt végigrágni a menüt/beállításokat a teszt kirakása előtt... - hát ja, _néha_ valóban nem árt...

A GPS-szel kapcsolatban nem húztam le, tisztában vagyok vele, hogy változhat a bundle, ezért is nem nézegettem a külföldi szoftvert.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) AS


AS
félisten

Ezt a készüléket WM 6.5 re optimizálták, a magyar végleges 6.5 verzio joval gyorsabb lesz.
Rakjatok rá SPB 3.0 at vagy 6.5 nél alapból van titanium meg jo start menü. :)

Tul korai teszt mert a magyarok nem ezt fogják kézbe kapni októberben!
:)

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#12) oalex válasza Bocha (#10) üzenetére


oalex
senior tag

Ahogyan olvastam a tesztet egyből arra gondoltam, hogy jaj neked Bosha. Mivel nem áradoztál az Omnia II-röl tudtam, hogy meggyűlik még a bajod az ASamsung-al. Így legyen ötösöm a lottón ;] Ide jövők a topic-jába és lám lám :P
De ezért ne fájón a fejed, AS jó barátunk, és mindenki tudja, hogy olyan Sami tesztet nem lehet írni, amiben nem csak annyi szöveg van, hogy "Hát ez az igazi" egy rakás kép és Samsung logó, valamit "Különösen ajánlót x2" plecsni és talán még annak is örülne a végére, hogy "Samsung for president" :)

Na de komolyra fordítva a szót: Nekem egy lényeges bajom van a készülékkel és csak ezért nem vettem még meg (ezt már párszor leírtam, de azért még egyszer, hátha megint lesz egyszer olyan Mobilarena/Samsung közös fejlesztési buli mint a I900-nál volt és akkor tudjátok jelezni nekik, hogy a köviből már hadjak ki ezt a megoldást). Még pedig a tetejére helyezett töltő port. Ez nagyon átgondolatlan volt, semmi előnye, csak hátránya: Asztali cradle (tartó/töltő amibe csak bele kell helyezni, ha le ülsz a gép mellé) kilőve, valamint ami még ennél is fontosabb, az autós megoldás (aktív tartó/töltő, mondjuk Brodit-féle megoldás) szintén esélytelen. Én személy szerint utálok a dróttal szórakozni mikor ki be pattanok a kocsiba. Fölég így, hogy még azt a nyavalyás kupakot is rátették, még azt is ki kell pöckölni a helyéről.
Ami pedig már csak apróság, de fontos, hogy amíg nincs WM7 addig a bedugható (nem lifegő) stylus-nak igenis van jogosultsága (mint ahogyan az szinte összes többi gyártónál ez megtalálható).

Most várhatóm a HTC Leo/ Pro Three -t. Remélem még az idén megjelenik.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#13) total90


total90
veterán

Egész jó ez a készülék, csak nem én vagyok a célcsoport... ha lenne sem adnék ki ennyi pénzt egy telefonért.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) AS válasza oalex (#12) üzenetére


AS
félisten

Samsungos forrásból tudom hogy a W6.5 ös Omnia ithon joval gyorsabb lesz mint ez szutyok. 6.1 es
Na mindegy ez így kicsit félrevezető és az baj hogy Mobilportál is xxglsm példányt kapja meg. :))

Bár mindenki tudja az egész csak ROM függö, a agusztusi omnia 1 és egy decemberi omnia között ég és föld a különbség.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) rumos14


rumos14
nagyúr

szóvalakkor nincs olyan tapipad-virtuális egér vezérlési lehetőség mint az Ominán és i780-on?

(#16) dni


dni
őstag

Gépelési hiba:

A webet böngészni az Internet Explorerrel vagy az Operával tudjuk, utóbbival érdemes, előbbit ennek megfelelően jól el is dugtál a már említett others almenübe.

[ Szerkesztve ]

(#17) P00By


P00By
nagyúr

Kellene már saját samu op. TouchWiz nélkül :D

(#18) Bocha válasza AS (#14) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Azért kérlek, tedd hozzá: szerintem/remélem. Mivel nincs a kezedben egy 6.5-ös Omnia II, ezért csak spekulálsz, de ettől függetlenül remélem, hogy igazad lesz, és az itthon hivatalosan is forgalomba kerülő példányok gyorsabbak lesznek, mint az, amelyik nálam járt! :K

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#19) Bocha válasza rumos14 (#15) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nincs. :(

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#20) AS válasza Bocha (#18) üzenetére


AS
félisten

Igen, majd ha kijön nem tudom lehetséges e de azt is megnézni hogy menyit gyorsult, anno mint a SE xperia 1 nél.. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#21) AS


AS
félisten

Windows mobile 6.5 videó: link
Ha nem tetszik Touchwiz ezt is lehet használni helyette.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#22) Bocha válasza AS (#21) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ez azért sokkal barátibb! :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#23) AS válasza Bocha (#22) üzenetére


AS
félisten

Igen, és titániumot egy programmal úgy szabod át ahogy nem akarod, maga a belső startmenü ikonok is változtathatóak.
Azért nem rossz a 6.5 :)
Meg i900 on nekem már régen 6.5 van ( ami nem hivatalos) és nem használom én sem touchwizt, csak pár alkalmazást belőle. :)

Majd keresek SPB 3.0 omnia 2 videót is amire + rálehet ültetni a Sense szerű UI-t: :C

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24) kbencee


kbencee
aktív tag

Ugyanazokat meg lehet csinálni rajta, mint az i900-on. Kaki a TW, de a wm-ben az a jó, hogy bármikor tehetsz rá új felületet.

Bár a cikk hangvétele szerintem túlzottan negatív, annak viszont határozottan örülök, hogy végre van egy olyan teszt is, ami a hátrányokat is részletesen végigveszi. Korrekt. :R

Bocha: az N82-höz viszonyítva milyen az anyaghasználat, illetve a minősége? Jobb, vagy rosszabb?

(#25) Levin01


Levin01
őstag

Mindjárt itt a 6.5WM vagy a 6.1-esre egy Shell felület és kész a kezelhető telefon :)

(#26) Medley


Medley
tag

Üdvözlöm a fórum tagjait!!

Szerintem maga a készülék nem rossz, de ez a borzasztó anyaghasználat :((
Sokáig gondolkoztam, hogy ezt vagy az Omnia HD-t vegyem meg (HD lett). Maga a felület szerencsére változtatható (én sem használom a widget módot az enyémen), ez a touchwiz valami szörnyű...
A Win.Mobile 6.5 sok mindent rendbehoz majd... :C

(#27) AS


AS
félisten

Én is Omnia2 öt akartam venni , és még vehetek is de csak majd magyar 6.5 öst venném, de inkább megvárom a Samsung uj LINUX alapu felületét.
Mert nekem már valami új kel ezért is tetszik Nokia maemo felülete, Samsung talán még jobbat is készít. :)
Android meg majd 2010 ben ha ilyen hardver és kijelző lesz alatta akkor még azon is gondolkozok. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#28) Mymelody válasza AS (#27) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Esetleg van infód a T-s árusitásról? Gondolom ez is lesz náluk.

Cheers

(#29) rumos14 válasza Bocha (#19) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát akkor fákk! de én tehetek róla, az i780-nál annyira megszoktam, hogy mást már el sem tudok nagyon képzelni. Xperia tud ilyet? ok, tudom, olvassak utána... mióta megvan az i780, nem nagyon követem az újdonságokat, de felmerült, hogy a teló-pda vonalat egybegyúrom, FuSi N560-tól könnyes búcsút veszek.

(#30) Champipi


Champipi
senior tag

Azt üzenem a mobilgyártóknak, hogy volt már Samsung Omniám, volt már HTC-m is, és nem fogtok még egyszer beszopatni az elmaradott, idegőrlően lassú, és gagyi Windows Mobile-al!

A 7.0. megjelenésekor még majd megnézek egy Windows-os telót, de addig hozzá nem nyúlok még egy ilyen csődtömeghez. ;]

(#31) JeanFrancois


JeanFrancois
csendes tag

Csak érzem erőltetettnek, hogy minden touschscreen telefon tesztnél az iPhone-t emlegetik? Könyörgöm, az egy Amerikának gyártott, ott rendkívül jól supportált készülék, ami az USA határain kívül labdába sem rúg. Sem tudásban, sem eladási mennyiségben nem zavar sok vizet.

Én speciel hiányolom a részletes összevetést az XPeriával, az új HTC-kel, illetve a WM-es LG-kel. Praktikus lenne megtudni, WM 6.5-tel hogy muzsikál a vas, mert az a puszta adatok alapján porba kellene döngöljön mindent a kategóriában.

(#32) joey04


joey04
titán

az a widgetes szar szánalmas. le kell cserélni, és jó lesz.
Engem a stylus megoldása zavar. Még ha lesz is a csomagban, maximum lifegős. (nem, nem érdekel, hogy ki hány havonta veszi elő az omniánál :) )
meg az amoled sem a szívem csücske, közvetlen napsütés rosszul viselése miatt. Bár az elődnél jobb, de nekem még ez is kevés.

De szvsz ez a legjobb WM telefon, amig ki nem jön a Leo.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Az idei évre várható még valamilyen felsőkategóriás készülék a Samsungtól? Pl. korábban emlegették, hogy a Tegrára ők is építenének telefont (gondolom a szokásos AMOLED-el, meg talán ők is Androidot tennének mellé), arról lehet tudni, hogy kb. mikorra várható?

(#34) AS válasza Kobaljov (#33) üzenetére


AS
félisten

Egy S60, és egy Linux készülék várható. Omnia 2 tudással.
Meg pár android meg egy 12 mehapixes 3* optikaizoomos készülék, meg hát ami még titok :D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#35) Ulkesh válasza JeanFrancois (#31) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Csak érzem erőltetettnek, hogy minden touschscreen telefon tesztnél az iPhone-t emlegetik?"

Már miért lenne erőltett? Az iPhone meghúzott egy minőségi vonalat az érintőkijelzős készülékek piacán, amit azóta szeretnének elérni a konkurensek. A gond az, hogy a mai napig sikertelenül.

"Könyörgöm, az egy Amerikának gyártott, ott rendkívül jól supportált készülék, ami az USA határain kívül labdába sem rúg. Sem tudásban, sem eladási mennyiségben nem zavar sok vizet."

Ezt gondold át még egyszer :D
A tudása bőven az élvonalban van, az eladási mennyiséggel meg az a legnagyobb probléma, hogy nem tudnak annyit gyártani, ami kielégítené a keresletet, még itthon is várlisták vannak rá, pedig itt elég drága készüléknek számít.

A WinMo eszközök eladási statisztikái viszont az utóbbi időben elég siralmasak, nem véletlen, hogy még a HTC is finoman kezd kihátrálni erről a piacról.

A 6.5-ös rendszer hozhat fellendülést, de ha azt sem fogadják a vásárlók lelkesen, akkor ezt a platformot már a 7-es rendszer sem menti meg.

--

Ez csak egy vélemény nyilvánítás, nem szeretnék flame-et!!!!!!!!!!!!!!

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#36) Bog válasza JeanFrancois (#31) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

1. Amíg nincs gördülékenyebb és jobban használható felület, mint az iPhone, addig szerintem pont az a normális, hogy ehhez hasonlítunk. (De lassan talán az Androidhoz is lehet majd.)
2. Amíg a gyártók teljesen eszetlen módon saját maguk kommunikálják, hogy ez vagy az a telefonjuk leüti az iPhone-t, addig pláne adott a lehetőség, hogy egy összehasonlítással jól beleverjük az orrukat abba, amit saját maguk produkáltak.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37) Ulkesh válasza Bog (#36) üzenetére


Ulkesh
őstag

"(De lassan talán az Androidhoz is lehet majd.)"

Hát igen, ha a Touch HD 2 valóban Androiddal jön ki, akkor mérföldkő lehet ebben a kérdéskörben.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#38) sekli


sekli
addikt

Bocha, Bog!

Szeretem, ha vannak objektív benchmarkok a tesztben, régen volt a symbianos tesztekben is, de ezek sajnos szerintem elég keveset mondanak, és egyre rosszabb a helyzet, ahogy egyre kevésbé kompatibilisek a telefonok a szoftverrel. Kitalálhatnátok valami más módszert esetleg, mert ugyan úgy mint a nemrégiben bevezetett értékelés ez is nagyon jó lenne. Csak egy példa, hogy mi jöhetne szerintem szóba: CorePlayernek van s60-as, és Windowsos verziója is és abban van benchmark, beraktok egy avi DVD rip-et, és megnézitek, hogy hány százalékos sebességgel megy rajta. Szerintem kicsit életszerűbb.

(#39) nviktor7


nviktor7
tag

Mekkora böhöm állatnak tűnik az iPhone-hoz képest. Pedig az sem kicsi...
Mikor fogja a Samsung végre felfogni, hogy Androidra kell valamit fejleszteni? Lassan már csak az Apple-nek nincs Androidos telefonja :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 3GS 16GB White

(#40) joey04 válasza Ulkesh (#35) üzenetére


joey04
titán

Kivételesen szinte teljesen egyetértek veled.
Az itthoni helyzet viszont kicsit érdekes, mert úgy nem "nehéz" hiányról beszélni, hogy a T-mobile bejelenti, hogy jött egy nagyobb szállítmány, és kiderül, hogy ez 20-25 darabot jelent... :)

#38: támogatom, nagyon jó ötlet! Egy másik oldalon is van egy bizonyos teszt.avi fájl, amivel "mérnek" bár néha kimarad sajnos a tesztből. Itt is kéne ilyen. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Napfénysüti

Hardveresen elég jó lett. Csak ez a külső na meg a Touchwiz nem kéne. :(

Més que un club!

(#42) Quasi_modo válasza Bog (#36) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Biztos van abban valami amit mondasz, csak az a baj, hogy az alma gépének ennyiszer való emlegetése nagyon irritálja a nem almás drukkereket.Főleg hogy más jó cucc is van nem csak rágott alma. Tényleg.
Ezt most természetesen nem sértésnek szántam.

valami

(#43) Kobaljov válasza Quasi_modo (#42) üzenetére


Kobaljov
senior tag

"más jó cucc is van nem csak rágott alma"

Valószínűleg ezért emlegette az Androidot is ;)

(#44) dani3l


dani3l
őstag

Nem rossz telefon, csak kicsit drága.

"..az i900-nál tehát súlyosabb, magasabb, szélesebb, viszont kicsit keskenyebb."
Ez egy kicsit fura így. Most akkor szélesebb, vagy keskenyebb? Esetleg szélesebb és vékonyabb? :)

(#45) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

apró hiba:
nem mintha életbevágóan fontos lenne, de az első oldalon az iphoneos fotó nagyításánál nekem not found jön.. :(

(#46) joey04 válasza Dr.Anonymus (#45) üzenetére


joey04
titán

nekem is. de az ipod touch! :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Dr.Anonymus válasza joey04 (#46) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hát igen,... :DDD
idézet magamtól egy másik topicból (első fele!)

(#48) viszta99


viszta99
tag

minek a cerka...

(#49) Hohocali válasza Quasi_modo (#42) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ha valakit irritál egy másik telefon emlegetése, akkor vele van a baj, tegye rendbe magában a dolgot.

Drukker? Itt nem éljenezni kell ezt-azt, hanem szakmai alapokon objektíven - érzelem és felindulás mentesen - kitárgyalni.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#50) Quasi_modo válasza Hohocali (#49) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Simán félreértettél.
És ha velem baj van, akkor sok más emberrel is.
De inkább fejezzük be.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.