Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrdan206


mrdan206
tag

Mostmár ezt is megtudtuk :) Én is csak Samsung winyót használok mert csak azzal vagyok kibékülve. :)

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ezek alapján rendszervinyónak leginkább a 160-320-640-1000 GB-os Samsung F1-eket ajánlanám. A 750-es sem lassú, de jelentős lemaradásban van..."

Ehhez képest ő nyerte a Ph! legújabb winyótesztjét :DDD :C 1TB/334GBos lemez rulez:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Thrawn válasza t72killer (#2) üzenetére


Thrawn
félisten

Mert a többi gyártó 750-ese nem lett olyan jó?

Rendszervinyónak épp ideális lenne egy 320-as F1-es (akár RAID-ben is ;] ).

Köszi az összefoglalót Male! :R

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

kihagytad az S250-es sorozatot, bár egy tagja volt, a HD250HJ, nálam ilyen működik, bár ezt nem nagyon lehet hallani. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#5) Male válasza Thrawn (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk a konkurensek közül sem voltak ott a leggyorsabbak... így elég volt a 250GB-os tányérméretű változat is a győzelemhez :)

:B

t72killer: Azért a 750-es sem sikerült éppen rosszul :) Nem véletlenül vettem abból is :)

(#6) Male válasza Satan_Claus (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, az S sorozat teljes egészében kimaradt. Ennek két oka van: egyrészt mert nem olyan elterjedt... másrészt, ami nyomósabb indok: mert nekem sincs belőle :) .

(Többieknek: S: a "csendes és gyors" sorozat a Samsungnál.)

(#7) tgabi333


tgabi333
tag

Köszönöm az összefoglalót, igazi hiánypótló írás! :R

(#8) Male válasza tgabi333 (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Örülök, hogy tetszik :)

(#9) kozmate


kozmate
tag

A 640-es eléggé veri a mezőnyt, ahogy számítottam. Most kérdés lehet, hogy a WD 640-ese milyen. Esetleg nincs valakinek? :)

Köszi a tesztet!

(#10) Satan_Claus válasza Male (#6) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Lefuttattam a HD Tune-t is, kicsit más lett, mint az Everest :B

Minimum: 54,3
Maximum: 102,6
Average: 82,7
Access Time: 14,0
Burst: 135,6
CPU: 3,6%

Burst speed kicsit gyanús :F

mod: nem hagyott nyugodni, HD Tach quick test:

108-53
avg. 86,5
access 13,8
Burst 190,9

van normális progi is? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#11) Jofi81


Jofi81
őstag

Gratulálok, jó kis cikk! :R Nem kevés munkád lehetett vele...
Nekem is Samsungom van (SP0812N), és nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#12) Male válasza Satan_Claus (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Elvileg kb azt kéne hoznia olvasásban, mint a 750-es F1... de mások is hasonló értékeket mérnek, szóval valamiért gyorsabb nála az S250.

Igen, a 135 kevés, a 190 hihetőbb.

A HD Tach szerintem elég megbízható. (futtasd a lassabbat, én is azt használtam)

Jofi81: :B
Kb 2 nap... de főleg a fényképezéssel ment el az idő (valami kimaradt, akkor újra kiszerelni a gépből... a vakuval csillog, így mindig kivárni, hogy rendesen süssön a Nap, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#13) Satan_Claus válasza Male (#12) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Közben meg lett az is, azzal a különbséggel, hogy Burst 195, többi nagyjából ugyanaz :D

Azért kicsit furcsa, hogy ez a régi vinyó gyorsabb az új 750-esnél... :U

Egyébként a mérések szerint az access time szórása + - 0,5 ms, ami szerintem elég sok (13,4 és 14,4 között mér összevissza, átlag 13,8-13,9)

Azt nem értem még, hogy a 120 tányéros csodád hogy lett 14 ms, én nem kaptam még 16 alatti értéket az SP2004C-mre :))

mod: bocs a sok hsz.-ért, Samsung rajongó vagyok :B

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#14) t72killer válasza Thrawn (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#15) Male válasza Satan_Claus (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Végülis mindkettőben 250-es lemezek vannak... (valószínüleg ugyan az).
Jó lenne összemérni egy 250-es F1-el.

(Nekem nem voltak ekkora különbségek szerencsére)

Elvileg ott csak az elektronika különbözik... de aztán a fene tudja mit kavartak. Olvasásban mit hoz?

Nem baj az egy "Samsung vinyók" topicban :)

(#16) Satan_Claus válasza Male (#15) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hogy érted, hogy olvasásban?

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#17) Male válasza Satan_Claus (#16) üzenetére


Male
nagyúr

HD251HJ és HD252HJ.
Közben rájöttél látom :)

Átlagos olvasásra mit kap a SATA-s P120-ad?

[ Szerkesztve ]

(#18) Satan_Claus válasza Male (#17) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

60-tól 30-ig átlag 48 körül

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#19) Male válasza Satan_Claus (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig az kb ugyan az... beleszólhat vajon ennyire a másik elektronika az elérési időbe???
(A PH! tesztben néztem, ott is 14.1ms-ot mértek az SP2014N-nel.)

(#20) LJ.


LJ.
tag

a cikk jó, és alapos.
de én semmiért nem vennék samsung vinyót. egyáltalán samusunggal is bajom van. eléggé felejtős nálam...ha vinyóról van szó, inkább seagate vagy western digital. na azok már vinyók (legalábis számomra)

(#21) Male válasza LJ. (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, a vinyó-választás eléggé szimpátia kérdése azért... egyszerűen azt veszed, amelyikben megbízol.

(#22) kozmate válasza LJ. (#20) üzenetére


kozmate
tag

Nekem Samsung is van meg WD is. Mindkettő jó. 24/7-ben mennek.
Az sp1614c jelű életem leghalkabb vinyója, se seek- se motorhang, pedig több éves. A mellette lévő REdition WD nem az a kimondott gagyi, de azt hallom.

Mindig egy lassított ventit teszek a vinyóim elé, az pont elég ahhoz szerintem, hogy ne legyen bajuk és még a zaj sem zavar. A környezetemben tönkrement vinyóknak nem volt semmilyen hűtésük, talán ez nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#23) #43960832 válasza LJ. (#20) üzenetére


#43960832
törölt tag

Igen, ez érdekes dolog. Akivel én is beszéltem eddig - és samsung vinyója van - mindenki dicséri. De ha megnézed a meghibásodási statisztikákat, vagy egyszerűen csak beleolvasol a "Winchester probléma" topicba, egyértelmű, hogy a nagy gyártók közül (ha egyáltalán vannak kicsik is :D) a samsunggal van a legtöbb probléma. Az én szememben is a wd és a seagate a nyerő. Most leszögezem, nem flémelni akarok, ezek tények és mindenkinek joga van, hogy szubjektív véleménye legyen a saját vinyójáról.

(#24) Male válasza #43960832 (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Csak elég kétes tények... meghibásodási statisztika? Semmi nyilvános, megbízható statisztikát nem láttam még erről. (ha tudsz ilyet, akkor megköszönném a linket :) )

Egy vinyó probléma topicban pedig összeszámolni, hogy melyik márkából hányról van panasz, az szintén nem jó semmire. Önmagában az az adat, hogy hány darab romlott el, nem mond semmit, kell hozzá az is, hogy mennyiből... (és ez csak egy, mert ha még ez is ott lenne, akkor is torzítaná a képet az, hogy nem azonos körülmények között működtek... vagy hogy melyik sorozatok... mert pl a P80 meghibásodási statisztikája semmit nem mond pl az F1-éről... stb, stb.)

..de tényleg nem kéne itt egy flame erről... vagy hogy kinek mi ment tönkre. Vannak erre más topicok.

[ Szerkesztve ]

(#25) rudi


rudi
nagyúr

Maxi-köszönjük, maxi-gratula! Ha lenne Logout best-of (esetleg javaslom majd, hogy legyen), akkor tuti bekerülne ez az írás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Male válasza rudi (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Huh, köszönöm! :B :B

(#27) slayer006 válasza rudi (#25) üzenetére


slayer006
addikt

respect

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#28) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis írás! :)

Nekem a letöltő HDD-m egy 160-as Samsung SP1624N. Nagyon jó kis cucc, de terhelve igen szépen melegszik, de hangja szerencsére szinte 0 :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#29) Male válasza Dr. Romano (#28) üzenetére


Male
nagyúr

:)

Pici hűtés nálam mindig volt ezekhez... mert a SMART szerint szinte fagyott :D , de megfogva tényleg meleg nélküle.

[ Szerkesztve ]

(#30) JoeYi


JoeYi
őstag

Nekem egy 2014n -em van. A tesztjeid alapján az F1 minimum 50%-al gyorsabb nála. No ideje kotorásznom az árlistákban :)

Egyébként kira teszt :R

(#31) JoeYi válasza JoeYi (#30) üzenetére


JoeYi
őstag

viszont sehol nem látok 750 gigásnál kissebbet. Valaki nemtud esetleg egy helyet, ahol árulnak 500 giga körülit?

(#32) Male válasza JoeYi (#31) üzenetére


Male
nagyúr

640-eseket lehet kapni még itt Veszprémben is, de kisebbeket... szerintem amíg el nem fogynak a T166-os készletek, addig nem viszik túlzásba.

/Nade a 640-es pont jó vétel ;) /

[ Szerkesztve ]

(#33) sK0t


sK0t
tag

Gratulálok, szép, pontos jó teszt! :C :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#34) Enclave


Enclave
aktív tag

Hali!

A fogyasztásról tudni valamit?

Tudom,h. lehet nevetségesen hangzik de az újabbak esetleg nem fogyasztanak kevesebb energiát?
Még ha egy hdd fogyasztása valamelyest elenyésző egy pc többi részéhez képest, akkor is kíváncsi vagyok,h. százalékosan mennyit javult esetleg...

YoeYi : Ilyen F1es Samsungokat én is keresgettem listákon de úgy vettem észre,h. a 640es és nagyobbak kaphatóak F1esben, kisebbek sajnos nem...jelenleg...

Ettől függetlenül ha valaki tud helyet Bp.-n ahol kisebb F1-eseket lehet kapni, szóljon! :)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#35) bambano válasza Enclave (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szólok

Nem akarok vinyó flame wart, én is wd diszkeket vettem a szerverembe. Majd ki is kukáztam őket fél éven belül, azóta samsung van benne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Dare2Live válasza bambano (#35) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mesélj....
Rengeteg WD REvel van dolgom és talán az egyik legmegbízhatobb hddnek tartom. Igaz nekem Samsungal sincs semmi bajom sött a korábban mellözött Seagette mióta 5év garos előszeretettel kerül mindenféle gépbe.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) Male válasza Enclave (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Sajnos ilyet nem tudtam mérni.

Mások amennyit megtettek még korábban:

fesz: Idle | ATA | Seek | Quiet seek | Read | Write | Startup | felirat a vinyón

Samsung SpinPoint P80 SP1614C SATA:
5V: 550 630 630 620 850 630 550 600
12V: 350 350 550 480 350 400 1660 500

Samsung SpinPoint P80 SP1614N UATA
5V: 440 520 510 - 740 500 450 600
12V: 350 350 540 - 350 400 1450 500

Samsung SpinPoint P120 SP2004C SATA
5V: 585 620 630 620 830 900 590 700
12V: 330 330 570 480 330 330 1650 500

Samsung SpinPoint P120 SP2014N UATA
5V: 500 530 530 530 700 780 500 600
12V: 320 320 540 450 320 320 1600 500

Mindegyik mA természetesen.

Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#38) #43960832 válasza Male (#24) üzenetére


#43960832
törölt tag

Parancsolj, a link a meghibásodási statisztikáról.
[link]

(#39) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az számít valamit hogy a különféle hdd tesztprogikkal (HD Tune, Tach stb..) mikor futtatok tesztet?
Tehát pl. van e eltérés ha töredezettségmentesítés előtt vagy után futtatom őket?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) JoeYi válasza #43960832 (#38) üzenetére


JoeYi
őstag

azthittem vmi brutális számadatokat fogsz mutatni, mint pl samsung 32%, de ez a 2,5% nemigazán riasztó, főleg, hogy egyetlen százalékkal jobb a legmegbízhatóbbnál. 1000 vinyóból 25 rossz

(#41) #43960832 válasza JoeYi (#40) üzenetére


#43960832
törölt tag

Akarod mondani 1%-kal rosszabb... tehát dupla annyi esély van rá hogy egy samu szarik be, minthogy egy wd vagy seagate.

(#42) bambano válasza Male (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Kering a neten (sajnos most nincs kéznél) a google saját belső vinyó meghibásodási statisztikája. Nekik azért van statisztikai mintájuk :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Male válasza #43960832 (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!

P200 Go IDE és T300 Go IDE??? Ezek valami hordozható változatok, amikről még nem hallottam? Vagy esetleg P120 200GB PATA és T133 300GB PATA akar lenni?

Dr. Romano: Teljesen mindegy.

#41: Az 500-asoknál meg Seagate 2%, Samsung 2.1%, Hitachi 2.5%... (A WD viszont ebben a kategóriában tényleg nagyon vezet). Na ezért nem jó egyben kezelni...

bambano: Igen, azt olvastam, de ők csak egy hőfok-meghibásodás statot hoztak nyilvánosságra tudtommal (amiből az derült ki, hogy a túl hideg és a túl meleg nem jó nekik.... 30-35 fok körül volt a legjobb, ha jól emlékszem).

[ Szerkesztve ]

(#44) #43960832 válasza Male (#43) üzenetére


#43960832
törölt tag

A google meghibásodási statisztikája itt lenne (ha működne a link):
[link]

Itt pedig arról van szó, hogy az alacsonyabb működési hőmérséklet sem feltétlen jó:
[link]

(#45) Dr. Romano válasza Male (#43) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rendben, köszi ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46) Male válasza #43960832 (#44) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, közben megvan magyarul is: Katt.
Ha megnézed hozzá a Google elemzés 5. ábráját, akkor kiderül, hogy azért mégiscsak jó a hűtés... mert a 35-40 fokos kategória a legjobb (az első két évben), aminél azért a meghajtók melegebbek hűtés nélkül. 2 év után meg már a 30-35 fok vezet.

Itt pedig a Google stat.

Tényleg nem vizsgálták márkákra/típusokra lebontva.

(#47) #43960832 válasza Male (#46) üzenetére


#43960832
törölt tag

Miből feltételezed, hogy a 35-40 fokot hűtéssel érték el? Pl az én vinyóm hőmérséklete nagyobb fájlmozgatás esetén sem megy 35 fok fölé. Persze ez gyártótól, típustól és persze a tányérok számától is függ... Lényeg a lényeg, az is kitűnik az ábrából, hogy 30 fok alatt drasztikusan megnő a hibaszázalék.

"We can conclude that at moderate temperature ranges it is likely that there are other effects which affect failure rates much more strongly than temperatures do."

Egyértelműen leírják, hogy a hűtés akár több kárt is okozhat, mint a melegedés.

(#48) JoeYi


JoeYi
őstag

már csak az a baj, hogy ha a ház elejében lévő 5 voltos ventit bekapcsolom, akkor 27-32 fok közöttiek lesznek a vinyóim, ha meg kinyomom 45 fölöttiek XD

Egyébként a 3 éve beépített vinyóiknál valami más gond is lehetett, mert a négy éveseknél már megint visszaesik a hiba százalék.

[ Szerkesztve ]

(#49) n0se


n0se
tag

kicsit off

a heten jutottam hozza egy lj501-hez, boltban, vadi uj, elvisz formaz kattog, vissza csere ugyanolyanra, ismet kattog, majd nagy duhonges aran, amit a kolegam volt kenytelen vegigbirni, becserelodott egy seagate-re az vegre megy rendesen... :W

n0se

(#50) Dare2Live válasza #43960832 (#47) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tökmind1, hogy mivel érték el?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.