Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Enclave válasza bambano (#35) üzenetére


Enclave
aktív tag

Köszönöm a linket és megnéztem de ott is mint Pesten máshol, csak a 750gb-s és 1Tb-s az F1-es...Vagy én néztem el valamit a honlapon... :F

Én viszont kisebb F1-eseket keresek... (160-320-500gb max)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#52) t72killer válasza Male (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

vizsgálták, csak nem kötötték a publikum orrára :((( Pedig igencsak hasznos infó lett volna az átlagusernek, hogy milyen márkát válasszon...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53) Male válasza #43960832 (#47) üzenetére


Male
nagyúr

Abból, hogy ehhez az értékhez némi légmozgás nem árt... főleg egy zsúfolt házban (a sajátomból indultam ki). ...de végülis teljesen mindegy, a lényeg, hogy ebben a tartományban legyen.

Igen, az látszik.

Akár okozhat... ;)
...de ezen nem fogunk összeveszni. Legyen 30-40 fok közötti a vinyó valós hőmérséklete... az lényegtelen, hogyan éred ezt el.

#52: OK, ebben a tanulmányban nem vizsgálták, így lett volna pontos :)

(#54) lpc


lpc
tag

Árulnak már valahol 320Gb-os F1-et (HD322HJ) ?

(#55) Enclave válasza lpc (#54) üzenetére


Enclave
aktív tag

Ilyesmit keresek én is de nálunk még egy listán sem láttam...

Egy brit listán találtam csak úgy 48 font körül adóval...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#56) vedini


vedini
őstag

a HJ széria is nagyon frankó
tudom erről már beszéltünk a ve topikban, csak gondoltam érdekességképpen megosztom

[link]

workworkwork...

(#57) phoenix56


phoenix56
tag

Én is Samsung párti lettem kb 1 éve :)
Gyors, halk, hűvös és megbízható meghajtókat gyártanak. Több nem is kell :R

Thousands Of Thoughts, bvdub = Brock Van Wey

(#58) #43960832 válasza Male (#53) üzenetére


#43960832
törölt tag

Persze, hogy nem veszünk össze. És örülök, hogy nem flémelés lett a vége, mert nem is annak szántam. ;)

(#59) Male válasza vedini (#56) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, az S250-es Samsungod :)
...gyorsabb, mint a 750 GB-os F1-es :)

area_51: :K

(#60) h.istvan


h.istvan
csendes tag

sziasztok!

érdekelne, hogy ez az F1-es széria mennyivel jobb mint a p120-as? három dolog érdekelne: mennyivel zajosabb/halkabb, mennyivel hidegebb/melegebb és mennyivel gyorsabb/lassabb!

ha esetleg tud valaki olyat, ahol a legnagyobb tányérméretű F1-et árulják és közkincscsé tenné az tök jó lenne :)

(#61) Male válasza h.istvan (#60) üzenetére


Male
nagyúr

Hangban nincs jelentős különbség (a P120 is elég halk volt :) ), de itt a rezonancia is jóval kisebb... tehát a ház sem fog búgni tőle.
Az F1 egyáltalán nem nevezhető melegnek.
Sebesség... ott az összehasonlító diagramm a végén. (korábban azon volt a rendszerem... használat közben is érezhető a különbség, nem csak programmal kimutatható ;) )

(#62) h.istvan válasza Male (#61) üzenetére


h.istvan
csendes tag

húha, nekem p120-am van (sp2504c, ez 250-es cucc, sata interfész), és nem nevezném annyira halknak viszont jó lassú :)
persze a gond az, ha vennék gyorsabb vinyót, akkor meg jóval zajosabb lenne ennél.
akkor ezek szerint, ahogy elnéztem az ábrát érdemes lenne egy 333gigás tányéras vincsit venni, mert hozná zajban/hőmérsékletben a p120-akat, viszont sebességben drasztikusan jobb, ami azért nem lebecsülendő.
én az ábrákon nem nagyon tudtam kiigazodni, mert ezek a hülye kódok nem maradnak meg nagyon a fejemben, hogy most melyik szériához tartozik :) szerintem jobb lett volna, hogy úgy írod a táblázatok baloldalán a "neveket", hogy p120(sp2014n), és így tovább ...

(#63) Male válasza h.istvan (#62) üzenetére


Male
nagyúr

Állandó, vagy seek hangra gondolsz?

Feljebb mindegyik szerepel, hogy melyik sorozat tagja, ezért nem tettem mellé... de végülis ráírhatom a sorozatot is... este megcsinálom.

(#64) h.istvan válasza Male (#63) üzenetére


h.istvan
csendes tag

a seek hang az nagyon hallatszódik, az állandó is szerintem, de mivel ventillátorok is vannak a gépben, ezért ezt most egyenlőre nem tudom jól megitélni! szerintem valamikor a mai nap folyamán szétkapom a gépem és elindítom vincsik nélkül, és úgy meghallgatom, hogy mennyivel halkabb nélkülük!

(#65) h.istvan válasza Male (#63) üzenetére


h.istvan
csendes tag

no most megvizsgáltam jobban a helyzetet. a baj az, hogy volt ventillátor is ami hallatszott, kicsit már régi, majd lecserélem. emiatt kikapcsoltam a ventit és van így is egy alaphang a vincsiben!
kb olyasmin szól, mintha azt mondanád egyenletesen, hogy ssssssssssssssssssss.
igaz, hogy halkan, de nem annyira halkan, hogy már épphogy csak észrevehető! ha lelövöm a gépet és a vinyók nélkül indítom újra akkor drasztikusan leesik a számítógép zaja!
két sp2504c (azaz p120) van tükörraidbe kötve.

(#66) Male válasza h.istvan (#65) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem most a gépben a két F1-es és a két T166-os van... igaz, a gép aljában, és nem elöl. Ezeknek az alaphangját elnyomja a gyári Intel hűtő (Halkra van állítva a Biosban, 1200-as fordulatszám körül megy.)

Ha nem kell sokkal több hely, akor várd meg a 320-as F1-et szerintem... az mégiscsak egylemezes, ennélfogva a sorozat leghalkabb tagjának kell lennie.

Ha alul nincsenek kártyák, akkor a gép hátuljába is átteheted a vinyókat... némi barkácsolást igényel, de még kevésbé fog kihallatszani. Most nálam egy ilyen van. Ha nincs ott a venti, és a kártyák sem zavarnának, akkor egészen hátra lehetne tolni...

(#67) h.istvan válasza Male (#66) üzenetére


h.istvan
csendes tag

lehet az lesz, hogy megvárom akkor azt a 330-asat ...
antec p180-as házban vannak az alsó kamrában elhelyezve a vincsik, barkácsolni nemnagyon szeretnék, meg nem is tudnék :) egyébként kapható már ez a modell valahol a földön hivatalosan?

(#68) Male válasza h.istvan (#67) üzenetére


Male
nagyúr

Jaaa.... ok, az nem olyan barkácsolós ház, mint az én 10 éves Codegenem :D

Balage76 azt írta tegnap, hogy 1-2 héten belül kapnak a 320-asokból a nagykerek. Szóval már nem kell sokat várni :)
(Tesztek már vannak, azt hozza kb, mint a 640-es.)

(#69) Male válasza h.istvan (#62) üzenetére


Male
nagyúr

Módosítottam az ábrákat, mostmár ottvan :)
Köszi!

(#71) Male válasza plömplöm (#70) üzenetére


Male
nagyúr

T166 - 500GB: 3 tányér 6 fej.
T166 - 320GB: 2 tányér 4 fej.

Samsung szerint is így van, és a tesztek is ezt támasztják alá.

(#72) plömplöm válasza Male (#71) üzenetére


plömplöm
őstag

szerintem is, de aztán úgy volt hogy nem. :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#73) Male válasza plömplöm (#72) üzenetére


Male
nagyúr

Az a gond, hogy a betűjelek nem stimmelnek... ahogy a 750-es F1 esetében sem. Katt... aztán mégse 5 fej.

(Ők a 400-ast és az 500-ast tesztelték, ahol ki is jött, hogy a 400-asban kisebb tányérok vannak... a 320-asra csak a betűkböl következtettek.)

[ Szerkesztve ]

(#74) Male válasza Male (#73) üzenetére


Male
nagyúr

A 321LJ amiben 3 tányér van, a 321KJ amiben 2.

Katt Vinyók -> T166-321KJ -> specifikációk. A felpörgési áramfelvételnél 3 kategória: 80/160 250/320 400/500 ... ez alapján is 1 lemezes a 80/160, 2 a 250/320, 3 a 400/500.

(#75) DeSanto


DeSanto
őstag

Vedini kolléga által mutatott kép meggyőzött hogy vegyek 2 200-as HD200HJ vinyót.
RAID0-ban szépen mennek.

Rendszernek mekkora csíkméret a legjobb?

Jó a 128K?

[ Szerkesztve ]

(#76) #67688960


#67688960
törölt tag

Jó kis teszt, köszi! :C Ilyet kerestem épp készülök venni egy 640-eset, megnyugodtam, hogy jól döntöttem. Ha nem búgos darabot kapok, full hapy leszek.

(#77) Male válasza #67688960 (#76) üzenetére


Male
nagyúr

:B

Elégedett leszel vele!

(#78) #67688960 válasza Male (#77) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az vagyok! :R
Simán betehettem a helyére, és nem rezonál mint az állat, gyors halk szuper fincsi vincsi. :K

(#79) caleb


caleb
aktív tag

Vettem egy hd250hj vinyót,úgy rázza a házam mint állat.Pedig nem gagyi házam van cm690.
Hiába 1 lemezes,egy nagy darab szar,úgy ahogy van! Sebessége szuper,de a hangja.....
Most két mosogató szivacson van :O ,így meglehet lenni mellette ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet jó a világ nem!!!

(#80) Enclave


Enclave
aktív tag

Hello!

Egy hülye kérdésem lenne... :F

Nem tudja valaki,h. miért van az ha egy régi 160as sata SP1614C és egy új 640es f1es HD642JJ közös tápkábelre kötve a rendszer csak a 640est detektálja a post során? Ha viszont külön tápra kötöm őket akkor minden oké? :F

Esetleg valami "Samsung hdd szakértő" tanácsát is szívesen veszem...

Köszönöm!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#81) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Samsung :R
annyit fűznék hozzá
nekem 80GB os volt az első ezekből
elötte volt Samsung 500MB-os de abba az időbe nem voltak jók
most viszont a legjobb hdd-k

alapigazság a jó csak Nidec Motor-ral és Samsung Drammal Marvel Chippel
JVC fél év múlva hangosabb lesz kicsit

nekem volt pata 20 80 160 250 300 400
sata 250 500

most F1 szériából tervezek venni

80gb-os volt a legelső 17eFt-ért vettem a mai napig müködik Nidec motor Qimonda ram

a legelső 3tányéros HD300LD nagyon hangos volt a 250-eshez képest

most a 500-as nak nagy a rezonanciája

nekem most az lenne a fontosabb 1 tányéros hogy halk legyen és kevésbő rezonáljon

a gumitalpakat nagyon sajnálom hogy elhagyták

(#82) MaSzKa válasza Enclave (#80) üzenetére


MaSzKa
senior tag

bios-t frissitsd az alaplapodon
gagyi alaplap?

(#83) edipqe


edipqe
senior tag

hát 1-2 dolgot még belerakhattál volna..de egész jó cikk! :R

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#84) Male válasza edipqe (#83) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!

Tudom, pl az S sorozatot... de azokhoz nem jutottam hozzá sajnos.

Enclave: Közben ezt a rejtélyt priviben tárgyaltuk, de végül kiderült mi okozta???

[ Szerkesztve ]

(#85) lesaux


lesaux
veterán

Nem baj, ha ebben a topicban kérdezek?
Vettem egy 750 GB-os winchestert (HD753LJ), és a Gigabyte GA 7N400 Pro2-es lapom megakad tőle, ha rá van dugva. Bootolásnál az integrált SATA-vezérlő, amikor keresi a SATA vinyókat, a 750-esnél csak a típusát írja ki, a méretét már nem, és ott le is dobja a láncot az egész rendszer. Megáll, csak a kurzor villog. A másik SATA vinyómat (HD321KJ) látja, arról hónapok óta működik az XP, de ha az új meghajtó van első helyre dugva, akkor már ott megáll. Másik tápkábellel, másik SATA-kábellel, csak egymagában, mindenhogy próbáltam. Raktam rá jumpert, hogy SATA1-ként menjen, de dettó ugyanez van. Átvittem a bátyámhoz, ott csont nélkül ment minden, mint a karikacsapás.
Mi a teendőm szerintetek?

(#86) Dare2Live válasza lesaux (#85) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:Y
Bazki uez volt nálam is. (Ezek szerint.)

Iletve nem nálam hanem amikor átraktam egy másik gépbe. Fogalmam sinsc mi a teendő, bios update.... jópár dolgot kipróbáltam és nem használt. Vmi hws ütközés van
Ja és a legizgibb mind2 lap P35ös. (enym+haveré is)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#87) lesaux válasza Dare2Live (#86) üzenetére


lesaux
veterán

Megoldás itt.

(#88) Dare2Live válasza lesaux (#87) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát menjen Samsung, meg gigabyte meg mindenki a f*ra....

no mind1 nekem annyira nem volt fontos, de hogy evvel még k* sokan fognak k* nagyot szívni az 100%

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#89) Male válasza Dare2Live (#88) üzenetére


Male
nagyúr

Nem hinném, hogy ebben a Samsungnak nagy szerepe lenne... nem ők írták a BIOS-t a laphoz.

(#90) Dare2Live válasza Male (#89) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mondom mindenki.

Egyébként meg ilyen esetekben egy külsős sose tudja eldönteni ki is a hibás. uugy lehet Samsung is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#91) Male válasza Dare2Live (#90) üzenetére


Male
nagyúr

Egy SiliconImage SATA vezérlő elcseszett BIOSa miatt már hogy lenne hibás a Samsung? Ki kéne próbálni egy másik cég hasonló méretű vinyójával... lehet ugyan ez lenne.

(#92) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

[OFF]szerintem új bios kell az alaplapra

nekem abit-tal sosa volt ilyen bajom
igaz mindig a legújabb bios és driver van fent mindenből[/OFF]

(#93) R.Attila


R.Attila
tag

Hali! Az a helyzet hogy nemrég vettem egy 500 as vinyót(HDD502IJ) egy 160-as mellé(HDD160JJ) és az a problémám hogy sehogy se tudom Slave-re Jumperelni egyiket sem...a hivatalos oldal nem segített meg a hozzá tartozó kis papírka sem.

(#94) Male válasza R.Attila (#93) üzenetére


Male
nagyúr

SATA esetén nincs mit jumperelni, ezért nem segít benne semmilyen leírás ;)

Rádugod, és megy... ennyi.

(pontosabban SATA 1 módba vissza lehet tenni jumperrel, de Master-Slave beállítás nincs)

[ Szerkesztve ]

(#95) Huma


Huma
addikt

A régebbi satás lapok nem támogatják szerintem a nagyobb vinyókat. Nekem már egy 400-as seagate sem működött. Ja és nekem A7v880-as lapom van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#96) MaSzKa válasza Huma (#95) üzenetére


MaSzKa
senior tag

pedig támogatják
bios frissítés kell, ha nincs akkor így jártál :U

[ Szerkesztve ]

(#97) Sky-Zetor


Sky-Zetor
csendes tag

Alaplap: AN7; Winyó Samu 320GB (HD321KJ) Estool progival szépen átállítottam SATA1-re, és öröm!!!

Két héttel később...

Alaplap: AN7; Winyó Samu 320GB (HD322HJ) Estool progival szépen átállítottam volna SATA1-re, de a program nem engedi. A menüpont üres, ahol állítani kéne. Ilyenkor mi van? Az alaplap ugyanaz volt, amivel a másikat is csináltam.

Apám mondta... Nem az a jó nő, aki olyat tud, hogy a káma szutra is belepirul, hanem aki a gatyádat, meg a zoknidat kimossa, és nem veri szét a fejed, ha részegen mész haza!

(#98) Male válasza Sky-Zetor (#97) üzenetére


Male
nagyúr

Az a vinyó teljesen más sorozat...

Elvileg ezzel megy az állítás: katt.

/Soha nem használtam, de állítólag fordítva működik benne az állítás... tehát a SATA1->SATA2 állítja SATA2-ről SATA1-re :D ...már ha azóta nem javították./

(#99) vgavga


vgavga
tag

uj 500 sata 2es vinyom csak sata1ben megy uj gigabájt lapban milehet a probléma?

(#100) Male válasza vgavga (#99) üzenetére


Male
nagyúr

Milyen lap pontosan?

SATA1 jumper a vinyón esetleg?
/Mondjuk aztán sebességben semmit nem veszítesz a SATA1 miatt./

(#101) kukinyo


kukinyo
addikt

Egy kicsit ugyan halott ez a topic de azért hátha erre jár és tud válaszolni a kérdésemre.
A Samsung HD322HJ típus az hány lemezes?Sehol nem találtam erre választ.
Ha esetleg valaki tud egy kimerítő leírást erről légyszi linkelje be.
Köszi

(#102) Male válasza kukinyo (#101) üzenetére


Male
nagyúr

Gyanítom már nem aktuális... elvileg egy lemezes, bár már kopik az emlékezetem.
(képek sem érhetőek már el... egyik nap pótolom.)

(#103) Hofeher


Hofeher
aktív tag

zyxel 210 nas-ban samsung HD204UI smart érékei mit jelentenek :

9 Power_On_Hours 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 17375
3 Spin_Up_Time 0x0023 068 067 025 Pre-fail Always - 9983
181 Program_Fail_Cnt_Total 0x0022 100 100 000 Old_age Always - 7870471

Az elsőt még értem 17375 órát ment a második a felpörgési idő az nekem nagyon sok a 3. ról fogalmam sincs mit jelent a többi érték szerintem rendben van.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.