Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dergander


dergander
addikt

Szerintem ez a szemüveg csak a csúcskategóriás "Samsung" mobilokkal müködik rendesen. Ez mi ha nem Samu reklám. lehet 40k a szemüveg ára de egy S6 ára már bőven 200k lesz akkor mennyi is? Akkor inkább Occulus. Nekem ez a véleményem :U

(#2) gabesz839


gabesz839
senior tag

Az első oldalon említve a note 4 - el, igencsak felkeltette az érdeklődésemet, majd látom ez már nem kompatibilis vele. Erről ennyit.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#3) Fiery válasza dergander (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Rifthez meg kell egy 100+ ezer Ft-os videokartya, meg egy izmos PC ugy altalaban.

(#4) adamssss válasza dergander (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor mennyi is?

Pontosan 40 000 ft, ahogy a cikkben le van írva. Igen a mobil hozzá 200k, de azt minden egyébre is tudod használni. Nyilván nem a gombhoz kell venni a kabátot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) cintula187 válasza dergander (#1) üzenetére


cintula187
addikt

Az egy dolog hogy csak Samukkal,de miért csak a legdrágábbakkal... :(

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#6) stevve válasza dergander (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Manapság már egyáltalán nem 200K egy S6 és nyilván minden technológiának vannak hardveres korlátai. Ahogy írta a cikkíró is, még az S6 is küzd rendesen vele, akkor mi lenne egy S3-mal? :)

Nem az a kérdés, hogy drága, hanem, hogy megfelelően erős vas kell hozzá. Ami viszont drága, ahogyan a PC-s megoldásnál is drága VGA kell hozzá, mert olcsón nincs megfelelően erős. Ez ilyen.

A 40 amúgy nem is annyira sok érte. Többre számítottam az Oculus meglepetés ára után.

[ Szerkesztve ]

(#7) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Na jó, felteszem a kérdést, amire mindenki kíváncsi : erotikus tartalmak is vannak hozzá? ;]

40-ért amúgy már nem is rossz ajánlat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Xaels válasza cintula187 (#5) üzenetére


Xaels
félisten

Azért mert a VR-hoz kell a teljesítmény.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) mati12


mati12
senior tag

"Ez az érték persze készülékenként eltérhet, használat közben nem tölthetjük az eszközt, tehát időnként biztosan tartunk majd egy hosszabb pihenőt. "

Akkor felhívnám a figyelmet a szemüveg jobb alsó részén található kis nyílásra.....
[/IMhttps://youtu.be/N0Am6M8qm1QG][/L]

[ Szerkesztve ]

(#10) stalker1019


stalker1019
csendes tag

Egy tipp: ha a készülékeket nem a kütyüvel azonos színű háttér előtt fényképeznétek, akkor látszódna is belőle valami. :)

De lehet, hogy csak engem zavar, ez esetben elnézést.

(#11) mati12


mati12
senior tag

Nagyon gyors a szerző Úr...! ;]

(#12) Örni válasza Csapoati (#7) üzenetére


Örni
senior tag

Egyelőre csak kövér, bajszos ázsiai lányosak vannak :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#13) Zsolto válasza stalker1019 (#10) üzenetére


Zsolto
őstag

+1
Az ilyesmi nem erősségük :(

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#14) james008bond


james008bond
őstag

Lehet tölteni szemüveggel együtt a telefont. erre van az alján a micro usb port. És le is van írva a Használati utasításban ( el kéne olvasnia a cikkírónak, mielőtt az írásba kezd... ). Ennél fájóbb pont, hogy a rácsatlakozott PEN-t nem látja a teló, aminek ugye nem bővíthető a háttértára...
Erotikus videók is igen, léteznek már rá ( 180-360 fokos 3D tartalmakban ).
Sajnos, tényleg nagyon pixeles, de ettől elvonatkoztatva, tényleg ütős tud lenni, főleg kontrollerrel ( igen, az is van hozzá, még anno kb 2 éve rendeltem Koreából és most már van is mire használni :-) ).
Viszont azzal én is egyetértek, kb 3 nap a csoda...már nem érzem azt, hogy munka után olyan nagyon bele akarnék merülni a VR-ba. Lehet, a tartalom szegényes, annyira azért nincs sok, számomra érdekes tartalom.
Az ára? Ha úgy nézzük, hogy gyakorlatilag semmi komoly elektronika nincs benne ( ha jól emlékszem a mozgásérzékelőn, tapipadon és usb porton kívül ), se kijelző, se processzor ( mert ezt ugye a telefon adja ), akkor igen is drága. Kb hasonló műanyag "keret" Kínából 6000-8000 Ft BT távirányítóval együtt ( Google VR, gyakorlatilag ugyanezt tudja ), akkor szerintem drága. Pláne, úgy, hogy a Samsung távirányító nálunk anno 20000 Ft volt... Viszont, ha Oculust nézzük, ott a szemüveg lesz kb 100000, önmagában semmire nem jó ott sem, kell hozzá egy igazán csúcs játékos pc...hát ott kb min 400000 Ft-ba fog fájni egy ilyen kis VR móka...Playstation is kihozza elvileg még ebben a félévben, de ott is a szemüveg egy PS4 konzol árával lesz összevethető...és kamera is kell hozzá az alapgépen kívül...
Ja és sajnos eléggé be tud párásodni a szemüveg, akár pár perc használat közben is.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#15) Locutus


Locutus
veterán

1. Edge esetén a lekonyuló szélét a képernyőnek hogyan oldják meg? Vagy ott torz a kép?
2. Az ezzel elérhető tartalmakhoz milyen bt kontrollert kell/lehet venni? Valami samsungos kell?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16) DithenS


DithenS
senior tag

"a csúcskategóriás mobiljaikhoz készült szemüveg egyáltalán nem drága."
Csak a teló ami hozzá kell :D
Jó mondjuk igaz hogy telefont e nélkül is veszik,akkor már nem drága,nade ha nincs akkor nem éri meg szerintem,ezért nem veszek csúcstelót.
Amúgy nem melegszik az ember arca ettől? Megnéztem most az ace 4-el és ha játszok vele és közel teszem az arcomhoz,mint egy radiátor.

(#17) Dhampir


Dhampir
félisten

(#18) james008bond


james008bond
őstag

Az edge szél egyáltalán nem zavaró.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#19) O_L_I


O_L_I
őstag

Már a szimpla monitor bámulás is szétcseszi az ember szemét hosszú távon, most majd a két centriről kezdjük el nézni a kijelzőket milyen jó is lesz az...

VR szemüveg. A Magyar látásjavító szemklinikák egyesületének ajánlásával.

(#20) stevve válasza O_L_I (#19) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez nekem is aggályom továbbra is. Nagyon extrém eset a szemnek, kíváncsi leszek a hosszabb távú következményekre. De ez egyelőre nagyon off.

(#21) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Bocs a láma kérdésért, de akkor a Gear VR nem is működik afféle Ocullus / Vive pótlékként? Magyarul nem köthető PC-re, hogy a PC-ről futó VR programokat nézzük rajta? Csak a telefonon futó appokkal működik?

Minden szavam magánvélemény!

(#22) guriga1234


guriga1234
addikt

Olyan ez, mint a nyomtatók. A készülék viszonylag olcsó, a festék (patron/toner), vagyis a tartalom viszont drága. Ingyenes tartalom nagyon kevés van, túlnyomórészt fizetni kell mindenért, a látvány meg siralmas, próbáltam rögtön első nap, amikor elkezdték forgalmazni. Egyelőre számomra felejtős.

(#23) doooo válasza O_L_I (#19) üzenetére


doooo
veterán

A szimpla monitor bámulásnak az egyik legnagyobb hátránya, hogy az ember sokszor egyszerűen elfelejt pislogni, ezálltal kiszárad a szem felülete, és apró repedések keletkeznek a szaruhártyán, vagy be is gyulladhat akár, stb. Ha az ember egy kicsit is odafigyel, majd idővel megszokja, hogy bizony pislogni kell, meg, hogy például mindig legyen más fényforrás is a helyiségben a monitoron kívül, akkor már lovon van. Attól, hogy egy képernyőre nézünk, önmagában még nem romlik a szem. Szerintem az ilyen VR dolog sem különb ettől, sőt, mivel ott nem egy pontba kell mereszteni a szemet, valószínűleg jobban működik a pislogási reflex, mint ahogyan a valóságban is.

(#24) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Szerintem még ennyiért is egy rablás, nincs benne gyakorlatilag semmi, egy szemüvegkeretért fizetsz 40k-t amiben se saját proci, akksi, memória stb, nincs, még egy nyomorult fülhallgatót sem tudtak beletenni nem hogy kijelzőt, ez egy vicc. Ahogy itt följebb is mutatták kb kartonból meg lehet csinálni egy ilyet "állványt" a telóban úgy is minden benne van.

Erősen vicc kategória, én azt a vonalat látnám szívesen amiben saját kijelző(k) fülhallgató proci stb van, ahogy azt már a 90es évek közepén volt is rá példa akkor sajnáltam hogy azokkal leálltak pedig tényleg volt bennük potenciál.

(#25) mrThomi


mrThomi
addikt

ha most en egy ilyen szemcsit akarok venni honnan tudom ha regit vagy az uj valtozatot veszem ?

Nothing Phone (2a)

(#26) Locutus válasza mrThomi (#25) üzenetére


Locutus
veterán

A számából. A 322 az új, 320-321 a régiek.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#27) Lami66


Lami66
őstag

Ha ez elterjed, kihal az emberiség. Nem kell hozzá más, csak egy telefon, egy VR szemüveg, és egy ezekkel szinkronban működő szexuális segédeszköz. Letölti az ifjúság a legmenőbb szexdémonokat és minden nap más virtuális csodanőtől, csodapasitól élvez el.....ezek után kinek kell egy valódi partner?
Már alapítom is a cégemet VR kompatibilis műpina, műszáj és műfarok fejlesztésre, kereskedelemre.
:)

[ Szerkesztve ]

(#28) troll4


troll4
tag

Hát azért kell még legalább 4-5 év hogy élvezhető legyen,így nem több mint egy drága kütyü. :N

06705551911

(#29) Scholes9 válasza Lami66 (#27) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez igen :C :Y :DD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) grosy


grosy
senior tag

Már annyit beszéltek róla, akkor itt egy video, hogy hogyan reagálnak a nyugdíjasok a VR szexre:
[link]

(#31) troll4 válasza grosy (#30) üzenetére


troll4
tag

Nagyon király! :DD

06705551911

(#32) Blindmouse válasza Lotusomega (#24) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Én fizettem már szemüvegkeretért 40K-t, erre még rájött a lencse ára. Akkor én most ki lettem rabolva?

Nagyon kompromisszumos ez a GearVR.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#33) gyczib


gyczib
csendes tag

Kínai oldalakon egyre nagyobb számban lehet találni olyan műanyag vr headseteket, amik goolge cardboard-al kompatibilisek, de műanyagból vannak és szebbek, stabilabbak, mint egy papír dolog. Elég változatos méretű telefonokat lehet beletenni. Ez egy középút a google cardboard és a samsung gr között.
Nekem egy BOBOVR Z3 típusú van. Külsőleg szép, és elég stabilnak tűnik, műanyagból van.
Lehet állítani a szemtávolságot és kijelzőtávolságot , hogy minél kevésbé bántsa a szemet.

Mivel semmi gomb nincs rajta, amivel vezérleni lehet, így egy bluetooth-os androidos kontroller kell hozzá, hogy lehessen navigálni az alkalmazáson belül.
Jelenleg lehet vele 360 és 180 fokban felvett videokat nézni. A youtobe-nek is van ilyen csatornája, csak pár film van benne.Máshol nem igazán találtam videokat.
Aztán van pár androidos játék és demoalkalmazás.
Én egy fullHD felbontású honor 7-el használtam és az kell hogy mondjam, hogy a felbontás nem elég. Mivel mindkét szemnek egy képet közvetít, így gyakorlatilag szemenként egy -egy * 900x 1080 as felontású kép van, ami pixeles. A samsung vr megoldásának valószínüleg jót teszt a S6-os magas felbontása.
És a VR videonak is legalább 2K-snak kell lennie, hogy ne legyen nagyon durván kockás.

De már egy ilyen pixeles felbontásnál is eléggé lenyűgöző tud lenni, könnyű belefeledkezni. Az agyat nagyon hamar becsapja, és kalimpálunk a levegőben.Jó móka.
Most úgy érzem, hogy az okostelefon alapú VR megoldások kedvcsinálók majd az igazi játékos VR-hez. Érdemes szerintem kipróbálni és szórakozni vele, próbálgatni, Pár napig el lehet vele lenni. Talán később több tartalom lesz. Most még kicsit sovány. Az okostelefon alapú VR nem igazi VR, inkább a 360 és 180 fokos filmek lejátszási terepe lesz, míg az igazi teljes VR élményt az oculus , a viva és a playstation VR fogja adni. Az lesz a teljesen beszippantós játék VR.
De samsung vr-nak és az oculusnak is meg lesz a maga helye hosszabb távon.

(#34) mati12 válasza Locutus (#15) üzenetére


mati12
senior tag

Én Moga Pro Controlerrel használom,az idáig próbált tartalmak tökéletesen működnek vele.

(#35) Game-over


Game-over
aktív tag

Pont jókor jött a teszt, mert a postás ma hozta a VW Cardboardot :DD

(#36) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Drága játék ez még.

(#37) guriga1234 válasza doooo (#23) üzenetére


guriga1234
addikt

"az ember sokszor egyszerűen elfelejt pislogni" - ez nem elfelejtés kérdése, teljesen automatikusan pislog az ember, ha kell. Levegőt is automatikusan veszel, nem tudatosan.

(#38) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Lehet, hogy láma kérdés.. de lehet benne simán csak 3D-s filmeket nézni? :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#39) NandorHUN


NandorHUN
addikt

40 000 forint olcsó szerintetek? Mit kapok most 40 000ért? Mert már 1 éve lehet venni VR papír illetve műanyagdobozt az ebay-en, mobilt vagy képernyőt pedig nem fogják odaadni ennyiért, S6 mellé még +200 ezer.

Jó ötletnek tartom, hogy mobillal helyettesíthetjük a képernyőt, de ez az ár nevetséges érte.
Cikk nem írta PC-hez lehet e használni, de ha igen (e nélkül sok értelme se lenne), akkor abba is kell egy bivaly VGA és CPU.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#40) EczkE válasza Csapoati (#7) üzenetére


EczkE
addikt

[link] :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"A Samsung nagyon komolyan veszi azt az elhatározását, hogy szinte mindenki számára elérhetővé teszi a VR-t..." Azoknak akiknek telik egy prémium kategóriás telefonra + még külön ennek az árára.

Még az is lehet hogy egy PS4 a hozzá való VR szemüveg olcsóbb lesz, mint ez a kombó. Mondhatni VR szempontjából a Samsung megoldása gyenge is és még talán nem is a legolcsóbb. Ráadásul szépen nyúzza a telefon hardverét is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) Csapoati válasza EczkE (#40) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ebben csak pofáznak, meg se mutatják. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#43) dergander válasza adamssss (#4) üzenetére


dergander
addikt

A VR legjobb élményét PC-n vagy Konzolon kapod meg. Minek nézegetnél egy telefont VR módba? Nem jobb játszani egy komoly PC/Konzol játékkal mint egy telefonon ilyen olyan techdemókat nézegessünk?
Lehet mondani így-úgy de akkor is egy Outlast játék amin a vérnyomásod kidurran 100% többet ér mint,nézegessem azt hogy a telefonom mi minden másra jó még,ezen kivül. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az van hogy én iszonyatosan rápörögtem a cuccra. És mivel pont S6 tulaj vagyok, szerintem be is ruházok egyre. :))

All→M8

(#45) Kasya


Kasya
nagyúr

Nocsak, mi futott velem szemben :D

(#46) Hobbbyt válasza Tigerclaw (#41) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Csakhogy szerintem a kettő abszolút nem ellenfelei egymásnak. A PS4-et nem vágod zsebre és telefonálsz, fényképezel stb.
Azon kéne agyilag túljutni, hogy az S6 önmagában egy csúcskategóriás telefon, ami a kategóriáján belül abszolút normális árban van. Ez a VR csak egy kiegészítő, ami +40e ft ért egész normális VR élményt nyújt azok számára akik amúgy is rendelkeznek egy S6-al.

De mutatok egy másik szemszöget: Van S6 edge-m mert kellett egy telefont és ezt találtam megvenni. Ha én itthon ki akarom próbálni a VR-t mert kíváncsi vagyok rá és érdekel ez az irány.. akkor +40e Ft-ért veszem ezt, vagy 110e ért veszek egy Oculus Rift-et. Mind a kettő gyerekcipőben jár, a Samsungnak jobb a képe, viszont kevesebb mindenre használható. cserébe 70e Ft-al olcsóbb!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#47) callmeakos válasza Locutus (#15) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Van a Samsungnak is saját kontrollere.

Samsung Galaxy Wireless Gamepad.

All→M8

(#48) Locutus válasza callmeakos (#47) üzenetére


Locutus
veterán

Egen, csak ugye erről finoman szólva sem írnak jókat, azt leszámítva, hogy 100%-osan támogatott, és megbízhatóan működik - mert más kontrollerek meg ugye inkább etéren véreznek el...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#49) Quasi_modo válasza Lotusomega (#24) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

azt a vonalat látnám szívesen amiben saját kijelző(k) fülhallgató proci stb van
+1. Azt a vonalat hosszú távon életképesebbnek gondolnám.

valami

(#50) vazee00


vazee00
tag

Magyar youtube videó: [link]

Itt elég jól bemutatják az eszközt, érdemes megnézni, akit érdekel.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.