Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Memmaao


Memmaao
addikt

A Telekom kínálatában elég jó áron adják a Huawei watch-t. Nagyon agyalok rajta, hogy vegyek egyet. Valakinek van tapasztalata android wear téren?

My name is Bond, James... Dean.

(#552) Memmaao


Memmaao
addikt

Most vettem észre, hogy a hátlap fehér műanyag a szíj illesztési résznél az élen elkezdett megkopni, mintha egy lakk réteg pattogna le róla. Alatta is fehér, csak fényesebb . Más tapasztal ilyet?

My name is Bond, James... Dean.

(#553) Memmaao


Memmaao
addikt

Beújítottam egy fekete huawei watch-t, beváltottam a t-mobil pontjaim. Nem tudnám eldönteni, melyik tetszik jobban. De a gear S2 lesz a melós okos óra, a huawei mag a hétköznapi.

My name is Bond, James... Dean.

(#554) Drakk válasza Memmaao (#553) üzenetére


Drakk
tag

Miben különbözik a melós és a hétköznapi viselet?
Mennyi időt bír a Huawei?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#555) jacis válasza Memmaao (#553) üzenetére


jacis
nagyúr

Jobban élünk mint négy éve :DDD

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#556) Memmaao válasza Drakk (#554) üzenetére


Memmaao
addikt

A piros légimentő egyenruhához és a kórházi sürgősségi egyenruhához illik a piros szíjas gear S2, a matt fekete huawei watch meg minden máshoz.

My name is Bond, James... Dean.

(#557) Parallaxis válasza Memmaao (#556) üzenetére


Parallaxis
addikt

:)

Majd azért írj pár mondatot a tapasztalataidról az S2-höz képest.

[ Szerkesztve ]

(#558) Memmaao válasza Parallaxis (#557) üzenetére


Memmaao
addikt

Az android wear-re a play áruházban sokkal több alkalmazás elérhető. Van endomondo, runtastic, strava. Igaz, ezek jobban hiányoznak nekem a Gear s2-rol, mert abban simán elmegyek bringázni, a Huawei pvd matt fekete órát félteném felvenni sportra, összességében sérülékenyebbnek tűnik az s2-nél, abból a fém színű szerintem karcolhatatlan. Legalábbis nekem nem sikerült. Üzemidő gyengébb a Huawei esetén, bár ma sokat nyomkodtam. Watch face is több van. A Google hang alapú kereső nagyon jó. Google navigáció óráról indítható. Van bt kihangosító. Az android wear néha laggol. De nagyjából úgy tudnám összefoglalni, hogy a Gear 2 általam használt funkciói benne vannak (mikrofon - speaker - endomondo) és legalább olyan jól néz ki, mint a Gear s2. Szóval szegény analóg óráim bánhatják, mert nem igen jutnak ki a dobozból mostanság...

My name is Bond, James... Dean.

(#559) Memmaao


Memmaao
addikt

Fél év gear S2 és két nap Huawei watch tapasztalat alapján: A tökéletes az lenne, ha ennek a két órának a tudását egybe gyúrná valaki, és akkor lenne egy tökéletes okos-óra. A Huawei nagy hiányossága a wireless charger, a kis érintkezős megoldás sokkal instabilabb. Az akku idő lényegesen gyengébb, igaz, az elmúlt két napban rengeteget nyomkodtam, ez így volt fél éve a gear S2 esetén is, de nem emlékszem, hogy az ne bírt volna ki egy napot. A Huawei reggel 5:00-től 22:00-ig lemerült, a gear S2 két teljes napot bír jelenleg nálam. A tizen gyorsabb, és jobban testreszabhatóbb, mint az android wear 6.0.1., hozzám hasonlóan OCD-s számára szerintem ez fontos, az android wear kusza, sok esetben értelmetlen almenük során kell eljutni fontos beállításokért. A huawei google fit alkalmazása messze nem olyan jó, mint a samsung s-health, ami egy többrétegű aktivitás figyelő. A tizenre sajnos nincs endomondo, strava, runtastic, az android wear-re van, de minek! Jelenleg egy olyan android wear-t futtató órát sem tudnék mondani, ami annyira sportos lenne, mint a gear S2, és így ki lehetne vinni futni, outizni, vagy edzésre, így teljesen mindegy, hogy van rajta dedikált alkalmazás. A gear S2 ambient light senzora nagyon jól teszi a dolgát, a huawei-ben nincs ilyen, így manuálisan kell állítgatni. A gear S2 az ezüst színben nagyon strapabíró, nekem aktív használat, 1-2 leverés mellett sem sikerült megkarcolni. A Huawei watch pvd bevonatát féltem, biztos, hogy lesz rajta karc, a steinless steel fém meg már a boltban is tele volt microkarccal, szóval ebben is jobb a gear S2. A gear S2 szíj egy kicsit esetlen, és nagy hiányossága a gyártónak, hogy a sajtófotókkal ellentétben nem dobott piacra több színt (egy sárgáért könyörgök!!). A huawei szabvány foglalat, de sajnos csak 18mm, a gyári szíj 18mm/22mm, de ha le akarja cserélni az ember, egy 18mm szíj nem mutat rajta jól, és akkor megint jöhet a házi barkács, egy22mm szíj faragásával, vagy ebay egy 18/22mm spéci végű szíj beszerzésére. A beépített mikrofon nagyon jó dolog, ez a funkció hiányzott a gear 2 óta nekem és most végre megint tudok knight-riderezni. Összességben egyik sem jobb a másiknál, én mindkettőt megtartom, mert a Huawei tényleg nagyon szép, ez áll a legközelebb egy analóg órához, az android weart is meg lehet hamar szokni. Ha csak egyet választhatnék, akkor az a gear S2 lenne, mert a fájó hiányosságai ellenére (mikrofon, endomondo, strava, runtastic, stb) egy gyorsabb, testre-szabhatóbb óra.Így, hogy mindkettő marad, az analóg óráim bánják majd, mert nem sokat fognak lekerülni az órás displayemről.

My name is Bond, James... Dean.

(#560) B1T3


B1T3
addikt

Én is elkezdtem szemezni a classic verzióval, egyedüli szívfájdalmam a GPS kihagyása (jópofa lenne elmenni futni a telefon nélkül, főleg, hogy a Note 4 nem egy kis jószág), illetve egy picit nagyobb aksit is passzírozhattak volna bele. Mindenesetre most még elvagyok a Gear Fittel is (miután iszonyú gyorsan beesett az ára 30 alá, tökéletesen alkalmassá vált számomra arra, hogy legyen egy szimplán az idő mutatásán túlmutató okoskütyü, amivel elvagyok addig, míg kiforrja magát az okosórás „piac”), szóval meglátjuk, mit virít a Gear S3 (már ha ez lesz a neve). Az mindenesetre már most látszik, hogy az S2 is klasszisokkal előrébb jár pont a Health funkciókban is, mint a Gear Fit.

(#561) Parallaxis válasza B1T3 (#560) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az mindenesetre már most látszik, hogy az S2 is klasszisokkal előrébb jár pont a Health funkciókban is, mint a Gear Fit.

Sajna ez nem igaz, a Fit többet tud ezen a téren (ami nem meglepő, hisz ez a fő funkciója).

(#562) B1T3 válasza Parallaxis (#561) üzenetére


B1T3
addikt

Amit a Fit tud, az a lépésszámlálás, pulzusmérés, illetve a sport funkción belül a futás, gyaloglás, biciklizés és túrázás, ennyi. Annyira nem bökdöstem az S2-t, de videók alapján ezt a szintet megugorja, plusz még a folyadékbevitelt is lehet vele naplózni. Mindezt pedig sokkal szebben adja vissza vizuálisan.

Szóval abban igazad van, hogy nem klasszisokkal jár előrébb, de nem is rosszabb. :)

(#563) Gameszidh


Gameszidh
csendes tag

Hello,

Kérdésem lenne, mivel céges telefon által korlátozva vagyok, hogy Windows Phonnal próbálta valaki az órát? Egyáltalán nem működik, vagy csak korlátozottan?
Szintén kompatibilitás kérdés, hogy Samsung Tab-bal, (SM-T705) működik e? A gear alkalmazást erre le tudtam tölteni, de az S-Healthot nem, rootolnom kellene hozzá, ha jól tudom...
Segítséget előre is köszönöm!
:R

(#564) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Azt vajon hogyan tudom beállítani, hogy a Note! ha a közelében van a Gear, ne kérjen ujjlenyomatot a feloldáshoz?
Be van állítva hitelesítő BT-eszköznek, minek hatására valóban sima elhúzást kér, de aztán az ujjlenyomatot IS kéri.

Közönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#565) B1T3 válasza MaCS_70 (#564) üzenetére


B1T3
addikt

Nem használok feloldó képernyőt, de úgy tudom, ha sokáig nem piszkáltál a telefonhoz, mindenképpen kéri az ujjlenyomatot is, aztán egy darabig nem.

(#566) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok!

Sportolni (is) keresek órát, eddig a Garmin-okat nézegettem (meg a hasonszőrű Suunto-kat, Ambit stb..) Fenix, Vivoactive-t , de most képbe került a Gear S2 classic is. (mert nekem a classic tetszik :) )

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire használható sportoláshoz? (ami fontos: edzésterv, pulzus, megtett távolság - akár telefonnal együttműködve is.)

A mindennapokban használható ez a konfiguráció?

Jelenleg samsung S7 edge telefon van ahhoz kellene kiegészitésként.

(#567) Memmaao válasza Galahed (#566) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem, sportolásra jobb a garmin (pl. Fenix 3), vagy a suunto (pl. ambit széria). A gear S2-ben tény, hogy van S health, de egy célzottan spot óra közelében sincs. A classic meg ugye bőr szíjas, az szerintem sportolásra esélytelen. A HRM pontatlan, nem alkalmas folyamatos pulzus monitorozásra, csak eseti mérésekre. Magas pulzuszónában pl. egy crossfit edzésen nem tudja lekövetni a gyors pulzusváltozásokat. Vettem egy Rhythm+ pulzusmérő pántot, abban 3x annyi szenzor van, mint a samsung órában, és kifejezetten aktív használatra találták ki, na az kb pontosan mér.

My name is Bond, James... Dean.

(#568) jacis válasza Memmaao (#567) üzenetére


jacis
nagyúr

Ezekkel a mérésekkel és azok adataival mit tudtok kezdeni?
Én is sportolok, de ezt nem tudtam még megérteni.
(Nem kötekedem hanem tényleg érdekel.)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#569) Galahed válasza Memmaao (#567) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszi a véleményt.

Én jelenleg BT-s mellkaspántot használok S7 telefonnal. Az órát csak infó kijelzésre használnám, mert jóval könnyebb a karomról (óráról) leolvasni az adatokat, mint előhúzgálni a telefont. Meg amúgy is kellene egy olyan óra amelyik a hétköznapokra szól, nem csak sportra, ezért keresek valami "öszvér" megoldást ami mindkét igényemet kielégítené. (jól is néz ki - ez ugye elég szubjektív, meg sport adatok megjelenítésére is megfelelő lenne)

Szóval akkor S2gear-t erre a célra ne. Ok, megértettem, köszi! :R

OFF
(Vivoactive - Fenix 3, Ambit 3 van még képben)

(#570) MaCS_70 válasza B1T3 (#565) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gondom az, hogy így kétszeres a macera ahelyett, hogy egyszerűbb lenne a helyzet. Alapállapotban egy ujjelnyomat-lehúzással mindig nyitni tudom a telefont, az órával viszont egy sima húzás, AZTÁN MÉG EGY ujjlenyomatosdi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#571) Memmaao válasza Galahed (#569) üzenetére


Memmaao
addikt

#jacis: pulzus monitorozás nagyon jó módszer az állóképesség meghatározásra. Nem mellesleg ha aerob zónán belül tartod a pulzusod edzés alatt, az minden szempontból jobb az egészséged számára. A teljes edzés idő max pár százalékát szabad anaerob zónában tölteni. Én, ha nem tudnám monitorozni a pulzusom, akkor "ami a csövön kifér" alapon edzenék, és túl sok időt töltenék anaerob zónában. Így, hogy látom a pulzusom, ha kell, vissza veszek a tempón, hogy ne lépjem át az anaerob küszöböt. Szóval hasznos dolog.

Galahed kérdésére válaszolva : Én fenix 3at választanék. Az egy ant+ mellkas pánttal mindent kivalt (telefon bt, endomondo ant+), és az összes értesítést látod.

My name is Bond, James... Dean.

(#572) Parallaxis válasza MaCS_70 (#564) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azt vajon hogyan tudom beállítani, hogy a Note! ha a közelében van a Gear, ne kérjen ujjlenyomatot a feloldáshoz?

Beállítások/Védelem/Smart Lock/Megbízható eszközök

(#573) MaCS_70 válasza Parallaxis (#572) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát ez az, hogy be van állítva (írtam is), mégis kéri az ujjlenyomatot IS, miután már kért egy sima simítást.
Ha letiltom mint Megbízható eszközt, akkor annyival egyszerűbb a dolgom, hogy CSAK az ujjlenyomatot kéri.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#574) B1T3 válasza MaCS_70 (#573) üzenetére


B1T3
addikt

Tesómnak az S6 + Gear Fit felállással gond nélkül megy. Valami nem stimmel Nálad, de nem tudom, hol lehet a hiba.

(#575) MaCS_70 válasza B1T3 (#574) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, azt én sem... Végignéztem a beállításokat, és logikusan jónak kellene lennie.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#576) Parallaxis válasza MaCS_70 (#573) üzenetére


Parallaxis
addikt

Akkor ott valami más hiba van, nálam így van beállítva és működik rendesen.

(#577) MaCS_70 válasza Parallaxis (#576) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam:
Beállítások / ujjlenyomat olvasó / Funkciók:
Képernyőzár: Ujjlenyomattal biztosítva
Webes bejelentkezés: Ki
Samsung account ellenőrzése: Ki

Beállítások / Védelem / Speciális / Smart Lock
Belépek ujjlenyomattal
Megbízható eszközök: A Gear S2 (94CF) feloldja ezt az eszközt, ha a közelben van.

Emellett, ha használni akarom a telefont, bekapcsológomb, aztán kapok egy zárképernyőt, alul középen egy körbe fogott lakattal, ami fölött pár pötty játszik tűzijátékot. A lakatot elhúzom, erre megint megkapom a zárképernyőt, egy tónussal sötétebb kiadásban, de a bal alsó sarokban a telefonikonnak, a jobb alsóban pedig a fényképezésével, a képernyő közepén a "TARTALÉK JELSZÓ" felirattal, és ekkor húzhatom végig az ujjamat az érzékelőn.

Ha viszont eltávolítom a Gear S2-t a megbízható eszközök közül, akkor csak az ujjlenyomatot kéri, tehát egy körrel könnyebben jutok be.

Vajon mit kéne még állítanom?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#578) B1T3 válasza MaCS_70 (#577) üzenetére


B1T3
addikt

Lehet, túl drasztikus, de talán egy factory resettel is próbálkoznék. Ha nemrég volt a telefonon esetleg rendszerfrissítés, még jól is jön.

(#579) MaCS_70 válasza B1T3 (#578) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ugyan éppen arra várok (6.0.1), de vannak kétségeim, mivel volt már factory resetem a Gear fennállása óta, és nem változtatott a kettős feloldáson.

Egyébként igazad van, simán lehetne ez a megoldás -- remélem, hamarosan tesztelhetem a MM-val.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#580) Parallaxis válasza MaCS_70 (#577) üzenetére


Parallaxis
addikt

Emellett, ha használni akarom a telefont, bekapcsológomb, aztán kapok egy zárképernyőt, alul középen egy körbe fogott lakattal, ami fölött pár pötty játszik tűzijátékot. A lakatot elhúzom, erre megint megkapom a zárképernyőt, egy tónussal sötétebb kiadásban

Ne piszkáld a lakatot, az arra való, hogy lezárd a készüléket, azért dobja fel az ujjlenyomat kérést utána :D :D

Húzd el az ujjad felette és amíg az S2-t látja, addig beenged ujjlenyomat nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#581) MaCS_70 válasza Parallaxis (#580) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, köszönöm! :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#582) kulu22 válasza MaCS_70 (#581) üzenetére


kulu22
aktív tag

Pár (ha jól emlékszem 4) óra múlva az utolsó feloldás után átvált újfent ujjlenyomatosra biztonsági okokból ha nem oldottad fel a képernyőt.

(#583) MaCS_70 válasza kulu22 (#582) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, azzal nincs is semmi gond, de mivel én eddig a jelek szerint mindig magam zártam le, elég sok volt vele a macera. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#584) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok!

A gear s2 és a classic között a kinézetén kivül van még valamilyen különbség?

A másik kérdésem,hogy olyan topic működik-e ahol függetlenül a gyártóktól lehet informálódni,ki mit ajánl?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#585) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A telefonom rendszeresen azzal örvendeztet meg, hogy egy rakás frissítés jött a Gearre. Odabökök, homokóra, hurrá, sikerült!

De hogyan tudom meg, hogy pontosan mit is frissített?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#586) guriga1234 válasza Krisz79 (#584) üzenetére


guriga1234
addikt

"A gear s2 és a classic között a kinézetén kivül van még valamilyen különbség?" - nincs.

(#587) guriga1234 válasza MaCS_70 (#585) üzenetére


guriga1234
addikt

Ne bökj oda, hanem nézd meg, hogy van-e frissítés, akkor látni fogod, hogy mit lehet frissíteni.
Homokórázás alatt mit értesz? Ez nem windows!

(#588) MaCS_70 válasza guriga1234 (#587) üzenetére


MaCS_70
félisten

De ha nem bökök oda, akkor el sem jut a frissítésablakig!
Látom az értesítést a legördülő állapotsorban, rábökök, bejön a frissítési képernyő, karika megy rajta körbe (alias: homokóra) , majd pár másodperc múlva közli, hogy megtörtént a frissítés.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#589) guriga1234 válasza MaCS_70 (#588) üzenetére


guriga1234
addikt

De hát manuálisan is lehet kezdeményezni a frissítést!
Telefonon: Samsung Gear --> Samsung Galaxy Apps --> Egyéb --> Saját alkalmazások --> Frissítés
Ha van frissítési lehetőség, ott felhozza a frissíthető alkalmazásokat.

(#590) Parallaxis válasza MaCS_70 (#588) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szoftverhiba.

Az utóbbi időben nálam is többször szólt az állapotsorban, hogy van 12 frissítés, aztán amikor megnézem akkor azt írja, hogy minden naprakész :)

(#591) MaCS_70 válasza Parallaxis (#590) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ez megnyugtató és logikus is -- hiszen egyszerűen nincs elég idő arra, hogy frissítsen annyi idő alatt, bár tartottam egy kicsit attól, hogy partizán módon sunyiban előre dolgozik... :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#592) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#591) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most viszont jött egy valóban települő frissítés, 72 MB.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#593) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

ha elfordítom a csuklómat és felvillan a kijelző, akkor annak az időtartamát lehet állítani, hogy mennyi ideig világítson? Ha gombbal keltem életre, akkor a képernyő időkorlátban kiválasztott 30 másodpercig világít, de ha mozgással, akkor csak 5 sec-ig...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#594) guriga1234 válasza zjuhasz (#593) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha csuklófordítással kapcsol be a kijelző, annak az ideje azért rövid, hogy ne merítse feleslegesen az aksit. Annyi idő alatt ugyanis, amíg látszik, minden lényeges dolog leolvasható.
Ha a gyűrűt forgatod, akkor azt azért teszed, mert valamit csinálni akarsz az órán, és emiatt a kijelző ideje erre az esetre vonatkozóan beállítható.

(#595) zjuhasz válasza guriga1234 (#594) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

aha. köszi
másik problémám, h kiválasztottam egy számlapot a gyáriak közül (modern eszköz) és beállítottam a megjelenítéseknél, hogy mindig van óra. És valóban van mindig, de nem a kiválasztott számlap, hanem egy jóval egyszerűbb és ez ráadásul számlap függően mindig más. Mintha minden számlapnak lenne egy egyszerűbb (energiatakarékosabb) változata. Nem örülök ennek.
Ha Timemakeres számlapot választok, ott is ugyanez a helyzet. (Mondjuk, írják is, hogy kapcsoljam ki az ambient módot)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#596) guriga1234 válasza zjuhasz (#595) üzenetére


guriga1234
addikt

"Mintha minden számlapnak lenne egy egyszerűbb (energiatakarékosabb) változata." - így van. Feleslegesen ne merítse az aksit, azért van így. Miért menne a kijelző akkor is, ha nem nézel rá? Ha ránézel (magad felé fordítod), akkor úgyis azt láthatod, amit beállítottál.

(#597) Drakk válasza zjuhasz (#595) üzenetére


Drakk
tag

Az Ambient mód szerintem felesleges, ill. ha azt szeretnéd, hogy más is lássa az időt rajtad kívül.
Az óra nagyon jól "érzékeli" ha elfordítod a csuklód.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#598) zjuhasz válasza Drakk (#597) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

azt szeretném, ha én látnám. jellemzően ülök az íróasztalomnál, kezem az asztalon, nem kell elfordítanom, hogy rálássak a számlapra, de ha nem ambient, akkor üres és ha ambient, akkor meg buta a számlap.
Tipikusan a dátumot lesném le, mert pl épp egy számlát írok és kéne rá a dátum, de az nem látszik, csak ha elkezdem rázogatni a csuklómat. ha lassan forgatom, nem érzékeli, ha gyorsan, de csak kis szöget, akkor megint nem...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#599) Parallaxis válasza zjuhasz (#598) üzenetére


Parallaxis
addikt

ha lassan forgatom, nem érzékeli, ha gyorsan, de csak kis szöget, akkor megint nem...

Nálam mindkét esetben rendesen érzékel.

(#600) Drakk válasza Parallaxis (#599) üzenetére


Drakk
tag

nálam is.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.