Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) guriga1234 válasza MaCS_70 (#500) üzenetére


guriga1234
addikt

Hivatalosan nem. De mily' szerencse, ezen a fórumon tolonganak az agykutatók és pszichomókusok :) Rájuk hallgass, mert én ezek szerint kivétel vagyok.

(#502) Memmaao válasza guriga1234 (#501) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem vagyok sem agykutató, sem pszichomókus. A feleségem pszichiáter, én meg oxiologus - sürgősségi szakorvos vagyok, szóval igen, van rálátásom a témára. És imádom a munkám, mind kórházban, mind helikopteren. És igen, nem tudok azzal a luxussal élni, hogy ne rendszertelenül éljek, mert váltott műszakban dolgozom. Sokszor keltenek éjszaka, mondanom sem kell, hogy ez mennyire káros, de világért sem csinálnék mást, mert ebben vagyok jó, és ezt szeretem. Szóval ha itt a fórumon más is szenved kialvatlanságban, annak ne egy, a korábbi megnyilvánulásai alapján feltehetően kiemelkedő jólétben elő, talán egyéni vállalkozó, maga ura, addig alvó, ameddig akaró fórumozó adjon kioktatást, hogy: "aludj ameddig jól esik, aztán minek az alvás monitor", mert a Te eletviteled mellett ez szükségtelen is. De nem mindenki élhet ezzel a luxussal.

My name is Bond, James... Dean.

(#503) guriga1234 válasza Memmaao (#502) üzenetére


guriga1234
addikt

A pszichomókussal nem rád akartam utalni, de magára fog ismerni az illető, ha elolvassa.

Egy korábbi hozzászólásodban kissé leszóltad az óra pulzusmérésének a pontosságát, amit most megcáfolnék. Nagyon egyszerűen meghatározgató a pulzusszám, bőven elegendő egy akármilyen óra, meg hogy az ember "háromnál tovább tudjon számolni". Nos, az óra pontosan azt az értéket adta, mint amit a csuklómnál lévő ütőér (nem kívánom elvenni a kenyeredet, hogy orvosi szakkifejezéseket használjak) kitapintásával, és egy percig történő számolásával meghatároztam. Jól működik az!
Azon viszont megdöbbentem, hogy ugyanezen óra kínai verziója állítólag vérnyomást is mér. Na, az nagy kamu lehet.

Annak idején sokáig orvos akartam lenni. Szerencsére még gimnazista koromban végignéztem a saját műtétemet, meg egy 3 órás gyomorműtétet, és akkor elhatároztam, hogy (elnézést a durva és méltatlan kifejezésért, de akkoriban úgy gondoltam) azért nem tanulok 6+ évig, hogy hentes legyek (ugyanis sebész akartam lenni). Így aztán (többek között) villamosmérnök lettem.

(#504) jacis


jacis
nagyúr

Privátban is lehetne ilyen érdektelen témákról beszélgetni nem?!

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#505) Memmaao válasza jacis (#504) üzenetére


Memmaao
addikt

És egy amúgy is álló fórum érdektelen hozzászólásait most Te is gyarapítottad egyel. És most én is. Még valaki? :P

My name is Bond, James... Dean.

(#506) jacis válasza Memmaao (#505) üzenetére


jacis
nagyúr

Muszály mert nem veszed észre magad...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#507) guriga1234 válasza jacis (#506) üzenetére


guriga1234
addikt

Írtál egy teljesen off tartalmút on-ként. Szerintem előbb magadnak adj tanácsokat.
Egyébként nem ly a muszáj. Előbb tanulj meg helyesen írni, utána okoskodj, meg önkéntes rendőrködj.

És ha már helyesírás, Memmaao: nem egyel, hanem eggyel (orvosként illene tudnod).

[ Szerkesztve ]

(#508) jacis válasza guriga1234 (#507) üzenetére


jacis
nagyúr

Te meg a barátoddal telefostad pár nap alatt off témával on-ban a topikot.
Köszi a javítást ly-j témában.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#509) guriga1234 válasza jacis (#508) üzenetére


guriga1234
addikt

Bagoly mondja verébnek...
Először is nem a barátom. Másodszor: ismét on-ként írtad az offos fröcsögésedet. Gyúrjál rá még az agyadra, mert az eddigi ténykedésed, meg a cuccaid felsorolása nem vall magas iq-ra.

PS: ha nem jutott volna el az addig, ami ezek szerint neked nem sok van, az óra egyik funkciója lett kivesézve on-ban.

[ Szerkesztve ]

(#510) jacis válasza guriga1234 (#509) üzenetére


jacis
nagyúr

Írtam privátba, hogy ne szemetelj ide többet, de oda nem írsz azért kell ide válaszolnom. Tudod hol kell keresni a privát beszélgetéseket? Segítsek?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#511) guriga1234 válasza jacis (#510) üzenetére


guriga1234
addikt

Amikor megírtam a hozzászólást, utána láttam, hogy írtál privátot. Többféle válasz közül inkább a letiltást választottam. Egyébként kinek képzeled magad, hogy utasítgass? Kecskeméten így szokás? Vitapartnernek alkalmatlan vagy, nincs miről veled társalognom. Ne növeld egy felesleges újabb offos válasszal a topic méretét.

(#512) MaCS_70 válasza jacis (#508) üzenetére


MaCS_70
félisten

1. Nem volt egészen off-topic az alvásos téma, mivel éppen onnan indult, hogy a topic tárgyát képező óra tud-e éppen az alvással kapcsolatos szolgáltatásokat nyújtani. Ennek megfelelően az alvás téma körbejárása közvetve nagyon is illik ide, mivel a készülék potenciális szolgáltatási vele kapcsolatosak.

2. Mindezt OFF-jelöléssel tettük -- szemben veled, aki a kioktató hangnem mellett még arra sem vetted a fáradtságot, hogy beszürkítsd a mondókádat.

Szerintem el kéne gondolkodnod mindezen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#513) Memmaao válasza guriga1234 (#507) üzenetére


Memmaao
addikt

Na, azért Te is vedd szépen vissza a stílust "barátom", az "orvosként illene tudnod" megjegyzéseket, és az egyéb grammar nazi megnyilvánulást! Én sem minősítettelek Téged, Te már többedszer teszed ezt meg másokkal szemben! Mellesleg android eszközről gépelve nem nehéz elnézni, hogy a g-t nem érzékelte kétszeri leütésnek, szövegjavítót meg nem használok, mert folyton tévesen cserél. Szóval mindenki nyugodjon le a picsáb@!!!!!

Egyébként meg, hogy végre a topic arról szóljon, ami: Más is észre vette már, hogy a frissítés óta az óra jobban kihasználja a kijelző mögötti fényérzékelőt? Értem ez alatt: idáig, ha 5 volt beállítva, akkor sötétben ebből nem vett vissza, csak nagy napfény esetén rakta fel 10-re, most viszont sötétben visszaveszi kb 1-2 fényerőre.

My name is Bond, James... Dean.

(#514) jacis


jacis
nagyúr

Hogy on is legyek.. Míg egymást martuk megjött az iOS támogatás is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#515) Parallaxis válasza MaCS_70 (#500) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egyébként "hivatalosan" is otthon vagy a témában?

A francokat van otthon, csak a szokásos okoskodása...

Memmaao az aki otthon van a kérdésben, tekintve, hogy Ő valóban orvos.

(#516) guriga1234 válasza Parallaxis (#515) üzenetére


guriga1234
addikt

Talán belemásztam valamikor a nagymellényű egódba, hogy lesed mindig az alkalmat, hogy belémköthess?
Mit is írtam ott arra válaszként? "Hivatalosan nem." Szerinted ez azt jelenti, hogy én otthon vagyok a témában? Ismét okoskodtál, de ész nélkül. Ismét nem jött be neked, felsültél. Egyébként a doktor úrnak is volt melléfogása, ha már itt tartunk (pulzusmérés).

"Memmaao az aki otthon van a kérdésben, tekintve, hogy Ő valóban orvos." - ismered személyesen? Mert ilyet csak akkor állíthatsz tényként. Igaz, hogy ő ezt mondja, de ez ismeretlenül csak egy állítás.

(#517) Memmaao válasza guriga1234 (#516) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem gondolnám, hogy felsültem a pulzusmérővel. Továbbra is tartom, hogy pontos pulzust nem lehet mérni kézháti oldalon, távol az arteria radialistol és az arteria ulnaristol, kvázi kapilláris keringésre leadott fotodinámiás méréssel. A kijelentésem pedig abban a kontextusban hangzott el, amikor arról volt szó, hogy profi pulzusmérő helyettesítésére alkalmas-e az óra, és én azt írtam, hogy nem. Ahogy egy csuklós vérnyomásmérő sem alkalmas vérnyomás monitorozásra, egy felkaros meg igen.
Ma egyébként direkt leteszteltem kerékpározás közben, és a beurer ant+ pulzusmérő pántom nagyon szépen, pontos pulzustartományokat mért outizás közben, a gear s2 viszont pontatlan volt.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#518) guriga1234 válasza Memmaao (#517) üzenetére


guriga1234
addikt

A pántod milyen elven mér? Miből gondolod, hogy az a pontos?
Én a saját módszeremmel mértem (leírtam már, hogy hogyan), és pontosnak találtam.
Ha jól emlékszem, neked amerikai verziód van. Lehet, hogy az nem jó?

Azt is kijelentetted már, hogy az S2 nem alkalmas alvásmonitorozásra. Pedig abban is van giroszkóp, mint az általad elismert karperecekben. Ez csak sw kérdése, és van is letölthető alkalmazás, amivel monitorozható.

(#519) Memmaao válasza guriga1234 (#518) üzenetére


Memmaao
addikt

Te aztán jól ki tudod forgatni a dolgokat. A mellkas pánt EKG pontosságú, mert a szív magasságában mér, ugyan azon az elven, mint egy EKG készülék mellkasi elvezetései. Azt írtam, hogy az én szubjektív véleményem, hogy az s2 nem alkalmas az alvás monitorozásra, mert kényelmetlen órában aludni. De látom, mindent próbálsz kiforgatni, úgyhogy nem válaszolok több megjegyzésedre, mert minősíteni nem akarlak és személyeskedni sem. Privátban vagy Szekszárdon megkereshetsz nyugodtan, tudnék neked ajánlani pár jó szakembert a problémáidra.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#520) guriga1234 válasza Memmaao (#519) üzenetére


guriga1234
addikt

A nejemnek van mellkas pántja, ő azt tartotta kényelmetlennek, így aztán nem is használja.
"kényelmetlen órában aludni" - szerintem is, de karperecben is. Engem egyébként nem érdekel az alvás monitorozása, már le is írtam korábban, hogy miért (ami szerinted luxus).
Köszi a felajánlást, de szerencsére semmilyen problémám nincs. Egészségügyi sem. Még háziorvosom sincs :)
"látom, mindent próbálsz kiforgatni, úgyhogy nem válaszolok több megjegyzésedre" - ettől még nyugodtan fogok aludni :)

(#521) Memmaao


Memmaao
addikt

Észrevette más is, hogy az új sw mellett kb fél napot nőtt az Üzemidő?

My name is Bond, James... Dean.

(#522) guriga1234 válasza Memmaao (#521) üzenetére


guriga1234
addikt

Nálam nem nőtt, talán még picit csökkent is. Valószínűleg azért, mert feljebb kellett vennem a fényerőt, ugyanis nagyon visszavett automatikusan az óra, ha nem nappali világosban néztem rá. A régi szerintem jobb volt.
A health része viszont fejlődött.

(#523) MaCS_70 válasza Memmaao (#521) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogy mennyit, azt nem tudom. Tegnap reggel vettem le a töltőről 100%-nál, tegnap és ma is kb. déltől estig ment az óra -- és most 83%-on áll. Szerintem jelentősen javult az üzemidő.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#524) guriga1234 válasza MaCS_70 (#523) üzenetére


guriga1234
addikt

"tegnap és ma is kb. déltől estig ment az óra" - ezt hogy érted? Este kikapcsoltad, délben meg bekapcsoltad?

(#525) Parallaxis válasza guriga1234 (#516) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ismét okoskodtál, de ész nélkül. Ismét nem jött be neked, felsültél.

Felsülni te szoktál, csak még ezt sem veszed észre.

Ezért is vagy mulatságos, ahogy mindenbe belekotyogsz minimális ismeretek nélkül és azt szólod le, aki meg valóban hozzáértő a témában :D

(#526) guriga1234 válasza Parallaxis (#525) üzenetére


guriga1234
addikt

"azt szólod le, aki meg valóban hozzáértő a témában" - ugye itt nem magadra gondoltál? Mert érteni semmihez sem tudsz.

(#527) Parallaxis válasza guriga1234 (#526) üzenetére


Parallaxis
addikt

Te már csak tudod :D :D

(#528) guriga1234 válasza Parallaxis (#527) üzenetére


guriga1234
addikt

Az eddigi ténykedésedből látszik.

(#529) Parallaxis válasza guriga1234 (#528) üzenetére


Parallaxis
addikt

... és ezt éppen te írod :D :D

Eddig semmi konkrét és használható dolgot nem írtál, ellenben folyton kötekedsz, személyeskedsz és okoskodsz. Szóval, ha valakinek az eddigi ténykedése eléggé visszás, az éppen a tied.

[ Szerkesztve ]

(#530) guriga1234 válasza Parallaxis (#529) üzenetére


guriga1234
addikt

Az offoláson és kötekedésen kívül mást nem tudsz? A szavahihetőségedet is már rég eljátszottad. A véleményed a szememben semmit sem ér. A dedós stílusodról is leszokhatnál már.

[ Szerkesztve ]

(#531) Parallaxis válasza guriga1234 (#530) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az offoláson és kötekedésen kívül mást nem tudsz?

Hihi, lassan már senki nem áll veled szóba, mert csak kötekedsz mindenkivel :D

(#532) Memmaao


Memmaao
addikt

A sw frissítés óta a pulzusmérő "megtáltosodott", kb. 3 mp alatt mér értéket, és most még pontatlanabb, mint eddig. A pulzusszám ugyanis belégzéskor, a csökkenő mellkasi nyomás miatt emelkedik, kilégzéskor a növekvő mellkasi nyomás miatt csökken, EKG-n ezt légzési arrythmiának hívják. Jelenleg az óra olyan rövid ideig vesz mintát a pulzusról, hogy nagy mértékben befolyásolja, hogy az épp belégzés, vagy kilégzés alatt történik. Így nekem pl. két egymás utáni mérésben simán már 62-76 közti értéket, fél perc pulzusszámolás x 2 alapján pedig 66/perc a pulzusom. Szóval én úgy gondolom sportoláshoz még mindig jobb egy jó mellkaspánt.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#533) guriga1234 válasza Memmaao (#532) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha edzés van indítva, akkor folyamatosan mér (nálam) és biztosan mp-ként. Ha direkt indítom a pulzusmérést, akkor tovább tart, mire kiírja az eredményt (a telefonon is).
Te használd csak a mellkaspántot.

(#534) MaCS_70 válasza guriga1234 (#524) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ha utazom, és ezért macerás a töltés, éjszakára kikapcsolom az órát.

Egyébként most már egyértelműen látszik, hogy kb. kétszeresére nőtt az akkuidő.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#535) guriga1234 válasza MaCS_70 (#534) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha kikapcsolnám az órámat éjszakára, akkor nekem is tovább bírná. De ettől az üzemidő nem nőne.

(#536) MaCS_70 válasza guriga1234 (#535) üzenetére


MaCS_70
félisten

De a hasonlóan mért üzemidőket össze tudom hasonlítani!

Most reggeltől-reggelig üzemmódban 100-ról 71%-ra esett vissza a töltöttségem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#537) guriga1234 válasza MaCS_70 (#536) üzenetére


guriga1234
addikt

"Most reggeltől-reggelig üzemmódban 100-ról 71%-ra esett vissza a töltöttségem" - ez így nem volt nagyon informatív. Mennyi ideig volt a kezeden? Milyen a fényerő beállítása? BT, WiFi be volt kapcsolva? Használtál az órán valamilyen alkalmazást?

(#538) MaCS_70 válasza guriga1234 (#537) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kb. 18 órát volt a kezemen, BT, wifi egyaránt bekapcsolva, külön alkalmazás nem futott, csak a szokásos figyelők.
Azonos használat/körülmények között így gyakorlatilag kétszeres volt a fogyasztás a frissítés előtt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#539) kapi.L


kapi.L
csendes tag

Sziasztok! Gondolkozom óra vásárlásán, ez a típus tetszik a legjobban, de mielőtt beruháznék, ami nekem elsősorban fontos és érdekelne, hogy milyen fitness alkalmazással kompatibilis, [vagy telepíthető rá] elsősorban Runastic, vagy Strava érdekelne, mert biciklizéshez is használnám. Köszi a válaszokat!

(#540) Memmaao válasza kapi.L (#539) üzenetére


Memmaao
addikt

Sajnos se runtastic, se strava, se endomondo nincs. Gear 2-n volt endomondo. Nekem is hiányzik. Kerékpározás közben, ha rajtam van, automatikusan rögzít az s health, de nem olyan részletes, mint a strava / endomondo / runtastic.

My name is Bond, James... Dean.

(#541) kapi.L válasza Memmaao (#540) üzenetére


kapi.L
csendes tag

Köszi a választ, akkor marad a Wearos óra :(

(#542) Memmaao válasza kapi.L (#541) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát igen, sok dologban jobb az android wear és csak pár dologban nem. Én Huawei watch-t vennék. De azt nem tudtam beszerezni 150$-ért, így gear s2 lett.

My name is Bond, James... Dean.

(#543) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok megéri az árát? :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#544) guriga1234 válasza mSchumi87 (#543) üzenetére


guriga1234
addikt

Azt neked kell eldöntened, hogy neked megéri-e. Nekem megérte.

(#545) Parallaxis válasza mSchumi87 (#543) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezt neked kell eldönteni, de ha azt vesszük, hogy a Gear 2 harmad áron, Gear S fél áron jóval többet tud, csak kevésbé szép, akkor személy szerint én nemmel szavazok. (A Wear-es órák zöme is olcsóbb és nagyobb tudású.)

(#546) guriga1234


guriga1234
addikt

Tudatos vásárló az olyan, aki megvesz egy olyan terméket, ami neki nem felel meg? :W
Sőt, olcsóbban "jobbat" kap? :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#547) Parallaxis válasza guriga1234 (#546) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szövegértésből megint bukta, de ez nálad teljesen természetes :)

(#548) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!
Pár napja kaptam egy ilyen órát és kérdéseim lennének pár alkalmazással kapcsolatban:
- Shealt-be hogyan lehetne betenni olyan sportot is ami a Samsung telefonban van de az órában nincs?-pl.: jóga
- Gear Navigator alkalmazásba hogyan lehet beletenni magyar hangot? TTS

(#549) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

arra lennék kíváncsi, hogy a másodperc mutatónak folyamatos a mozgása vagy pedig másodpercenként ugrik egyet? Vagy ez letöltött számlap függő?
köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#550) Parallaxis válasza zjuhasz (#549) üzenetére


Parallaxis
addikt

Számlap függő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.