Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) JasL válasza csacsa01 (#450) üzenetére


JasL
senior tag

Azért jó a magyar menü, mert pl. én román nyelvű menüt kaptam, és baromira nehéz rájönni, hogy mit akar az óra, ha nem magyar, románul kb a Settingsben 0% beállítást tudtam elvégezni, és google translate sem segített, mert voltak benne olyan karakterek, amit nem tudsz magyar billentyűzetről beírni a gépbe.

(#452) JasL válasza csacsa01 (#450) üzenetére


JasL
senior tag

Ja még valami: Samsung Magyarországgal beszéltem, a Telekomnál árusított órák mind a Samsung Magyarország által értékesített hivatalos forgalmazói órák. Én tőlük vásárolok a héten egyet, és egyébként nincs is a legrosszabb áron (99e a Sport változat). Egyébként elvileg az óra olyan nyelvre vált át a telefonnal való kapcsolódás után, amilyen nyelvű a telefon, dehogy akkor is, amikor nem magyar forgalmazótól származik, ki tudja benne van-e a firmwareben a nyelv, vagy hogy ilyenkor mi a helyzet, fogalmam sincs. Jobb a békesség, én a Telekomnál veszem meg. Jelenleg várom vissza emagtól a pénzem. :W

Én még nem tudtam telefonnal összekapcsolni, a szívásom előzőleg leírtam már. De a héten vagy jövő héten meg fogom tudni próbálni, amint megjön az új (meg mikor emag hajlandó lesz visszaadni a pénzt). Beszéltem a Samsunggal, a hivatalosan forgalmazott 1 SIM kártyás Galaxy A3 (2016) telefon (a dual SIM-es nem!!!) támogatja az órát. Gőzöm nincs, hogy a magyar telefon miért nem csatlakozott a román órával, na mindegy. Legközelebb már mind a kettő hivatalos magyar forgalmazótól fog származni, úgyhogy jó esélyeim lesznek másodszorra.

Tapasztalat: bár még nem tudtam telefonnal csatlakoztatni és sokan azt mondják így tök értelmetlen, azt kell mondanom, a pár nap alatt még telefon nélkül is a "állat!"" érzésem volt. Nagyon prémium az összeszerelés, szép a csomagolás, és szerintem simán beillik a csajozós kategóriába. A többi smart watchhoz képest amit láttam, mondhatni ez az órák iPhone-ja. Mivel vissza fogom kapni a pénzem és nem lenne muszáj újra megvennem, még igy telefonos kapcsolat nélkül is azt mondom, hogy megéri a dolog. Tuti cucc.

[ Szerkesztve ]

(#453) csacsa01 válasza JasL (#452) üzenetére


csacsa01
tag

Köszönöm a visszajelzésedet.

(#454) JasL válasza csacsa01 (#453) üzenetére


JasL
senior tag

Szívesen.

(#455) Memmaao válasza JasL (#451) üzenetére


Memmaao
addikt

Amit írsz, az csak abban a speciális esetben igaz, ahogy Te használni kezdted : telefon nélkül. Azért a legtöbb ember egyből párosítja a telefonnal és akkor lehet akár Koreai is a szöveg vagy ógörög, a telefon nyelvére vált. Az enyém egyébként USA garis, 44e Ft volt black friday alatt, cseppet sem bánom, hogy nincs rá garancia itthon.

My name is Bond, James... Dean.

(#456) JasL válasza Memmaao (#455) üzenetére


JasL
senior tag

Vettem hozzá telefont is, Galaxy A3 2016-ost. Nem párosodtak. Bumm.

(#457) Chrys_ válasza Drakk (#395) üzenetére


Chrys_
addikt

Van lehetőség a mutatók vékonyítására, vagy esetleg szaggatott vonallal jelölésére, amikor éppen kitakarna egy alatta lévő infót?

(#458) JasL válasza Chrys_ (#457) üzenetére


JasL
senior tag

Passz. Beszéltem ma a Samsunggal. Hivatalosan jelenleg nem kompatibilis az A3 2016-os verzió a Gear S2-vel. Az a lista a hivatalos, amit előzőleg linkeltem, ezt megerősítették.

(#459) kulu22 válasza kisbancsa (#293) üzenetére


kulu22
aktív tag

Sikerült végül kideríteni, hogy mi volt annak a TAG témának a neve ami a képen szerepel? Ma vagy két órát kerestem, de sehogy sem lett meg.

(#460) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Experience store-ban azt mondták nekem, hogy a Play áruház jelzi, h kompatibilis-e a készülék, ha nem, nem is engedi Gear szoftvert letölteni.
Aki már hosszú hónapok óta használja az órát, az tapasztalt bármiféle kopást a kereten?
A bluetooth-os kapcsolattól mennyivel gyorsabban merül le a telefonotok ahhoz képest, mintha nem kapcsolnátok össze az órával?
köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#461) guriga1234 válasza zjuhasz (#460) üzenetére


guriga1234
addikt

Nincs kopás.
Nem számottevő.

(#462) Memmaao válasza zjuhasz (#460) üzenetére


Memmaao
addikt

Az enyém az ezüst színű. Munkára vettem, rendszeresen odaverem véletlen dolgokhoz, de még csak hajszál karc sincs, kopásmentes. A mattosított polír nagyon strapabíró. A plusz fogyást nem tudom, napi szinten töltöm este a telefont, még soha nem bírt ki 2 napot (az óra sem sokszor).

My name is Bond, James... Dean.

(#463) JasL


JasL
senior tag

Na, megrendeltem egy S7-et, hogy tudjam végre használni az órát. A magyar Samsung szerint nem kompatibilis az A3 (2016)-tal a Gear S2, eszerint a honlap szerint viszont igen: [link]

A listán az S7 sincs, de nyilván működik vele, amúgy meg leteszteltem MM-ban.

Ugyanitt leteszteltem, nem csak a Telekomos A3 (2016)-tal sem, hanem a független A3 (2016)-tal sem kompatibilis. Letölti a szoftvert, BT-n kapcsolódnak, aztán hibaüzenetet dob: "Ellenőrizze, hogy kompatibilis-e a készülék, illetve hogy a Samsung Gear alkalmazás és a telefon operációs rendszere a legfrisseb verziójú."

Természetesen ezzel semmit nem lehetett csinálni, se gyári visszaállítás, se Samsung Magyarország nem tudott csinálni semmit.

Idáig jutottam. A5 (2016)-ot is teszteltem, azzal is működik.

A teszteket köszi az MM kiállított telefonjainak! :)

[ Szerkesztve ]

(#464) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép estét !

Működhet LG l90 Lolis telefonon ?

Az órára hagyományos pl bőr szíjat is fel lehet tenni ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#465) JasL válasza RAZERXX (#464) üzenetére


JasL
senior tag

2. Igen, fel lehet, de csak a Classic-ra.

(#466) Drakk válasza JasL (#465) üzenetére


Drakk
tag

Külföldi oldalakon láttam képet arról, hogy a sport változatra is jön egy adapter, amivel bármilyen szíjat fel tudsz tenni majd az órára.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#467) JasL válasza Drakk (#466) üzenetére


JasL
senior tag

Lehetséges, de akkor az 3rd party lesz gondolom. Másrészről nem gondolnám, hogy a sportra érdemes bőrszíjat operálni.. egyszerűen ez szilikonnal passzol. Meg minek 3rd partyzni, ha ott a Classic? Adapterrel együtt árban kb ugyanott leszel, és még csak nem is supported scenario. :F

[ Szerkesztve ]

(#468) walcott14


walcott14
csendes tag

sziasztok!

Ez az óra nagyon jól néz ki, elgondolkodtam rajta,h meg-e ér ennyit... Lenne pár kérdésem...
A teszteket láttam róla... Sportoláshoz használnám, futáshoz kardió edzéshez és edzésekhez. Elsősorban a pulzusmérő érdekel a magas vérnyomásom miatt... mennyire pontosak az adatai? Sportoláshoz jobb mint egy sima karpánt? (Bár egy sima karpánt is 50 körül van) Mennyire használhatóak ki a funkciói? Sok hirdetést látok,h 2 hét után megunták... nem szeretnék ebbe a hibába esni...

Ár érték arányban megéri?
S4-em van szóval biztos,h kompatibilis vele ilyen probléma nem lenne...

Köszönöm a válaszokat :R

(#469) MaCS_70 válasza walcott14 (#468) üzenetére


MaCS_70
félisten

A pulzusmérő meglepően pontos, nekem a vérnyomásmérőhöz képest (igaz, nyugalmi állapotban) +-2 a kijelzett értéke.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#470) walcott14


walcott14
csendes tag

+-2 belefér de az s health-es funkción kívül nem használnék mást...jó persze az órát meg a dátumot nézegetném de az időjárás, hírek olvasására elő tudom venni a telefont :) Kinézetre nagyon jó a tekerős funkció is bejön.

Van valami eltérés a telefon lépésszámlálójától?
Runtastic app fut rajta?

(#471) Memmaao válasza walcott14 (#470) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem akkor inkább vegyél pulzusmérőt. Egy ant+ pántos beurer/garmin/runtastic/nike/stb a töredéke egy gear S2 árának, és EKG pontos a mellkaspánt. A gear S2 esetén a csukló magasságában mért pulzus inkább "parasztvakítás", de messze nem pontos, pláne sportolás közben.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#472) walcott14 válasza Memmaao (#471) üzenetére


walcott14
csendes tag

köszi!
A telefon gps gondolom ugyan úgy kimutatja a futásnál a km-t meg,h mennyi "kalóriát égettem"...?! :)
Meg a többi információt ... :)
:R

(#473) Memmaao válasza walcott14 (#472) üzenetére


Memmaao
addikt

Tudom, hogy most az S2 ellen beszélek, de ha sportra kell eszköz, akkor szerintem ant+ mellkaspántot vegyél (órával/anélkül, a lényeg az ant+ technológia), és párosítsd az endomondo alkalmazással, így mindent látsz. Megtett km, sebesség, pace, pulzus, pulzuszónák, időjárás, folyadékvesztés, kalória. Én outizáshoz ezt használom, a mellkaspánt egyszerre kommunikál a mio km órámmal, ami gps-es és kiír mindent és a telefonnal, ami meg rögzít mindent, plusz a kmóra ant+ kommunikál a pedálfordulat-mérővel. Tény, hogy sportos az S2, de a pulzusmérője nem elég pontos aktív használat mellett, meg engem pl. zavar is a csuklómon sport közben. Amíg nem volt ant+ kilóméter órám, addig az óra is a kormányon volt.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#474) MaCS_70 válasza Memmaao (#471) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ismétlem: meglepően pontosan mér pulzust. Nyilván nem a leghitelesebb eszköz, és a céleszközök jobbak, de messze nem parasztvakítás. Egy mellpántos mérővel hasonlítottam össze, sportolás közben, szerintem hétköznapi használatra elfogadható a pontossága.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#475) guriga1234 válasza MaCS_70 (#474) üzenetére


guriga1234
addikt

+1

(#476) walcott14 válasza Memmaao (#473) üzenetére


walcott14
csendes tag

Köszi! Megfogadom a tanácsod! kipróbálom a pántot :) :R

(#477) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok.
Tudtok valami fitnessz alkalmazást ajánlani? Futáshoz kellene.
Mobilt nem akarom magammal hordani olyankor, szóval olyan kellene ami működik magában az órán. Lehetséges ez? (mivel nincs az órán GPS).
Jó lenne ha írná a lefutott távot, kcal-t, illetve az időt. Nem kell hogy teljesen profin kövesse, csak mégis nagyjából.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#478) guriga1234 válasza dejvid8 (#477) üzenetére


guriga1234
addikt

De hát van az órán gyári is, az miért nem jó?

(#479) kulu22


kulu22
aktív tag

Ha valakit érdekel üveg az előlapra:
[link]
Meglepően jó.

(#480) guriga1234 válasza kulu22 (#479) üzenetére


guriga1234
addikt

A samu kifejezetten kéri, hogy ne rakjon senki semmit a kijelzőre.

(#481) mumk1


mumk1
addikt

Ügyes. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#482) Parallaxis válasza guriga1234 (#480) üzenetére


Parallaxis
addikt

Naná, hogy kéri, hisz a kijelzőtörés nem garanciális esemény és így plusz bevétel nekik :D

A kezdetek óta van az enyémen üvegvédelem és semmi negatív hatása nincs a használatra.

[ Szerkesztve ]

(#483) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Alvásmonitorozással kapcsolatban van már valami előrelépés?

(#484) guriga1234 válasza Xeon7 (#483) üzenetére


guriga1234
addikt

Neked miért fontos az alvásmonitorozás? Csuklón lévő eszköz csak parasztvakításra jó. Az alvásmonitorozást EEG-vel csinálják, ami azt jelenti, hogy a koponyára raknak elektródákat és az agyhullámokat rögzítik. Persze emellett figyelik a légzést és pulzust meg a mozgást is, de csupán pulzus és mozgásfigyeléssel az csak halottnak a beöntés kategória.
Azt meg óra nélkül is meg tudod állapítani, hogy kipihenten ébredtél-e. Az alvás hosszának megállapítására egy vekker is elég (lefekvés és ébredés időpontja).

[ Szerkesztve ]

(#485) MaCS_70 válasza guriga1234 (#484) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én lassan 10, a párom fél éve használ csuklós alvásmonitorozást.

Fényesen bevált mindkettőnknek. Nem kell ehhez EEG, pont elég a mozgáselemzés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#486) guriga1234 válasza MaCS_70 (#485) üzenetére


guriga1234
addikt

A csuklós alvásmonitorozásból állapítod meg, hogy kialudtad-e magad? Ezt magadtól nem tudod eldönteni?
Milyen lényeges dolgot tudsz meg a monitorozással/mozgáselemzéssel (és ha megtudtad, akkor egyből kipihentebb leszel)?

[ Szerkesztve ]

(#487) MaCS_70 válasza guriga1234 (#486) üzenetére


MaCS_70
félisten

A monitorozás eredményét annyiban élvezzük, hogy ennek megfelelően ébreszt az óra (telefon).
Szerintem mondjuk elég egyértelmű.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#488) guriga1234 válasza MaCS_70 (#487) üzenetére


guriga1234
addikt

Értem. Nekem nem volt egyértelmű, ezért kérdeztem.
Én soha nem érzem magam kipihentnek, ha nem akkor ébredek (felébresztenek), amikor magamtól felébrednék. Addig alszom, ameddig ki nem pihentem magam. Ezt a testemnél jobban nem tudhatja semmilyen eszköz.

(#489) MaCS_70 válasza guriga1234 (#488) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez így igaz, nálam is fokozottan, hogy a fene enné meg...

Iszonyatosan rossz ébredő vagyok, még olyankor is, ha magamtól ébredek. Szuperbagolyként pedig elég nehéz a reggeli időpontok elviselése, még ha általában sikerül is kiiktatnom ezeket.

Egy Axbo órát használok, ami segít. Egyrészt nem *annyira* baromi szar vele a kelés (bár így is eléggé az), másrészt ha az általa meghatározott időben kelek, a nap első óráiban leszek lényegesen használhatóbb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#490) Memmaao válasza guriga1234 (#488) üzenetére


Memmaao
addikt

Az alvásmonitorozásnak pont ez a lényege, hogy ha nem tudsz addig aludni, amíg magadtól fel nem kelnél, akkor ne pont az alvas fázisod legrosszabb pillanatában keltsen fel az ébresztő (mély alvási szak) jobb programok a napi szintű használat után elemzik az alvási ciklusaid (éjszakai mozgás alapján) , és azt is jelzik, hogy mikor menj aludni. Az ébresztés meg nem fix, a beállított időt megelőző utolsó alvási ciklus végén kelt. Van haszna ezeknek a programoknak. Más kérdés viszont, hogy a gear s2 alkalmas-e erre. Szerintem nem, én nem tudok órában aludni. Egy karkötő méretű aktivitás monitor inkább megfelelő.

My name is Bond, James... Dean.

(#491) guriga1234 válasza Memmaao (#490) üzenetére


guriga1234
addikt

Én sem órával a kezemen alszom. Egyébként meg nem használok ébresztőt, akkor kelek fel, amikor magamtól felébredek.

Más:
Ma jött frissítés az órára.

(#492) Memmaao válasza guriga1234 (#491) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, olvastam. De mivel Te értetlenkedtél, hogy miért akar bárki is alvást monitorozni a gear s2-vel, így leírtam. EEG egyébként nem alvás monitorozásra használt eszköz, a komplex alvási apnoe vizsgálat, illetve epilepszia vizsgálat részezköze, ami ugye orvosi vizsgálat. Ami itt felmerül, az alvás figyelés, egy sokkal egyszerűbb monitorozás (akár otthoni POC) vizsgálat, ami azon az egy tényen alapul, hogy non-rem fázisban nem mozgunk, remben meg igen, így egy gyroscop segítségével tud alvás ciklust figyelni, és ez nagy segítség lehet annak, aki nem élhet olyan luxussal, hogy akkor kel, amikor kedve tartja.

My name is Bond, James... Dean.

(#493) guriga1234 válasza Memmaao (#492) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem írtam sehol, hogy az EEG-t csak alvásfigyelésre használják. De alvásfigyelésre EEG-t is használnak, és sok egyéb esetben is, ahol az agyi folyamatokat figyelni kell.

"aki nem élhet olyan luxussal, hogy akkor kel, amikor kedve tartja" - ez csak megfelelő életvitel kérdése, nem luxus.

(#494) Memmaao válasza guriga1234 (#493) üzenetére


Memmaao
addikt

"Az alvásmonitorozást EEG-vel csinálják, ami azt jelenti, hogy a koponyára raknak elektródákat és az agyhullámokat rögzítik. Persze emellett figyelik a légzést és pulzust meg a mozgást is, de csupán pulzus és mozgásfigyeléssel az csak halottnak a beöntés kategória." Te itt részben hiányosan egy polisomnographias vizsgálatot írtál le, ami osas ill cas diff dg-ra alkalmas (ECG, pulzoximetria, EOG kimaradt). De ezek nélkül egy gyroscopos alvás monitorozás egyáltalán nem parasztvakítas (mint pl. ahogy a pulzusmonitorozas a csukló carpalis oldalán, távol az a. radialitol és az a. ulnaristol az), mert jól használható,alvás ciklus elemzésre, és persze szóba sem jött, hogy bárki apnoe sy differenciál diagnózisára akarná használni.

Az addig alszom, ameddig akarok meg nem megfelelő eletvitel kérdése, mert bár imádom a munkám és nem csinálnék mást, ha reggel 5:30ra bent kell lennem, akkor ez rajtam kívül álló dolog, így jól jön az alvás tervezés.

My name is Bond, James... Dean.

(#495) kulu22 válasza Memmaao (#494) üzenetére


kulu22
aktív tag

:D A számból vetted ki a szót ;)
Tudja valaki, hogy mit tartalmaz a mai frisítés?

(#496) guriga1234 válasza Memmaao (#494) üzenetére


guriga1234
addikt

"Az addig alszom, ameddig akarok meg nem megfelelő eletvitel kérdése" - dehogynem.
"ha reggel 5:30ra bent kell lennem, akkor ez rajtam kívül álló dolog, így jól jön az alvás tervezés" - ebben az esetben az alvástervezés = időben kell lefeküdni. :)

(#497) guriga1234 válasza kulu22 (#495) üzenetére


guriga1234
addikt

Igen. Én.

PS: még egy agykutató? :DD

(#498) MaCS_70 válasza guriga1234 (#496) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csakhogy ez az "időben kell lefeküdni" egy óriási nagy tévedés ám!

Több mint harminc éve szenvedek ezzel, és -- bár ekkor még egyáltalán nem volt olyan elismert ez a probléma, mint most -- már akkor megmondták szakorvosok, hogy az elalvási és lefekvési idők egyáltalán nem olyan szabadon tologathatóak, mint ahogy azt szeretnénk.

Egyébként nagyon sokáig én is pontosan tudtam ébredni, de pár túlhajtott év tönkretette azt a képességet.

Egyébként meg épp tegnap szaladtam bele egy erről szóló cikkbe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#499) guriga1234 válasza MaCS_70 (#498) üzenetére


guriga1234
addikt

A cikk nagy részével nem értek egyet, mert rám abszolút nem igazak. Nekem foteltudós okoskodásnak tűnt.

"megmondták szakorvosok, hogy az elalvási és lefekvési idők egyáltalán nem olyan szabadon tologathatóak, mint ahogy azt szeretnénk" - ha lefekszem, max 5 percen belül elalszom akkor is, ha nem voltam előtte álmos. Ha álmos voltam, akkor pedig 1 percen belül.

PS: ha az ember rendszeres életmódot folytat, akkor nem lehetnek problémái. Akkor lehetnek problémái, ha rendszertelenül él, vagy valamilyen szervi/mentális problémája van.

(#500) MaCS_70 válasza guriga1234 (#499) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én viszont kénytelen voltam foglalkozni a kérdéssel, és a cikk megállapításai egybevágnak a hivatalos orvosi állásponttal.

Mindez természetesen sosem lehet mindenkire egyformán érvényes, de a nagy többségre igen. Te a nagyon szerencsés nagyon kevesek közé tartozol, tehát ebben a kérdésben NAGYON ne Magadból indulj ki!

Egyébként "hivatalosan" is otthon vagy a témában?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.