Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) QwErTy42 válasza Stanley-B. (#93) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezt aztán nagyon keményen megasszontad ám. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#102) laci0530 válasza Memmaao (#26) üzenetére


laci0530
senior tag

Csatlakozom, bár nem orvos, hanem jogász vagyok, de fél éve egy Gear S okosórával "égetem" magam, és ugyan nem elengedhetetlen a megléte, de sok helyzetben megkönnyítette már a dolgomat, és vagy érdeklődő, elismerő megjegyzéseket kaptam vele kapcsolatban, vagy semmilyet, negatívat eddig sohasem. Hozzáteszem: ezek egyszerű tárgyak, nem kell a saját jelentőségüknél többet beléjük látni, egyszerűen van, aki használ ilyet, más pedig nem.

(#103) QwErTy42 válasza laci0530 (#102) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szép gondolat: "ezek egyszerű tárgyak, nem kell a saját jelentőségüknél többet beléjük látni, egyszerűen van, aki használ ilyet, más pedig nem". :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#104) laci0530 válasza QwErTy42 (#103) üzenetére


laci0530
senior tag

:-)

(#105) Hobbbyt válasza laci0530 (#102) üzenetére


Hobbbyt
őstag

(#2) FATtila78-nak a hozzászólása önmagában remek példa arra, hogy a diploma nem feltétlen az értelmiségiek sajátja, hisz neki is van? de az értelem valahogy mégis hiányzik belőle.. Mérnökként én se tudok azonosulni azzal amit leírt, de róla megvan a szép véleményem miszerint csak egy kis sznob, buta divat majom aki azért vesz Apple cuccot mert szerinte az menő.. és véletlenül sem azért mert szereti azt az oldalt.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#106) Csapoati válasza Hobbbyt (#105) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De ő csak trollkodik, ti meg mindig felültök neki. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#107) Hobbbyt válasza Csapoati (#106) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ahh.. :N
De ennyire durván már trollkodni se szabad, mert mi van ha egy szűz elmét talál el vele? Szegény kis párában egy világot tör össze vagy még rosszabb, ráerősít!

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#108) Gyula88


Gyula88
tag

"A lényeg: az okosórák idén ismét előreléptek, úgy küllem, mint funkciók és üzemidő tekintetében "

Remélem egy újabb év elteltével még egy szintet fognak lépni ezek a kütyük...kezd lassan értelme lenni de még mindig nem érzem azt a "must have" érzést...főleg az árcímkéket tekintve :B !
Pedig már van 2-3 óra ami már jól mutat :C és tényleg segítene is a mindennapokban de nem 100k-ért :P

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#109) Kékes525 válasza Gyula88 (#108) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van. A fitnesz funkciók megvannak az okos karkötőkben is és azok ráadásul olcsóbbak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#110) ToMmY_hun válasza FATtila78 (#2) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Az egész okosórás piac egy nagy hülyeség szerintem. Van egy tabletem, mobilom és egy notim, ezek mellé mi a francnak még egy kütyü? Csak azért, hogy a metrón ne kelljen elővenni a zsebemből a mobilt, ha kapok egy SMS-t? Valamilyen chat üzenethez meg úgyis elő kell kaparni ha válaszolni is szeretnénk rá... Számomra egyedüli hasznos funkciója a pulzusmérő, de azt meg lehet venni 3000 Ft-ért ebayről.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#111) Kékes525 válasza ToMmY_hun (#110) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, de nagy úr a kényelem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#112) ToMmY_hun válasza Kékes525 (#111) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Oké, de mitől lesz kényelmes? Biztos van olyan szituáció amiben jó használni, de én nem tudok rá példát. Tudsz esetleg mondani egyet? :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#113) Kékes525 válasza ToMmY_hun (#112) üzenetére


Kékes525
félisten

Én sem tudok, mert én is feleslegesnek tartom. Nekem tökéletesen elég az okos karkötő.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#114) Csapoati válasza ToMmY_hun (#110) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A legtöbb értelme sportoláshoz van, meg olyanoknak, akiknek teszem azt foglalt, vagy piszkos a keze és nem tud mindent megnézni a telefonon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#115) Kékes525 válasza Csapoati (#114) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahhoz még egy kicsit drága, hogy a piszkos kéz kiváltására használjuk. Sportoláshoz pedig ott vannak az olcsóbb okos karkötők.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#116) ToMmY_hun válasza Csapoati (#114) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ennyiért nem is akármilyen vízálló telefont lehet kapni és az tud mindent, nem csak korlátozottan használható. :U

C programmers never die, they are just cast into void.

(#117) Csapoati válasza ToMmY_hun (#116) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát persze, gondolom vízálló telefonnal a kezedben, vagy nyakbaakasztóval úszol. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#119) modd3r


modd3r
őstag

Na, most örülök, hogy ez helyett az Lg Urbane-t választottam Wear-rel pár napja...

[ Szerkesztve ]

(#120) Parallaxis válasza modd3r (#119) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hát nem tudom, én Android Weart-t használtam 1 hónapig egy LG Watch R-el és inkább lecseréltem egy Gear 2-re, mert még ezen is jobban használható a Tizen, mint a Wear.

Lehet, hogy kinövi magát előbb-utóbb a Google megoldása, de jelenleg nagyon gyerekcipőben jár még a Tizenhez képest is.

(#121) joey04 válasza Hobbbyt (#105) üzenetére


joey04
titán

másik topikban meg az almát szidja. ennyit erről.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#122) modd3r válasza Parallaxis (#120) üzenetére


modd3r
őstag

Érdekes, én meg egy Gear S-t használtam egy hónapig, és ahhoz képest sokkal jobbnak érzem most az LG-t Android Wear-rel. Ízlések és pofonok...

(#123) simonzé


simonzé
addikt

Szép óra, de még mindig nem az, amire várok.
Valaki gyartson már olyan órát, ami jo felbontasú kijelzovel, az utolso szériás MTK-s nyomógombos telefonokat idezo hardverrel rendelkezik, es csak vezeteken keresztül kommunikal. Az óra számlapok legyenek cserélhetőek, igy olyan órám lehetne, amilyenhez épp kedvem van.
Legyen benne ébresztő, stopper, timer, meg ilyesmik, mint az utobbi 20 év szinte minden Casiojaban. Ja, es 2-3 hetig menjen egy töltéssel!
Az egyetlen szükséges extra a csukló döntését érzékelő szenzor.
Na egy ILYEN orat mutassatok nekem!

Szerk: a szükséges kijelzo mar 7 eve megvolt a Motorola Auraban.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#124) Parallaxis válasza simonzé (#123) üzenetére


Parallaxis
addikt

ami jo felbontasú kijelzovel

302 PPI-nél minek neked jobb egy karórán?

utolso szériás MTK-s nyomógombos telefonokat idezo hardverrel rendelkezik

Az ebben lévő Exynos lehet, hogy izmosabb annál?

csak vezeteken keresztül kommunikal.

Vagyis tegyük teljesen értelmetlenné az egész koncepciót? Vagy szeretnél egy vezetéket az órád és a mobilod közé?? :D

Az óra számlapok legyenek cserélhetőek

Azok.

Legyen benne ébresztő, stopper, timer, meg ilyesmik

Vannak.

Az egyetlen szükséges extra a csukló döntését érzékelő szenzor.

Az ma már elég kevés lenne.

Ja, es 2-3 hetig menjen egy töltéssel!

Mihelyt lesz olyan akku ami a mobilodat is képes lesz meghajtani 1 hétig, lesz ilyen is :D

a szükséges kijelzo mar 7 eve megvolt a Motorola Auraban

Az Aura 309 PPI, ez 302-es, szóval mi is a probléma?

(#125) Csapoati válasza Parallaxis (#124) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is csak nézem, hogy a kolléga látott már okosórát egyáltalán? :D Egyedül az üzemidős problémával értek egyet. Amúgy simonzé, neked a Gear Fit pl egész jó megoldás lehetne.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#126) cintula187 válasza simonzé (#123) üzenetére


cintula187
addikt

TE beteg vagy vagy barlangban éltél?

Milyen vezetékes összeköttetés legyen?

Neked ez is már túl sokat tud ugye? :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#127) Pystyke válasza simonzé (#123) üzenetére


Pystyke
tag

Pebble Steel

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#128) simonzé válasza Parallaxis (#124) üzenetére


simonzé
addikt

Fú apám, te nagyon nem érted, amit mondok... Inkább nem is válaszolok ha nem haragszol.

I don't fit in. I fit out.

(#129) simonzé válasza Csapoati (#125) üzenetére


simonzé
addikt

Nem értitek. Nekem nem okosóra kell, mert ez egy tökéletesen felesleges baromság. Nekem egy IPS kijelzős karóra (lassan mondom: K A R Ó R A) kell. Nem okosóra. Karóra. Ami nem kommunikál semmilyen telefonnal. Nem nyolcmagos a processzora, és nincs benne GPS. Nekem egy karóra kell. Ami nem kerül 80-100-120e Ft-ba, és ami nem merül le az agyatlanul erős processzor miatt fél nap alatt. Karóra. Aminek a számlapja cserélhető.

Karóra.

Értem?

I don't fit in. I fit out.

(#130) Memmaao válasza simonzé (#129) üzenetére


Memmaao
addikt

Ne haragudj, de akkor ezt most miért itt osztod meg, egy okosóra tesztjének a fórumán? Akkor te a google.com-ot keresed, csapd fel és keress rá, hátha legyártotta Neked valaki...

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#131) simonzé válasza Memmaao (#130) üzenetére


simonzé
addikt

Feltételeztem, hogy hátha itt valakit tud segíteni, mert sem a google-ön, sem pedig az általam olvasott (nemzetközi) fórumokon nem találtam ilyet.
Nem tudtam hogy egy okosóra tesztjében nem szabad elmondani, hogy ehhez képest milyen óra az, amire igényem lenne.

I don't fit in. I fit out.

(#132) Pystyke válasza simonzé (#131) üzenetére


Pystyke
tag

Matrica...
Annyi számlapod lesz, amennyit csak akarsz...

[ Szerkesztve ]

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#133) Cathulhu válasza simonzé (#128) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szerintem senki sem erti amit mondasz, lehet neked kellene erthetobben fogalmaznod.
Masreszrol, azt ugye tudod, hogy a nagyfelbontasu IPS kijelzod fogyaszt legalabb annyit mint a processzor az orakban, nem veletlenul nem kapcsoljak be csak mindenfele heurisztikak hasznalataval. Meg amugy sem meno az allando hattervilagitast igenylo IPS.
Ha meg ennyire zavar, hogy sokmindent tud, kapcsolj ki mindent, es akkor lesz neked K A R O R A. Nem kell neked GPS-est venned, az amugy is draga extra.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#134) kisbancsa válasza cintula187 (#126) üzenetére


kisbancsa
senior tag

most égtem ki xD :R :R

simonzé: Nem azért, de ha a google se talál semmit, akkor szerinted itt találni fogsz bármit is?:D ( G O O G L E )

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#135) Parallaxis válasza simonzé (#129) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nekem nem okosóra kell, mert ez egy tökéletesen felesleges baromság.

Írod ezt egy okosóra topikjába?

Nekem egy IPS kijelzős karóra (lassan mondom: K A R Ó R A) kell.

No ez lenne egy teljesen felesleges baromság, max. vakítani a haverok fele jó, másra nem.
Ezért is nem találsz ilyet, mert rajtad kívül nem sok embernek lenne ilyenre igénye, így nem is gyártanak ilyet.
(Egyébként könnyen meg tudod oldani, veszel egy okosórát és airplane módba állítva csak az időt fogja neked mutatni :D )

[ Szerkesztve ]

(#136) cintula187


cintula187
addikt

Legalább felkavarta az téma vizét simonzé. :)

Erre valaki mondjon már valamit. Ambient light sensort írnak, de akkor a cikkben miért van az alábbi ellentmondás?

"a fényérzékelő pedig – kapaszkodjanak meg – a kijelző közepe mögött."

ellenben

"Automatikus fényerőállítás nincs,"

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#137) Kékes525


Kékes525
félisten

Még dögösebb lesz a Samsung Gear S2 okosóra (Samsung)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#138) Peat;)


Peat;)
veterán

Számomra az okosórák úgy viszonyulnak a klasszikus órákhoz, mint Walt Disney Párizs belvárosrészéhez. Hiába tud sok dologban többet, nekem nincs rá szükségem és külsőben sem az én világom. Már 40-ért olyan szép és minőségi órák széles kínálata található meg, amelyeket az ember hosszú távon használni tud, emlékek fognak kötődni hozzá, az emberhez nő. Persze teljesen más is a klasszikus és az okosóra célja, pont emiatt lesz mindig megosztó, legtöbb ember leteszi a voksát az egyik mellett. Mert mindkét fajtát egyszerre hordani elég perverz lenne.

A híreket viszont ki nem hagyom majd, meg teszteket. Kiváncsi vagyok mivel oldják majd meg hogy el lehessen mindig adni majd az az évi csúcsmodellt. 3d-s lépésszámláló...főnök pulzusát leolvasó szenzor...hazugság detektor...stb.. :))

[ Szerkesztve ]

(#139) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok, tud ez a cucc olyat hogy előre meghatározott időközönként rezegjen mintha ébresztene? hozzá kelljen nyúlni leállítani, aztán 5 perc múlva újra rezeg? Mintha végtelenített szundi programja lenne? Tud valaki bármi ilyen cuccot amivel ezt meg lehet csinálni?

Köszi szépen.

(#140) cintula187 válasza #16741888 (#139) üzenetére


cintula187
addikt

pl?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#141) #16741888 válasza cintula187 (#140) üzenetére


#16741888
törölt tag

Király. Köszi. Közbe rájöttem hogy nekem a sima fit is elegendő lehet... soha nem használtam ilyen cuccokat. Ha beállítom a telefonon az ébresztőt és folyton 5 percre szundizom, akkor azt elvileg lehet a karkötőről is vezérelni ugye?

Visszaszamlalo, 1 mozdulat újraindítani... működik karkötőről is vajon ennyire egyszerűen?

[ Szerkesztve ]

(#142) KeFe válasza ToMmY_hun (#112) üzenetére


KeFe
tag

"Oké, de mitől lesz kényelmes? Biztos van olyan szituáció amiben jó használni, de én nem tudok rá példát. Tudsz esetleg mondani egyet? :)"

Ugyan nem tőlem kérdezted, de én mondok kettőt is:
1. Vezetés közben egy negyed csuklómozdulattal azonnal megtudom hogy érdemes-e foglalkoznom a bejövő hívással, üzenettel, értesítéssel. Csak akkor nyúlok a telefonhoz ha valóban szükséges, és mindeközben nem maradok le semmiről, ami elég kényelmes és nem utolsó sorban biztonságos is.
2. Itthon nem hordom magammal a telefont, hanem leteszem mondjuk a hallban ahol nagyjából a ház minden pontjáról rálát az óra és a bt headsetem is, ami általában rajtam van. Így szintén nem maradok le semmilyen hívásról, üzenetről, értesítésről. Nem kell a telefonhoz rohangálnom 5 percenként, ami szintén elég kényelmes.

Jelenleg egy Gear Fitet használok erre a célra amit 20.000Ft-ért vettem, és 2-3 naponta töltöm.
Ha ez az S2 ugyanezt az üzemidőt tudná max 50-60.000Ft körül akkor esetleg elgondolkoznék rajta, bár a Fit féle karkötő design nekem jobban bejön.
A Microsoft Band2 jobban is érdekel mint ez a Gear S2.

[ Szerkesztve ]

(#143) RaveForce válasza cintula187 (#140) üzenetére


RaveForce
veterán

egy android wear-es appot linkeltél, feltűnt? :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#144) cintula187 válasza RaveForce (#143) üzenetére


cintula187
addikt

Háhh, tényleg. :D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#145) Parallaxis válasza KeFe (#142) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Gear 2-vel otthon fel is szoktam venni a hívást és a TV-t is azzal távirányítom :)

(#146) TylerD888 válasza Blyan (#3) üzenetére


TylerD888
csendes tag

Szerintem ez nagyon nem diploma kerdese...es ha on is az ertelmiseghez tartozik akkor olvashatta h fém házat kapott az s2 nem pedig muanyagot...nekem is van dragabb oram de en szemely szerint erdeklodok az ora irant...ez nem tarsadalmi reteg kerdese...szep napot mundenkinek!

(#147) Xeon7


Xeon7
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#148) Memmaao válasza Xeon7 (#147) üzenetére


Memmaao
addikt

Honnan rendelted?? Nekem nagyon bejövős! Mondjuk a fém színű jobban tetszik, de nem fehér, hanem mondjuk piros vagy sárga szíjjal.

My name is Bond, James... Dean.

(#149) ChoppR válasza Xeon7 (#147) üzenetére


ChoppR
tag

Nagyon szép! Majd írj róla véleményt, hogy mik a tapasztalatok, meddig bírja az aksi, stb.

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#150) kisbancsa válasza Xeon7 (#147) üzenetére


kisbancsa
senior tag

csao. tudnál írni tapasztalatot az óráról?:D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.