Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Népszerű is :

Initial stock of 250,000 Samsung’s Gear Fit units reportedly sold out in 10 days

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Van akinek biztos hasznos! Én nem vagyok célközönség... :B
Szeretek sportolni, de valahogy régi vágású vagyok ezen a téren is. Ha futni támad kedvem, akkor elmegyek és futok egyet, de semmi szükségem rá, hogy utána ezt kiértékeljék nekem... :)
Arról nem is beszélve, hogy mennyibe kerül... :Y

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#3) modd3r


modd3r
őstag

Jó teszt, köszönjük. Nekem már a videó is tetszett, és el is kezdtem gyűjteni a kicsikére. ;)

(#4) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem rossz, ez talán jobban tetszik mint az előző órájuk, de még mindig drága, szerintem!
Biztos lesz egy rakat hasonló más gyártóktól a piacon és megindulnak az árak lefelé.

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Szuper cucc ez, dragan. Viszont remelem elindit valamit, aztan majd kisebb markak is csinalnak ilyeneket lenyegesen olcsobban.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) Csehlala


Csehlala
csendes tag

Ez az S-health melyik verziója? S4-en is frissülni fog, mert most baromira nem így néz ki..

(#7) Dany007


Dany007
veterán

"Ez egyrészt nem túl pontos, nem is egy egészségügyileg elfogadott megoldás, sokan mondták, hogy egyértelműbb lett volna a szíj csatjába tenni az érzékelőt, ami alul van. És akkor pont ott mérne, ahol az ember magának is kitapintja a pulzusát, ez viszont nagyban megdrágította volna a szíjat, vagy búcsút inthettünk volna a cserélhetőségnek."

Igen, tehát akkor megint a divat majmolása előrevalóbb volt, mint az adott funkció használhatósága...

Amúgy meg 70 ezerért? :S

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Mennyiiii? :Y
70k-ért veszek 1-2 csinibb divatórát, azt' csá!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) bolvar válasza AS (#1) üzenetére


bolvar
senior tag

Mondjuk elég sok helyen utánavágták az embernek ha s5 vett hátha úgy viszik.A voda is itthon adta hozzá nem?

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#10) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Én egy Gear 2-re fogok beruházni, ami lényegében ugyan ez a cucc igényes fémházban, normál óra kinézettel (plusz van benne egy számomra teljesen felesleges fényképező). Viszont kicsit zavar a pulzusmérő működése. Nem értem, hogy ha csak mozdulatlan karral lehet rajta pulzust mérni, akkor például futás közben, hogy mér folyamatosan?

(#11) gianni85


gianni85
veterán

Ennyi pénzért nem tellett egy normális szíjra?

(#12) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Nagy kár hogy kihagyták belőle a GPS-t, és hogy telefon nélkül nem használható teljeskörűen. Ki az aki futáshoz magával visz egy batár S4 vagy S5-öt? Telefonra léteznek tök jó progik (pl. Runtastic), de pont az lenne a cél hogy kiváltsa a telót.
Ez így öngól szerintem... :(

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#13) dreamdancer válasza bulikavagyok (#10) üzenetére


dreamdancer
őstag

"normál óra kinézettel" - láttál már "normál" órát?! Mert a Gear 2-nek pont az a legnagyobb baja, hogy nem úgy néz ki, hacsak a '80-as évekbeli tajvani kvarcórákat nem számítjuk normálnak. Persze minden ízlés dolga.

Nem a lényeg a fontos.

(#14) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Bog!

A Tetszett plecsni alatt a Polar Loop maradt:)

(#15) bulikavagyok válasza dreamdancer (#13) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem, még nem láttam hagyományos órát. Nyilván úgy értettem, hogy a Fit-hez képest van óra kinézete. A Fit csak egy furcsa karperec, de egy hozzá nem értő átlag embernek a Gear 2 már egy "normál" óra. Ja, és nekem nagyon tetszik.

(#16) Petyyyyy válasza Dany007 (#7) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem tudom milyen életszerű, nem hordok órát, de lehet azért (is) cserélhető a szíj, mert előbb utóbb elfárad, elszakad és akkor ne kelljen már az egész órát cserélni. De az általad felhozott érv szerintem nagyobb szerepet játszik.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#17) Bog válasza ThorsHUN (#14) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Javítva, köszi.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ez a Gear Fit hosszú évek óta az első Samsung-termék, amire nem csak azt tudom mondani, hogy okés vagy korrekt, hanem kifejezetten tetszik design, szoftver, UI terén is. És még csak nem is "utánérzés", igazán szép munka.

Két dologba kötnék csak bele. Az egyik a szíj, miért nem lehetett hagyományos szíjakat ráteni, hadd dönthesse már el mindenki, hogy fém, bőr, műanyag stb szíjjal akarja-e hordani. A másik a "fitt" cuccok, mi8vel a lépésszámláló, a pulzusmérő is pontatlan és GPS sincs, így maximum játékszernek jó. Inkább kevesebb funkció, de az működjön jól.

Nem a lényeg a fontos.

(#19) Integra


Integra
titán

össze-vissza méri a pulzust, fals adattal, még nem láttam tesztet amiben ne röhögtek volna rajta. aki egy ilyet használ egy rendes polar mérő helyett sportra, meg is érdemli :DDD trendi juppieknak való ez, nem rendes sportolóknak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) Retekegér válasza Dany007 (#7) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egyébként meg a csuklód belső részére forgatod és máris pontosabb eredményt kapsz. Van olyan, aki az órát alapból is úgy hordja. :)

<< Heimdal >>

(#21) Steve1207 válasza dreamdancer (#18) üzenetére


Steve1207
veterán

Teljesen egyetértek, nekem is tetszik nagyon minden téren. Erre a részre nagyon rágyúrt a samu és jó az irány.
Mint fentebb említették, egy korrekt kis Polar cucc van már ennek a feléért. Igaz nem csilivili, de edzésre inkább az egyelőre.

.

(#22) roli543


roli543
őstag

Kár, hogy csak Samsung termékekkel kommunikál, és hogy kicsit magas az ára.. Pedig tetszik :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#23) Csapoati válasza dreamdancer (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem ehhez a dizájnhoz nem passzol a fém vagy bőr szíj, lehet hogy a tervezők is így látták. Ettől függetlenül bajt nem okozott volna a cserélhetőség, valóban.

#8 AxBattler: Gratulálok, te nyertél! Kíváncsi voltam, hogy mikor jön meg az első ilyen tartalmú hozzászólás. ;] A divatórák hol tudnak olyasmi dolgokat, mint ez itt? Más a célközönségük.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Telefonhoz hasznos kiegészítő lehet (zenevezérlés, értesítések stb.), de mint "sport" kiegészítő nem tűnik hasznosnak. Pulzus mérésre sokkal praktikusabb egy BT-s Polar, amit a mellkasodra tehetsz, és még edzés közben is lehet használni, és pontosabb is.

(#25) S e t h válasza tothmaxy182 (#2) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egész életemben sportoltam és valószínűleg fogok is, de ez az irányzat már nekem készült, nem látom értelmét és valószínűnek tartom, hogy nem is komoly sportolóknak készült, divattermék.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#26) Dany007 válasza Petyyyyy (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, ez logikus. De szvsz egy jobb minőségű szíj nem megy tönkre pár év alatt. Ha agyonhasználják se.
Szvsz minden a minőségen múlik.

@Retekegér:

Ez mondjuk egy kreatív ötlet. :) Látszik, hogy már legalább 10 éve nem hordok órát...
De itt megint előjön az ár... Szerintem 70k egy ilyen kütyüért külföldön se kis pénz. Főleg ugye sportolásra ajánlják a pulzusmérő részt... és mondjuk futás közben csekkolni nem a legegyszerűbb úgy, ha forgatni is kell.
Persze, biztos meglehet oldani, de ennyi pénzért ne kelljen már. :)

Nekem olyan kicsit "gagyi" hatásúnak tűnik. Legalábbis inkább amolyan "játékszernek" kütyünek tudnám be, mint egy komoly funkciókkal rendelkező órának. Pedig 70k-ért már lehet kapni minőségi márkás órát. Persze az nem okos, az tény.

(#27) Warpig


Warpig
aktív tag

Órában focizni?? :Y Ennyi erővel vihetnél kést is, bazz..

Továbbra sem értem ezeket a telós órákat, ennyiért meg főleg.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#28) BoneDragon válasza Warpig (#27) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nekem nagyon tetszik, de tényleg nem ér ennyit. Ha 20 ezer lenne akkor azt mondom oké veszek egyet, de így... főleg hogy csak samsung telokkal működik együtt... :(

(#29) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Fele ennyiért lehet már kapni sportoláshoz karórákat (pulzus mérő, GPS, stb szintén van bennük). Lehet nem érintőképernyősek és nem tudsz velük SMS-t írni, de cserébe ütésállók, vízállók és sokkal tovább bírják szuflával. Mérik a megtett távolságot, átlag sebességet, szintemelkedést és az útvonalat is rögzítik, utólag feltölthető Endomondóba vagy Strava-ba. Szóval jó kerékpározáshoz meg futáshoz is.

Ez inkább azoknak való, akik menthetetlenül kütyübuzik és nem tudnak lecuppanni az internetről egy percre sem.

(#30) f(x)=exp(x) válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ebben a motyóban nincs GPS. :N
BoneDragon: nemcsak azokkal működik. (HTC One-al tesztelte egy kolléga)

Ezt csak egy S5-tel érdemes venni, mert 70k nagyon sok érte. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) BoneDragon válasza f(x)=exp(x) (#30) üzenetére


BoneDragon
veterán

S5 meg nem kell.

(#32) Stauffenberg válasza f(x)=exp(x) (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát akkor meg főleg. Én szívesebben vásárolnék ennél olcsóbban egy Garmin vagy Timex sportkarórát amiben van GPS, pulzus mérő és lépésszámláló. Azok még bekapcsolt GPS és útvonal követés mellett is produkálnak 7-8 óra üzemidőt (egy telefon garantáltan nem). De ha meg nem kell GPS, mert a megtett távot, sebességet, átlagsebességet egy kerékpáros sebességmérővel rögzíted, akkor meg hetekig nem kell aggódni a töltöttség miatt.

(#33) razzorr


razzorr
őstag

Nem rossz cucc, csak baromira rétegigény egy ilyen eszköz.

(#34) sanyijedi


sanyijedi
őstag

tetszik, jól néz ki. nekem hasznos is lenne, de kár hogy pontatlan önmagában..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#35) Integra válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


Integra
titán

tudod, úgy van ez, hogy ha nem osztod meg, hogy edzettél (megy, hogy hova csekkoltál be), akkor nem is edzettél... és ez a fitness teremben slefiező félkegyelműeknek, meg csücsörítőknek és izmozóknak létfontosságú :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) Stauffenberg válasza Integra (#35) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ne is mond, hülyét kapok az ilyenektől. Mondjuk mindig is ostobaságnak tartottam az olyan testmozgást amit az ember egyedül azért művel, hogy páváskodva feszíthessen. Nekem nem terepem a konditerem, inkább ülök kerékpárra vagy túrázok a hegyekben. Bár mostanában a futás gondolatával is kacérkodom.

A kütyüktől nem idegenkedem, használok én is Strava-t a bringás statisztikák vezetésére, de sportolás közben rohadtul nem izgat, hogy mi van a telefonommal meg a benne lakó közösségi szolgáltatásokkal. Meg a Strava-t is csak a legközelebbi bringás haverokkal osztom meg, velük szoktuk egymás köridejét megdönteni, az jó játék.

(#37) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Jó lesz ez, de valaki előrukkolhatna már igazán egy olyan okosórával, ami bármilyen telefont támogat rendszertől függetlenül, és kerek! Kíváncsi vagyok, hogy a Motorola mit dob össze. :U

PS4

(#38) Petyyyyy válasza Integra (#35) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Részben ezért vagyok olyan az edzőteremben, mint egy ninja - engem ott sosem látsz. ;] De egy Geart még meg is vennék, talán úgy 5-6K körül szánnék rá. Hétvégén szekrényen pihen a telefon, jó lenne ha nem csak 3-4 óra elteltével venném észre, hogy kerestek.
Plusz legalább kiderülne lépek-e valaha 11 ezret. :D Munkahelyen sokszor közlekedek telefon nélkül, így csak 7-8 ezer jön össze egy nap.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39) Integra válasza Petyyyyy (#38) üzenetére


Integra
titán

a lépést sem tudja rendesen számolni, nem, hogy a pulzust :DDD egy egyszerű, derékra csiptethető lépés számlálót egyetlen egy ilyen karóra sem ver meg pontosságban. :U sebaj, most legalább majd mindenhol mehet majd a versenyzés a helytelen értékekkel :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) Dany007 válasza Integra (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként az a durva, hogy szinte minden funkciójára van már régóta létező és kiforrott céleszköz.
Ugye a lépésszámláló... a pulzusmérő ami mellkasra erősíthető...
Erre itt van egy kütyü ami mindenre jó, de semmire se tökéletes és ráadásul piszkosul drága... Csodálom hogy van célközönsége...

(#41) halkow


halkow
őstag

enyhén nőies kinézete van , jó cuccok amúgy szívem szerint mindenkin szívesen látnák ilyet
nekem a gear 2 jobban bejön

Alcatel onetouch idol2s the king

(#42) t-bali3 válasza bulikavagyok (#10) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ahogy feljebb Integra fórumtárs is írja, elég pontatlanul mér pulzust az óra. Ennyi pénzért már kifejezetten sportolásra szánt gps-es órákat is kapni. Azok pedig jók többféle sporthoz is. (biciklizés, futás, stb..)

(#43) powered


powered
tag

Hali!

Nekem van ilyen kütyüm, leírnék pár dolgot :
Péntek reggel felvettem full töltöttség mellett és kedd este 7kor még volt 2% az aksiból. Tehát az üzemidő nagyon jó. Kényelmes , könnyű dizájnos. Beállítható értesítések, email, játékok, üzenet, stb.

Érzékeli a csukló mozgást, ezért ha megnézed az időt bekapcsol a kijelző. Ma is jött hozzá valami frissítés. Tehát finomítanak rajta elég sokat. De már most elmondhatom, hogy azért a pulzusmérés nem olyan rossz ,mint ahogyan itt állítják sokan. Vidámparkban voltam, hullámvasút előtt kétszer mértem 84, majd 83 ,mikor leszálltam megint mértem és 120, aztán 116 volt. (Néha nem mér viszont , na ez idegesítő)
Nagyon jól személyre szabható(melyik kar, fényerő betűméret,vízszintes vagy függőleges), de ezeket mind leírták a tesztben. 1 fix , hívás vagy bármi értesítés nem marad észrevétlen, mivel ugye rezeg is.

Összességében 70-et én sem adtam volna érte , de mivel ingyen adták használom. Szórakoztató cucc,
50 körül jó vétel, főleg ha szereted a kényelmet. Nekem tetszik és nem gondolkodtam az eladásában. Ez is azért mond valamit :)

(#44) bulikavagyok válasza t-bali3 (#42) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Néztem azokat is, de nem találtam számomra megfelelőt. A Gear 2-höz képest elég csúnya az összes, illetve túl sportosak. Így azokat tényleg csak sportoláshoz tudnám használni, nem viselhetőek egész nap. De a legjobban az tetszik a Gear 2-ben, hogy küldi nekem az értesítéseket (mail, sms, hívás) például bicajozás közben, amikor annyira nem szeretek a telefonomon "matatni".. :) Ezt sajnos egyik sport-óra sem tudja.
Viszont tényleg aggaszt a pulzusmérő működése, így még gondolkodom rajta.
powered: 50-ért azért már találni itt a hardveraprón is. Annyiért szerintem is jó vétel lehet! :)

[ Szerkesztve ]

(#45) halkow válasza powered (#43) üzenetére


halkow
őstag

piros szolgáltatónál vetted?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#46) gege5555


gege5555
újonc

Azt meg tudná valaki mondani, mi van akkor, ha a telón nincs alapból semmilyen idevaló szoftver? (SGS3 LTE)
Honnan lehet az S Health-t meg a Gear Fit Manager-t megszerezni?

(#47) powered válasza halkow (#45) üzenetére


powered
tag

Kék! :D

(#48) powered válasza gege5555 (#46) üzenetére


powered
tag

Samsung apps?

(#49) C$abi


C$abi
aktív tag

Ez egy rétrgtermék és én nem tartozok a célközönségbe. De attól még a design nagyon modern, a funkciók ötletesek (mégha nem is pontosak), viszont az ára az nagyon sok.

(#50) #53932800


#53932800
törölt tag

Tetszik meg minden,de szerintem az ára egy picit magas,de nem is ez a legnagyobb gond,hanem az ,hogy csak Samsung ezközöket kezel :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.