Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cintula187


cintula187
addikt

Ez nagyon drága, akár a képminőséget nézve akár az értelmét. Jó persze más lát értelmet benne.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2) Wesder válasza cintula187 (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Nem is vészes, azt hittem dràgàbb lesz.

Nem vàlasz akart lenni sorry.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) moleculez


moleculez
veterán

Ebben a műfajban mik a profi eszközök? Amikkel az utazós blogokon azokat a gyönyörű videókat /képeket csinálják? Mert inkább olyanra gyűjtenék. A mobilos képeket oda lehet rakni egy DSLR mellé összehasonlítani, és bár (nyilván) elvérzik ( a mobil), de mégis van értelme. Na itt ezt még nem látom, profi cucctol igen messze van még.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) Raymond


Raymond
félisten

Van mindketto es nekem ugy tunik a Ricoh Theta S kepe jobb. Egyik se csucskategoria, de a Theta S-bol hamarabb jon ki jobb minosegu kep ha van eleg feny.

#3: "Ebben a műfajban mik a profi eszközök?"

A minimum a tobbkameras rig es akkor van eleg nyersanyag a vegso kepp/video osszeallitasahoz. Vagy pano head (motoros forgo) es DSLR kombo egy fisheye lencsevel ha csak kepek kellenek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) szegedilaci válasza Raymond (#4) üzenetére


szegedilaci
tag

Én hetek óta hirdetek egy alap kamerát, de nem nagyon van érdeklődő, otthoni kipróbállásra tökéletes, lehet nem nagyon ismerik még?

(#6) Raymond válasza szegedilaci (#5) üzenetére


Raymond
félisten

A nem AliExpress cuccokbol az LG van 180EUR korul es a Samsung vagy a Ricoh 300EUR korul. Mondjuk ezek meg mind eleg dragak csak "kiprobalasra" az emberek tobbsegenek. Aki erre megy az mar azert tudja hogy mit akar es milyen kompromissumok lesznek az alacsony ar miatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) zsolt501 válasza moleculez (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha a 360 fok a lényeg akkor a 2 kamerás rendszerek szerintem felejtősek, 4 kamerával már egész elfogatható képet tudnak készíteni ami nem torzít ennyire.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) anadroid válasza cintula187 (#1) üzenetére


anadroid
senior tag

A német Samsung a Cybermonday alkalmából 240 euró alatt árulta.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#9) cintula187 válasza anadroid (#8) üzenetére


cintula187
addikt

Az már barátibb. :K

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#10) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Jól látom az utóbbi tesztfotón ami a stúdióban készült, hogy a túloldalon ott van Legendd? :Y Hogy van, mit csináltatok?

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#11) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem egy olcsó játék.

(#12) User64476


User64476
őstag

Háttőizé. Majd 5 év múlva visszatérünk erre az SJ4000360 formájában :)

(#13) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Még mindig nem látom ennek a 360 fokos kamera dolognak az értelmét, a potenciális felhasználói körét.

(#14) gergejly


gergejly
aktív tag

Fel fogom találni a 720 fokos kamerát. Az alapja a 360-as lesz, de ezt kétszer is körbe lehet majd forgatni

:)) :DD

(#15) Mr.Silkó válasza gergejly (#14) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Hiánypótló lesz! :D

(#16) Keem1


Keem1
addikt

Pár év múlva, ha a mostani gyermekbetegségeit (képminőség, lassú másolás) kinövi és a GoPro szintjén lesz a strapabírósága, hű társam lehet az utazásaim, kirándulásaim alatt. És ha ez megvalósul, a 100k-s ár se lesz (számomra) hátrány.

Azt amúgy tudja valaki, milyen módon lehetne megvalósítani, hogy "kiterítve" a 360 fokos fotók ne ilyen görbék legyenek? Igen, nyilván tudom, hogy a lencséhez képesti látószög egyenetlensége miatt van ez, de hogyan lehetne kiküszöbölni? 2 helyett mondjuk 6 vagy 8 optika esetén ha kiterítem a képet, akkor nem lenne ilyen görbe? A cél az lenne, hogy kiterítve is használható fotót kapjak, ne csak forgatva. Pl. ha _bárhol_ kivágnék a kiterítettből egy 4:3-as részt, akkor az megegyezzen egy hagyományos optikával lőtt fotó arányaival.

[ Szerkesztve ]

(#17) Raymond válasza Keem1 (#16) üzenetére


Raymond
félisten

"Azt amúgy tudja valaki, milyen módon lehetne megvalósítani, hogy "kiterítve" a 360 fokos fotók ne ilyen görbék legyenek?"

Sehogy, egy gombot probalsz sikban megjeleniteni es ezert torzitani kell a kepet. Van tobb kulombozo metodus, de a 360 fokos kepek az equirectangular projection-t (egyenderékszögû) hasznaljak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) Látnok válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


Látnok
aktív tag

Bevallom, nekem tetszik ez a fajta elképzelés. pl kirándulások alkalmával, városnézős fotók, videók igen hangulatosak lehetnek, megfelelő technikával.

A felhasználók köre pedig majd az lesz, akik most is panoráma szelfit (vagy mit) készítgetnek egyfolytában, illetve az Ő utódaik.. :)

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.