Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Ez rettenetesen szánni valóan gyalázatos "minőség"
Mik azok a körpanoráma mosott pacák?...

Abe due dembella

(#2) GoneTom


GoneTom
tag

Beleolvastam.... egy dolog jött le nekem (már megint...), hogy a Samsung-osok kretének... :D

(#3) Jakesz válasza kovaszoskeny (#1) üzenetére


Jakesz
őstag

Új technológia, ki kell forrnia magát. Mutass más 360 fokos kamerát, ami jobb felvételt csinál!

(#4) kakuk.tamas válasza Jakesz (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Milyen árkategóriában? Mert van egy pár...
Csupán azért gáz kicsit ez a minőség, mert ugyebár egyébként a Samsung fényképezőgépeket, és kamerákat is gyárt.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Ez számomra felesleges cucc, nem vagy youtuber sem.
A VR szemüveg viszont érdekel, azt be is szereztem egyet és nem bántam még meg.

(#6) rdt89


rdt89
addikt

Valahogy nem hozott lázba, de ha jól tudom LG-nek is van ilyen kamerája, csak minőségbe még ennél is lentebb van, persze az ára is kevesebb.

(#7) ithomas


ithomas
őstag

Én nem értem ezt a tesztet.
Komolyan.
Ha az Apple adna ki hasonló eszközt, akkor is a teszt FELE! azzal lenne telesírva, hogy miért csak a saját eszközeikkel működik?
Vagy ott ez teljesen normális, és elfogadható, de a Samsungnál nem?
Tetszik, nem tetszik, el kell fogadni, hogy a Samsung akkorára nőtte ki magát, hogy megteheti.
A Gear VR miért nem megy más flag ship telefonokkal? A DEX miért nem elérhető?
Hardveresen meg lehetne csinálni?Persze.
Tök egyértelmű az irány, hogy a Samsung az Applehez hasonló saját ökoszisztémát akar, csak Android vonalon.
Nyílván ezt meg kell említeni egy tesztnél...de hogy a fele erről szóljon?
Nemá. :W

Real eyes realize real lies!

(#8) MaCS_70 válasza ithomas (#7) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem meg teljesen indokolt a cikk eszmefuttatása a Samsung-függőségen.

Az Apple-t párhuzamba állítani elég erőltetett dolog, hiszen ott hivatalosan is egy teljesen másik világról, másik ökoszisztémáról van szó, ahol arra kellene erőfeszítést tenni, hogy ne legyenek bezárva a szolgáltatások.
Ez viszont Android, ahol inkább ahhoz szükségesek a (jóval kisebb) erőfeszítések, hogy be legyenek zárva. Tehát nem arról van szó, hogy a gyártó nem töri magát azon, hogy nekünk jó legyen, hanem arról, hogy igenis töri magát azon, hogy ne nekünk legyen jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9) Millerchris válasza Ateszpapa (#5) üzenetére


Millerchris
tag

Azért annak a szemüvegnek is van még hova fejlődni.

A holnap mèg messze van!

(#10) Ateszpapa válasza Millerchris (#9) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Van persze, de kezdetnek nem rossz.

(#11) kovaszoskeny válasza Jakesz (#3) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Nézd ha nem vagyok másnapos akkor akár a saját G4 em is jobbminőségű gömb panorama fotot készít a google camerával..
De úgy látom neked bármit el lehet adni.Egyébként milyen új technológia?
Fél évtizede kaphatóak ezek a fajta kamerák-....

Abe due dembella

(#12) swayze


swayze
tag

Sziasztok!

Nekem tetszik ez a kamera, kipróbálnám mondjuk én nem értme mért kell minden ilyen kamerának pocsék minőségűnel lennie.

Ami a samsung apple-ösödését illeti az egy vicc! Nem lenne ezzel gond, ha tényleg úgy csinálnák mint az apple akkor kérem szépen tessék csak samsungot támogatni, nem kellenek az apple juzerek, ha meg igen akkor meg teljes körű támogatást már, ne csak ilyen tessék-lássék, na meg persze fel lehet nőni szoftvertámogatásba is 4 évig támogatni az összes készüléket és a többi, valahogy ezekbe nem igyekeznek. :D

(#13) Jose73


Jose73
tag

Nem értem a 4K opciót a youtube-on, mert valójában még az SD minőséget sem érik el a felvételek,
kb iszonyatxarok a felvett anyagok. Gyalázat, remélem hamar lesz belőle v2 használható képminőséggel.

(#14) scarabaeus válasza Jose73 (#13) üzenetére


scarabaeus
őstag

A gömbpanorámák világában a 4K-tól nem kell ám hanyatt esni. A gömbre vonatkozik az a 4K, ha az egyenlítőt nézzük, 3840 pixel esik 360°-ra, így egy 60°-os vízszintes látószögre esik 640 pixel. Az már nem sok.
A kamera maga két 8 MP-es szenzorral 15 MP-es ekvirektanguláris képeket generál, azért bőven a gyér 4K fölött, 5472x2736 felbontásban, ha az állóképeket nézed, akkor ott azért nagyobb a felbontás.
Hozzátartozik, hogy a gömbpanorámákkal foglalkozó 360cities site-on a megkövetelt minőség miatt a megengedett minimum felbontás 6000x3000, én olyan 12500x6250-es képeket szoktam feltölteni.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#15) slimshady


slimshady
senior tag

Ahhoz képest, hogy ez már a "2. generáció" elég gyengére sikerült. Nem értem miért kellett a felbontás terén is visszalépni. Érett és teljes ökoszisztéma nélkül, meg úgy egyébként is, "zárt rendszert" építeni érthetetlen. Pedig nagy reményeket fűztem hozzá... még be nem mutatták.

[ Szerkesztve ]

üdv.: SlimShady

(#16) .:Ádám:. válasza Jakesz (#3) üzenetére


.:Ádám:.
tag

Mondjuk pont a 2016-os kiadása. :DDD
Abban legalább volt 2×15 MP-s kamera.

(#17) .:Ádám:. válasza scarabaeus (#14) üzenetére


.:Ádám:.
tag

Mivel készíted azokat nagyfelbontású képeket? Próbáltam Google féle Street View alkalmazással telefonnal, csak rossz lett az összevágása a képeknek és az expozíció is változott a képeken manuális beállítások hiányában.

(#18) scarabaeus válasza .:Ádám:. (#17) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Halszemobjektívvel, Pana GM1 fényképezővel, korábban Nodal Ninja, pár éve a halszemobjektívre szabott panorámafejjel, Autopano Giga programmal, pl.)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#19) Keem1


Keem1
addikt

Bevallom, egyelőre csak az első oldalt olvastam el, és lehet, egy körrel le is vagyok maradva, de egy-két ritka kivételen kívül (dokumentálás, térképkészítés, stb.) mi szükség van egy 360 fokos fotóra?
Vegyük a fotózást általános értelemben: egy pillanat megragadása, mely a fotós szemléletének, képzeletének manifesztációja. De ehhez szorosan adódik egy fontos dolog: a képkivágás. A képkivágásnak (is) kifejezőereje van egy fotó esetén. De ez mind nincs, ha minden rajta van a képen. Sarkított a példa, de ez olyan, mintha egy festmény megfestése helyett az összes vödör festéket ráborítanám a vászonra, azon minden rajta lenne. Nekem azzal, hogy nincs meg a megfelelő képkivágás (amivel egy fotós sok időt eltölt, komponálva a képet), a fotó mondanivalója teljesen elvész.

Mielőtt megkövezne bárki, nem mondom, hogy ez haszontalan, de egyelőre nem értem a lényegét.

(#20) scarabaeus válasza Keem1 (#19) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nálam az, hogy a helyszínen "ottlétet" jobban átadjam másoknak, mint egy fényképpel. Nem helyettesíti a fényképezést, a dolgok kiemelését mélységélességgel, perspektívával, kompozícióval, de nem is egy dolgot akar mutatni, hanem a helyszínt magát. Olyan helyen érdemes, persze, ahol tényleg van látnivaló a legtöbb irányban.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#21) Keem1 válasza scarabaeus (#20) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, ez igaz, és Bog is írt 1-2 felhasználási módot (végigolvastam a tesztet). De ez attól még mindig 1-2 ember játékszere lesz, korlátozott alkalmakkor, és amit Bog is kifejtett, korlátozott felhasználhatósággal (leginkább VR az ideális).
Persze értem én, hogy a Samsungnak ebben benne kell lennie, és ugye azzal kezdtem, hogy lehet, bennem van a hiba, ha nem látom át teljesen. Majd lehet, évek múlva megváltozik ez is.

Egyébként én is csináltam telefonnal gömbpanorámát (nem is kevés fotóból fűzte össze), de azontúl, hogy megosztottam Facebookon, nálam el is tűnt a süllyesztőben. Valahol megvan, de azóta se vettem elő.

[ Szerkesztve ]

(#22) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Ez egy gány, nézhetetlen minőség. Bántja a szemet...komolyan. :(

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#23) Bog válasza Keem1 (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mondok pár példát:
- ingatlanhirdetés (szoba közepére rakott kamera, időzítő, exponálás, aztán körbe lehet nézni)
- hotelek, rendezvényhelyszínek bemutatása
- rendezvényekről való tudósítás (azért az MWC-n érdemes letenni egy ilyet a Hall 3-ba:-) )
- autók belsejének bemutatása
- családi összejövetelek dokumentálása (akár kép, akár videó)
- útifilmek (én is használtam az insta360-at legutóbb itt)

Szóval lehet ezt okosan használni, csak tök más megközelítést kíván, mint a normál fotó/videó, sok gyakorlással egész jópofa filmeket vághatunk össze, mondjuk nem árt, ha két lépcsővel jobb szoftvert találunk, mint a Samsung által adott csoffadék.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#24) gusthy


gusthy
veterán

Hát nemtom, a Samsung bármit kihoz, nem kap rosszabbat "tetszett"-nél, és itt az, hogy összvissz négyféle Samsung telefonon + iPhone-on megy, vállalhatatlanná teszi az eszközt. Plusz szar a képe.

[ Szerkesztve ]

(#25) Bog válasza gusthy (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nemigen van alternatívája ebben az árszegmensben, ez indokolja.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#26) .:Ádám:. válasza scarabaeus (#18) üzenetére


.:Ádám:.
tag

Köszönöm, meglesem.

Szerk.: Micsoda kép!!!!!!!! :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#27) Keem1 válasza Bog (#23) üzenetére


Keem1
addikt

Jó, nyilván ebben igazad van, ilyen körökben nem mozgok, így nincs rálátásom. :D Attól még rétegigény, és az is bebizonyosodott, hogy nem én vagyok a célközönség.

(#28) Pjotr


Pjotr
senior tag

Ez a videó csak nálam értelmezhetetlen? A földet lehet sima kamerával is venni séta közben. Szoktam is véletlenül. Vagy mivel kéne lejátszani, hogy azt lássam, amit kellene.

[ Szerkesztve ]

(#29) scarabaeus válasza Pjotr (#28) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem tudom, nekem mind Firefoxban, mind Chrome-ban működik a lejátszás, körbe lehet fordulni a videóban a gömb minden irányába, egérrel.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30) Eclips21


Eclips21
őstag

ez a minőség valami elképesztően sz@r atya isten elsőre azt hittem elment a sávszélesség és 240p-ben van XD

(#31) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ezaz ár dúrván sok érte.
Tudom, hogy nem egy kategória, de ennyiért már DSLR gépet lehet venni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#32) Keem1 válasza Eclips21 (#30) üzenetére


Keem1
addikt

Pontosan... Az ember ennyi pénzért az S7 vagy S8-ból ismert két kameramodult várna egy ilyen készülékbe.

(#33) GMalik


GMalik
tag

Picit hajaz a lg altal krealt 360 kamerajara.

(#34) RSteve


RSteve
tag

Azt esetleg tudja valaki hogy működés közben lehet-e ezeket tölteni?

Sportrepüléshez akarom lecserélni a régi akciókamerámat és egy 360 fokos kamera a repülésben hasznos volna az utólagos elemzéshez. A képminőség nem annyira fontos, leginkább a felhőképet kellene elemezni.

De a két óra üzemidő kevés, gyakran 5 óra feletti egy repülés, így folyamatosan kellene tudni tölteni.

(#35) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Két hete használom a kamerát. Szerintem a képek minősége egészen addig elfogadható, amíg a telefon kijelzőjén nézem. (az én esetemben S8+)
A megapixelek száma semmit sem jelent, ez gondolom nyílt titok. Itt két lehetőseg van, vagy gagyi az optika, vagy vissza van butítva szoftveresen. Utóbbi opció azért jutott eszembe, mert nem túl választékos a beállítási lehetőség.

Amik igazán fájó negatívumok:

A tesztben is elhangzott, a memóriakártya hiánya. Ez azért nem kis kiadás, legalább is én úgy votam vele, hogy ha veszek, akkor már olyat, amivel elleszek egy jó ideig. (128GB Samsung)

Állvány. Bevallom férfiasan, hogy állvány nélkül álltam neki a használatak, de hamar kiderült, hogy bizony szükség van ere a kiegészítőre. Ugyanis nincs mindenhol egy optimális magasságú sík felület, ahová biztonságban letehetjük a kamerát, valamint nem biztos, hogy egy hörcsög szemszögéből kívánjuk visszanézni a megörökített képeket.

Megosztás. Több fórumtárs is a segítségemre volt a fotók megosztására irányuló tesztben. Sajnos a gyártó által hírdetett "Oszd meg egyszerűen" szlogen nem állja meg a helyét.
Számomra ez a mondat azt jelenti, hogy a kapott képet például Viberen, Hangoutson, Messengeren átküldöm valakinek, aki rögön meg is udja azt tekinteni. Ez nem ilyen egyszerű. 15 telefonra küldtem el teszt képet, az S8-tól az 7+-ig, de csak egy módon tekinthető meg, mégpedig email csatolmányként. Telefonról ezt nem tudtam megoldani. Inboxot használok, hiába csatoltam, a címzett beágyazva kapta meg, szóval a készülék nem tudta lekezelni. PC-ről kelett elküldeni, hogy meg tudja nézni.

A kompatibilitás számomra nem negatívum, hiszen csak az vesz ilyen kamerát, akinek egy kompatibilis készülék van a birtokában.

(#36) emre33


emre33
addikt

2016-s Gear 360 kamerát használ valaki?

Párosítottam, de az alkalamzás nem tudja betölteni se a galériát, se a kamerát. Csak tölt és tölt.

Probáltam az alkalmazás több verzióját, semmi. Beállítások rész megy, ott pl: memóriakártyát is tudom formázni.

Ötlet javaslat? Samsung Galaxy S8 januári frissítés.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.