Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Something_ válasza ADAM1337 (#250) üzenetére


Something_
őstag

Én a Huawei watch 3 pro-t fogom eladni a hétvégén, nagyon szép, de nagyon buta óra watch 3 után. Watch4 lesz az utód, jól sikerült? Nincsenek nagy elvárásaim, ha valaki ír (messenger, viber, Skype, gyári email alkalmazás) akkor lássam ki írt és az első pár sort, illetve meg tudjam nézni ha akarom a teljes üzenetet. Továbbá ha lehet beállítási hiváselutasítási üzeneteket az maga lenne a gyönyör.

(#252) ADAM1337 válasza Something_ (#251) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ma jött meg a csomagom, így még részletes beszámolót nem tudok róla írni, még nem konfigoltam be igazán.

(#253) Winchester95 válasza ADAM1337 (#250) üzenetére


Winchester95
őstag

Utólag így belegondolva én is az 512-t választottam volna. De ezzel is max 4 évre tervezek vagy 5.
2évente fixen beégett a kijelző a note 8 nál. (Amoled)
Akku is szerintem 2 évente cserés.
Erree már 3 év gari van, így talán 5 évere tudom kitolni a használatát a telefonnak úgy hogy nem költök a szervízre.
De ki tudja, lehet tovább szervizelem és megmarad 5 év után is.

Az biztos hogy a Fold és Flipnek van értelme. Note 8 után azt mondom ez a két telefon amire érdemes lecserélnem.
Bár ha a gyári tok marad akkor előbb törik össze. :/
Találtam egy tokot de 32 ezer, és csak külföldön kapható....ez mindenhol védi.... (kivéve bekapcs gomb (olvasó miatt) és a hangszóró gombok.)
Spigen armor pro a neve.

(#254) gilfoyle válasza Winchester95 (#253) üzenetére


gilfoyle
őstag

Én szerintem nem fogom tokba tenni, bár az ajánlott pack jó vétel... Viszont a flip tokokat nem szeretem, amik a kijelzőt is takarják. Olyan ceruzás tokot nem találtatok, ami a kijelzőt nem takarja? Már találtam is, Spigen Thin Fit P :) - Amúgy is a Thin Fit sorozat jött be nagyon az előző telóimon.

Rendeltem rá EasySkinz fóliát, karc ellen az is védi a hátlapot.

[ Szerkesztve ]

(#255) Winchester95 válasza gilfoyle (#254) üzenetére


Winchester95
őstag

Ez a flip tok annyival jobb hogy még több biztonságot ad szerintem. :)
Ha erre még a bal oldali kijelzőre rá lehetne tenni egy tokot akkor így jó kombó lenne és kész a full full védelem.
Oké ezen kívül kell egy úveg fólia az első részre biztos ami biztos, és kinyitva is egy fólia ami ütésálló, de szerintem ilyen nincsen....(hajlított)...

Lehet ezt túldramatizálom de néha néha kiesik, kicsúszik a telefon.....
Mármint ez még nem. :D

Órára is kinéztem már 2 részes tokot.

(#256) namron válasza Winchester95 (#253) üzenetére


namron
csendes tag

A gyári aramid tokot tudom ajánlani, nem csúszik és nem lett tőle féltégla, a fogása is jó.

Szintén note8-ról váltottam, de ég és föld a kettő, kicsit olyan volt a váltás, mint anno a note és a "sima" okostelefon váltás.
A beállításoknál elég rendesen el lehet veszni... :DD

[ Szerkesztve ]

(#257) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ti hogy élítek meg a keskenyebb aspect ratiot ?
Akárhányszor a kezembe veszem az asztalról az op8 pro-t a fold után valahogy felüdülés, hogy szélesebb a kijelző. (ki miről váltott mihez viszonyít ?)

(#258) gilfoyle válasza ADAM1337 (#257) üzenetére


gilfoyle
őstag

Pont így. 21 Ultra.

(#259) Decske válasza ADAM1337 (#257) üzenetére


Decske
aktív tag

Én Pixel 5-ről jöttem, előtte Huawei Mate sorozatát használtam.
Én pont fordítva tapasztalom meg. A Mate 10 Pro maradt nálam az infra port miatt (univerzális távirányítónak), de furcsa a fogása a Fold után. Nagy kezem van, de a keskenyebb kijelzőt a vastagabb házzal valahogy kényelmesebb használni.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#260) vinczetibor válasza ADAM1337 (#257) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Örülök a keskenyebb kijelzőnek. Jobb a fogása, könnyű zsebre rakni és egy kézzel is kezelhető.
Kár, hogy az SPen nem használható rajta, mert az nagyban megkönnyítené a gépelést és navigálást rajta.
S20 ultra volt előtte.

[ Szerkesztve ]

(#261) Winchester95 válasza namron (#256) üzenetére


Winchester95
őstag

Nem jó. Középen a zsarnérnál nem védi.
Az én esetemben az a jó tok ami nem csak 80 90%-ban védi a lészüléket.
Nekem is furcsa az első kijelző.

(#262) gilfoyle válasza Winchester95 (#261) üzenetére


gilfoyle
őstag

Amit vettél szettben tok az miért nem jó? Az körben védi...

(#263) Winchester95 válasza gilfoyle (#262) üzenetére


Winchester95
őstag

A keskenyebbik kijelzős részt nem védi. (Keret)
Kijelzőt ugye csak akkor ha össze van csukva.
Vicc az az egészben ha lerakom az asztalra összecsukva. Flip részét ráhajtom az előlapra nem marad úgy :D

(#264) gilfoyle válasza Winchester95 (#263) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ja értem. Tehát szar konstrukció drágán.

(#265) Winchester95 válasza gilfoyle (#264) üzenetére


Winchester95
őstag

Nekem ez az észrevételem...

(#266) namron válasza Winchester95 (#261) üzenetére


namron
csendes tag

Akkor többnyire csak a spigenek jöhetnek be, nem is láttam másik gyártónál olyat ami takarta volna a zsanért. (Mármint ha nem flipes a tok, ami meg ugye nem nagyon véd a leesésnél, szerintem.)

[ Szerkesztve ]

(#267) Winchester95 válasza namron (#266) üzenetére


Winchester95
őstag

Igen, a Spigenből is a Pro változat.
Többi nem, vagy csak részlegesen fedi.
De nem is lehet kapni.
Külföldön is mint írtam 30 ezer felett van.
Otterboxot is néztem ott sem volt minden 100%.
Remélem a közeljövőben lesznek hozzá tokok.

(#268) namron válasza Winchester95 (#267) üzenetére


namron
csendes tag

A VRS-nél találtam olyat ami teljesen takar, illetve nekik is van "tollas" tokjuk.
Kár hogy a love mei nem gyárt a foldokhoz, az biztosan tankot csinálna belőle... :DD

(#269) Winchester95 válasza namron (#268) üzenetére


Winchester95
őstag

Igen igaz.
Ha valahol lehetne kapni akkor megvenném

Ezt a gyárit meg eladnám ár alatt.

Azt nem ismerem. )

(#270) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Nekünk nem lesz decemberi biztonsági frissítés? Mennyire gyakran jöttek eddig a havi frissítések?

(#271) szalai112


szalai112
senior tag

Hali :DD
Kinek menyi az átlag akku idő?

(#272) Something_ válasza szalai112 (#271) üzenetére


Something_
őstag

Én is 40%on vagyok éppen.. :D


(Asszem 5 perces ratöltésem volt valamikor ma, de nem sokat ért :D)

(#273) Gubu0101 válasza gilfoyle (#270) üzenetére


Gubu0101
veterán

Majd januárban :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#274) ADAM1337 válasza szalai112 (#271) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem 15óra készenlét alatt és 3óra kijelzőnél van 33%-on.
2sim-el, bt-n galaxy watch4-el szinkronizálva.

[ Szerkesztve ]

(#275) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Beszereztem egy ilyen szepseget. Olyan kerdesem lenne hogy a kulso kijelzo szele nektek is sotetebb egy kicsit ?
Mintha nem lenne teljesen homogen a panel. Valahol vilagosabb valahol sötetebb. Szurke hatternel latszik vagy sotet modba a beallitasoknal. Belsö nagy kijelzon ilyen anomaliat nem vettem eszre. Lehet en vagyok csak kritikus, de a z fold 2 nel nem vettem ilyet eszre

Nothing Phone (2a)

(#276) Something_ válasza mrThomi (#275) üzenetére


Something_
őstag

Raktam be egy szürke képet, de én nem látok semmi érdekeset, mindenhol ugyanolyan színű.

(#277) mrThomi válasza Something_ (#276) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen most nezem en is, nem mindegyik szürkénél látszik. Ha a Chromenal bezarsz minden oldalt kell lennie egy nagy egybefüggö sötét oldalnak ha sötetmodot hasznalsz. Kicsit zöldes arnyalatu sötét szürke. Ott vettem észre elöször, illetve szinten sötétmódba a beallitasoknal

Jobb kepet nem tudok csinalni rola [kép] [kép]
Nyilvan elobe nem ennyire latszik, a telo kameraja nagyon kiemeli

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#278) Something_ válasza mrThomi (#277) üzenetére


Something_
őstag

Gyá, ez így elég gáz. Bezártam a Chrome lapjait, nem látok még hasonlót sem.

(#279) mrThomi válasza Something_ (#278) üzenetére


mrThomi
addikt

Ez csak a kepen ennyire dramai. Valosagbam kozel se ennyire para. Alacsony fenyeronel es sotet szobaba latszik csak este tehat annyira nem veszes. Ha fele vagy afolott van akkor megszunik ez a jelenseg. Vegul is ez az oled panelek rakfeneje hogy hajlamosak ilyenre, van akinek jobban kijon.

[link] Nezd meg ez korom sotet szobaba teljesen leveve a femyerot. az elso masfel percben sem latsz semmi foltosodast vagy inhomogenitast ?

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#280) Winchester95 válasza mrThomi (#279) üzenetére


Winchester95
őstag

Vidd vissza, nekem sehol semmi.

(#281) gilfoyle válasza Winchester95 (#280) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nekem sincs semmi.
Volt olyan telóm ami hasonló volt, engem zavart, el is adtam emiatt. Az új tulaja ahogy látom még mindig használja, nem érdekli/zavarja.
Azt meg te döntsd el, hogy ez mennyire zavar, vagy együtt tudsz-e élni vele.

(#282) Winchester95 válasza gilfoyle (#281) üzenetére


Winchester95
őstag

Ha én ilyet tapasztalnék tuti vinném vissza.
700 ezerért selejtes telefon? (Kinek mennyibe volt, mindegy is).

Bár ha használtan lett véve magánszemélytől akkor már más a helyzet.
De ez megengedhetetlen.

Másrészről meg mindegy mert 2 év alatt beég az amoled....

(#283) mrThomi válasza Winchester95 (#282) üzenetére


mrThomi
addikt

Ez a panel sajatossaga is lehet sajnos. Nincs 2 egyforma oled kijelzo. Samsung gyartat mar mindenkivel. Nem biztos hogy hiba hanem ez egy ilyen panel. Volt 2 Note 20 ultram es mindketto hasonlo volt. Szerintem közületek sokaknak is ilyen csak nem tudjak mit kell nezni, de mondom ez csak alacsony fenyerön es sötetben szürkesebb hatternel latszik.
Visszavihetnem, van ra 2 ev gari is, de ha emiatt nem cserelik vagy visszakuldik a samsungnak akor 3 hetig nincs telom es nem is biztos hogy ök adnanak ujat

Nothing Phone (2a)

(#284) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ti rátudtátok venni a telefont, hogy a belső kijelzőn, pl netflix-et lehessen osztott képernyőbe futtatni és mellette egy egyszerű chrome ?

(#285) Decske válasza ADAM1337 (#284) üzenetére


Decske
aktív tag

Keress rá a beállítások között a "Labs"-re. Ott van az opció, hogy a többablakos módot kikényszerítse minden appnál.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#286) Winchester95 válasza mrThomi (#283) üzenetére


Winchester95
őstag

:D ha így könnyebb akkor mindenkinek ott van az ami neked is. :D
Értem amit írsz, nem opció akkor a szervíz.

(#287) mrThomi válasza Winchester95 (#286) üzenetére


mrThomi
addikt

Hol irtam hogy mindenkinek :) ? Azt irtam hogy sokaknak lehet de vagy nem latjak vagy nem foglalkoznak vele. Volt z fold 2-m is, azon nem tudom hogy lattam e ilyet, lehet nem is figyeltem ra.
Most kerdeztem utanna, de mivel szolgaltatonal vettem, nem cserelik hanem beküldenék a samsunghoz es ök döntik el, de ismerve a samut szerintem kb leszarná és visszaküldenék, mert elég nehéz prezentálni a jelenséget.(sötet szoba, sötét szürke hátter). Mivel nem akkora dolog es lehet hogy a csere is ugyan ilyen lenne igy lehet inkább ráhagyom, csak erdeklodni akartam hogy mas is tapasztalt e ilyet.

De ha van köztetek aki Samsung szervizbe dolgozik, megirhatná hogy mik az eselyeim. Foglalkoznanak e vele, észrevennék e egyáltalán hogy mi a panasz stb.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#288) Winchester95 válasza mrThomi (#287) üzenetére


Winchester95
őstag

Én írtam hogy mindenkinek. :D

Szolgáltatóhoz ne vidd be.
Ha tudod reggelről a Váci úti szervízbe vidd be.
Megkérdezik mi a baja leírják majd helyben javítják vagy cserélik.

Note 8-nál a beégést is "vizsgálni" kellett persze.
Mert ha azt veszed nem mindig látod és annyira nagyon nem is zavaró stb...
Ez olyan mint ha veszel egy új autót de a küszöb alja rozsdás...

Nekem kb 3 óra alatt szétszedték a note 8-at.
Igaz ez már akkor 3 éves volt.
Itt lehet több nap lesz mire cserélik.

(#289) mrThomi válasza Winchester95 (#288) üzenetére


mrThomi
addikt

Kulfoldon elek es itt is vasaroltam a keszuleket.

Igy is foglalkozna vele a budapesti szerviz ? Kell hazavinnem valami papirt, dobozt vagy eleg csak a telo ?? (gondolom imei alapjan latnak mindent )

Beeges, pixel hiba az nalam azonnal csere. Meglatom, most unnepek alatt megyek haza.

Más: ha kinyitod a telot a vege fele hallani egy kis ropogast vagy hogy fogalmazzak. En ezt a normal gyurodesnek tudom be, a z fold 2-nel is hallottam ezt, de ha kis ido utan nyitom ki. Gondolom ez a kis hang normalis ?!

Nothing Phone (2a)

(#290) vinczetibor válasza mrThomi (#289) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nálam nincs semmiféle hang, ha kinyitom. Hang nélkül nyílik...

(#291) Winchester95 válasza mrThomi (#289) üzenetére


Winchester95
őstag

Ezt nem tudom, hívd fel őket.

Nincs, nem is volt....Illetve igen. Pl középen is fólia van, ha azt leszeded megszűnik az a hang.
De volt olyan itt emlékeim szerint akinek ugyan ez volt.
Kicserélték neki.

(#292) mrThomi válasza Winchester95 (#291) üzenetére


mrThomi
addikt

Amugy ez erdekes amit irtok hogy semmi 0 hang van nalatok. Beugrottam gyors mediaba volt 2 kiallitott darab es mindkettonel volt a gyürödesnel egy kis hang mikor mar majdnem nyitva van. De ha egymas utan tobbszor nyitogatom akkor semmi hamg nincs csak pl 5 perc utan ha megint kinyitom. Az alap foliat nem akarom leszedni rola

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#293) ADAM1337 válasza mrThomi (#292) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Most én is meglestem, kinyomtam mindent és a fóliát hallom max, de nagyon finom mozgás van és nincs egyé hang.
Mit takar a gyűrödés hang ?

(#294) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Kiadták a 4. bétát a One UI 4-re, ami elméletileg javítja a "stabil" verzió hibáit.

(#295) gilfoyle válasza vinczetibor (#294) üzenetére


gilfoyle
őstag

Akkor karácsonyra jöhet a végleges 12...

(#296) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Erre van ötletetek ?
Vettem egy ilyen töltöt: Baseus Super-Si gyorstöltő adapter, Type-C kábellel, 25W, fekete , ám de egész este alatt rajta hagyva, és kikapcsolt akkumlátor védelemmel is pontosan 85%-ra tölti a telefont.
Viszont ha rádugom a oneplus gyári töltöjére igaz nem írja ki hogy hiper szuper gyorstöltés, de feltudja tölteni 100-ra, ha a baseust csak kihuzom és vissza akkor is áll 85%-on és jelzi a töltést de nem történik semmi.

(#297) mrThomi válasza ADAM1337 (#293) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen szerintem en is a foliat hallom nagyon halkan mintha valami nagyon vekony papitlap gyürödne meg egy pillanatra vagy mikor kiroppan az ujjam :DDD szerintem ezt a hangot nem lehet definialni.

#296: Szerintem a kabel lesz a ludas. Egyszer mar en is jartam igy egy masik telefonnal. Mar nem tudom pontosan milyen adapter + kabel kombo volt, de keritettem egy masikat es azzal jo volt. Tedd ra a oneplus kabelet erre a baseus adapterre

Nothing Phone (2a)

(#298) ADAM1337 válasza mrThomi (#297) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Pont azért vettem ezt így egybe, hogy legyen egy különálló töltőm, mivel én rendes állampolgárként mindig eladom a telefonokkal, így soha nincs feleslegesem, a type-c c kábelt mert tudjuk hova tudom dugni :DDD
De megpróbálom a samsung kábellel, ha az a hiba legalább kilehet zárni.

[ Szerkesztve ]

(#299) mrThomi válasza ADAM1337 (#298) üzenetére


mrThomi
addikt

En azt mondom hogy a kabel miatt van. Egy xiaomi mi 10-et nem tudtam tölteni egy noname kabellel, egy origi samu kabel segitett. Ha nem akarod kibontani kerj kölcsön egyet. Az adapter nalam minden esetben mindegy volt

Nothing Phone (2a)

(#300) trapi80 válasza ADAM1337 (#298) üzenetére


trapi80
tag

Az nem lehetséges, hogy szoftveresen van valami programnál engedélyezve, hogy max 85%-ig tölthesse a készüléket? Ilyen pl. az Accubattery, de lehet már a gyári sw-ben is benne van.
Mert ugye az applikációk állítása szerint, ha 85%-ra töltöd a készüléket, akkor az nem számít egy teljes töltési ciklusnak, csak pl. 0,2-nek. Így lassabban használódik el a battery. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.