Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Sokszor fogom a fejem, de ezt a címet köszönöm :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2) speter33


speter33
aktív tag

Először idegenkedtem a Fold-tól, de most már tudnám használni.
Majd 5 év múlva újra ránézek, hátha már egy halandó ember is meg tudja venni a munkájáért kapott magyar szégyenfizetésekből könyöradományokból :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) Jeanne d'Arc válasza speter33 (#2) üzenetére

Ha 5 évet kibír egyáltalán egy ilyen készülék...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) speter33 válasza Jeanne d'Arc (#3) üzenetére


speter33
aktív tag

Nem feltétlen erre gondoltam, addig lehet hogy lesz Fold3 vagy 4 :)
És talán az ára is emberibb lesz, lehet hogy amúgy ez is csak 160-at ér összvissz :DDD
Bár ebben van 1 plusz képernyő, akkor az plusz 20.000 :D

(#5) hito


hito
nagyúr

Képtelen vagyok felérni ésszel, hogy miért spúrkodja ki a Samsung a szoftverből a Dex módot a készülék saját kijelzőjén. Kb. ennyi tart vissza a Fold családtól, de amíg ez nincs benne, addig én is spúr vagyok kiadni ennyi pénzt rá. Igaz, max az első szériát venném meg használtan, jó árban ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6) Mercel


Mercel
senior tag

Jó lett a címadás:))
És a cikk.
És a cuccz is.

Egyelőre még akkor se venném meg ha nem okozna gondot az ára , mert bár nagyon menő de Még nem tud annyit mint mondjuk a Note-om és a TabS6 , de amikor elérik azt a szintet, hogy minden szempontból OK és kicsit olcsóbban de max annyiért elhozható mint egy felsőkategóriás mobil és tablet, na akkor nekem tökéletes célszerszám lesz.

Ja S-pent kérek hozzá.

Nagyon menő, nagyon jövőbe mutató cuccz.
Jó lesz ez pár generáció múlva.

Marcel

(#7) ollie válasza hito (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ahhoz túl kicsi a kijelző, nagyító kéne az ikonokhoz. Még 10 colon is kicsik, de azért már használhatóak.

***

(#8) hito válasza ollie (#7) üzenetére


hito
nagyúr

Megfelelőre kell méretezni, ez azért nem egy megugorhatatlan szoftverfejlesztői kihívás. Egyébként nem lenne kötelező használni, de a lehetőséget (a sasszeműeknek ;] ) meg kéne adni.

Note 9-en használtam remote desktop klienst, asztali win10-zel. El tudod képzelni szerintem, hogy ott milyen ikonok voltak, mégsem nyomtam egyszer sem félre. Tök jó volt használni. Persze amikor megmutattam a rendszergazdánknak, azt mondta, hogy őt ezzel vallatni lehetne :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9) atike


atike
nagyúr

Nem semmi. Elismervén azt, hogy milyen szintű technika figyel benne és bármikor meglátva a Wow faktor is ott figyel - nagyon nem tudnám elképzelni magamnak, mint napi használati tárgyat. Még ha harmad ennyibe kerülne sem. :U

(#10) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hát gyerekek, mikor megláttam kinyitva a belső kijelzőt, egyszerűen felnyerítettem a röhögéstől... :DDD
Ki volt az az idióta állat, aki megálmodta a felül szögletes, alul lekerekített kijelzőt?! :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11) z.z


z.z
csendes tag

Az a Flex mód tiszta Back to the Future...
Csodálom, hogy ez kimaradt a cikkből. Vagy egyszerűen csak páran már túl öregek vagyunk, hogy ilyenekre még emlékszünk?

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hogy azt a kameralyukat miért kellett olyan semmitmondóan be.bszni oda...

Amúgy jó, ez a szín viszont nagyon rombol... Nekem elsőre olyan volt, mint mikor megjelentek az első klón telefonok. Főleg az a nagy kamerasziget is.

A kijelző kialakítása is veszedelmes.

Lesz ez még jobb is.

@elfelejtette: Borzalmas amúgy :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) ollie válasza Graphics (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Le van írva a tesztben, hogy miért kell a belső kijelzőhöz is kamera.

***

(#14) Graphics válasza ollie (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez szuper, ettől függetlenül még mindig ocsmány megoldásnak tartom a kivitelezést....

Ez az én véleményem :)

Van egy szép nagy felület, amibe csak kellett valami... Hát ilyen lett :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Jó ez a koncepció...

Véleményem szerint egyfajta kategóriateremtő lesz, mint a Note sorozat.

(#16) MikeWazowski válasza elfelejtette (#10) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Én is észrevettem, de annyira nem akadtam meg rajta.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#17) elfelejtette


elfelejtette
veterán

"A kinyitott Z Fold2 kapcsán gyakorlatilag az első kérdése mindenkinek az, hogy most is látszik-e a hajlítás göröngye"
Nekem az lenne, hogy még mindig körömmel is meg lehet-e sérteni a belső kijelzőt. Mert hogy erről nem esett szó, vagy csak átsiklottam fölötte.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#18) ollie válasza elfelejtette (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel puha anyagból kell készülnie a belső kijelzőnek, ezért borítékolható, hogy sérülékeny.

***

(#19) Remus389 válasza elfelejtette (#17) üzenetére


Remus389
veterán

Megnéztem egy (magyar) videotesztet is erről és ultravékony üvegről beszélt.

Rákerestem: [link]

Egyébként alakul ez, még mindig nem kéne, túl vastag és nagy, de vékonyítják még, ergonomikusabbá téve jó lesz ez. 3-4 év múlva szerintem hétköznapiak lesznek az ehhez hasonló mobilok.

Például a belső kameralyukat is el lehetne tünteni. [link]

Vékonyítani, könnyíteni (kisebb is lehetne) és eltüntetni a csúnya kameralyukat és akkor megnyílhat az én pénztárcám is. Dobom az almát. :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#20) dud998 válasza elfelejtette (#10) üzenetére


dud998
őstag

Az csak az értesítési függöny. Ha megnézed a többi képet, ott teljes kijelzős az egész és mind a 4 sarok kerekített.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#21) akooos


akooos
veterán

Köszi a tesztet Bog, nagyon jól sikerült ez a telefon. Ugyanakkor rájöttem az olvasás közben, hogy a birtoklási vágyam teljesen eltűnt eziránt a készülék iránt. Majd talán a következő generációban :)

(#22) Noukoum


Noukoum
veterán

Nagyon jó lett a az új Fold, de aki árban jobban akar kijönni de mégis Fold élményt akar annak inkább a régi Foldot javasolnám. 400ért már itthon megkapható, egyszerűen túl nagy árban a különbség a kettő között.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) Taci


Taci
addikt

Nekem nagyon tetszik, már az első is tetszett, végre valami más, valami új, valami nem tucat. Ez a más talán az első verziónál még nem jelentett jobbat is, de most már talán afelé tendál ez az új verzió. Tudnám mire használni (a Candy Crush biztos még élvezhetőbb lenne rajta :P ), de ettől sajnos azért árérzékenyebb vagyok.

(#24) babosmiki


babosmiki
addikt

Én elvileg ma veszem át, már nagyon várom! :)

#:10 elfelejtette:
Mi van? Nem értem.. :F

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#25) elfelejtette válasza babosmiki (#24) üzenetére


elfelejtette
veterán

Úgy oké, engem ez zavart meg:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#26) babosmiki válasza elfelejtette (#25) üzenetére


babosmiki
addikt

Ja, mondjuk ez nem a legjobb kép.. :R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#27) janeszgol válasza akooos (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem pedig meghozta. A legérdekesebb telefon az idén az én szememben.
Amit Bog javasolt kamerás kezelés, azt betehetnék (nem is értem, miért nem gondoltak rá), illetve egy S Pen is illene hozzá. De ezektől eltekintve jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#28) gippazoid válasza speter33 (#2) üzenetére


gippazoid
senior tag

+1 ... sajnos

Gippazoid Novelties Inc.

(#29) #10949376


#10949376
törölt tag

arról van infó ,hogy jön-e szolgáltatokhoz vagy ez kimarad idén?

(#30) Hallosz


Hallosz
senior tag

Tabletnek kicsi, telefonnak ormótlan, amúgy tök jó. De, mire is? :U

Mert lakni, muszáj.

(#31) joey04


joey04
titán

Alakul ez, szépen reszelgetik, de továbbra is azt mondom, hogy még több év kell, mire ez nem egy bétás cucc lesz. De jó irány. És ha majd valóban megkapja az aktuális csúcs kamerát, s pen-t, még nagyobb telepet, meg tovább finomítják a dex módot, meg javítanak rajta külsőleg, nem lesznek rések, meg nem látszik, a hajlítás, akkor nagyon jó vétel lesz, még ilyen áron is, hiszen átlagos felhasználónál ki tud váltani minden kütyüt, ez lesz a telefon, a tablet, a laptop (pc) és a fényképező egyben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) babosmiki válasza #10949376 (#29) üzenetére


babosmiki
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#33) akooos válasza babosmiki (#32) üzenetére


akooos
veterán

De ez az első.

Már nem :DDD

Amúgy telekomnál is kapható:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34) doooo válasza elfelejtette (#17) üzenetére


doooo
veterán

Szerk.: Ja, már kibeszéltétek, akkor mindegy.

Bog, cserélhetnéd azokat a képeket. Egyszerűen megtévesztőek, itt a bizonyíték. Világos hátteret másképp is lehetett volna varázsolni, ha a notchot meg a képernyő nagyságának változását szeretted volna illusztrálni, nem csak az értesítősáv lehúzásával, ami nem fedi a teljes képernyőt...

[ Szerkesztve ]

(#35) babosmiki válasza akooos (#33) üzenetére


babosmiki
addikt

:DDD Mod volt bocsi..
Na ezt nem is tudtam!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#36) Aryon87


Aryon87
félisten

Egy fokkal jobb mint elődje, szebb a formavilága. Az előlapi képernyőnövelésért piros pont, az első generációnak nagyon idétlen volt az a valami.
A hátsó kamerakontinens itt is ront az összképen ahogy a N20Ultra esetében is, de legalább már érzékelni valami javulást cserébe a képeknél. Igaz a zölddel még mindig nem tud mit kezdeni, főleg ahol napsütés is van, az árnyékosabb résznél legalább már tényleg zöld a fű. Van pár kép, ami tetszett is, igaz a vonalélesség hiánya ront rajta, legalábbis élesítés még mehetett volna több a szoftverbe. De alakul ez. Viszont a fátyolosság jobban zavar, olyan mintha maszatos lenne a kamera. N20Ultránál is hasonlót éreztem.
Zoomfotók borzalmasak, ott már kenődik a minőség, az ultraszélesnél úgyszintén.
Az éjszakai fotók.. nem a Samsung lesz a király ebben továbbra sem..
Snapdragon és Gcam párossal jóval jobb produktumot eredményezne, és akkor én is elgondolkodnék egy újabb Samsungon. Nem, ez nem kellene semmi pénzért :N

Bog: a jelentoptimalizáló be volt kapcsolva, vagy offoltad? Mert az is tud vicceseket alkotni...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#37) jUUh


jUUh
addikt

Jobban néz ki, de sajna ez még mindig egy drága pionírnak tűnik.

Samsung Galaxy S23+

(#38) doooo válasza Aryon87 (#36) üzenetére


doooo
veterán

Mesélj már erről a "végre már néha zöld a fű, de azért nem mindig" mizériáról, mert megint üres kitaláció szaga van a dolognak... Szóval mi is volt az előző Fold-dal? Nem volt zöld a fű a képein? És most hol nem zöld?
Na meg kevés az élesítés? Nem az volt a baj eddig, hogy túl sok? A zoom-fotókon épp, hogy jóval több az élesítés, azok meg már borzalmasak neked... na akkor hol itt a logika?

(#39) akooos válasza doooo (#38) üzenetére


akooos
veterán

Mondjuk pont ez az a készülék aminél a kamera abszolút nem fontos (szerintem).

(#40) doooo válasza akooos (#39) üzenetére


doooo
veterán

Szerintem azért fontos, de nem is állítottam én sem, hogy ez most valami abszolút csúcs lenne, hisz egyértelműen nem az, szóval eleve kár az ilyen "hát messze nem a legjobb" duma, amit a Huawei-trollunk nyomatott. Elég a specifikációra ránézni. Ez gyakorlatilag egy Note10 kamera-együttes. Hol van ehhez egy Note20U...?

De ettől függetlenül, főleg a fő kamerával, és még ezzel az abszolút friss, korai szoftverrel is abszolút jó minőséget lehet kihozni. Határozott javulás, hogy a Note20-ak, meg a Fold 2 esetén is (de már az Exynos-os S20-aknál is) visszavettek a tavalyi szériák óta túltolt élesítésen.

[ Szerkesztve ]

(#41) Steven


Steven
addikt

"A telefon hivatalos, teljes nevében (Samsung Galaxy Z Fold2 5G) is benne van, hogy ez a modell már 5G hálózatokkal is kommunikál. Ettől még a nevében feleslegesen van ez külön jelölve, mert nincs is belőle csak 4G-s változat."

Gondolom ez akart lenni:
nincs is belőle csak 5G-s változat.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#42) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az Antutu kikerült a tesztből is, mint látom? A Store-on sincs fenn, valami volt emlékszem, de pontosan nem tudom mi.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) rgabesz55


rgabesz55
kezdő

Azért ez a Fold2 sokat javult az elődhöz képest, de még nem érzem, hogy bármiben is segítené a hétköznapjaim. Igazából, ha a használhatóságot nézem, ez a technológia majd a táblagépeknél guríthat nagyot, de addig is valahol tesztelni kell "kicsiben" :)

Ez meg zseniális :DD:
"oké próbáljuk meg produktívan: hogy töltsek fel 3 animGIF-et..."

(#44) akooos válasza doooo (#40) üzenetére


akooos
veterán

Ja nem is azért mondtam, nekem sincs bajom a kamerájával, ahogy a korábbi samsungokéval sem volt. Amire én használnám, arra tökéletes :) Igazából Aryonnak is mehetett volna a válaszom :)

(#41) Steven:

Öőő, amit te írsz azt jelenti, hogy nem létezik kizárólag 5G-s változat :) Amire gondolsz azt úgy írják, hogy "nincs is belőle, csak 5G-s változat" :)

A vessző itt nagyon fontos, az eredeti szöveg pedig teljesen jó, hiszen azt sugallja, hogy nem létezik kizárólag 4G-s változat :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Aryon87 válasza doooo (#38) üzenetére


Aryon87
félisten

Neked mint Samufannak hiába is magyarázom, inkább magad találod ki a semmit. A zöld az zöld és nem neonzöld. És az még mindig jelen van.
Igen, régen a túlélesítés volt a gond, most meg egyáltalán nincs élesítés, tompa hatása van a képeknek. A kettő közti lenne a legjobb.
Mondom alakul ez, de még mindig nem a legjobb. És ha már ezt írom, és nem egyből #deszar, már nálam nagy szó.
Nyilván Facen, Instán ez nem látszik az átlagnak.

Akooos, valóban nem fotózásra van kitalálva (ill nem ez az elsődleges feladata), de ha már beleraktak egy erős kamerát, akkor ennyiért tudja is rendesen azt amit kellene.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46) Steven válasza akooos (#44) üzenetére


Steven
addikt

Ebből a modellből csak 5G-és változat van. Úgy látom, hogy akkor az én értelmezési képességemmel van nagy probléma. Megnyugtat, hogy a páromnak is, akinek újságírói diplomája van, ő már a mondatszerkezettől is kiakadt. :U

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#47) janeszgol válasza Steven (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem is teljesen jó az eredeti mondat. Hiszen két fontos technológia van, a 4G és az 5G. Viszont amikor ezeket emlegetjük, zárójelbe tehetjük a régebbi technológiákat is, de azokat nem írjuk ki. Tehát nincs belőle csak 4G-s változat, hanem csak 5G-s van (amiben benne van az LTE is, a 3G is stb).
Itt nem újságírók vannak. Ahogy nézem az Origo, Index (régi és új) stb online újságokat, hát ott a nyelvtani színvonal egyenlő a nullával.

(#48) doooo válasza Aryon87 (#45) üzenetére


doooo
veterán

Rátűz a déli nap... foltokban méghozzá, borzasztó nehéz munka elé állítva bármilyen mobilos kamerát (persze abba ne menjünk bele, hogy mi számít "neonzöldnek", és mi számít világoszöldnek). De mutasd meg ezt az előző Fold képeinél is. Biztos sok neonzöld fű volt decemberben, amikor mindenhol tesztelték...
Azt hiszed nem tudunk ilyen körülmények mellett ilyen végeredményeket találni egy Huawei-nél (vagy bármilyen más mobilnál)? Ja nem... "neonzöldet" tényleg nem, max. neonsárgát.
Egyszer bizonyítanád legalább az agymenéseidet. Csak egyszer. Hisz az lenne annak a dolga, aki kifogásol valamit valamiben. Inkább csak bedobsz valami random kitalációt, és másoknak kell mindig rácáfolni ezekre, azzal, hogy utánamennek a dolgoknak, bizonyítják, hogy tévedsz, hazudsz, túlzol, féligazságokat eregetsz, stb. De mindig. Persze ez téged nem zavar, egy trollnak ez a dolga, csak akkor ne csodálkozz, ha érdekes módon nincs súlya a szavaidnak (és nem csak az én szememben).

[ Szerkesztve ]

(#49) janeszgol válasza doooo (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért legyünk őszinték, hogy évek óta nem a Samsung a kamerák színhelyességének bajnoka. Idén is jelent meg telefon tőlük, aminek a színkezelése rettenetesen tré.

(#50) S e t h válasza akooos (#39) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha nem tudsz fotózni, akkor igenis fontos, mert kevesebb lájkot kapsz!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.