Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) embe


embe
nagyúr

Hát ez sem fogja a világot megváltani. Egy normális teló egy jó Ringke tokkal. Oszt csókolom! :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ez borzasztóan kevés...

Mind hardveresen, mind akku szempontjából.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennyiért van egy csomó xiaomi meg realme n+1 kínai, veszel rá egy debil tokot, azt meg van oldva, nem kell ilyen régi szarokkal kínlódni.

(#4) #22743424 válasza Graphics (#2) üzenetére


#22743424
törölt tag

Legalább egy napelemes töltőt adhattak volna mellé. :)

(#5) ronroli


ronroli
tag

A3 2017-re veszek egy tokot és helyben vagyok. Itt tart ez a telefon. (-android 11)
A hátlap miatt álltam le az xcover szériával. Nekem lejárt a telefonról, ha leesett. Lehetett sarat pucolni belőle.

(#6) t72killer válasza ronroli (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan... Megpróbálnak lemászni a kínai zs-brandek szintjére. Sikerült...

Egyébként valaki próbált már ilyet ténylegesen betonra ejteni? Olyan reális kb 1méter magasságból, és nem bepozicionálgatva, h véletlen se kapjon az ütésből a kijelző?

Még ha extrém spórolnak is a hardveren (csóri SD720G-nél is gyengébb) , a gány kamera tényleg ultragáz. Az ember ezeket kirándulni veszi (venné, ha lenne normális kínálat), kifejezetten olyan szitukra, ahol nem tud vigyázni egy érzékenyebb kütyüre. F.sza: b.sszunk bele egy olyan kamerát, ami az ember "tökmind1haszétmegy-leesik-beázik-megesziamedve" 5éves tartaléktelefonjában van...

Egy ideje feladtam a strapateló-projektet, majd ha kijön, lesz egy a72 5g komolyabb strapatokban, normális kamerával és olyan vassal, amin legalább az alap böngésző nem fog akadni 1év múlva.

Értem egyébként a csamcsungot: ha ütés+vízállóra csinálnák a telefonjaikat, akkor buknának minimum 10-20% eladást, vagy ahogy a rengeteg pókhálósra tört telefont nézem, akár többet is. Nem véletlen terelte a divatot a szappanos hal-kategória felé az ipar.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) domerator válasza t72killer (#6) üzenetére


domerator
veterán

Nekem is a leejtés teszt szúrt szemet...:

"Az XCover 5-öt huszonhatszor, másfél méterről rétegelt lemezre ejtették..."

Ha ez a köznyelvben is ismert rétegelt lemez, arra a minimet is le merném ejteni huszonhatszor, de szinte bármilyen telót... ez így sima vakítás. A strapateszt többi része okés, de ne szórakozzunk már rétegelt lemezzel... :W

A 3000 mAh pedig droidos telónál elég csirke... :F

Strapatelefonnak (túrázni, terepi munkára) biztos nem ezt venném...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8) ronroli válasza t72killer (#6) üzenetére


ronroli
tag

Utolso rendes xcover a B2710 volt. Mindig visszatertem hozza, egyik normalis aru ujitas (active-re sajnaltam a penzt) se jott be. Telefon es rendes terero kellett nekem, nem okoskutyu. B2710 utan lett az A3 2017, bevalt, bar gps-t hasznalva az uzemido... khm... szokatlan volt elodjehez kepest (igaz, azon nem hasznaltam ezt a funkciot). Xcover szeria mar szoba se johet. Mar telefonon hasznalom a gps-t, a pontossaguk es gyorsasaguk nem eleg. Uzemido szinten gyenge, ha a telefonbody serul, akkor az olyan is marad (hello tokcsere). Nem erdemes szenvedni az xcover szeriaval. Nekem s10 oltozik be, ha kell. A vezetek nelkuli toltes pl. nagyon bejon, vizesen is mukodik. Ja, es a hardver par evet meg kihuz.

[ Szerkesztve ]

(#9) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Mint Xcover 4s tulajnak, nekem a vízállóság a legfájóbb hiányosság. Ahhoz, hogy egy teló kibírja az esőt, vagy egy pocsolyába esést, elég egy jobbfajta védőtok. Az Xcover 5 e téren láthatóan nem akar jeleskedni. A 4s is egy fos ilyen tekintetben: egy véletlen vízbeejtést még pár percig kibír, de a strandon inkább hagyd az öltözőszekrényben. A nyomorult Blackview simán egész nap kibírta, hogy hurcolom a medencébe, de az Xcoverről még a csatlakozó gumidugóját is lespórolták. A hátlapi tömítést szilikonpasztával feljavítottam, és vettem gumidugókat a töltőcsatlakozóhoz meg a jack aljzathoz. Így egy szolidabb strandolást már kibír, de néha még kiírja, hogy víz ment bele.

(#10) t72killer válasza PDA_FAN (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1 hihetetlen, hogy annyi év után képtelenek 1 azaz EGY olyan telót kiadni, aminek legalább olyan háza van, mint a chinaphone strapatelóknak. Fáj nekik kimenni egy kicsit az irodából a valóságba, ahol van pl víz, horribile dictu koszos/tengervíz :F?

#6: vicc^3... BETON, fémfelület, kavics a kijelző közepére, (nem padlószőnyegezett!) betonlépcsőn lebucskázás... Szintén való élet. Most akkor "strapa" vagy nem? Nem extrémet várok el tőle, hogy pl átmegy rajta egy kamion, annyit bírjon ki, mint amennyit egy 2310-es anno. Igen, lehet horribile dictu műanyagból kell a kijelzőnek lenni, stb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) gusthy válasza t72killer (#10) üzenetére


gusthy
veterán

Na erre valók a CAT-ok.

(#12) t72killer válasza gusthy (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem nem volt, csak ha benézek egy-egy CAT topikba, az lesz a fílingem, hogy ugyanolyan dzsunka, mint bármelyik zs-brand kínai - de legalább jó drága.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) kbyte1024 válasza t72killer (#12) üzenetére


kbyte1024
addikt

Csak akkor egyél Cat-ot ha mazohista vagy :K tudom hidd el.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#14) #22743424 válasza kbyte1024 (#13) üzenetére


#22743424
törölt tag

Milyen íze van egy macskának? :DDD Csak meg ne lássa az a sok állatbarát ezt a hozzászólást. :D

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

A CAT egy tragya, ahogy ez sem egy nagy eresztes.
Sosem ertettem, hogy minek kell recesiteni a muanyag hatlapot. Attol meg csuszos.
A HTC csinalta ezt, viszont ok gumirozast is tettek ra... a nem strapa teloikra. Kituno a fogasuk.

(#16) Roland1975


Roland1975
csendes tag

Életem romokban hever mióta a Samsung beszüntette az S sorozat Active termékvonalát. Volt S5 Active-om, S6A-om, S7A kimaradt, most S8 Active-om van. Szerintem a világ legjobb telói (voltak). Érthetetlen de a Samu az S6A-tól csak USA-ban forgalmazta ezeket a készülékeket, pedig biztos, hogy nagy igény lett volna rá máshol is. Nem volt könnyű beszerezni. Most már ott is vége a dalnak. Számomra a tok nem megoldás. Munkahelyemen, üzemben, a por, a homok csúnyán befészkeli magát a tokok alá is. Sokat binyózok is. Izzadtan vagy esőben folyik a telóról a víz, pára, a sár. Fizikai gombok sajna már az S8A-on sem voltak, de betonos vagy sáros kesztyűben nagyon jól tudott jönni az elődeinél. Semmilyen tok sem képes olyan elegánsan, kevés mérettöbblettel megoldani egy készülék por, víz és ütésvédelmét mint egy erre tervezett ház. Egyszerűen gyűlölöm a tokokat. Imádott S8 Activom-om lassan 4 éves lesz és kezdek őszintén rettegni a következő telefonom kiválasztásánál. A kínai fostalicskákhoz (ebbe a CATERPILLAR-t is bele értem, bocs) volt szerencsém. Akkor inkább egy vonalas betárcsázós. A tesztelt Xcover sorozat meg a cikkben is lehurrogva hardverileg a dinoszauruszok korát képviseli és ezzel engem speciel vérig sértenek, nem kicsit. Egy fizikai melós mind ostoba bugris gyökér szerintük ? Minden fejlett technológiára vágyó ember az irodában ül a csíramentes légkondi mellett ? A mifajtánknak nincs szüksége Amoled-re , vezeték-nélküli töltésre, gyors processzorra ? Hát elmehetnek a francba. Érthetetlen, hogy nem foglalkoznak azzal, hogy mi forgalmat bonyolítanak le, a piaci rést kihasználva az erősen megkérdőjelezhető minőségű kínai gyöngyszemek.
A betonüzemben ahol dolgozom 6 embernek pókhálós a telefonja. Az Istenszerelmére, 7-en vagyunk !
Petíció: Követelem , hogy a Samsung és az összes nagy telefongyártó csináljon ütés és vízálló csúcsmotelt a becsületes kétkezi melósoknak, építőiparban dolgozóknak, MTB-osoknak, OUTI-soknak stb. mert... mert......majd még jól kitalálom, hogy mi csinálok velük ! ( de fájni fog :)
U.i.: Ha a petícióm kudarcba fulladna, tudnátok ajánlani (az ütésállóságról lemondva) valami kompaktabb méretű, amoled kijelzős, nem üveg hátlapú, vízálló, gyors procis, vezetékmentesen tölthető mobilt + egy jó tokot hozzá ?
Köszönöm.
A cikk is jó volt, azt is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#17) domerator válasza Roland1975 (#16) üzenetére


domerator
veterán

Abszolút igazad van, osztom a véleményed! Jó régen még én is ácsingóztam valami xcover után, de még jó hogy nem vettem. Rohadtul bosszant(ana), hogy a középkategóriába már spórolós hardver kerül... nem kevés pénzért.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#18) janeszgol válasza Roland1975 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Hetkoznapi igenyeket soroltal az utoiratodban, de semmi nem jut az eszembe. Meg akkor sem, ha a meretigenyt leveszem.

(#19) Fred23


Fred23
nagyúr

A kis akkun bukik csak el nálam ez a teló, illetve zavar még a kissé kékes kijelző is, de mondjuk azt azért előbb élőben nézném meg, hátha csak képen ilyen randa. Media Marktban még nálunk nem tették ki múlt héten, pedig kerestem.
Ez meg a kézikönyvéből:
Your device has been tested in a controlled environment and certified to be water- and dust-resistant in specific situations (meets requirements of classification IP68 as described by the international standard IEC 60529-Degrees of Protection provided by Enclosures [IP Code]; test conditions: 15-35 °C, 86-106 kPa, fresh water, 1.5 metre, 30 minutes). Despite this classification, it is still possible for your device to be damaged in certain situations.
A cikkben csak 1 méter van, a kézikönyv szerint 1,5 méter. ;)

(#20) szs85 válasza Roland1975 (#16) üzenetére


szs85
tag

Én is bevállalnék hasonló paraméterrel vmit. Hunyorítva esetleg egy Samsung s20 fe megfelelne, és van is rá spiegen armor tok.

Ömlenek a gyártóktól éven belüli generációváltással az újabb modellek, azoknak is végtelen számú permutációja (helló xiaomi!). Biztos nem vennék annyian, de nem látom azt a hatalmas pü-i ráfordítást egy meglévő modellből kialakítani egy shockproof variációt. De nem értek hozzá, lehet tényleg nem éri meg ilyet fejlesztgetni.

(#21) t72killer válasza Roland1975 (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#20:
Gondolkozz egy kicsit: szerinted évente hány S-osztályba tartozó telefont törnek tropára? Ha kiadsz egy kicsit is ütésálló változatot, akkor a nép gondolkozó fele azt fogja venni és évi többszázezer darabos eladástól búcsúzhatsz el...
Elég egyértelmű irány a legörbített üvegképernyő+szappanos hal kivitel, lehetőleg kicsi, 3év után igen valószínű leharcolt akksival.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Luck Dragon

Levehető hátlap , juj a nosztalgia faktor lvl 100. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) MineFox54 válasza domerator (#7) üzenetére


MineFox54
őstag

Próbáld meg 26-szor 21 millis hexa rétegeltre (színpad) ejteni a telód. Nem vagyok benne biztos, hogy megköszöni :)

(#24) t72killer válasza MineFox54 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi a különbség a 26 és a 2 között ebből a szempontból :F?

Az sgs2-m anno túlélt egy padlókövezetre esést kb 1 méterről. Persze az még nem lapátnyi görbe üveg volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) MineFox54 válasza t72killer (#24) üzenetére


MineFox54
őstag

Amúgy semmi, az eredeti tesztben sem értettem. Talán arról lehet szó, hogy mindenféle irányban, szögben leejtésre került.

[ Szerkesztve ]

(#26) Szirtimorc válasza Roland1975 (#16) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nekem is S8A van most, az S7A-t sajnálhatod, szvsz jobb volt, mint az újabb.
Nézegettem a Sonim XP8-at is, de sok jót nem írtak róla, még az AGM x3 lehet érdekes, de az már kicsit nagy. Nem értem, hogy azt pár filléres értesítési ledet miért kel mndenről
lespórolni...
Petíció részemről aláírva!

[ Szerkesztve ]

(#27) johnny500 válasza Roland1975 (#16) üzenetére


johnny500
tag

Nekem annyira furcsa, hogy az emberek nem tudnak vigyázni a dolgaikra. Fizikai munkát végzek, használom is közben a telefont de még soha nem törtem be egy kijelzőt sem. Nem is szoktam leejteni. Fólia sincs rajta csak sima, vékony szilikon tok. Normális nadrágot veszek fel normális zsebbbel ahonnan nem tud kiesni a teló, ha nagyon koszos a kezem elsőnek megmosom mielőtt használnám. Ha nem tudom megmosni akkor nem nyomkodom. Nem tudom nálad mit csinál a 7 ből 6 munkatárs :D

(#28) bepe79 válasza johnny500 (#27) üzenetére


bepe79
addikt

Hát nem mindegy, hogy vasöntödében/cementüzemben fizikai munkás az ember, vagy kertész. :)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#29) johnny500 válasza bepe79 (#28) üzenetére


johnny500
tag

Hát en sem kerteszkedem éppen bár szoktam ásni is. 😅 De betonozok, fatvagok, szigetelek, tetőn vagyok, vagy kosaras emeloben. Néha festékes vagy ragasztós vagyok. Aki meg mondjuk egy cement üzemben vagy vasontodeben dolgozik gondolom meló közben nem nyomkod hanem kave/cigiszunetben.

(#30) Mercel


Mercel
senior tag

Ez a vérszegény és átgondolatlan produkció egyszerűen gáz.
Önmagában is, de ezen az áron pláne.

Marcel

(#31) renee7


renee7
tag

Ez a tesztelőcsóka beszívott? Strapamobilban csak sokkal rosszabb kamerát láttam eddig és általában kiforratlanságot. Ez a cucc egyben van és bőven vállalható fotókat lő. 110ezer huf meg Thejóég... Nem pénz. Mondom, beszívott, józanul ekkora hülyeségeket nem írna. :/

(#32) valaki654


valaki654
tag

Ez a telefon egy áprilisi tréfa, az ára meg sajnos nem viccesen olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#33) Archus válasza renee7 (#31) üzenetére


Archus
csendes tag

Blackview BV9800 Pro, Ulefone Armor 7 vagy DOOGEE S95 Pro, csak, hogy néhányat említsek, amik jobbak kamerában (is) és hasonló az áron adják őket.

(#34) sgeza


sgeza
veterán

Üdv!

Nem tudjátok véletlenül, hogy az XCovernél miért van ennyi kód a Szolgáltatói szoftververziónál? Gondolok itt erre:

XEH/XEH,XEH/EEX/XEH

Nekem az S10-nél az EEX nincsen, a többit tudom mit jelent.

Mi az EEX?

(#35) Fred23 válasza sgeza (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tippre Enterprise Edition Xcover lehet az EXX, de tényleg csak tipp.

Nyomkodtam ma Media Marktban, és nagyon kellemes élmény volt, egyből otthonos érzés volt már a fogása. Így most az a véleményem róla, hogy Nokia 8 Sirocco-ról nincs sok értelme erre váltanom, de ha esetleg megpusztulna a telóm a közeljövőben, örömmel használnék Xcover 5-öt.

(#36) janeszgol válasza sgeza (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#37) Fred23 válasza Fred23 (#35) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az a bizonyos PLS TFT teljes fényerőn, Nokia 8 Sirocco-val fényképezve:
Tökre a szódával elmegy kategória fölött van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#38) janeszgol válasza Fred23 (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem két PLS paneles telóm van: A20e és J3 2017. Teljesen jó mindegyik. Az iPhone-ban és Sonykban lévő IPS szintjét nem éri el, de az átlag IPS-hez (pl Realme, Xiaomi) képest nem szenved hátrányt. Talán csak az alacsonyabb fényerő, de hát ugye láttam bár bőven rosszabb IPS-t is.

(#39) Fred23 válasza janeszgol (#38) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyetértünk akkor, szerintem is hozza egy belépő kategóriás IPS panel szintjét minimum.
Netezés sebessége se rossz, pedig amíg nem próbáltam, úgy tippeltem, ilyen hardverrel nagy szívás lesz itt. De nem éreztem eltérést a SD835-ös saját telómtól ezen a téren. Mondjuk nálam teli van pakolva a rendszer, az Xcover 5-é meg egy friss szoftver volt alap alkalmazásokkal csak, de akkor is: nem éreztem visszalépést. S10e-t szintén használok néha, az kicsivel gyorsabb még netezésben is, de nem jelentős az Xcover hátránya, és a strapamobilnak nincs lyuk a kijelzőjén.
Akku tesztet néznék meg nagyon saját felhasználási módommal. Az S10e szintjét szerintem hozná az Xcover, ahogy tán a 2 éves akkus Nokia 8 Sirocco üzemidejét is.

(#40) Dhampir


Dhampir
félisten

Az XCover 5-öt huszonhatszor, másfél méterről rétegelt lemezre ejtették, két órát töltött 71 és -51 Celsius-fokon, egy órán át rázták, 30 percig 18 m/s erősségű esős szelet kapott, 15 percig, egy méterről 10 fokos cseppek estek rá, hat órán át fújták különböző teszteken porral és 90 percen át 63 fokos homokkal (18-29 m/s), egy órán át volt 4572 méteres, alacsony légnyomásteszten, 20 órán át kapott közvetlen napfényt (1120W / m2, 49 fok), -10 fokon 6 mm jégrétegtől vacogott, 24 órán át 35 fokos, 5%-os sós köddel áldották meg és -20 és 50 fok között kapott egy-egy órás hősokkot. Remélhetőleg nem ült mellette végig senki. :DD

(#41) Gyöször


Gyöször
senior tag

Xcover 4S telóm van, szeretném még úgy is, hogy csigalassú. Vettem bele egy trágya minőségű akksit, ezzel használhatatlan a teló, a gyári meg 4 éves és fél nap alatt lemerül (ha nem nyomkodom). a komoly 32GB tárhelyem mindig rinyál, hogy megtelt, de nincs már mit letörölni, minden app kell. Már olyat is letöröltem ami kellene.
Milyen telót vegyek amin biztonságos android fut, frissítik, tehát lehet bankolni nyugodtan. és hibátlanul kocog rajta az android auto. Belefér a zsebembe, vagy övtáskámba mert nem nagyobb mint 150mm és van benne legalább akkora akksi ami 1,5 napot kibír. És szeretnék rá alulra a 3 fizikai gombot. Tehát a 3 csík, a kör meg a vissza ne érintős legyen. Nem kell 10 nap akksiidő csak egy pörgős jó teló legyen. Túl sokat akarok?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.