Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) paolinho válasza paolinho (#6147) üzenetére


paolinho
őstag

Na sikerült egy kis előrelépést elérnem. A Galaxy Store a megoldás, legalább is néhány applikáció telepítésére (pl. HERE WeGo). Ja, és jelez a Messenger - re is már. Viszont a WhatsApp és a Viber megoldást igényelne az órán történő megjelenítést illetően. Erre van esetleg ötlet? A Viber látszik a Wearable Értesítések beállítás alatt, de a WhatsApp nem, és le sem tölthető az órához.

(#6152) paolinho válasza paolinho (#6151) üzenetére


paolinho
őstag

Na jó, most már végképp nem értem, mi van. Most berezgett a teló egy WhatsApp üzenetre. Akkor lehet, már ez sem probléma.
Esetleg arra van megoldás, hogy ilyenkor életrekeljen a képernyő, és ott azonnal látható legyen, hogy mely forrásból, kitől, és milyen tartalmú üzenet jött?

(#6153) Diokhan válasza paolinho (#6152) üzenetére


Diokhan
addikt

Az, ha jólk tudomn, csak csukló emelésre működik, hiszen ha nem nézed meg, csak kivillan ,felesleges akku merítés.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#6154) paolinho válasza Diokhan (#6153) üzenetére


paolinho
őstag

Aha, értem, köszi.
Végül is a lényeg hogy rezzenjen az óra üzenet érkezésekor, és ahogy tapasztalom, ezzel márt nincs problémám egyik chat-kommunikációs felület kapcsán sem.

(#6155) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lent vagyunk feleségemmel Sárváron, és minden este kis levezetésnek úszunk egyet a gyógyfürdőben. Észre vettem, hogy a szilikon szíjon fehér cucc keletkezik, ha megszáradt, gondolom ez a vízben lévő vegyszereknek köszönhető.
Az volna a kérdésem, hogy elég-e a kötelező körök lejárása (hangszóró ön takarítás, lerázás), vagy mossam is el a szálláson alaposan?
Előre is köszönöm a válaszokat!

But who is watching the guardians?

(#6156) szpeti40 válasza Mr. Y (#6155) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem csapvíz alatt azért öblitsd le.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6157) Mr. Y válasza szpeti40 (#6156) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, én is így gondoltam, csak.biztosra akartam menni :)

But who is watching the guardians?

(#6158) Diokhan válasza Mr. Y (#6155) üzenetére


Diokhan
addikt

Szia!

Az a klór, mivel most a vírus miatt minden gyógyvíz túl van klórozva.
Csak lemosod és el fog tűnni.
Mivel ez nem közvetlenül az órához kapcsolódik, a HSZ-eket offoltam.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#6159) turbulencia8 válasza Csacsa71 (#6144) üzenetére


turbulencia8
őstag

Kapcsold be a nagy pontosságú gps mérést az edzés widgetnél (amin csak egy zöld futó ábra van)! Ott tudod beállítani azt is, hogy mit mutasson sport közben.

(#6160) csalavr2 válasza Xdmilan (#6104) üzenetére


csalavr2
friss újonc

Szia. Megoldottad a Curve kártya gondot?. Nekem most jött meg és nem eszi meg.

(#6161) trafóóó válasza paolinho (#6145) üzenetére


trafóóó
tag

Ezek szerint Stratost váltott nálad ? Melyiket a 2 vagy a 3 ?
Stratos 3 és a Galaxy Watch (46mm)között proálok dönteni.Futáshoz szeretném használni.
Mindent probáltam elolvasni de úgy érzem minél többet olvasok annál rosszabb a helyzet.
Képtelen vagyok dönteni. :)
Írnál pár sórt hogy miért cserélted ? illetve melyik miben jobb, vagy rosszabb
Előnyök ,hátrányok stb stb.
Hátha hozzá segít a döntéshez.
Elöre is köszönöm. :R

(#6162) turbulencia8 válasza trafóóó (#6161) üzenetére


turbulencia8
őstag

En sima (kettes) Stratosrol valtottam, de csak azert meg meguntam. A stratos akkuideje es a folyamatos uzemu lcd kijelzoje praktikusabb, foleg kulteri sporthoz. A galaxy watch-nal szinesebb, latvanyosabb a kijelzo, es a lunettaja tok jo. A stratos konnyebb es kevesbe bumfordi hatasu. A galaxy watch haza nagyon hosszu, viszont joval tobb szamlap es alkalmazas elerheto ra, napi szinten jobb jasznalni. Aludni a stratosban jobb, es az alvasmerese is jobb, a samsung nagyon alulmeri a melyalvast. A galaxy watch legnagyobb erossege a kihangositoja, ami wifin is jol mukodik, viszont nem samsung telefonnal nem az igazi allitolag.

[ Szerkesztve ]

(#6163) dragon1993


dragon1993
őstag

Jó áron tudnék hozzájutni egy bontatlan Galaxy Watch 46mm-hez.
Egy gondja van, külföldről kapták ajándékba.
Gondolom a garancia sorozatszám alapján nem nagyon járszik.

Mennyire gyakran romlanak el ezek az órák?

[ Szerkesztve ]

(#6164) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nekem eSIM-es modellem van, csak nem vagyok annál a szolgáltatónál, ahol ezt ki is tudnám használni (hűségidő).
Így jelenleg önálló módban van, kártya nélkül. Bluetooth kapcsolat sincs sem telefonnal, sem fülessel. A GPS és Wi-Fi minden nap reggel van bekapcsolva, ameddig lekérdezi az időjárást. Egyébként használom mint óra, aktivitásmérő, egészségügyi asszisztens és mint játékkonzol, ha rám jön a szapora :) .
Szóval viszonylag sokat nyomkodom is, de főként sok a képernyőidő. Mindezek mellett az órát én 4-5 naponta töltöm, mert ha jelez pl este 6-kor 15%-ot, akkor tudom, elég, ha másnap este 10-kor felteszem tölteni.

A kérdésem egyszerű: Amint kötök új szerződést és beaktiválom az eSIM-et, mennyiben változik az akku kapacitása? Illetve, lesz-e mód arra, hogy ki-be tudjam kapcsolgatni az eSIM aktív állapotát?

Válaszokat előre is köszönöm.

Ui.: 46mm

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#6165) bajnokpityu válasza dragon1993 (#6163) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kell a gari, sajnos. Nem az egész óra, inkább barometer, de az nagy százalékban. Amúgy 1 évet sztem így is kapsz hogy kinti.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#6166) paolinho válasza turbulencia8 (#6162) üzenetére


paolinho
őstag

Hát ezt nagyon jól összefoglaltad. Nagyjából ugyan ezen okok miatt cseréltem a Stratos 2-met a Galaxy Watch-ra én is.
Több, mint két év használatot követően szerettem volna valami újat, valamivel többet, valami mást. A GW ilyennek tünt, és egyelő nem csalódtam benne. A Stratos üzemideje verhetetlen (5-6 nap), ebben az én használati szokásaim mentén a GW két napos üzemideje nem a legfényesebb, de van konektor, meg töltő, szóval belefér, hogy minden másbap töltsem az órát. A sport funkcióit még nem teszteltem a Samunak, de ami nekem nem tetszett a Stratos-nál, az a GPS pontatlansága volt. Nagyon nehezen talált műholdat, és magát (pl futásnál) az útvonalat nagyon cikk-cakkosan rögzítette.
Én eSim-es GW-t vettem, de lévén egy előfizetéses Voda-kártya, illetve egy Dominós Telekom-kártya van a telómban, ezt a produktumot egyelőre nem tudom kihasználni, pedig érdekelt volna, hogy ez miként jön át gyakorlatban is. Viszont az óra bluetooth - on keresztül egy S9+ - szal oda-vissza meglehetősen jó hangátvitelt produkál. Szóval nekem egyenlőre tetszik.

(#6167) dragon1993


dragon1993
őstag

Beszereztem egy (talán) Francia régiós órát.
Bármi okom lenne CSC cserére?
Ajánlott appok az órára?
(S Pay rootolt telefon miatt nem fog menni szerintem)

(#6168) Diokhan válasza dragon1993 (#6167) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha nem akarod mókolni, akkor szerintem nem kell cserélni a szoftvert,
Appokat azért nem tudok ajánlani, mert midnenkinek más az igénye és az órén lévő szabad memória nagyon kevés.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#6169) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
kb. fél éves garanciás wach sima 800-as tipus 46 mm -órán random érzékel a kijelző alsó része. (ha az ébresztés érintéssel van bekapcsolva magától felvillantja a kijelzőt, zenénél a hangot mindig az alsó részre veszi le, és ami a legbosszantóbb, hogy ha az órán keresztűl telefonálok rendszeresen bontja a hívást mivel alul van a hívásbontó piros gomb) Aztután valamiért elmúlik az egész mintha nem is lett volna.. :O Találkozott már valaki ilyen hibával?
A rendszervisszaállítás sem segít!
Esetleg az új ROM megoldaná szerintetek?

Előre is köszönöm!

(#6170) dragon1993 válasza Keraa (#6169) üzenetére


dragon1993
őstag

99%, hogy HW hiba.

(#6171) Diokhan válasza Keraa (#6169) üzenetére


Diokhan
addikt

Szia.
Elképzelhető, hogy a visszaállítás segthet, de inkább valószinűbb, hogy az érintő hibásodott meg, samsung eszközökön nem ismeretlen az úgyn evezett ghost touch jelenség.
Garanciázni kell szerintem mindenképp.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#6172) Keraa válasza Diokhan (#6171) üzenetére


Keraa
aktív tag

Köszönöm szépen! :) Akkor gari...

(#6173) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Le lehet valahonnét tölteni a gyári Watch 3 óraszámlapokat? Galaxy Store-ban nem találom!

(#6174) Lacielvtárs válasza Impair1980 (#6173) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
pedig ott kell lennie :K

jobb alsó sarok

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6175) Impair1980 válasza Lacielvtárs (#6174) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Erre gondoltam!

[ Szerkesztve ]

(#6176) Lacielvtárs válasza Impair1980 (#6175) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaaa, bocsi félreértettem :W
hát nekem elvileg ott vannak de ha hazamegyek megnézem neked, bár az is lehet hogy csak azért meg az össze órám szinkronizálva van a telefonnal és lehet azért van nekem ott.
de megnézem hátha tudok linket adni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6177) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Készítettem PC-n saját számlapokat a Samsung programjával. Ezt hogyan lehetne felküldeni az órára?

But who is watching the guardians?

(#6178) szpeti40 válasza Mr. Y (#6177) üzenetére


szpeti40
addikt

Melyik programmal csináltál saját számlapokat? :Y

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6179) Arcanine válasza Mr. Y (#6177) üzenetére


Arcanine
csendes tag

Szia,
Ha Watch Designerrel (Watch Studio) készítetted, akkor ez a [link] hasznos lehet számodra, illetve az oldal elején linkelt FAQ is.

(#6180) Mr. Y válasza Arcanine (#6179) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Szia!

Mindenképpen ránézek, mit találok, csak jelenleg a két lépcsős azonosítás nem küld kódot, így nem tudom megnézni sem. De nem adom fel :)

But who is watching the guardians?

(#6181) Randomized válasza Randomized (#6113) üzenetére


Randomized
csendes tag

Megválaszolom a saját kérdésemet, hátha valaki mást is érdekel a téma.

A TransferWise valóban támogatott, de mint kiderült, csak akkor, ha UK címed van. Persze ezt csak az után találtam meg, miután megérkezett a kártya és próbáltam hozzá adni. Ekkor kiírta, hogy a kártya kibocsátó nem támogatott, és egy link a támogatott kibocsátók listájáról, amin tényleg nem szerepel a TransferWise, tehát nem értem, hogy a másik listán miért nem tudták oda írni, hogy UK only, vagy valami.

És akkor egy kérdést is felteszek. Még mindig a Curve éri meg legjobban ezek közül?

(#6182) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Jelenleg csak azt a módot találom, hogyan lehet beállítani, hogy melyik alkalmazás küldhessen értesítést az órára, és melyik ne. Viszont ezt én szeretném részletesebben is állítani, nevezetesen így: túl sok Messenger-üzenetet kapok, ezért nagyon zavaró, ha csipog az óra minden üzenetnél. Szeretném lenémítani (szó szerint, a hangját levenni) a Messenger-értesítéseknek. Szeretném, ha megjelennének az órán, de csak a képernyőjén lévő értesítéssel, ne hanggal.

Ezt meg lehet oldani valahogy?

Köszi!

(#6183) kaisers


kaisers
aktív tag

Nekem Messenger-el kapcsolatban lenne kérdésem.
Az érdekelne, hogy miért nem mutatja magát az üzenet tartalmát? Csak azt jelzi, hogy üzenet jött, és kitől.
Korábban mutatta, és nem tudom mi állítódhatott el.

(#6184) kaisers válasza kaisers (#6183) üzenetére


kaisers
aktív tag

Meg is van:

Üzenetek előnézete ki volt kapcsolva...

(#6185) Buci7


Buci7
csendes tag

Sziasztok, egy Watch 42mm LTE fekete színű órát (garanciális) mennyiért lehetne eladni ?

(#6186) Ubul86


Ubul86
őstag

sziasztok
nemrég lett egy samsung s20-am, érdeklődni szeretnék, hogy tudtok -e arról van e lehetőség töltéssegítségre a watch és s20 között, ha épp nincs meg az óra töltője, mert pl a munkahelyen hagytam? :)

(#6187) Ubul86 válasza Buci7 (#6185) üzenetére


Ubul86
őstag

én mindig megnézem, hogy egyes helyeken mi a min. és átlagár, és úgy lövöm be, pl hardverapró, jófogás, facebook

hardveraprón sima 42-es már 39990-ért árulnak, két hete lejáró garanciával.
Szóval ha a tied LTE-s, gondolom azk b +10K, meg a garanciával még számolni, de szerintem olyan 50 körül
(a vérpistikék meg úgy is mindig megkérdezik hogy mennyit engedsz a feléből :) )

jofogáson 62ért van pl pont olyan amit te is árulsz, garival, de már egy ideje árulja, és már lejjebb vitte az árat 17%-al

[ Szerkesztve ]

(#6188) Xdmilan válasza csalavr2 (#6160) üzenetére


Xdmilan
csendes tag

Szia!

Sajnos nekem sem sikerült. Nem támogatott kártyakibocsájtó üzenettel elküld a francba :)
Azóta nem foglalkoztam vele, mert jól felb*szott a dolog. De legalább van egy szép kék kártyám :P

Amúgy már régóta űzöm az ipart, csak lusta vagyok kommentelni...

(#6189) dragon1993 válasza Ubul86 (#6187) üzenetére


dragon1993
őstag

45k-ért fóliás 46mm-t vettem igaz gari nélkül

(#6190) szpeti40 válasza Ubul86 (#6186) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem ha az s10 tudja, akkor az s20-ban is csak benne van. :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6191) Ubul86 válasza dragon1993 (#6189) üzenetére


Ubul86
őstag

lte-s?

(#6192) Ubul86 válasza szpeti40 (#6190) üzenetére


Ubul86
őstag

tudni tudja, az órát nem tudom hogy tudja -e és ha igen, hol kell beállítani :D

(#6193) szpeti40 válasza Ubul86 (#6192) üzenetére


szpeti40
addikt

Beállítani sehol, csak rárakod a telefon hátuljára és tölt, már ha a telón bekapcsoltad a vezetéknélküli töltés megosztást.

Én Gear Sport-ot, Galaxy Watch-ot és iPhone 8+ -t is töltöttem már telefonnal.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6194) doongoo


doongoo
addikt

Nekem van egy szinte vadiúj (talán két hónapos) Watch 46-om (sima bluetooth). Csereként kaptam, mert a régiben nem tudták javítani a barométert. Azaz még szinte teljes 2 év gari van rá. Most vettem egy Ticwatch Pro 3 GPS-t és emiatt a Samu csak figyel a fiókban, de annyira rossz már az ára a használt piacon, hogy inkább megtartom tartaléknak (mert még mindig ez a legjobb üzemidejű Samu óra a maga 4 napjával (ahogy én használom).

(#6195) Airzsolti válasza Ubul86 (#6192) üzenetére


Airzsolti
kezdő

Eszközkarbantartó/ Akkumulátor/wireless PowerPoint share kell, aztán csak ránézésre a hátuljára.

(#6196) Ubul86 válasza szpeti40 (#6193) üzenetére


Ubul86
őstag

neked és Airzsoltinak: köszi, ennyi eszem nem volt úgy látszik :)
bár péntektől eddig kibírta, 6%-ra ment le, reggel beérve már munkahelyen tudtam tölteni :D

(#6197) dragon1993 válasza Ubul86 (#6191) üzenetére


dragon1993
őstag

Sima, de számomra az LTE semmit nem érne.

(#6198) Ubul86 válasza dragon1993 (#6197) üzenetére


Ubul86
őstag

én azt értem, csak az dob az áron pluszba, bár akkor azért az 50, nagyonmax 60K-t so-so jól lőttem be, főleg ha van még azért gari

én már sajnálnám szintén eladni (46-os, nem lte-s), mert nagyon lement az áruk. Xbox One X-el is így jártam, már csak 70ért ment el,két hónappal ezelőtt még átlag 90ért mentek :D (és megvettem 160ért :D)

[ Szerkesztve ]

(#6199) dragon1993 válasza Ubul86 (#6198) üzenetére


dragon1993
őstag

60k-ért odaadták volna az 1-2 hónapos, bontatlan Telekom-os 42mm-es LTE verziót a jófogáson.

(#6200) eliterob válasza Buci7 (#6185) üzenetére


eliterob
tag

Én februárba vettem gari papír nélkül 30rt...

(#6201) jupp008


jupp008
senior tag

Ezt a Galaxy Watch 3 témát le lehet valahonnan tölteni a Store -ból ? (nem tudom, hogy keressek rá).

[ Szerkesztve ]

(#6202) francz'70 válasza Mr. Y (#6164) üzenetére


francz'70
aktív tag

(Ha még nem kaptál választ....)
Az a 4-5 nap olyan 1-2, max. 3 lesz eSIM-mel, nálam kb. ennyi. Persze függ attól is, hogy mennyit használod/telefonálsz.
Az eSIM-et pedig lehet ki-be kapcsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.