Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SkyLine3000 válasza #72042496 (#46) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én még a notimat sem hordozom.:) Viszont, ha kell a dokkoló és azzal cipeled és abban használod, akkor a hordozhatóság előnye elszállt a Samunak. Kijelző biztos jobb. Illetve nekem nem okoz törést az életemben, ha magammal kell vinni a notit és szét kell nyitni. :)
Mindenesetre engem már régóta nem érint a tablet piac (csak érdekességképp olvasom el az ilyen teszteket).
Egy normális noti nekem bármiben többet ér, mint egy akármilyen tablet. Akárhogy is csűrik, csavarják, a tablet tartalomfogyasztásra lett kitalálva, arra meg nyilván jó.

[ Szerkesztve ]

(#52) #72042496 válasza SkyLine3000 (#51) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, lehet, jobb lett volna ha én is úgy ragadom meg, hogy a tab és noti más-más felhasználás mellett praktikus.

(#53) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Az eslő oldalon az eslő képek között lévő windows/linux asztalra hajazó felület a nagy taboknál már évek óta ilyen kellene hogy legyen. Kellett volna valami állandó tálca, rajta tapizható gombok
Es volt is ilyesmi még az eslő tableteknél amin android futott, aztán ezt megváltoztatták, teljesen odalett ami külön tabletes androidkent futott.

Közben találtam videót ilyen régi rendszerű tabról: [link]

Van egy samsung 10.1ea tab és a rajta lévő touchwiz nem wgy használható valami. Hatalmas gombok, rendet nem lehet rakni a képernyőn. Teljesen olyan mint a telefonos felület. Pwdig ez egy 10.es kijelző, nagyon nagyon rossz helykihasználással.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#54) vicze válasza Snowy_owl (#53) üzenetére


vicze
félisten

Ez csak a 3.0-4.3-ig létező Tablet felület, aminél egybe van vonva az értesítési sáv és a navigációs sáv.
Azok a gyártók akik fizikai gombokat erőltettek sose használták.
A Sony Z4T-n már volt kezdeményezés a ugyanerre, csak nem használták a még nem létező "Freeform Window Mode", amit a DeX használ általánosan.

Mostanra egyértelműen látszik, hogy a Google Android fronton dobta a tabletet és már ChromeOS-szel képzeli el a kategóriát. A Freeform Window Mode is ezért létezik egyáltalán.

(#55) guminyúl válasza t72killer (#43) üzenetére


guminyúl
tag

Számtalan hely van a világon, ahol nincs tv. És akkor mi van? Pin@ sincs mindenhol. A videovágást leszarom. Nyertem. :P

(#41) moleculez: Nekem ez sokkal kedvesebb kompromisszum, minthogy párom kényelmetlenül használjon bármilyen eszközt. Nekem kb. mindegy, ő meg jobban érzi magát.

[ Szerkesztve ]

(#56) Snowy_owl válasza vicze (#54) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Van megoldás: Sentio

Van egy nagy hibája, hogy nem tud launcher lenni.
biztos nem egy dex, de a computer launchertől azért jobb.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#57) arn


arn
félisten

Vicc, hogy ennyi penzert vmi levedlett hwt adnak... aztan csoda, hogy az apple viszi a primet? Nekem az ipad az utolso apple temekem, minden mast eladtam, de most se vennek mast. Miert nem tudnak egy normalisat letenni az asztalra? Aztan eldontik, hogy kell vagy sem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58) #72042496 válasza arn (#57) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az új iPadben is a 2016. végi A10 van, ennyi erővel az is éppolyan levedlett. Szerintem a Galaxy Tab egyszerűen nem akkora név mint az iPad. Ez a Tab S4 ettől függetlenül klassz alternatíva lenne, csak iPad Pro árban azért merésznek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#59) Hieronymus válasza totgab02 (#50) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha van egy billentyűzettel ellátott kijelzővédő fedele, kényelmesen lehet írni vele.
Sokáig hordoztam magammal egy 13.3"-os notebookot. Ma már nem, sőt notebookot sem akarok többet.
Otthon az asztal alatt elfér egy desktop. Útközben egy 10.1" méretű Windows táblagép a kisebb munkára és kapcsolat tartásra. Egy ugyanekkora Firetab a szórakozásra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#60) gusthy válasza totgab02 (#50) üzenetére


gusthy
veterán

Hát ez pont abban nem lett jó, amiben lehetett volna... Marad az S2, az legalább húsz dekával könnyebb, meg a Chromebook.

[ Szerkesztve ]

(#61) t72killer válasza #72042496 (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre a 200eur-s tab A-m tökéletesen megfelel, ha a 4k videók lejátszása nem alapkövetelmény. Üzemidő és kijelzőbajnok ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62) #72042496 válasza t72killer (#61) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem akarok most tabletet venni, de ha vennék, akkor 4K HDR film azért menne rajta, hálózatról. De a Plex szerver ezeket lehet transzkódolja, nem tudom. Azt se, hogy a HDR-rel mit csinál, van-e normális gamut mapping.

[ Szerkesztve ]

(#63) t72killer válasza #72042496 (#62) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom Kodi-ban megoldott a dolog, ha van elég erős vas alá. Én ezt annyira nem erőltetem, a 14"-os laptopomon nézek inkább 4k filmeket, ha úgy adódik út közben/elutazva.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64) Béééla


Béééla
őstag

Amikor az egyetemet kezdtem, 200 ezerért (ugyan renew programban, a vadiúj 300 lett volna) fém házas, kifordítható kijelzős, Wines hibrid táblagépet lehetett kapni 13" környékén, amit lehetett beépített 3g-vel és még 4 giga rammal bővíteni, cadet bírta, wacom ceruza volt hozzá, sd olvasó, expresscard slot és b+, egy üzleti gépről beszélünk!
Tekerünk pár évet és ugyanennyiért kapni egy bővíthetetlen bébizongorát androiddal.
Fejlődés.

Bélabá

(#65) Somatom válasza vicze (#54) üzenetére


Somatom
veterán

Mi a különbség a DEX és a Freeform mód között? Az utóbbi bármilyen 7 -es, 8 -as Androidot futtató eszközön aktiválható (sajnos, a 9 -ben a Google már elzárta a fejlesztők elől az aktiválás lehetőségét). Telepíteni kell hozzá a Taskbar -t és lesz hozzá tálca is. A Moto telómon is erre váltok, amikor képernyőtükrözéssel használom monitoron (+ BT egér, bill.). Miért olyan nagy kunszt ez a Samsung DEX mód?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66) vicze válasza Somatom (#65) üzenetére


vicze
félisten

Ja úgy lezárták, hogy őrület, ezért is aktiválák...

(#67) joey04 válasza #72042496 (#58) üzenetére


joey04
titán

Csak az nem ennyibe kerül.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#68) Somatom válasza vicze (#66) üzenetére


Somatom
veterán

Sorry, nem voltam naprakész! A linkelt cikk tegnapi és az alkalmazás is tegnap frissült. Előtte még azt nyilatkozta a fejlesztője, hogy a 9 -ben nem tudja megoldani, mert a Google csak OEM gyártók számára teszi elérhetővé a freeform mód aktiválását. De, ez nem változtat a kérdésemen. Mi olyan nagy kunszt a Samsung DEX módban, ha a freeform mód Nugáttól bármelyik Androidos eszközön aktiválható?
Ebből következik a másik kérdés, hogy mi van akkor, ha a DEX helyett, a freeform módot használjuk a Samun? Vajon az is ilyen erőforrásigényes lenne? Az én telómban csak egy 625 -ös Snapi van, 3GB RAM -mal, de nekem nem úgy tűnik, hogy nyögne a freeform mód alatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#69) thebear007 válasza janeszgol (#15) üzenetére


thebear007
aktív tag

Én 120-ra lőttem be:) És nem beszélve arról, hogy másnap már a felét sem éri.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#70) Drizzt


Drizzt
nagyúr

"A 3D-s játék és a napfény alatt felugró, extra fényerő tudja a telepet a leggyorsabban megfektetni, míg 150 niten, egy töltésről 13 órát lehet netezni, illetve 18 órát videózni egyhuzamban."

Ezt konkrétan kimértétek, vagy valami részeredményből felkerekítettétek? Más tesztekben nem igen láttam hasonló üzemidőket. Btw. én megvártam a Tab S4-et. Elolvastam, megnéztem csomó kritikát, s végül egy M5 8.4-et vettem. Egyetlen előny az AMOLED lenne, illetve valamennyire az akksi is, engem a dex teljesen hidegen hagy. Az ár meg több mint kétszeres lenne. A 8"-t meg már erősen megszoktam a Shield tablettel. Volt már 10", 7", s 8" tabletem is, hosszabb időre a 10" a leggyengébb nekem(pl.: háton fekve filmnézés, olvasás, netezés, napi jópár órában).

I am having fun staying poor.

(#71) ollie válasza Drizzt (#70) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A pen is előnye a Tab S4 -nek. Mármint ha szükséged van rá.

***

(#72) Rickenstein válasza ollie (#71) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Legújabb iPadhoz is adnak cerkát. Még mindig nincs értelme megvenni ezt a túlárazott vackot.

PS C:\>_

(#73) aelod válasza Rickenstein (#72) üzenetére


aelod
veterán

Azért vacaknak hívni erős túlzás. A túlárazott mivolta az tény de, hogy vacak lenne... :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#74) ollie válasza Rickenstein (#72) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen cerkát? Az iPad kijelzőjébe is van WACOM réteg integrálva? Mert ha nem, a töredékét sem tudja az S4 funkcióinak.

mod: utánanéztem, semmi köze a WACOM-hoz, az Apple Pencil csak egy játékszer a Note (és S4) penjéhez képest.

[ Szerkesztve ]

***

(#75) vicze válasza Rickenstein (#72) üzenetére


vicze
félisten

Melyikhez adnak úgy mégis? :U
Mert 30e-be kerül megvenni.

(#74) ollie: Wacomnak valószínűleg Wacom(beszállítót sose reklámoz az Apple), és jelenleg még mindig a legmagasabb tudású érintőpanel, és legnagyobb tudású toll, csak a legmagasabb kategóriás Wacom termékek jobbak. (A Pro-kban, a sima iPad-ba gyengébb képességű panel van nyilván.)

[ Szerkesztve ]

(#76) dzsi23 válasza aelod (#73) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem vacak, csak kacat. ;]

(#77) Somatom válasza Rickenstein (#72) üzenetére


Somatom
veterán

Alma vs körte. Van valami útmutató, hogy miként lehet egy iPad -re Androidot telepíteni? Mert ha csak IOS -sel lehet használni, akkor inkább ne feszegessük ezt a "kacat" témát!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78) troviko


troviko
senior tag

Az árazása vicc, ebben az árban már inkább egy Surface. Ha más nem külföldről vagy egy Go.
Én amúgy a kicsi tabletet vártam a Tab A 10,5-t, hát az egy rosszul elsült vicc lett.
Az egész storynak a vége, hogy pár napja vettem egy iPad-et.

https://www.oldtech.hu/

(#79) Somatom válasza troviko (#78) üzenetére


Somatom
veterán

Néztem Surface -eket is, de azoknál is necces pont másik OS telepítése. Linux -ra még csak-csak találtam némi útmutatót, de Androidra semmit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#80) joey04 válasza ollie (#74) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#81) Pierre75


Pierre75
senior tag

A Tab S2-3 tesztje után is az első hsz-k harmada a szokásos volt:
1. Ipad hívők nekifutásból szarnak minősítik, majd megdicsérik és vállon veregetik önmagukat, hogy jól döntöttek. És mindenki mást is arra bíztatnak, hogy Almát vegyen. Nem zavarja ám őket, hogy vannak akik ne akarják az IOS zártságát vagy néha fekete színt is látnának, amire oled kell, nem ips. De ha már találtak egy Tab S4 fórumot...
2. egy felsőkategóriás termék topikjába befutnak Harpagonék meg a olcsójánosok, és kijelentik hogy a tizedennyibe kerülő kínai dzsunka izékével is megtehetik ugyanazt, mint ezzel a drága kacattal és egyébként is "mibűl"? Nincs bajuk Abszurdisztán világbajnok ÁFÁ-jával vagy a szárnyaló Pannon Puma "erős" forintjával, csak az a kurva Csamcsung árazása... (Nekem nincs erre 250E HUF-om, de elfogadom hogy a felsőkategória mindig túlárazott.)
3. a Tab S2-3 topikját színesítették még kezdetben a 4:3 gyűlölők, kiknek apró agyába nem fért bele, hogy más igények is léteznek, így annak a felbontásnak is létjogosultsága van. Így egyenlőre az a csörte elmaradt.

Pár hét múlva befutnak az első felhasználók élménybeszámolói, akik majd reális képet adnak az eszközről.

(#82) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ha jól értem, Tabletnek bika erős, laptopnak (DEX-mód) harmat gyenge, mint egy celeron procis noti 2 GB RAM-mal. :F

Mert lakni, muszáj.

(#83) Zolik válasza t72killer (#10) üzenetére


Zolik
senior tag

nem ez a lényeg. Ha így nézzük egy bármilyen autót vehetsz hisz szinte majdnem mindegyikkel tudsz városban 50-en, közúton 90-en pályán 130al menni. Minek vesz valaki 50 milláért kocsit ha a kényelmes utazáshoz már 3-4 milláért lehet nagyon jó autót venni. Ugyan erről szól ez is. Ott a pen, nincs ilyen ipad ami ezeket a szolgáltatásokat tudja, az pedig hogy mit nem tud amire szükségem van azt eldönti majd a felhasználó.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#84) dingdongkng


dingdongkng
tag

Kevés a ram nagyon drága, utálom az androidot. Ezzel együtt nekem tetszik.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#85) Halkow.


Halkow.
senior tag

Mi az, hogy akad, elfogy a ram meg forrosódik? Meg rossz helyen vannak a hangszórók.

Annyira nincs logikusan átgondolva ez az egész, hogy na... negyed milláért ilyenek ne forduljanak már elő.

(#86) Lasko


Lasko
csendes tag

Ez nevetségesen drága... A Tab S3 se lett olcsóbb, pedig az is lassan 1 éves. Kössz Samu marad az S2...

(#87) tyborg007 válasza tntmax (#1) üzenetére


tyborg007
csendes tag

pont ma néztem a laptopokat a neten..
ennyiért már tényleg van 8300H procis 16giga rammal 1050Ti videokarival laptop.. nah akkor inkább egy olyat ennyiből!...:)

(#88) Somatom válasza tyborg007 (#87) üzenetére


Somatom
veterán

Megint alma vs körte. Milyen laptopot találtál 500 gramm alatt, 249,3 x 164 x 7,1 mm -es méretben? Érintőképernyős az a laptop? Android fut rajta? Talán GPD Pocket 2, de az "csak" M3 és 6" -os kijelző.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89) tyborg007 válasza Somatom (#88) üzenetére


tyborg007
csendes tag

ja, nem.
az 17 colos volt, majdnem 3kiló, nem androidot futtat.. semmit nem futtat..:)
de már nem is találom.. asziszem MSI volt.

(#90) Somatom válasza tyborg007 (#89) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor írhattad volna azt is, hogy ennyiből kijönne egy bomba kurva, jópár gramm kokó, egy közepes bicikli, vagy egy tengerparti nyaralás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#91) Anulu79


Anulu79
addikt

Külső tetszik de az S3-at nem fogom lecserélni emiatt. :)

(#92) #80439296


#80439296
törölt tag

(Csak halkan, zárójelben, stb.)

Nagy a vinnyogás, hogy alig használható, mennyivel jobb lenne 13 colosban pl...
Megjegyzem, akkora vinnyogás volt, amikor piacra dobta a samu a 18.4 colosat, hogy minek...

:C :C :C

(#93) Somatom válasza #80439296 (#92) üzenetére


Somatom
veterán

A 12"-13" és a 18" között elég nagy a különbség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#94) dzsi23 válasza #80439296 (#92) üzenetére


dzsi23
addikt

Egyiknek sincs értelme. Sem 7, sem 10, 13, 18 hüvelykesben. Hordozni nagy, és arra ott van a telefon, munkára meg alkalmatlan az összes androidos táblagép. Mire alkalmasak? A gyereknek játszani, de arra miért kell 300 ezer forintos? :U

Szerk.: Ja, ezt is csak halkan, zárójelben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#95) #80439296 válasza dzsi23 (#94) üzenetére


#80439296
törölt tag

Végre valaki, a sorok között... :C

Hja, amúgy: ezért volt király a Huawei P8Max, 6.8col.
Csak gyenge hardware.
Ha ezen az úton valaki elindulna, hogy az éppen 7col alatti telefonokat csúcs hardware-rel, dual-SIM, éppen aktuális Androiddal, az verne mindenkit - középdrága áron.
De hát ez álom marad...

[ Szerkesztve ]

(#96) Somatom válasza dzsi23 (#94) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy miről beszélsz. Tökéletesen alkalmasak a munkára. Egy 10" -os Huawei Mediapad T1 a szolgálati Tabom a kamionban. Erre küldik a munkákat, erről nyomtatom a szállítóleveleket, Google Térképben nézem a forgalmi infókat, céginfókat, utcanézetet (mivel van benne GPS). Esténként belenézek a Telenoros MyTV -be, vagy vmi filmbe. Jobb így nézni, mint telón. Sokkal alkalmasabb munkára, szórakozásra, mint bármilyen laptop.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#97) dzsi23 válasza Somatom (#96) üzenetére


dzsi23
addikt

Neked a kamion a munkaeszközöd, nem a tab. ;)

(#98) #80439296 válasza dzsi23 (#97) üzenetére


#80439296
törölt tag

:K

(#99) Somatom válasza dzsi23 (#97) üzenetére


Somatom
veterán

Ez hülyeség. A munkámhoz (is) használom, tehát munkaeszköz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100) Somatom válasza dzsi23 (#97) üzenetére


Somatom
veterán

De, jó tudni, hogy pl. a Vehco csak a szórakozásom miatt van telepítve. Ráadásul bluetoothon kommunikál a tachográffal, meg a jármű vezetésdiagnosztikájával. Csak az a fura, hogy akkor miért nincs a Playen ez a játék?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.