Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #80439296 válasza Somatom (#100) üzenetére


#80439296
törölt tag

SEGÉDeszköz a tab...

(#102) Somatom válasza #80439296 (#101) üzenetére


Somatom
veterán

Nemááá!!! Hova csűröd még? Minden munkaeszköz segédeszköz is egyben. Maga a kamion is segédeszköz, hiszen lovaskocsival, vagy talicskával is el lehetne vinni az árut.
Nem lenne jobb elfogadnod, hogy van olyan munka, amihez jobb egy Tab, mint egy laptop?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#103) #80439296 válasza Somatom (#102) üzenetére


#80439296
törölt tag

Utadra küldelek... :R

(#104) Somatom válasza #80439296 (#103) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vagy abban a pozícióban, hogy engem bárhova is küldjél. Különben is vasárnap van, kamionstop, úgyhogy max. a hűtőig indulok sörért. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#105) dzsi23 válasza Somatom (#102) üzenetére


dzsi23
addikt

A tab segít a munkádban, nem azon dolgozol. "Hova csűröd még?"

(#106) dzsi23 válasza Somatom (#102) üzenetére


dzsi23
addikt

"Erre küldik a munkákat, erről nyomtatom a szállítóleveleket, Google Térképben nézem a forgalmi infókat, céginfókat, utcanézetet (mivel van benne GPS)."

Az, hogy megnézel vagy kinyomtatsz rajta valamit, az nem munka. A munka az, amit a megkapott információk alapján csinálsz. De a teendőidet ("munkákat"), szállítóleveleket, és egyéb infókat is tabon állítják össze? Az már munka, és nyilván nem tabon végzik, hanem laptopon, számítógépen.

(#107) Somatom válasza dzsi23 (#106) üzenetére


Somatom
veterán

Az is a munkám része. Sajnos, egy kamionos munkája nem csak vezetésből áll. Valószínűleg PC -n szerkesztik a fuvarleveleket, de az már az ő munkájuk, nem az enyém. De, fuvarlevél előbb volt, mint PC, tehát a gondolatmenetetek alapján ahhoz a munkához is csupán segédeszköz a PC. Szóval, akárhogy csűritek, nekem a tab munkaeszköz. Ha nem a munkámhoz kell, akkor miért adná a cég? Buliból? A lényeg pedig az, hogy ha nekem egy laptopot tennének az autóba, az nem lenne olyan hatékony a munkámhoz, mint ez a tab.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#108) Hieronymus válasza dzsi23 (#106) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az, hogy megnézel vagy kinyomtatsz rajta valamit, az nem munka. A munka az, amit a megkapott információk alapján csinálsz."

Ha nem munka, akkor nyilván szórakozás.
Ha megnézi a táblagépen, hogy melyik úton nincs dugó a nagyvárosokban, az ép úgy a munkájának része.

Az esztergályosnak sem munkaeszköze a tokmánykulcs, aminek a segítségével szorítja be a megmunkálandó alapanyagot?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#109) dzsi23 válasza Somatom (#107) üzenetére


dzsi23
addikt

"A munka célirányos tevékenység: valaminek a létrehozására, átalakítására, megváltoztatására szolgál azért, hogy a keletkező javakat az ember vagy más haszonélvező használni, hasznosítani, elfogyasztani tudja. "

Létrehozol valamit a tabon? Megváltoztatsz, átalakítasz vele valamit? Nem. Számítógépen hozzák létre, te csak elolvasod. Aztán elvégzed a munkádat a kamionnal. Nevezhetjük munkaeszköznek, ha ettől jobban érzed magad, de nem azon dolgozol.

(#110) Somatom válasza dzsi23 (#109) üzenetére


Somatom
veterán

B@sz6ja a PC -n létrehozott fuvarokmányait, ha nem tudja hozzám eljuttatni, én nem tudom kinyomtatni, és nem tudom az ügyfélnek átadni.
Te, mint ügyfél biztos nem lennél boldog, ha azért késne a megrendelt árud, mert én nem tudtam az aktuális forgalominfók alapján korrigálni az útvonalamat és állok a dugóban. Tudod mi Németország kamionos gúnyneve? Stauland. Remélem, nem kell magyaráznom! Szóval, az a tablet nagyon is munkaeszköz. De, még egyszer megkérdezem. Ha nem az, akkor miért adja a cég az autókhoz? Hogy a hétvégi kamionstop alatt a sofőr tudjon vele szórakozni? Továbbá, vajon miért nem laptopot ad a tab helyett, ha az mindenre alkalmasabb?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111) dzsi23 válasza Somatom (#110) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak f0s0d a szót irreleváns dolgokról, de elolvastad egyáltalán, amit írtam? A tabon kapod meg, hogy mit, hogyan, merre kell csinálnod, de ennyi. Nem azon dolgozol. Ragozhatod még, hogy milyen jó, hogy van egy tabod, és tény, hogy hordozhatóbb, mint egy laptop, könnyebb bárhol elővenni, de a munkát nem azon hajtod végre.

(#112) Somatom válasza dzsi23 (#111) üzenetére


Somatom
veterán

Te elolvastad egyáltalán, amit írtam? Épp az előző hsz. -emben vázoltam, hogy több, mint puszta megjelenítő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113) dzsi23 válasza Somatom (#112) üzenetére


dzsi23
addikt

"Továbbá, vajon miért nem laptopot ad a tab helyett, ha az mindenre alkalmasabb?"

Pont azért, mert amire neked kell, arra elég egy tab is, mivel - most figyelj - nem csinálsz rajta semmit, csak megjeleníted a dolgokat. :D

(#114) Somatom válasza dzsi23 (#113) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon tévedsz. Azért tab, mert egy laptopot nem lehetne úgy elhelyezni, hogy kezelni tudjam, de ne takarjon bele a látótérbe. Továbbá, a vízszintes klaviatúrán, illetve tapipadon keresztüli bevitel is nehézkesebb, mint a függőlegesen álló érintőképernyőn. Laptopban ritka a beépített GPS modul, a külső csatlakozója viszont ki van téve a sérülésnek. Egy laptopot egyetlen helyre lehetne elhelyezni. A műszerfal közepén levő tálcára. De, egyrészt az tőlem messze van, másrészt büntetne érte a rendőr, harmadrészt a tálca pereme letörné róla az összes külső csatlakozót, amibe valami be van dugva. Egyszóval azért a tab, mert ehhez a munkához alkalmasabb, mint egy laptop.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115) dzsi23 válasza Somatom (#114) üzenetére


dzsi23
addikt

Jó, de ez most hogy jön ide? Nyilván vannak előnyei egy tabnak (méret, hordozhatóság, stb.), de nem erről beszélünk. Továbbra is csak egy megjelenítő (költői túlzással), nem hozol létre rajta semmit, magyarul nem azon dolgozol. Ennyit erről.

(#116) Somatom válasza dzsi23 (#115) üzenetére


Somatom
veterán

Mi az, hogy csak egy megjelenítő? Egyebek között egy olyan programot futtat, ami mobilneten, realtime kommunikál a központunkkal. Ehhez pl. SIM, GPS, és BT modul kell. Laptopban nagyon ritka e három modul együtt. Ráadásul 180 fokban fordítható érintőképernyővel, hogy állandóan látni és kezelni lehessen. A nyomtatáshoz pl. hotspot kell, ami nem túl régi funkció a Windows -ban, míg Androidon Froyo (2.2) óta alap feature. Magához a nyomtatáshoz is több kell, mint egy egyszerű megjelenítő.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#117) dzsi23 válasza Somatom (#116) üzenetére


dzsi23
addikt

Rizsa...

(#118) Somatom válasza dzsi23 (#117) üzenetére


Somatom
veterán

Lehengerlő az érvelésed.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119) dzsi23 válasza Somatom (#118) üzenetére


dzsi23
addikt

Érvelésnek már nincs értelme, mert teljesen mást beszélsz. Végzel munkát rajta, vagy nem? Ez volt a kérdés. Szerintem nem, és ezt alá is támasztottad, csak nem vetted észre. Azóta pedig a laptophoz hasonlítgatod, aminek ebből a szempontból semmi értelme. Akár laptopod van, akár tabod, nem végzel rajta munkát, csak információt kapsz rajta. Kit érdekel ebből a szempontból a német autópálya, a blutooth, a gps, a hotspot? Neked jobb a tab, oké, szerintem már mindenki felfogta. De nem dolgozol rajta. Én meg már csak magamat ismétlem, hátha megérted. De ha nem érted, az is mindegy már, én feladom. :)

[ Szerkesztve ]

(#120) joey04 válasza dzsi23 (#119) üzenetére


joey04
titán

Nem kedvelem a tagot, de most totál igaza van. Jobb is, ha feladod, ebből már nem tudsz kihátrálni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#121) Somatom válasza dzsi23 (#119) üzenetére


Somatom
veterán

Áhhh, már értem. Eléggé különbözik a véleményünk arról, hogy mi a munka. Kettőnk között az a különbség, hogy én dolgozom azzal a tab -bal, te viszont csak elképzeled, hogy nem dolgozom vele. Ez így valóban meddő vita marad egészen addig, amíg be nem ülsz egy ilyen kamionba melózni. Az viszont szomorú, hogy egy puszta elképzelés alapján vitatkozol olyannal, akinek gyakorlati tapasztalata is van a vita tárgyát illetően.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122) dlaj válasza dzsi23 (#115) üzenetére


dlaj
őstag

nem hozol létre rajta semmit

Ezt ugye többször leírtad.
De egy üzenet megírása és elküldése (létrehozása) akkor minek számít? Naponta akár többször is szükséges lehet. És ugyanúgy a kamionos melóhoz tartozik, mint az áru rögzítése, vagy a kormány tekergetése.

(#123) dzsi23 válasza dlaj (#122) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha egy üzenet elküldése munkának számít, akkor én is egész nap dolgozom.

(#124) dlaj válasza dzsi23 (#123) üzenetére


dlaj
őstag

A te sokszoros állításoddal szemben létrehoz valamit. Tehát nem csak egy kijelző! (Ahogyan szintén többször leírtad.)

(#125) aprokaroka87 válasza dzsi23 (#123) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amennyiben pl egy munkádhoz kötödő excel táblázatot küldesz el mellékletben pl a titkarno@ceg.hu címre egy Tablettel vagy okostelefonnal az munkának számít.

Ha munkaidőben, akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#126) dzsi23 válasza dlaj (#124) üzenetére


dzsi23
addikt

Oké, legyen, a kamionosok tabon dolgoznak, máris értelmet nyertek számomra az androidos táblagépek! Köszönöm, hogy felnyitottátok a szemem, már alig várom a következő 300 ezres darabot! De akkor már egy kamiont is beszerzek hozzá, hogy legyen értelme a tabnak! :C

(#125) aprokaroka87:
Remélem, gyakran megesik veled, hogy tabon dolgozol fel táblázatokat, és küldöd tovább! ;)

[ Szerkesztve ]

(#127) aprokaroka87 válasza dzsi23 (#126) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván egy excel szerkesztése érintőképernyőn nem valami jó.

De pl pénteken a melóhelyen a telefonommal készitettem képeket, leltárhoz.

Megtehettem volna hogy felírom azt a 3 számsort amit kell, de így sokkal egyszerűbb volt.
A raktáros adminisztrátor meg képet megnézve egyeztetni tudta a dolgokat.

(#128) dzsi23 válasza aprokaroka87 (#127) üzenetére


dzsi23
addikt

"Nem valami jó"? Ez elég enyhe megfogalmazás. :D A telefon meg ugye nem tab. A telefon mindig kéznél van (zsebben), telefont én is használok, arra tökéletes az android. Táblagépre nem.

Szerk.: Kivéve kamionosoknak.

[ Szerkesztve ]

(#129) tuki2200


tuki2200
senior tag

Nagyon jo, hogy az erdemi informacio megint hatterbe szorul es aki ide latogat olvashatja oldalakon keresztul, hogy vitatkoztok egy trollal...

[ Szerkesztve ]

(#130) dzsi23 válasza tuki2200 (#129) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha van kérdésed, tedd fel, ne rinyálj, mert így te is csak offolsz. :))

(#131) aprokaroka87 válasza dzsi23 (#128) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De ha az adott táblagép eltudja látni azt a feladatot, ami egy kamionosnak kell.
Akkor miért ne lenne jó egy Androidos tablet?

Tényleg nem értelek meg....

(#132) dzsi23 válasza aprokaroka87 (#131) üzenetére


dzsi23
addikt

Mondtam, kamionosoknak jó.

(#133) Pierre75 válasza dzsi23 (#128) üzenetére


Pierre75
senior tag

Tartalomfogyasztásra (amire elsődlegesen használja a többség a tabletjét) miért is nem jó az android?! Most úgy próbálod védeni a korábbi bedőlt "sarkos véleményed", hogy degradálod a kamionosokat? Nincs nagy vitakultúrád, de láthatóan büszke vagy rá.

(#134) dzsi23 válasza Pierre75 (#133) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha nem tudod, miről volt szó (segítek: munkáról, nem tartalomfogyasztásról), akkor ne üsd bele a csőröd, vagy olvass vissza pár hozzászólást, hogy képben legyél. :U

(#135) Hieronymus válasza Pierre75 (#133) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hagyd már rá.
Nem attól lesz igazad, hogy tiéd az utolsó hozzászólás. Az olvasók értelmes része, már eddig is véleményt alkotott erről a vitáról. Nem kell tovább vinni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#136) Pierre75 válasza Hieronymus (#135) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Hagyd már rá."
Olyan irányba vitte tovább a vitát, ahol bizony jelezni kell, van határ. Amit láthatóan továbbra sem ért.
"Nem attól lesz igazad, hogy tiéd az utolsó hozzászólás"
Ezt miért is írod nekem?

(#137) apacsay


apacsay
tag

Ha lenne egy ilyen tab-om és dolgozni szeretnék vele, munkaeszközként szeretném használni ( :U ) akkor tudok hozzá egyidejüleg egy külső monitort hdmi-n keresztül és egy külső wincsit is csatlakoztatni?
Nyilván egeret és klaviaturát is, bluetooth-on keresztül simán

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#138) Snowy_owl válasza apacsay (#137) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Igen és nem. Attól függ. Valószínűnek tartom, hogy az usb való vezetékes hdmi csatlakoztatás nem lehetséges, illetve ki lehet próbálni egy mhl adapterrel. Ha ez nem megy márpedig nem hinném, akkor esetleg chromecastal tudod kiküldeni még a jelet vezetékmentesen. Második kérdésed a vincsi, aminek egy usb otg kábel segítségével simán csatlakoztatható, probléma nélkül.

Viszont a bluetoothos billencsel és egérrel akadnak gondok. Egyrészt ha megy a wifi és a bluetooth akkor a wifi kapcsolat gyengévé válik és lelassul. Másrészt szoftveres oldalról sajnos nem igazán van meg a támogatás. Példa: fekvő módban böngészel és egy weblapot szeretnél nagyítani, és nem tudsz egérrel, se billentyűzettel. Másik példa hogy nem igazán megy a jobbgombos módszer sem, amivel a helyi menüt hoznád fel, és nyomnál a lehetőségekre.

Egyébként korlátozottan lehet vele böngészni. Ha meg monitorra kötöd akkor a weboldal nagyítás kiesik, de akkor sem az igazi szerintem.

Végső soron ha dolgozni akarsz, és kompromisszum mentesen akkor vegyél notebookot. :))

szerk.: ha rádugsz valamit otgn (egér, bill, hálókártya) akkor közben nem fogod tudni tölteni.

Egyébként ment egy vita hogy alkalmase egy tab munkára, illetve kiválthat-e egy notebbokot. Szerintem jelen állapotban szinte teljesen alkalmatlan munkára szinte bármelyik tab. Bizonyos helyeken céleszközként leválthat egy notebookot, de nem tudja helyettesíteni.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#139) apacsay válasza Snowy_owl (#138) üzenetére


apacsay
tag

Tehát ha megvenném ezt a [link], egyébként méregdrága usb-c többportos adaptert , akkor ugyan tudnám egyszerre egy nagy monitoron nézni a tablet képét és tölteni is közben.. de ha rádugnék még egy külső wincsit, akkor már nem töltene...

illetve ha net-et wifiről kapná, akkor meg a bluetooth eszközökell lenne baj...

Jól értem?
Ha igen, akkor ez tényleg szomorú, , így az arcunkba nyomott reklám, hogy munkára milyen remekül használható, eléégé megtévesztés

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#140) iPeter05 válasza apacsay (#139) üzenetére


iPeter05
újonc

Igen, ezzel az adapterrel már mehet a meló, a töltés, minden! Majd oszd meg a személyes tapasztalataid, ha már Tab S4 tulaj leszel legalább egy hete! 😉

(#141) apacsay válasza iPeter05 (#140) üzenetére


apacsay
tag

igen, természetesen megosztom, de egyelőre még gondolkodom, fogm-e tudni használni...
a kérdés még azért fenn áll, a linken lévő adapterrel az otg külső vinyó i s menni fog egyszerre a hdmi-vel ( külső képernyő) és még tölteni is fogjaí...

Mert kb ennek a háromnak az egyszerre működésével lehet igazán jó munkaeszköz.. no meg a DEX persze..

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#142) Snowy_owl válasza apacsay (#139) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Vedd tárgytalannam a hozzászólásom elnéztem a topikot meg a tabot is. :DDD

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#143) iPeter05 válasza apacsay (#141) üzenetére


iPeter05
újonc

Külső SSD fog vele menni, hagyományos HDD nem, az energiafelvétel miatt. De gondolom, hogy SSD-t kötsz rá, ha már ilyen modern eszközzel fogsz dolgozni.

(#144) apacsay


apacsay
tag

lementem ma az egyik Samsung Store-ba, levittem magammal egy 4Tb-s külső vincsit , rádugtuk egy kiállított Tab S4-re és meghajtotta, látta...

Állítják a boltban, hogy a Samsung EE-P5000BBEGWW Multiport Adapter -rel egyszerre lehet tölteni a Tab S4-et, képét kirakni hdmin keresztül nagy kérernyőre és külső meghajtóról dolgozni...

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#145) F1DO


F1DO
senior tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha egy üvegfóliát (tempered glass, 0,3mm) tennék az S4 kijelzőjére akkor a Pen érzékenysége megváltozna a fólia nélküli érzékenységhez képest?

(#146) tuki2200 válasza apacsay (#144) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ez mondjuk eleg jol hangzik, sőt nalam ez el is dontene a tablet kerdest, jo lenne egy teszt rola

(#147) Ati1979 válasza tuki2200 (#146) üzenetére


Ati1979
veterán

DEX Szerintem nem rossz. :)

(#148) tuki2200 válasza Ati1979 (#147) üzenetére


tuki2200
senior tag

A Dexet ismerem telefonrol, nekem nem lenne ra szuksegem az viszont jol hangzik, hogy az USB-C egy elosztoval ennyi mindent el tud latni eleg krafttal

[ Szerkesztve ]

(#149) Ati1979 válasza tuki2200 (#148) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen van benne fantázia. Nekem valószínűleg ez lesz a következő tab-om hamarosan. Pillanatnyilag nekem sem lenne a dex re szükségem, de később talán jól jöhet.

(#150) F1DO


F1DO
senior tag

Azért az ész megáll nálam attól, hogy mi kerül 16e ft-ba egy sima gyári műanyag tok az S4-hez

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.