Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) BalanceR válasza moma (#11) üzenetére


BalanceR
addikt

Kb 5-6 éve használok tabot asztali gép, teló mellett... Először sokáig droidosat, akkor arra azért volt szükség, mert akkoriban a telók 4col körül tetőztek, ágyban fekve , reggeliző asztalnál, teraszon pihenve, nyaralásnál kellett valami, ami nagyobb...
A droidos tabokkal az volt a bajom, hogy nem voltak elég univerzálisak, youtubeot nézni, mailezni, híreket olvasni jó, másra nem igazán.
A droidos filekezelés kínszenvedés a Win drag and dropjához képest, az is bosszantó, hogy hiába 10 colos a tab, a mobilnézetet tölti be szinte minden böngésző, hiába kapcsoltam át , és többfüles böngészésnél is voltak gondjai a droidnak. Ezenkívül videólejátszásnál rendszeresen futottam kodekproblémákba, ez a lejátszó ezt nem kezeli, az a lejátszó azt nem tudja megnyitni, a harmadik lejátsza de béna a UI... Szintén droidos bénaság a böngészőből való filefeltöltés, betallózás a szarul kivitelezett filekezelők miatt. Irodai programcsomag is millió van droidra, de egyik sem használható igazán, valahogy mindnek van valami hibája, hiányossága. Meguntam, hogy ugyanarra a feladatra 2-3 appot kell telepítenem, hogy használható legyen.
Ekkor váltottam wines tabra.
Itt nincs gond, ha AC3-as MKV-t akarok lejátszani,VLC vígan eszik mindent, a böngésző remekül használható több nyitott oldallal is,akár flash is, a háttérben nem lövi ki a torrenteket a rendszer memóriaoptimalizáció révén, az office-al simán tudok bármilyen doksit normálisan szerkeszteni, megtekinteni, Simán elfut egy Photoshop is képszerkesztésre, így a nyaralos RAWokat helyben fel tudom dolgozni, jól használható az InDesign is kisebb munkákra, sőt, SONY Vegassal rövidebb HD videók is vághatóak..
Játszani simán lehet HL2 / Portal / Cs szintű játékokkal, Gamepaddal elég nagy fun.
Szintén előny, ami droidos tabon nincs: teljes értékű USB port, nem kell OTGvel bohóckodni.
Ezenkívül , bár ez típusfüggő ,akku időben köröket ver a droidos tabjaimra, készenlétben ez kb másfél óránként merül 1%ot, a droid meg a dupláját eszi olyankor is, további előny, hogy nem termel maga alá annyi szemetet, ezáltal lassítva a rendszert...
Le nem cserélném Droidra a tabom, annak ellenére, hogy Android 1.5 óta élvezettel használok androidos telókat.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.