Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Thusor


Thusor
őstag

Mai nappal hivatalosan is kijott ra az android 7. Nagyon jol fut rajta.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#52) georgeh válasza Thusor (#51) üzenetére


georgeh
tag

Szia!
Ehhez ROM-os mókolás kell, vagy hivatalos? Megírnád, ezt az upgrad-et hol találom meg?
Köszi előre is!

(#53) Konyika válasza georgeh (#52) üzenetére


Konyika
senior tag

Hivatalos, én is most kaptam meg :)

Nem kell mókólni semmit frissít automatán.

(#54) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ismerősnek pár hónapja belőttem, hogy menjenek a tabon OTG kábelen a pendrive-ok.

Most megint találkoztunk és mondja, hogy nem látja a tabi OTG-n keresztül a pendrive-okat. Ideadta a tabot, de úgy látom, hogy közben frissítette 7.0-ás androidra. Ebben pedig azt sem találom, hogy hol kell az USB-re csatlakoztatott eszközök kezelését állítani :B

Legyetek szívesek ellátni jótanáccsal, hogy hol keresgéljek, ha OTG-n keresztül akarok pendrive-ot használni a tablettel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#55) beno52


beno52
tag

Imádom ezt a "Ki az aki egy tablettel kamerázni/fotózni szeretne?" kérdést.....
Épeszű ember biztosan NEM akar, csak ha esetleg nagyon muszáj egy adott részeg bakit lekapni vele.

De azt már nehezen tudom elfogadni, hogy soha, egyik tesztben sincs megvizsgálva az előlapi kamera. Az egyetlen, aminek lenne is értelme. Az ember egy ilyen kütyüt azért tart magánál, hogy legyen egy eszköze, amivel ne adj' Isten filmezne, zenét hallgatna, netezne ÉS utazás közben haza (videó)telefonálna az otthoniaknak. Ez miért van? Legalább 1-2 minta fotót igazán dobhatnátok a tesztbe..

Szubjektív vélemény, de én emiatt hátlapi kamerát nem is tennék tabletbe. Helyette inkább egy korrekt előlapit.

(#56) jksx


jksx
senior tag

Nagyon jó kis tab ez.
Volt jó pár tabletem (jó pár kínai sz*r is), de ez a legjobb minőségben is. Rengeteg könyvet olvasok, nagyon kellemes a kijelző betekintési szöge, felbontása. 16-18órás kijelzőidőt produkál, az akksi szuper. Filmet nézni, zenét hallgatni tökéletes.

(#57) tybsen válasza jksx (#56) üzenetére


tybsen
addikt

+1

A helyén kell kezelni és akkor az ember nagyon elégedett vele. Böngészéshez, videó nézésre, de játékra is akár teljesen oké persze vannak akadozások meg ez meg az de ennyi pénzért az ember szívesen köt kompromisszumot. :)

(#58) ronda


ronda
aktív tag

Üdv!
Én is vettem egyet. Tab S 8.4 után óriásnak tűnik. Amúgy teljesen korrekt a gép. Android 7.0 volt rajt, nem kellett frissíteni. Az egy oldalon lévő hangszórók miatt tényleg elég fura ahogy megszólal. A gyári BookCover tok mágnesei nem annyira bikák, úgy hogy én megtuningoltam egy kis kétoldalas ragasztócsíkkal, úgy már stabilan rajt marad.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#59) tybsen válasza ronda (#58) üzenetére


tybsen
addikt

Én egy ilyen poetic szilikontokot vettem hozzá. Nagyon vastag, strapabíró, és az alján van két lyuk ami a hangszórókból kijövő hangot valamennyire előre vezeti. Eléggé megvastagítja a tabletet, de én nagyon szeretem, mert bárhová letehető, nem csúszik, mindenhol jól tapad, nem kell félteni. Annyi, hogy a belső oldala a jobb szellőzés miatt mintás, és ahogy bemegy a por a tablet háta és a tok közé, meglátszódik a minta a tablet hátulján. De letörölhető, szóval nem vészes.

(#60) ronda válasza tybsen (#59) üzenetére


ronda
aktív tag

Ez tényleg jó testes. Mondhatni elég brutális :)
A hangszóró kivezető trükk jó ötlet. De én hátizsákban hordom, nekem olyan kellett ami a kijelzőt is takarja.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#61) tybsen válasza ronda (#60) üzenetére


tybsen
addikt

Igen a gyári tok egész más, szép, stílusos, elegáns :)

Nekem edzőterembe futópadra/kardio gépekre kellett valamilyen megoldás. Nagyon praktikus ez a szilikon, mert jól megtapad, miközben nézek egy filmet biciklizés közben + izzadt kézzel is lehet fogdosni. Vagy ha poros-koszos környezetben vagyok akkor sem gond, leteszem az asztalra, nem karcolódik. De tényleg brutális. Van benne anyag :DDD

A kijelzőn amúgy egy üvegfólia van, én is sokat hordom táskában/hátizsákban, csak bedobom végülis és kész.

De teljesen más a kettő, felhasználás módjától függ, hogy melyik praktikusabb éppen :)

[ Szerkesztve ]

(#62) ronda


ronda
aktív tag

Hali mindenki!
Első teljes töltés után (boltból kihozva félig volt): 5 nap 6 óra 36 perc akkuhasználat, 16 óra 41 perc kijelző használat. Ez szinte 100%-ban SD kártyáról történő videólejátszás (fullHD *.mkv. Kijelző kb fél fényerőn, hang bluetooth-on, wifi kikapcsolva.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#63) Czimby válasza ronda (#58) üzenetére


Czimby
addikt

Szintén Tab S 8.4-ről váltanék , lenne pár kérdésem ha nem gond.

A rendszer tényleg akadozik mint ahogy a tesztben is írták?
Egyszerűbb játékok pl Rayman azért elmegy rajta?
Nagyrészt én is filmezésre és böngészésre használnám, de néha egy kis ugrabugra játék is jól jönne. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#64) Thusor válasza Czimby (#63) üzenetére


Thusor
őstag

Utazós gépnek vettem ezt a tabot. Asztali gépen dolgozom elsősorban, mmivel amunkám során elég nagy erőgépekre van szükség. De a sok utazás végett kellett egy gép tartalomfogyasztásra, word, excel, powerpoint és társaihoz. Számomra tökéletesen bevált. A rendszer szűk keresztmetszete a csak 2 GB ram. Sajnos ha sok programot nyitsz meg, vagy több tabbal dolgozol a webböngészőben, akkor hajlamos a gép újra betöltögetni az alkalmazásokat. Ezzel szerintem együtt lehet élni. Véleményem szerint amikor a 6.0.1-es rendszerrel megvettem, talán egy kicsit akadozóbb volt a rendszer, az új 7.0-ás androiddal szerintem sokkal jobb a helyzet. Én mindenképpen ajánlani tudom a gépet, ha elsősorban tartalomfogyasztásra kellene. Komolyabb játékokkal amihez nagyobb memória és 3D teljesítmény kell, azokkal meggyűlhet a baj, de kisebb játékokat gond nélkül visz.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#65) Czimby válasza Thusor (#64) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm az infót!

Egyszerre csak 1 alkalmazást szoktam használni max 2őt. Így azzel nem igen lenne gond.

Komolyabb 3D-s játékok kizárva, csak egyszerűbb játékra kellen néha-néha, mint írtam is elsősorban böngészés + filmezés amire használnám.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#66) Thusor válasza Czimby (#65) üzenetére


Thusor
őstag

Arra tökéletes lesz. Filmeknél nagyon szép képe van, de úgy általánosságban is. Akksija is olyan 8-10 órát simán kibír. Szóval összességében nagyon ajánlott tab ár/érték arányban.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#67) Czimby válasza Thusor (#66) üzenetére


Czimby
addikt

Gondolom a 10-15Gb-os mkv fileok lejátszása sem gond neki hardveresen.
Mert FHD kijelzőn csak nem néz az ember BDrip-et :-D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#68) Donki Hóte válasza Czimby (#63) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálunk a családban van egy T700-as, egy T705-ös, egy T580-as és egy T280-as (vagyis egy TabS 8.4 wifi, egy TabS 8.4 LTE, egy TAB A 10.1 2016 és egy TAB A 7 2016) tablet.

A legszebb képe a 700-as tabiknak van, nem sokkal lemaradva követi őket a 580-as, majd még egy kicst lemaradva jön a 280-as.

Huzamosan kézben tartani nagyon nehéz a T580-ast, mert rettentő nehéz és rossz a fogása, tokkal kiegészítve meg még nehezebb :( Jól érezhetően vastagabb, mint a 700-as, az mellett a t850-as egyszerűen bumfordinak tűnik.

Mivel nagy aT580-as kijelzője, ezért az asztalra a tokban letéve érdemes nézegetni leginkább. Azt tudni kell róla, hogy oldalra fordítva az egyik oldalra fog kerülni mindkét hangszórója, tehát filmnézés közben engem kicsit zavar, hogy jól hallhatóan csak az egyik oldalról jön a hang.

Hagyományos 2,5 collos külső meghajtót csatlakoztatva a T700-as egyszerű OTG kábel használata esetén is el tudja látni tápfeszültséggel a külső meghajtót (de ebben az esetben nem kap tápfeszt sem a külső meghajtó, sem a tab), a T580-as esetében viszont elosztós típusú OTG kábelre lesz szükség, mert a külső meghajtó nem kap tápfeszt a tabletről, csakis az elosztó kábelbe dugott külső tápról (ebben az esetben viszont sajnos a táp a tabit nem tölti, csakis a külső HDD-t látja el tápfesszel).

Szóval a szebb kép és hang, valamit a kisebb súly, a praktikusság és a kezelhetőség a T700-as tabik előnye, a nagyobb képfelület és a külső meghajtó jobb csatlakoztathatósága pedig a T850-as tablet előnye.

Komolyabb erőforrás igényű játék egyik tabon sem megy, arról nem tudok nyilatkozni, hogy komolyabb játék alatt hogyan viselkednek.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#69) Thusor válasza Donki Hóte (#68) üzenetére


Thusor
őstag

Érdekes amit írsz. Nekem a T580 minden gond nélkül képes meghajtani egy 360 GB-os vagy 1 TB-os USB3-as HDD-t. Nem kell neki hozzá külön tápfesz, elég amit a tab ad OTG-n.

Az is igaz, hogy csak a jobb oldalon szól a két hangszóró, de elég erőteljes és hangos, így egyáltalán nem zavaró, hogy nem mindkét oldalon van. Max kézbefogva okozhat gondot, ha pont a hangszórónál van az ember keze, mert akkor könnyen letakarja azt.

Súly esetében pedig természetesen nem pehely súlyú, hiszen mégis csak 10"-ról beszélünk, de még mindig egyszerűbben hurcoljuk mint egy hasonló méretű netbook esetében. Egyébként a samsunk t-580 gyári tokot tudom javasolni. Elég erős mágnessel rögzül a tablethez, jó védelmet és eleganciát ad a tabletnek, amellett hogy érdemben nem lesz nehezebb tőle a tablet.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#70) Czimby válasza Donki Hóte (#68) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a kimerítő választ! Fülessel filmeztek így az egyoldalú speaker nem gond, a súly sem az asztal, éjjeliszekrény elbírja. :)

Már csak azt lenne jó tudni, hogy FHD míg fileok is reccenésmentesen mennek-e a gépen.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#71) Donki Hóte válasza Czimby (#70) üzenetére


Donki Hóte
veterán

FHD felbontásban .mkv és .mp4 állományokat teljesen folyamatosan játszik le (SD kátyáról is és OTG adapteren keresztül is), más formátumot emlékeim szerint nem néztünk még rajta.

Egyébként mi az a .míg formátum :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#72) Czimby válasza Donki Hóte (#71) üzenetére


Czimby
addikt

mkv csak a teló kijavított és nem vettem észre :W

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#73) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Micsoda meglepetés! :D Ma megjött rá a 7-es droid.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#74) Thusor válasza Tutu7030 (#73) üzenetére


Thusor
őstag

Érdekes, május óta már 7-es droid van rajta, legalábbis nálam. De tegnap jött egy 200-300 MB-os frissítés a 7.0-ás droid javítására, biztonsági frissítésekkel együtt.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#75) Tutu7030 válasza Thusor (#74) üzenetére


Tutu7030
veterán

Lehet, hogy kerülővel jött.. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#76) punky10


punky10
addikt

A Telekomnál a SIM-kártyás verzió 102 ezer forint.Q..a sok...
Szerencsére lejött belőle 50 ezer Magenta-kedvezmény,meg tizenvalahány ezer az elófizetésért,így 40 ezerbe került.Remélem nem bánom meg... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#77) Snowy_owl válasza punky10 (#76) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Jó kis tab ez szeretni fogod. Nem a csúcsok csúcsa de nem is annyiba kerül, de minőségi ettől függetlenül, és szerintem megbízható is. Aksija sokáig bírja.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#78) punky10 válasza Snowy_owl (#77) üzenetére


punky10
addikt

Eddig minden OK.Az akksi tényleg bajnok,simán kibír egy napot nálam.Féltem a 10 colltól,de úgy érzem sikerül összebarátkoznunk... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#79) droidforever


droidforever
tag

Sziasztok el meg ez a topik?

(#80) punky10 válasza droidforever (#79) üzenetére


punky10
addikt

A tábla megfelően működik,az akkumulátor jól bírja.
És nagyon úgy néz ki,hogy nem csak nálam... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#81) droidforever válasza punky10 (#80) üzenetére


droidforever
tag

Lassan egy eve boldog tulaja vagyok a gepnek,csak kozolni szerettem volna veletek h nagy valoszinuseggel megkapjuk az oreo frissitest.

(#82) droidforever


droidforever
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ha valaki tokot tervel venni és valami különlegesebbet szeretne, akkor érdemes mágneseset venni. Mondjuk még én sem vettem de majd egyszer talán. Ugyanis a tab tele van neodímium mágnesekkel. Tesztben erről nem esik szó.

Egyébként fémfelületen nem feltétlen áll meg, azzal ne próbálkozzon senki!!!

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#84) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Üdv! Használ valaki TARR MobilTV-t a tabon? Mostanában sokszor megáll a kép, lassan vagy egyáltalán nem vált csatornát. Mellette a xiaomi redmi note 4 ugyanazon a hálózaton hiba nélkül működik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#85) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Mai nappal én is csatlakoztam a táborhoz egy feketével. Nálam Asus zenpad 10-et vált, ami nem volt nagy szám(intel 3200)+ aksi is elgyengült.

(#86) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Az alsó gombokat nem lehet világításra bírni?

(#87) Snowy_owl válasza Quqesz (#86) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Sajnos nem, nincs mögöttük led.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#88) Quqesz válasza Snowy_owl (#87) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ok,köszi. Amúgy eddig tetszik a tab!

(#89) Quqesz válasza Quqesz (#88) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Első feltöltés után 13h kijelzőidő....jobb a vártnál!

(#90) Paatikus válasza Thusor (#74) üzenetére


Paatikus
csendes tag

Szia! Irnál a frissitésről hogy minden rendben vele, szerintem mást is érdekelne.köszi

(#91) punky10 válasza Paatikus (#90) üzenetére


punky10
addikt

Én is feltelepítettem,semmi változást nem tapasztaltam.Eddig is jó volt,most is jó... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#92) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nekem a héten frissült, most android bizt szint aug 1. Eddig hibamentes.

[ Szerkesztve ]

(#93) jksx válasza Paatikus (#90) üzenetére


jksx
senior tag

Minden rendben volt.
Annyi változást látok, hogy a záróképernyőn most teljesen kretén módon mutatja az időt: Az óra alatt a percet, azon a hatalmas kijelzőn :F
Az akkuidő továbbra is brutális (15-16 óra! Fbreaderrel olvasásra használva).

(#94) Quqesz válasza jksx (#93) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azt én is furcsállom, tök pici.....akkuidő remek!

[ Szerkesztve ]

(#95) tybsen válasza droidforever (#82) üzenetére


tybsen
addikt

Na ez jó hír, lemaradtam róla. Nem is néztem a topikot már régóta, nálam is rendben teszi a dolgát a tab. :)
Mármint nyilván megvannak a maga korlátai de szerintem ezzel együtt egy nagyon szerethető és jól eltalált eszköz, kiváló akksival. 🤗

(#96) Quqesz válasza tybsen (#95) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én most le vagyok nyűgözve. Jó nagyon ez a tab, az akku meg bitang!

(#97) punky10 válasza Quqesz (#96) üzenetére


punky10
addikt

Eddig nekem is tetszik.Eleinte ódzkodtam a 10"-tól,de könyvolvasásra jobb,mint az eddigi 8-as tablettem.Üzemidőre pláne... :D
Most nézegetek hozzá tokot.Pedig ha már tartozékot nézegetek,az azt jelenti,hogy hosszútávú elképzeléseim vannak az adott eszközzel.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#98) TechRobot


TechRobot
aktív tag

Sziasztok.

Root hozzáféréssel rendelkező program újraindításával a képen látható szöveg fogad és nem indul.. oké semmi gáz rendszer újrahúzás megoldja.. de az FRP-t mivel lehet végleg kiiktatni? hogy a root után használható is maradjon?

elég az oem feloldás?

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#99) jksx válasza Quqesz (#94) üzenetére


jksx
senior tag

Láttam több készüléken is ezt az idióta idő kijelzést. Úgy tűnik hogy google-ék pompás ötlete ez.

(#100) Csatsa válasza TechRobot (#98) üzenetére


Csatsa
tag

Elég az oem feloldás a fejlesztői menüben :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.