Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Linem válasza motown5l (#200) üzenetére


Linem
senior tag

Így már érthető... mert felénk nem szokás az ilyesmi. :DDD

(#202) tybsen


tybsen
addikt

Alkalmas lehet szerintetek kézi jegyzetelésre a tablet? Mármint valamilyen tollal gondoltam persze. Volt korábban valami s pen-es verzió is de nem látom, hogy hol lehetne hozzá venni valami olyasmit, mint az apple pencil. Jegyzetelésre kellene valamilyen megoldás.

(#203) t72killer válasza tybsen (#202) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jegyzeteléshez s-pen kell és azt a verziót sajna teljesen kiirtották a piacról, a 3gb RAM-jával túlságosan életképes lett volna:((( Az LTE nélküli verzióját árulták még, amikor kb fél éve nézegettem a piacot, de az nálam egy megengedhetetlen kompromisszum.

Wacom szenzor (v egyéb hardveres ceruzatámogatás) nélkül nem lehet normálisan jegyzetelni, így csak a méregdrága megoldások maradnak (Tab S3/4).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#204) tybsen válasza t72killer (#203) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi szépen (nem számítottam ilyen gyors reakcióra :)) ).

Ez nem jó hír, akkor sajnos marad a toll+papír .

(#205) t72killer válasza tybsen (#204) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont fent voltam, a topik meg a kedvencek közt van még a vásár előttről:R Igen, nekemis maradt a papír, ill a gépelés, ha bírom gyorsasággal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#206) ferko21


ferko21
csendes tag

Üdv kedves fórum társak!
Esetleg ha valakit érdekel, van új frissítés, nekem most jelzett!
Vodafoneos Samsung Galaxy Tab A6 sm-t535
Már fel is ment 1.35 Gb az egész, eddig minden rendben van...

(#207) Thusor válasza ferko21 (#206) üzenetére


Thusor
őstag

Tegnap nekem is megérkezett 1 Gb-os frissítésként az Android Oreo. 2016-os tablet de mér kétszer volt android rendszerfrissítés. Egész jól supportolja a Samsung ezt a tabletet. Eddig nagyon jól működik, nem tapasztaltam hibát a rendszerben.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#208) Tim82


Tim82
nagyúr

A Telekomtól vett T585-ökre is elérhető az Oreo. (Nekem automatikus frissítéskeresés nem jelezte ki, csak manuális.)

Első benyomásként az eddig 7.0 alatt jól működő Twilight appot dobhattam ki, megkergült 8.1 alatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#209) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Szombaton én is letöltöttem egy független TabA6-ra az új rendszert. Egyelőre semmi probléma sincs a működésével, nem találtam inkompatibilitást egyik appal sem :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#210) Tim82 válasza Donki Hóte (#209) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Twilight-tal is csak annyi volt a gond, hogy úgy döntött, akkor most vérvörösre váltja az amúgy monokróm fekete-fehér háttérképet. Van gyári kékfény-szűrés opció is a lehúzható gyorsmenüben, csak az kevésbé kellemesen van belőve a szememnek, mint ahogy a Twilight-tal meg lehetett tenni a testreszabással.

Ezt leszámítva egyelőre okénak tűnik az Oreo.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#211) tybsen válasza Donki Hóte (#209) üzenetére


tybsen
addikt

Nálam is minden jól működik (585) :)

(#212) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nálam is fent az oreo.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#213) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

látom, "mindenki" feltette az oreo-t, akksiidőben történt bármi változás? A nougat-tal is elvoltam, esetleg kicsit jobb memóriakezelés beleférne a dologba meg éjszakára sötétebb képernyő (ezt is tudná elvileg a hardver)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#214) tybsen válasza t72killer (#213) üzenetére


tybsen
addikt

Nálam nincs észrevehető változás ugyanolyan jól bírja mint amennyire eddig is bírta. :) most egy hónapja már párhuzamosan használom egy iPad 2018 mellett amit a ceruza miatt vettem, és gondolkodtam hogy melyik maradjon, de számomra továbbra is sokkal meggyőzőbb a Galaxy Tab. A frissítés óta pedig mintha még gyorsabb is lenne kicsit vagy legalábbis gördülékenyebb. videókhoz pedig ugye ez a formatum mindenkeppen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#215) t72killer válasza tybsen (#214) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, akkor repül fel az oreo:R. Hátigen, nálam is ment az agyalás hónapokig, hogy melyik tablet legyen, de az akksiidő, kijelzőfényerő (legfontosabb 2 paraméter nálam) vételár háromszögben a Tab A lett az abszolút nyerő. És persze értékes bónusz a 16:10, mert a weboldalakhoz is ez passzol a legjobban, és mozizáshoz is ideális.

Szivesen vettem volna erősebb vassal, de az idén kijött utód t595 ugyanúgy pince-alsókategóriás SoC-t kapott, amivel ugyanúgy nem tudtam volna lejátszani az uhd filmjeimet és a 3GB RAM kb ugyanúgy elfogy, mint a 2 - így nem láttam értelmét 2x annyi pénzt lapátolni a tablet-projectbe, talán majd 2év múlva jöhet egy érdemi utód.

A ceruza engem is érdekel, a Tab A 2016-nak elvileg volt ceruzás változata amit "okosan" maradt a gyárban, mert túl jó lett volna 3GB RAM-mal. Most a papírtermék T585 áráért kaptunk egy ugyanolyan 3GB-osat ceruza nélkül:W.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#216) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nem nagyon van normális áron új tab sok helyen. Bár most BF alatt vettem egy Huawei T5 tabot páromnak, az 58e megérte. Kíváncsi leszek rá....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#217) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Most jelzett hogy megjött az új rendszer. Meg is lepődtem nem számítottam már semmilyen drissítésre. De igazából felesleges is a frissítés mert nincs érdemi változás. Ami érdekelt volna az a gesztusvezérlés de az nem lett ahogy eddig sem volt. Mindegy amúgy jó hogy jött rá, csak minek?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#218) Thusor válasza Snowy_owl (#217) üzenetére


Thusor
őstag

Ja, tényleg semmi változás. Csak frissült android 7-ről 8-ra és jött újabb biztonsági frissítés. Ez tényleg semmi...

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#219) Snowy_owl válasza Thusor (#218) üzenetére


Snowy_owl
őstag

-

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#220) t72killer válasza Snowy_owl (#217) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A biztonság a lényeg: az oreo-t tovább fogja biztonsági frissítésekkel támogatni a gugli/samu, mint a nougat-ot. Most ebben a pillanatban kb tényleg mind1 mi van a gépen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#221) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Én már elpasszoltam a tabletet, szerettem, de kihasználatlanság miatt jobb volt megválnom tőle, hogy ne nálam porosodjon, hanem olyasvalakinél legyen aki használja is. :)

De örvendetes, hogy megérkezett az Oreo rá végre. :)

Tulajnak mindenképp szólok :D

(#222) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezért szeretjük ezt a tabot:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#223) t72killer válasza t72killer (#222) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(100%->25% akksi!)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#224) Konyika válasza t72killer (#223) üzenetére


Konyika
senior tag

Ezért is, meg még sok minden másért :K

(#225) t72killer válasza Konyika (#224) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jaigen, ott van még, hogy ez olyan fényerő mellett, amire a hüvej és a többi chinatab nem is képes, stb-stb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#226) tybsen válasza t72killer (#225) üzenetére


tybsen
addikt

Én is változatlanul imádom 😊 a gyári tok pedig annyira jól kiegészíti, számomra nincs párja :)

(#227) Quqesz válasza t72killer (#225) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én is nagyon szeretem, de azért ne húzd le a többit....asszonynak vettem egy huawei T5 tabot, az sem rossz és olcsóbb volt pedig van benne 4g(BF alatt 57e volt MM-ben). Viszont az aksija kisebb az tény(7200 vs 5100).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#228) t72killer válasza t72killer (#222) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

3G-s neten lógva, pár filmet (BD, avi) megnézve 92%->14%: 11h 8min, ez se rossz. Mutasson valaki hasonlót...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#229) B.i.L válasza t72killer (#228) üzenetére


B.i.L
senior tag

Csak a kérésednek szeretnék eleget tenni. :K
Lg g-pad2, 7 óra 34 perc 40%-ra merítette az akksit.Swgoh játék,böngészés,yt...itt vettem HA-n.(4-et)
Samsungból plussz minimum 10-est kellett volna rádobnom.A család oda van érte. :DD

Horgászni mentem...B.i.L

(#230) t72killer válasza B.i.L (#229) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez kb ekvivalens:R. A magam részéről még nem láttam hasonlót (12h körüli SOT aktív használat mellett, kültérben is olvasható fényerőn(!!!)). Nekem ez a példány (32gb Ram+lte) 200eur-ba fájt, épp akciós volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#231) B.i.L válasza t72killer (#230) üzenetére


B.i.L
senior tag

Bemákoltad rendesen. :C Nekem is opció lett volna,de így 35k*4 db jött ki..
Ebből csak 1 volt hibás,de pont nem kell a funkció.Pixehiba 1db,Lte slot nem megy,szelfi kamera úgyszintén.Ezeket amúgy sem használom. :N
Kerestem:nagy akksi,10" 2gb ram,hasonlókat.Az ár és a darabszám győzött.
Volt:7", 9.3" Samu,mindkettőből ajándék lett.Gondoltam is maradokba vonalon,járt út ugye.
Minőségben nem sok a különbség,árban annál inkább.A SoT ami viszont nagyon fontos.Alternatívaként sok tab volt,olcsón,felhasználás szempontjaiban mégis a Samsunghoz húz a szivem. :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#232) t72killer válasza B.i.L (#231) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem a SOT, napos időben láthatóság, 10" és LTE volt a követelménylista, mindegyik mission critical. Tavaly nyár elején, amikor az utódról elkezdtem pletykálni, az egyik német bolt beakciózta, én meg bezsákoltam. A 32giga nélkül éppenséggel tudnék létezni, de mára már túlnőttem a 16ot, a samu meg tiltja az sd belső tárhelyként használatát:(((. Szval így jó a kicsike, legkorábban 2év múlva cserélem ha nem törik:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#233) B.i.L válasza t72killer (#232) üzenetére


B.i.L
senior tag

Igen, netörjön :DD ,én sokszor ráülök.
Most olyanra fáj a fogam,ami szintén hasonló paraméterekkel rendelkezik,de 4 gb ram csücsül benne.Sajnos a gépigények is megnőttek.Felbontás nem fontos,de a gyors működés igen.Jah és akksis tok - ez kellene még,de álom marad szvsz egy darabig.Most nekem is marad egy jó ideig.A magentás üfsz-on láttam a Samu pennes cuccát,az kíváló darabnak tűnt.Nem is tudom melyik típus,korrekt kijelző,penn.stb.

Horgászni mentem...B.i.L

(#234) t72killer válasza B.i.L (#233) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is szerettem volna 4 gigát, de normális sot-tal és normális kijelzővel egyszerűen nincs. A chinatabok, beleértve a hüjevej és a xiaomi legújabb cuccai egy sor ok miatt felejtősek (sot, b20as lte hiánya, wifi-s bénázások, stb-stb), arról nem is beszélve, hogy a samu tab szinű szoftversupportról nem is álmodhatnak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#235) B.i.L válasza t72killer (#234) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ott a pont :C
No meg a vásárlásnál a Tab e T550-t (ez már nem biztos,lehet kissebb) törés elleni garanciával vettük,hátha..de nem 4 éves lesz.Jóbarát szomszédomnak ajándékoztam,most 3 és 5 éves gyerekek nyúzzák,majdnem hibátlan.1,5 gb a ram -SoT kb 6 óra.Időtálló szerkezetek.Kínából biztos nem rendelek,mert nem értek hozzá,ha meg gondvan,isten tudja mennyi lesz a felár.Inkább itthoni,rendes gari+törés és 2 évig nyugi van :))
A topik Tab is ilyen lett volna.

Horgászni mentem...B.i.L

(#236) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elszántam magam az oreo-ra, holnap SOT-teszt. Durva, h a gigás nagyfrissítés után még jön egy majd félgigás februári update - de hát ezt hívják supportnak:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#237) Watt25


Watt25
veterán

2013-as Nexus 7-hez tudja valaki tapasztalat alapján hasonlítani a sebességét?
Iránytű tényleg nincs benne?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#238) Tim82 válasza Watt25 (#237) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosan mire vagy kíváncsi? (A két tablet kapcsán kérdezem, barátnőmnek 2013-as Nexus 7-e van, a legutolsó hivatalos LineageOS-szal.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#239) Watt25 válasza Tim82 (#238) üzenetére


Watt25
veterán

Arra, hogyha mondjuk valaki megszokja, hogy kb. milyen sebességgel működik egy 2013-as Nexus 7, akkor ahhoz képest mit fog érezni ha kezébe vesz egy ilyet? Gyorsabb, lassabb az A6?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#240) Tim82 válasza Watt25 (#239) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elkérem valamikor tőle és összevetem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#241) Watt25


Watt25
veterán

HDMI kimenet (MHL vagy SlimPort) van benne? (Ha jól látom, sajnos nincs, de azért valaki megerősíthetne benne.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#242) Watt25 válasza Watt25 (#239) üzenetére


Watt25
veterán

A kérdést azért vettem csak fel, mert mintha valahol olvastam volna olyat, hogy a Nexus 7-ben (2013-asról beszélünk) lévő proci olyan csodajó... És kenterbe veri az A6 8 magosát...
Hát, ezt vagy rosszul olvastam, vagy rosszul emlékszem, vagy aki ezt írta, az hülyeséget beszélt.
Mind érzésre, mind számok alapján az A6 veri a Nexus 7-et.

Saját kép. (Megvettem ugyanis az A6-ot.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#243) LustaDick123 válasza Watt25 (#242) üzenetére


LustaDick123
tag

Két éve használom a T580-as tabletem és még mindig tudja a 10 órás üzemidőt, jött rá frissítés (két update között nincs is újraindítva), megbízhatóan működik.
Ha általános tartalomfogyasztásra használod, hírolvasás, youtube, videonézés bőven jó a mai napig, függetlenül a tesztek pontszámától.
Egyedül a 16gb-os belső tár lehetne több.

(#244) Tim82 válasza Watt25 (#242) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most hétvégén volt alkalmam összevetni a kettőt. Egyértelműen a Samsung-ot érzem jobbnak, de annyira a Nexus sincs lelassulva, lemaradva, nem lenne az utóbbival sem gondom használatban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#245) Watt25


Watt25
veterán

Szeretnék tokot venni a tablethez. Végigfutottam ezzel kapcsolatban a topic-ot és többen említettek a gyári Samsung tokot. Ez lenne az? Mindenképpen ilyen kialakításút szeretnék, és fontos lenne, hogy érzékelje, ha kinyitom, tehát legyen benne nyitásérzékelő mágnes. Amit linkeltem az olyan lehet? Vagy konkrétan linkelne valaki tutit?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#246) LustaDick123 válasza Watt25 (#245) üzenetére


LustaDick123
tag

Ilyen van nekem is, kb. ezt kb. 2500-ért e-bayről is megrendeled emlékeim szerint.
Tudja amit keresel, egyetlen hátránya van, hogy a hátulján lévő kerek műanyag kicsit megkoptatja a hátát a tabletnek.

(#247) punky10 válasza Watt25 (#245) üzenetére


punky10
addikt

Előtte kérdezz rá,mert a tulajdonságoknál nincs feltüntetve a Smart funkció.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#248) shun


shun
csendes tag

Hello
T580 tulaj lettem én is. Érdeklődöm, milyen tapasztalatotok van 1080p mkv sreamelésben. Wifi routeren keresztül usb-s külső vinyóról. Nekem állandóan töltöget, mert csak 2MB/s sebességgel hívja le az adatokat a vinyóról. VLC lejátszót használok. A vinyó és a VLC biztos tudja a 4-5MB/s sebességet, mert a telómon ugyanez a művelet akadás nélkül működik és a routeren le lehet olvasni az átviteli sebességet. Valami ötlet?
Köszi, Shun

(#249) poli27


poli27
veterán

Hali

Van egy T585 táblagépem, és sokszor teszek be mesét a gyereknek youtube ról.... ha nem használom pár órát, és újra el akarom indítani a youtubot, akkor tök sokáig csak teker a kör a kijelzőn, és nem történik semmi, közbe ha pl böngészőt frissítek net van, tehát nem az a baja... aztán egyszer csak életre kel 10-20s múlva...mi okozza ezt rohadt idegesítő...

(#250) B.i.L válasza poli27 (#249) üzenetére


B.i.L
senior tag

Szvsz mindenhol ez van...de javítsatok ki,ha tévednèk...használok most Lg gpad2 és Ipadprot...ott is pont ez a felállás :K

Horgászni mentem...B.i.L

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.