Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Ez így elég harmatos,tekintve hogy már alulról súrolja a tab s2 8.0 árát.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Hat az elozo A szeriahoz kepest fejlodott, de meg mindig gyengus kinalat ha szamitasban veszuk az arat mar egyaltalan nem jo vasar figyelembe veve hogy ennyi penzert lehet venni regebbi/keveset hasznalt S szerias Tab okat amik megeszik reggelire minden szempontbol kb.

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Kicsit drága, de bejön a tablet. A kamera jó (lementettem a darazsas képet háttérnek, köszi Bone), a hardver nekem megfelel, kijelző teljesen okés.

[ Szerkesztve ]

(#4) Scrydhan válasza janeszgol (#3) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Samunak valahogy sikerül a tabletjeibe jó kamerát rakni.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#6) jorgoszka válasza rescue01 (#5) üzenetére


jorgoszka
tag

Viszont szoftver tekintetében jóval igényesebbek, mint a fele ennyiért vehető konkurensek. Azért azt is meg kell fizetni az árban.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#7) ALBY


ALBY
senior tag

Gratulálnom kell az egy rövid élre elhelyezett két hangszóróhoz :DDD

[ Szerkesztve ]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#8) Pttypang


Pttypang
veterán

Vicces, szoval eppen nem jo sok mindenre, de legalabb ara az van rendesen...

Everybody lies.

(#9) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem rossz ez, tartalomfogyasztásra tökéletes, a SoT-ért meg jár a nagy piros pont. Aki nem 3D játékokkal játszik, azt nem fogja zavarni a gyenge GPU annyira. Viszont egy kicsit tényleg drága, ha kicsit esik az ára, már jó ajánlat lesz.

***

(#10) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Kicsit se íze se bűze tablet, nem is csodálom, hogy pang a piac.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) jUUh


jUUh
addikt

Komolyan nem értem, hogy miért kéne ekkora felárat fizetnem érte, mondván " jó a szoftveres oldala". :F :R

Samsung Galaxy S23+

(#13) jorgoszka válasza rescue01 (#11) üzenetére


jorgoszka
tag

köszönöm a szakértő hozzászólást. említs meg légy szíves néhányat, ami valóban bloatware-nek nevezhető és nem távolítható el. én leginkább vállalati eszközmenedzsment oldalról tapasztaltam meg, hogy e tekintetben a samsung a legigényesebb, de ha te másképp gondolod, hát egészségedre.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#14) WhiteWalker válasza jorgoszka (#13) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem "csúcs" Tab S 8.4 volt , úgy adtam el mint villám .
Bika hardver alatt úgy laggolt a TW "öröm" volt nézni , pedig amit lehetett tiltottam , az összes Samu bloatware appokat .
Jah és megragadt 5.0-n , felejtsd el a frissitest.
Köszi Csamcsung , termékeid közül egy sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#15) doooo válasza janeszgol (#3) üzenetére


doooo
veterán

'A kamera jó" +1, "a hardver nekem megfelel" +1, "kijelző teljesen okés" +1.
Ennyi.

(#16) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Lassan leáldozik a Tab-ok ideje.
Közi a tesztet.

(#17) Prien


Prien
addikt

A 16:10-es kijelzőért, jó üzemidőért piros pont, de az egyoldalra tett két hangszóró kissé furcsa.

A kevés is több a semminél.

(#18) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Hhh
Szerkeztoseg pls...
Nem akartam addig elolvasni a tesztet, mig nem lattam az arat... Atfutottam, de meg mindig nincs meg..
Hol a regi jo szokas, hogy az utolso oldal aljara, vagy a specifikaciok aljara odabojuk az arat is?
Nem fogom elolvasni, h mi mindent tud ha pl van ra 50ezrem, ez meg 70-be kerul...
Legkozelebb figyeljetek erre lecci, szvsz nem csak engem irrital. :)
Koszi a megertest

-

(#19) doooo válasza GoldhandRent (#18) üzenetére


doooo
veterán

"80-90 ezer forint között". Idézet az utolsó oldal aljáról. :U

(#20) Milka 78


Milka 78
nagyúr

77 ropi a szürke importos verzió ami a hibái ellenére sem olyan vészes árazás.Nagyon nem is jut eszembe mi az ellenfele ennek a tabnak,mert fhd-ban,hasonló paraméterekkel talán csak a Lenovo IdeaTab 2 A10-70 van ami MT8165 & Mali 760mp2-vel ami elég HD-ra,de sanszos,hogy az FHD alatt szintén elfogy ez is,igaz 77-ért már a MM-ben is megkapod.
Ha jól rémlik az Exynos 7870 alatt a Mali 830 MP2-es kiszerelésben van és talán teljesítményben ugyan az mint a 760mp2,de lehet tévedek.

(#21) jorgoszka válasza WhiteWalker (#14) üzenetére


jorgoszka
tag

Frissítések terén a Nexusok az etalon, ez tény, de a Samsung még így is jobb e tekintetben, mint a többi gyártó, de az Android már csak ilyen, aki robotos eszközt vesz, ne számítson hosszú éveken át tartó szoftveres upgrade-re. Nagyon nem vagyok Samsung fan, de inkább vennék tőlük drágábban, mint egy neves v. akár névtelen kínai gyártó olcsóbb tabletjét/telóját.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#22) WhiteWalker válasza jorgoszka (#21) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem hogy hosszu eleture nem szamitok , tudom milyen az android fronton a frissítés , de
erre egy aprócska(!!) update sem jött.

[ Szerkesztve ]

(#23) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nehogy már azért nem jön egy értelmes tab sem, mert nem fogynak elégé. Értelmes kínálat sincs, így mit várnak? Ennyi erővel minek adnak ki tabot?

Android fronton egy értelmes tablet sincs 100k alatt. Főleg olyan nem ami 16:10 vagy 9 és 10".
Ez egy elfogadható tablet lehetne, de áfás árát sokallom. Sajnos nincs ellenfele az árkategóriában, esetleg a huawei m2 kicsit drágábban. De ennél csak rosszabb készülékeket lehet kapni ebben a méretben ennyiért.
Persze ott a z4 tab, vagy a z LG G pad 2, de azok már bőven 100 felett vannak. Akkor meg már ipadet veszek, ami még gyorsabb is lehet, de az meg 4:3 ami nem kellene most. Vannak használtan is esetleg lehetőségek persze.

Android fronton az s800 al szerelt gépeket is alig sikerült megugrani tablet fronton. Egy két kivétel van és aztán kifújt. És mindezt két év alatt.

Amúgy a chip pont jó a tabletbe, csak szegénynek a GPU gyengécske. Bár ez sem lenne gond, csak hát Samsung optimalizáció. Üzemidő remek, ennyi kell.

Összességbe ha 80 alá bemegy, akkor szürke importosan meg fogja érni. Egyszerűen azért mert ennyiért semmi más hasonló nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24) jorgoszka válasza WhiteWalker (#22) üzenetére


jorgoszka
tag

Eléggé vegyesek a tapasztalataim e téren, tény és való:
- Samsung Galaxy A5 (2015)-re például a napokban jött ki 6.0.1 (ez kifejezetten kellemes meglepetés),
- de Samsung Galaxy Tab S 10''-nél még mindig az 5.0.2 a legfrissebb,
- miközben Tab S2 10''-re szintén megérkezett a 6-os verzió.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#25) Hieronymus válasza jorgoszka (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A C5-re is most jött ki a frissítés.
De a Nexusokhoz nem hasonlítható a Samsung frissítési módszere.
A Nexus 7 (2013) lassan matuzsálemnek számít, de kapja a havi biztonsági frissítéseket.

Vissza térve a Samsungra.
Ez a Tab semmivel sem hívja fel magára a figyelmet.Hiába raktak jobb kamerát bele, nem kényelmes vele a fotózás vagy videózás.Nem ez a termék fogja új lendületbe lökni a táblagépek piacát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) ollie válasza #20749568 (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne már, nem világos a végére, hogy ki a gyilkos? :P

***

(#28) GoldhandRent válasza doooo (#19) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Köszi :)
De, az inkább a közepe, és még kiemelve sincs.. javaslatodra megnéztem az utolsó oldalt (6. oldal, specifikációk) ahol nem volt, majd az ötödiket is.. Az alján nem találtam... ctrl+f -> forint erre kidobta az oldal közepén, cseppet sem kiemelve. Nem téged piszkállak ezzel, csak rengeteg ilyen tesztcikk van, hogy elrejtik az árát, én meg úgy nem fogom elolvasni, hogy lehet tök kiesik az árkategóriámból.
"80 000 - 90 000 forint" minimum így kéne kiírni és kiemelni, vagy jobban látható helyre rakni...
kb mint:
találd meg a nagy i betűt a sok kis L között....
l l l l l l l l l I l l l l l l l l l l

köszi :)

[ Szerkesztve ]

-

(#29) yarsley


yarsley
aktív tag

Nagyon kivancsi vagyok, hogy fenyes nappal mit lehet a kijelzobol latni, mert az a 900-as kontraszt gyanusan alacsony. Ketszer volt mar a kezemben, masodjara nagyon meglepodtem milyen dognehez. No nem baj majd a sorhasam is jo lesz velemire. :D Amugy a jack az sima audio jack vagy ez az ujabb headsetet is kezelos fajta?

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#30) doooo válasza GoldhandRent (#28) üzenetére


doooo
veterán

Hát a vége alatt nyilván nem az utolsó mondat utolsó szavát kell érteni, mert ott ugyan nem találsz árat, egyik tesztben sem, a specifikációs lista meg számomra nem a teszt része, így nem számoltam azt az utolsó oldalnak. Ettől függetlenül ott volt, (nem volt kiemelve) de le volt írva, csak nem vetted észre a nagy "átfutásban". Ennyi.

(#32) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Maradjunk annyiban, hogy jogosan nem kapott plecsnit.

yarsley: ha nem üvegházban laksz ( :DDD ), akkor azért nem okozhat gondot. Az én tabomra is azt írták, hogy alacsony fényerő így meg úgy, aztán még házban egyszer sem kellett a felénél feljebb húzni. Persze a kettő nem ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#33) yarsley válasza f(x)=exp(x) (#32) üzenetére


yarsley
aktív tag

A házban normalis meretu monitort hasznalok (irodaban egybol harmat...) A tablet azert kellene, hogy tomegkozlekedesen tudjak olvasgatni, neha megnezni valami sorozatot. Nagyon nem mindegy, hogy hogy teljesít napsütésben.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#34) f(x)=exp(x) válasza yarsley (#33) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nyilván, de gondolom nem akkor csinálod, amikor egy az egybe oda süt a nap, mert akkor lehet bármilyen kontraszt, a tükröződés miatt lényegtelen. Ha pedig vert fény van, akkor alig észrevehető a különbség.

(#35) Pttypang válasza GoldhandRent (#28) üzenetére


Pttypang
veterán

En raneztem es lattam rogton. User error.

Everybody lies.

(#36) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Ez szerintem egy pocsék táblagép :D Gombok bénák, kijelző magas felbontású de béna fényes, hangszórók rossz helyen, nehéz. Több kínai tábla leelőzi ennyiért. :W

(#37) ctvagyok válasza tal-garius (#36) üzenetére


ctvagyok
őstag

Milyen kínai androidos tablet van, ami ebben a kijelző felbontásban és méretben kapható? Esetleg Magyarországon?
Mondd, mert én még nem találkoztam velük.

(#38) tal-garius válasza ctvagyok (#37) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Teclast-ok pl.

(#40) PirosHello válasza tal-garius (#38) üzenetére


PirosHello
senior tag

Androidos Teclast Magyarországon újonnan?
Hol? Már az EU-s warehause-ból is elfogyott :W
Egyébként is melegszik, mint állat a Teclast :W (hűtési problémák)
Sajnos gyártói támogatás és a hazai "out of stock" hiányosságaival nem emlegetném egy lapon ezzel a Galaxy tablettával.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#41) RaveForce válasza tal-garius (#38) üzenetére


RaveForce
veterán

:DD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#42) tomspice72 válasza WhiteWalker (#14) üzenetére


tomspice72
tag

Pedig ez a tablet csúcs, nem értesz hozzà

(#43) tomspice72 válasza tal-garius (#36) üzenetére


tomspice72
tag

Butaságokat beszélsz. A kînai fos tabletek nem említhetők egy szinten ezzel

(#44) tomspice72 válasza xmaas (#2) üzenetére


tomspice72
tag

ez már nem érvényes. 66 ezer forint , mindent tud, amit az S2. full hd, mi kell még? Kicsit nehéz, ennyi.
A csúcs Samsung nem éri meg, 60 ezerrel többért, és kisebb is

(#45) tomspice72 válasza xmaas (#2) üzenetére


tomspice72
tag

bocsi, 75 ezerrel több a csúcs, semmi éprtelme. Pénuzkidobás

(#46) tomspice72 válasza #20749568 (#26) üzenetére


tomspice72
tag

Meglàtszik hogy nem próbàltad ki. Nagyon jóvés olcsó tablet. Àfàt visszakapva 50 ért vettem

(#47) Madi008


Madi008
csendes tag

Sziasztok.

Root-olásban tudna nekem segíteni valami ? :)
Kingroot-al és Kingo Root-al sem akar sikerülni...
előre is köszönöm a válaszokat :)

(#48) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Mi a cégnél kerestünk táblagépeket, amiről lehet a dali-s rendszert vezérelni (projektor, világitás, árnyékolók). A végén ilyen táblagépeket vettünk. Ebben a méretben nem nagyon van már választék minőségi gépekből, az iPad-nél meg azért jóval olcsóbb. De tényleg nem egy izgalmas cucc, az biztos.

Laci

(#49) gusthy válasza tomspice72 (#44) üzenetére


gusthy
veterán

Nem tud mindent, amit az S2, pl. 2GB RAM van benne és ez nem mindegy ám. Az S2-t laptop-helyettesítőnek is tudom bizonyos korlátokkal használni, ez a gép azért kevés lenne hozzá.

(#50) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Most a MM 74 000,- megvehető, többet biztos hogy nem adnék érte. Ez egy alap 10" tablet, 2 év hivatalos garival és némi supporttal a Samsungtól... ennyit megér.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.