Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tuki2200


tuki2200
senior tag

Valaki beruhazott egy ilyenre? Lehet tudni mire eleg a 3GB RAM? Telefonon a 4-bol 1,2-1,3GB van atalaban szabadon nekem, bongeszes kozben videozasra, social mediara eleg lehet ?

[ Szerkesztve ]

(#52) ollie válasza tuki2200 (#51) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Attól függ, hogy hány oldal van egyszerre nyitva a böngészőben. Ha csak pár oldal, akkor elég lehet.

***

(#53) re-d-evil


re-d-evil
tag

Sziasztok!
Látom, eléggé beállt ez a topik...
Talán valahol indult egy újabb? Én nem találtam.
Ezek szerint rajtam kívül senki sem vett ilyen tabletet? Nekem 75 ezerért sikerült hozzájutni még novemberben egy SIM nélküli 10,5" változathoz, ami szerintem elég korrekt ár érte.
Feleségem kapta, nagyon meg van vele elégedve. Igaz, semmi extra progit nem használ, csak a szokásos "női" alapokat és a felolvasó programot. Eddig nem is sikerült megfektetnie semmivel. Gyors, és arra amire használja, tökéletes.
Amúgy 8.1-es Android fut rajta és most kapta meg a decemberi biztonsági csomagot is.
Jó lenne, ha lennének még páran, akikkel meg tudnánk osztani a tapasztalatokat ezzel a típussal kapcsolatban. Bár működésileg olyan mint minden Samsung, meg minden Android, vagy talán mégsem? Ha valaki más is így gondolja, miért ne lehetne ennek a típusnak is saját topikja?

(#54) Attikusz válasza re-d-evil (#53) üzenetére


Attikusz
tag

Szia!

Mi a személyes tapasztalatod vele? Tavasszal szeretnék váltani nagyobbra, már kicsi a 8" (lenovo tab 3 8), másodlagos telefon is megy eladásra (redmi 5 plus) 6" túl pici.
Remélem majd olcsóbb lesz a glamour napokra.

(#55) re-d-evil válasza Attikusz (#54) üzenetére


re-d-evil
tag

Szia!
Én nem tudok rá rosszat mondani, bár a feleségem használja, de még egyszer sem panaszkodott. Igaz, nincsenek nagy igényei, mint írtam, a szokásos szinte alap dolgokat használja. (FB, Messenger, Instagram, Viber, meg ilyenek.) Egyelőre úgy néz ki, bőven elég az a memória ami benne van, mert ezek mind akadás mentesen teszik a dolgukat. Neki mondjuk nagy előrelépés volt az előző Tablethez (Alcatel OT Pixi10) képest, és igen, találtunk volna olcsóbban is (mi karácsony előtt vettük 75e-ért), azt szerettük volna, hogy kompatibilis legyen a telefonjával.
Részletes teszteket és adatokat nem tudok írni, talán még annyit, hogy akku időben is vállalható. Használattól függően 2-5 naponta töltjük.
Persze aki a tesztet és véleményeket írták előttem, biztos nagyobb tapasztalattal bírnak, de szerintem mindig azt kell nézni, hogy Te mire akarod használni, és arra megéri-e megvenni.

(#56) beyruth82 válasza re-d-evil (#55) üzenetére


beyruth82
veterán

Szia!
Kollégám most vett egy ilyen tabletet és kérdezte hogy lehet-e hívásokat fogadni a tableten?Én nem vagyok otthon a tabletek világában inkább mobiltelefonokhoz értek de szerintem csak a sim kártyás,lte változattal lehet ezt megcsinálni ugye?Samsung s9+ telója van.
Ezt látta a leírásban ezért kérdezte:

(#57) asdf_ válasza beyruth82 (#56) üzenetére


asdf_
veterán

Ez valami szoftveres bűvészkedés lesz imho. Kérdés, hogy miért fogadnék hívásokat telefonról átügyeskedve a tableten, ha fogadhatom egyből a telefonon?

(#58) beyruth82 válasza asdf_ (#57) üzenetére


beyruth82
veterán

Passz.
Nem tudom mi értelme .
Nekem nincs is tabletem 😊
Tehát akkor nem lehetséges hívást fogadni tableten csak sim kártyával elvileg,ugye?
Neki nem az lte-s verzió van mint ami a képen

[ Szerkesztve ]

(#59) asdf_ válasza beyruth82 (#58) üzenetére


asdf_
veterán

Elvileg igen, de a kijelzon szerintem a SideSync program van a kepen, valoszinuleg azzal lehet megcsinalni, hogy osszeparositod a telefont es a tabletet, es akkor ami notification meg hivas jon a telefonra, azt lehet a tableten is fogadni, meg reagalni ra (azon kivul, hogy egy sms-re valaszolok a tabletrol, en nem latom benne az ertelmet, de izlesek es pofonok). De ez csak tipp, a SideSyncet en a tablet es az asztali gepem osszekotesere hasznalom, ott ugyanezt csinalja, ha jon egy mail, vagy messenger/fb uzenet, akkor a gepen jobb alul jon a buborek, hogy uzenet/mail erkezett.

(#60) beyruth82 válasza asdf_ (#59) üzenetére


beyruth82
veterán

Értem és köszönöm. Még valami!Ez csak akkor működik ha közös wifi hálózaton vannak vagy akkor is ha a telefon mobilnetjét megosztja a tablettel és így vannak egy nethálózaton?

(#61) asdf_ válasza beyruth82 (#60) üzenetére


asdf_
veterán

Kozos wifin, hotspot eseten a kliensgepeknek nem kene tudniuk latni semmit a megoszto gepbol, de probald ki.

(#62) beyruth82 válasza asdf_ (#61) üzenetére


beyruth82
veterán

:R

(#63) re-d-evil válasza beyruth82 (#56) üzenetére


re-d-evil
tag

Hali! Nekem sem az lte-s verzió van, így nem tudom, hogy van-e olyan megoldás, ami a GSM hívásokat a tableten (is) tudna kezelni (nem is próbáltam). Viszont az IP alapú hívásokra kiválóan alkalmas. Pl. Viber, WhatsApp, Messenger hanghívások, stb. (Ezeket viszont rendszeresen használom.) Ahogy nézem amit linkeltél az is az LTE verzió esetén működik (?).

(#64) beyruth82 válasza re-d-evil (#63) üzenetére


beyruth82
veterán

Azt nem tudod hogy a névjegyek alkalmazásba hogy lehet feltölteni a messengeres kapcsolatokat?Tehát van ott egy olyan hogy nevjegyek és abban amelyik névjegynek van messengere az is megjelenjen ne csak a sima telefonszama meg skype meg ilyenek?

(#65) re-d-evil válasza beyruth82 (#64) üzenetére


re-d-evil
tag

Nem vagyok benne biztos, de ha jól emlékszem, azt a Messenger beállításai között az emberek, majd azok szinkronizálása a telefonra menüben lehet megoldani talán. (Én még nem próbáltam) Amúgy meg mivel ez nem hinném, hogy készülék függő lenne, lehet, hogy az "Android alkalmazások" topikban pontosabb választ kapsz.

(#66) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok!

Akinek ilyen tablete van, meg tudná nézni az Elixir 2 nevű appban a kijelző felbontását? :R Feltűnt, hogy a játékokban a betűk elmosottak, nem olyan élesek, mint máshol, felraktam az appot, és az eredeti felbontás 75%-án futott. Egy kis google keresés után kiderült, hogy a Game Optimizing Service okozza a problémát, APK-ból telepítve a Samsung Game Tuner-el vissza lehet állítani 100%-ra. Nem lett a rendszerben semmi módosítva, ezért is vagyok kíváncsi, hogy másnak is ilyen-e, vagy egyedi hiba.

(#67) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Nemrég tettem szert egy T590 tabletre, és egy furcsaságot vettem eszre.
A samsung naptár alkalmazás nem mutat minden elemet a google naptáramból.
De nem árról van szó, hogy nem mutatja az egyik naptárat, hanem, hogy az egyik naptárból néhány es3menyt mutat, néhányat viszont nem.
Érdekes módon azokkal a naptárakkal, ami nem az enyém, csak feliratkoztam rá, pl Forma1, stb, azokkal nincs gond.
Ha semmit sem mutatná, akkor gyanakvódnak valami szinkronizációs beállításra, de így, hogy kb a felét mutatja a naptárban lévő elemeknek, nem értem, nem tudom mit tudnék babrálni rajta. :F

(#68) vlevi


vlevi
nagyúr

Csak megérkezett az Android10 és a OneUI 2.0 a Galaxy Tab T590-re
:) :)) :)
Remélem a használhatósága megmarad a korábbi szinten.

(#69) salapp


salapp
addikt

Feleségem pályázaton nyert egy SM T515 tabot, tudnátok ajánlani olcsó, de jó tokot hozzá, amit "állványnak" is lehet használni?
Köszi

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.