Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

Őszintén szólva nagy csalódás nekem ez az írás, én amolyan több hónap után ilyen használni... típusú írást vártam a címet meglátva. Persze, akinek ilyen tabletje van annak hasznos, de pl. nekem is nem sok izgalmat rejt, szóval félre ne érts, nem rossz, aki ilyet birtokol annak bizonyára gyöngyszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Tigerclaw válasza blueMerle (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hát igen, nagyon száraz írás, és mivel még előszó sincs, így nem is tudni, minek lett szánva.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) vivike77


vivike77
tag

Sziasztok! Hát őszintén szólva szerintem ez egy olyan írás ami tényleg úgymond felesleges. Mivel nem mai a cucc ezeket a dolgokat akit érdekelt az tudja és ismeri. Aki csak ismerkedni akar vele az meg végig se olvassa mert nyers lesz neki. Én sem vagyok nagy irkáló, 1 címlapos írásom van egy zsír újnak számító telefonról. Az én írásom is nyers, de a tömör lényeget írja le ami érdekli az embereket aki most ilyenbe szeretne beruházni.
Na de el is kanyarodtam a témától. Szerintem annyira ne írjuk le mert jó szándék vezérelhette az írót és mindig van olyan akit érdekel! :K

(#4) SentryGun válasza blueMerle (#1) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Pont ez jutott nekem is az eszembe. Tényleg, legalább egy előszó lehetne.
A cím alapján én is egy jó kis "tapasztalataim szerint a Galaxy Tab" leírást vártam...

(#5) vivike77 válasza SentryGun (#4) üzenetére


vivike77
tag

Jó meglátás a "hosszútávi" tapasztalatok főleg azoknak lenne jó akik nem kínai tabletet szeretnének, viszonylag olcsón és nemigen értenek hozzá, de szeretnék látni mit is tud-ér ez kicsit hosszabb távon.

(#6) kbencee


kbencee
aktív tag

Több hónapja munkára használunk viszonylag sok tabot, és még egyik sem hibásodott meg. Személy szerint nekem nem kéne, de az tény, hogy nagyon megbízható és strapabíró dögök.

[ Szerkesztve ]

(#7) MrSummer válasza blueMerle (#1) üzenetére


MrSummer
aktív tag

akksijáról vmi pontosabbat esetleg? XVID-del egyfolytában mennyit bír?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#8) mycso válasza MrSummer (#7) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, az akku folyamatos 3g net mellett auto fényerőn egy olyan 7-8 órát kibír, bár ez rom függő is. Video lejátszás: brrip filmeket szoktam nézni a gyári lejátszója is simán tudja, ezekből közepes fényerő mellett kb 3-at tudok kényelmesen megnézni. (3x1,5 óra kb)

A többieknek:
Nagyon egyszerű a dolog ez egy ilyen leírás, ami leírja a specifikációkat, általános/ajánlott kérdéseket/programokat, illetve picit bővebben, áttekinthetőbben a romokkal kapcsolatos dolgokat. /ezek általában külföldi oldalakon megtalálhatóak, pl. angolul és nem mindíg egyértelműen/

Bármily meglepő rengeteg embernek van erre szüksége, napi szinten többen keresnek meg priviben, romolással kapcsolatban, ezért is született meg ez az iromány.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9) ArchElf válasza mycso (#8) üzenetére


ArchElf
addikt

Meguntad az első hsz frissítését kérni, és csináltál inkább egy Logout bejegyzést? :DDD
Amúgy építő szándékkal:
maedia/audio/ helyett media/audio/

Amúgy nekem a skype video gond nélkül működik 2.2 PAN rommal (Tab és SGS között).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10) yerico


yerico
senior tag

Nekem is volt egy céges (1010), de privátban már nem lett. Az egy nap készenlét azért kicsit túlzás számomra. Ha wifi-t bekapcsolva ott hagytam munkaidő után, másnap reggelre nem volt benne kraft. A töltőkábele megtört, így nem lehetett rendesen tölteni, természetesen speciális csatlakozót rakott rá a drága Samsung, hogy komplett újat kelljen venni.
Programot írni rá meg öröm volt a teljesen egyedi felbontása miatt.

Részemről csalódás volt, nem is hordtam sohasem magammal.

(#11) mycso válasza yerico (#10) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A csatlakozója, valóban speciális, bár ha megtört nem tudom miért kellett komplett töltőt venned???
Hiszen 2 részes a töltő, magyarán párszáz forintért vehettél volna hozzá egy USB kábelt, aminek a másik végén a tabba való csati van.

Az egy nap miért lenne túlzás??? Kibír akár 3 napot is....természetesen használat függő, mint írtam...le lehet meríteni 1 óra alatt is, mondjuk max. fényerő, meg valami izmosabb 3D game.

Mondjuk nem is tudsz mutatni egy olyan "okostelefont" /készüléket, amit ha aktívan használsz akkor kibír 1 napnál többet töltés nélkül...de hát este, elfér a töltőn, tehát no problem.

Programot írni?? Mármint te írtál??? Ha igen akkor nem értem mi a probléma, hiszen adott a kijelző méret, tehát ennyi.

ArchElf: kössz, javítva. :R

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12) sti10p


sti10p
senior tag

Nem olvastam ugyan végig (a szoftveres résznél jött az ásítás), de engem érdekelnek az ilyen 7"-os cuccok, már rég ki szeretném próbálni milyen lehet karosszékből/ágyból netezni, de úgy vagyok vele (meg a pénztárcám is), hogy megvárok még 1-2 generációt, amikor ugyanennyiért 2x profibb cuccot kaphatok. A tablet még növögeti magát szerintem, hosszabb távra majd a következő szériába ruháznék be, bár lehet addigra már nem lessz annyira hype-olt újdonság, de a hanyattfekvős mozit, meg a netezést lehet nem hagyom ki... :U Amúgy pesze tök felesleges hülyeség is :D , mert amúgy mire kellhet?! Jó muri, ennyi... Ja és 7" rulez, ennél nagyobb tényleg minek?!

XY

(#13) blueMerle válasza sti10p (#12) üzenetére


blueMerle
veterán

Szerintem is várd meg az ICS tableteket :K

(#14) aram01


aram01
nagyúr

8 percig volt ilyenem :))

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) tomas01


tomas01
aktív tag

Skype videóhívást engedi a kis aranyos:-)?

(#16) ArchElf válasza tomas01 (#15) üzenetére


ArchElf
addikt

Igen.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17) rep3at


rep3at
őstag

Én is több személyes tapasztalatot vártam, ez így elmenne a Tab fórum első bejegyzésének, de nem blognak.

Forward thinking. كرر

(#18) Ba.G válasza mycso (#11) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Nos, én megelégedéssel használom - egyelőre csak itthon - a tabot. Az akkuja pont, hogy meglepően jól bírja: 4 napokat simán. Most viszont frissen töltve belefutottam egy fagyásba (Youtube, többedik böngésző ablakban, mert épp egy mailbe kerestem egy linket). Itt ugye akku kikap nem játszik, tehát erős a gyanúm, várhatok min. 4 napot, míg lemerül...

(#19) Ba.G válasza Ba.G (#18) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Na, így bő fél nap alatt lemerült... :K

(#20) mycso válasza Ba.G (#18) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bár, már gondolom nem aktuális, de a power gombot kell hosszan tartva nyomni, amíg ki nem kapcsol, vagy újra nem indul. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21) Ba.G válasza mycso (#20) üzenetére


Ba.G
aktív tag

:R Kösz, jó tudni. Nem tudom, ösztönösen próbáltam-e, de nem sikerült életet kilehelni belőle - vagy hogy is mondják ezt szabatosan. :)

(#22) BéHGT


BéHGT
senior tag

Rendeltem egy Tabot az asszonynak, meg is jött szépen. Egyetlen egy dolgot bánok, hogy nem amoled van benne, érezhetőbb a különbség, DE! Nekem elég gyors, autóban is sokkal praktikusabb, pl navigációra, és jobban elfér zsebben is... És igen, a Galaxy Tab 10.1-et le fogom cserélni P1000-re... Ma megrendeltem magamnak is, a 10.1-et pedig eladósorba rakom, úgyis érdeklődtek a baráti körömből.
Nagyon jó, és sajnálom is, hogy nem vettem figyelembe, amikor kihoztam a 10.1-et, főleg ilyen áron... Ugyanis flottába 7800Ft volt, persze 2 éves mobilnettel, de anélkül sehova sem vinném a tabot....

(#23) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Erre a verzióra nem is lesz hivatalos 3.2?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) C0mman


C0mman
tag

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy a samsung galaxy tab7-emet nem érzékeli a számítógépem, és a tab sem érzékeli a gépet.

Galaxy S3 4.1.2 JB SiyahKernel v1.9.1 / Huawei Ideos s7 SLIM PFC 2.2.3

(#25) valdimir2


valdimir2
tag

Üdv mindnekinek. Abban kérném a szakik segitségét hogy mikor a térképet használom az csuszik térkép szerint aréb vagyok mint valójában hol lehet ezt beállitani mi lehet a gond iletve. miylen java tölcsek le ahoz hogy cib e bankot tudjam használni ? esetleg valaki bankol ilyenne . ?

Nem Nem Soha Nem

(#26) mycso válasza philoxenia (#23) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Erre már semmi nem lesz....

Nálunk még mindig a legutolsó hivatalos KIES-en elérhető frissítés, valamelyik 2.2.

Egyébként a körülöttünk lévő szinte összes országban kijött már tavaly májusban a 2.3.3 és tavaly november körül a 2.3.6. És ezzel vége is, tehát a GingerBread a hozzá érkezett/érkező legutolsó hivatalos rom.

Honeycomb-ból voltak XDA-n próbálkozások, de az a vonal teljesen befulladt. (nem is baj)
Viszont a rommerek elindultak ICS vonalon, amiből mostanra már, szinte teljesen használható portok vannak. :K

C0mman: gyári rom van rajta??? Valószínűleg driver probléma. USB driver.

valdimir2: a netbank nem fog menni, nemrég próbálgattunk valami szintén bankos oldalt, ott is java kellett neki, szinte az összes létező böngészőt végignéztük és sajnos nem ment. Esetleg EZ az app, ami egyelőre segítségedre lehet.
A térképen az elcsúszás, nem a tab hanem a GPS vagy a google térkép hibája (inkább az utóbbi). Néhol engem is elrak vagy jó 1km-el. Viszont valahol meg teljesen pontosan lövi be a pozíciómat.
Használj normális navigációs progit: Sygic, Navigon.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27) Mazsika


Mazsika
őstag

jó, cikk pont erre volt szükségem (most kaptam egy gyári romos tabot)!

Dáccsika

(#28) trobi28


trobi28
addikt

Meg tudja mondani valaki hogy OTG-n keresztül felismeri-e az egeret?
HDMI adapterrel mehet rá a HDMI kábel? :R

Most nézek egy ilyen készüléket de ha van valakinek ötlete hogy melyik Galaxy tabot (7 max 8 colig ) érdemes megvenni használtan olyan 50 db ezresért az ne tartsa magában :K
Mindenképp valamilyen Galaxy-st szeretnék de olyan sok fajta van belőlük hogy elvesztem a rentgetegben :((

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#29) pusihusi válasza mycso (#26) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia elcseréltem a +tabomat P1000-re szerinted melyik a legjobb rom ehhez? Köszi!

Üdv. Feri!!

(#30) mycso válasza pusihusi (#29) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A 6200-ast, p1000-re cserélted??? :Y

Milyen megfontolásból???

Egyébként ITT a topikja, itt jobban fognak tudni segíteni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#31) pusihusi válasza mycso (#30) üzenetére


pusihusi
addikt

Nem rosszabb,csak vastagabb, s mennek le nagyon a tab árak! Meg amire nekem kell, internet gps, film videó, megfelel! Így ha jobbat akarok később nem vesztek sokat! Ez már nagyon lejjebb nem megy, prociát fel lehet húzni1,6-ig.

Üdv. Feri!!

(#32) indecible


indecible
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, ha nem akkor elnézést kérek előre.

Van egy olyan problémám, hogy a Samsung GT-P1000-en visszaállítottam a gyári beállításokat, és mindezek után már nem található meg a magyar nyelv szövegbeviteli nyelvként, egyébként a készülék nyelveként kiválasztható.

Körülnéztem, h h lehetne megoldani a dolgot, és az anysoftkeyboard-ot találtam, mint lehetséges megoldást. Ezzel csak annyi a bajom, hogy van hozzá, egy bluetooth billentyűzetem, amihez pedig a Samsung Billentyűzet kell beállítva legyen, hogy használható legyen a bluetoothos.

Nem tudtok valami olyan megoldást, amivel valahogy feltehetném a magyart, mint beviteli nyelvet, külön program nélkül?

Köszönöm! :)

(#33) indecible


indecible
csendes tag

A probléma már nem aktuális :)

(#34) mycso válasza pusihusi (#31) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bár már nem aktuális, azért leírom: de rosszabb, sok tekintetben!

( #32 ) indecible: hali, EZ a hivatalos topikja.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#35) vipviform


vipviform
senior tag

Sziasztok,

nekem sajnos még Froyo van a tabon, és bár elolvastam, hogy milyen módon lehet frissíteni a romot, de nem merek belevágni. Tud e valaki segíteni privátban, természetesen nem ingyen kérném.

Előre is köszöm!!!

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#36) kispredátor


kispredátor
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos van egy gondom, megosztom, hátha valakinek van valamilyen ötlete.
Éjszakára töltőn hagytam kikapcsolt állapotban, pontosabban egy asztali gép usb-jére dugva. Előfordult már máskor is, de eddig nem volt gondom. Ma reggel viszont feltünt hogy forró a tab és nem indul. Nem reagál a hard reset hangerő + bekapcs gombra sem, ha töltőre degom se jelenik meg a töltési animáció, egyszóval semmi életjel. Tab 7-es, P1000, gyári rom+android, nem root.
Van valakinek valami tippje?
előre is köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.