Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) petipetya


petipetya
nagyúr

Samsung Pay teszt: youtube

Tetszik a dolog. :C Kíváncsi lennék, hogy mi történne ha valaki kipróbálná idehaza. Tudom, hogy műszakilag nem lehetne vele fizetni, ám egy S7 (Edge)-el a kezemben akkor is ráereszteném egy paypass terminálra.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#602) buvartacsko válasza petipetya (#601) üzenetére


buvartacsko
addikt

Amerikai kártyával valszeg működne ahogy az Apple pay is megy itthon igy. Csak nem igazán éri meg. :)

(#603) Kasya válasza Bossi (#600) üzenetére


Kasya
nagyúr

En a Keyboard Case-t varom. A videok alapjan eleg vekony toknak tunik, ami nekem pont megfelelne. Az S6 eseseibol tanulva tudom, hogy a telefon inkabb csak a sarkara esik, ami ellen pont jol vedene szvsz.

(#599) zombinyul:
A ram kezelés miben változott az S6-osokhoz képest? Javult végre a helyzet? Másik sarkos kérdés a támogatottság lesz, mert ilyen téren (se) nem nagyon jeleskedik a Samsung, még csúcsmodellek esetén se.
Ezt mar most mondhatom, hogy javult a helyzet. A Game Hub pedig egyenesen megvaltas jatekok eseten.

(most akkor hol vannak a megdöntheteten érvek az S6 bővíthetetlensége mellett? :D),
A Samsung tovabbra se korlatlanul engedi a bovithetoseg kihasznalasat. Megoldottak, de inkabb csak adattarolonak, hogy a rendszer ne lassuljon sehol sem.

[ Szerkesztve ]

(#604) zombinyul válasza Kasya (#603) üzenetére


zombinyul
addikt

Ennek örülök, mert erről is elég felemás információk keringenek a neten. De ha valóban javult a helyzet, akkor az S széria egyik legnagyobb hátrányát sikerült megszüntetni.

Az máris sokkal több a semminél. Ha csak néhány alkalmazást, képet, zenét, videót lehet SD-re pakolni, én már nem húzom a szám (most is igy használom a telefont / SD kártyát, bőven tökéletes ez. De mindent a telefonra pakolni már sok).

Még a végén ősszel meglepem magam egy ilyennel a születésnapomra a G4 mellé. :) Tényleg tetszik, még a hátrányait is le tudnám nyelni (nem cserélhető akksi, üveg hátlap, etc.).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#605) Songo válasza Kasya (#591) üzenetére


Songo
senior tag

Igen közben megtaláltam náluk szóval hétfőn bemegyek megnézni.
Köszönöm

Más kérdés.
Ami a bemutató videókban szerepelt wireless töltő amibe szinte állítva kell belerakni a telefont az melyik? mert jó kis asztali óra lenne belőle :D

illetve autóban használ-e valaki wireless töltést? ha igen akkor a gyári wireless tartóval vagy univerzális 2000ftos tartó + wireless panel bele?

Köszi

(#606) Kasya válasza Songo (#605) üzenetére


Kasya
nagyúr

O lenne az.
Ha jol tudom, meg nem kaphato, csak hamarosan. Eleg draga lesz...
Magneses, igy kb barhogy beletehetet a telefont :)

(#607) szimike79


szimike79
őstag

Jó pàr összehasonlító videót megnèztem, hogy alakul a multitasking más kèszülékekhez kèpest, ès sokat javult a helyzet. Viszont egy dolog azèrt feltünt. Sok múlik azon hogy az adott jàtèk vagy alkalmazàs mennyire van optimalizàlva az Edge-re, mert egy nagyon új kèszülèk, és volt olyan játèk, ami multitask alatt egyszerűen összeomlott rajta, míg màs jàtèkok szèpen futottak rajta újraindulàs nèlkül. Ami mèg szimpatikus, hogy ha esetleg egy alkalmazàst újra is töltött, azt villàmgyorsan megcsinàlta, relatíve nem igazàn lehet a felhasznalói èlmèny romlàsàról beszèlni.
Amire mèg kívàncsi lennèk, az egy snapdragonos kontra Exynos chipsettes összehasonlítàs, bàr ez màr csak szimplàn kíváncsisàg.😊

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#608) kano válasza zombinyul (#599) üzenetére


kano
nagyúr

Én azért gondolkodtam egyáltalán el az s7-en mert állítólag nagyon jó lett a fényképezője, erre kipróbálom a Mom T-ben és egy nagy szőke maszlag ami a kisfiam hajából látszik (vaku nélkül beltérben). Ez sajnos nem jobb mint a Oneplus One-om, de 3x annyiért. Áhhhhh......

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#609) Kasya válasza szimike79 (#607) üzenetére


Kasya
nagyúr

Amirol te beszelsz, az szerintem inkabb az MM-re valo optimalizalatlansag hibaja.

(#610) szimike79: az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#610) szimike79 válasza Kasya (#609) üzenetére


szimike79
őstag

Konkrétan a Mate8-cal való összehasonlítása érdekelt mert az volt a másik kiszemeltem. Ott nagyon jól sikerült összeütni a Huawei-nek a multitask-ot.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#611) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok, keresem az edge szürke verzióját (silver titanium), de úgy látom, hogy a boltokban arany, fehér és fekete színekben lehet megrendelni, ezüstöt sehol nem látom. Vajon eleve nincs még magyarországon, vagy mind előrendelték és kifogyott a készlet?

(#612) zombinyul válasza szimike79 (#607) üzenetére


zombinyul
addikt

Szerintem a 6-os Droidra nem optimalizálnak rendesen, mert nem túl elterjedt (bár én ilyen problémával nem találkoztam még, csak olyannal, hogy némelyik alkalmazás jobban meríti a telefont MM-mel mint LP-pal tette). Remélhetőleg ez javulni fog.

A két proci közt szerintem a világon semmiféle különbséget nem lehet tapasztalni.

kano: én mondjuk abban egy kocsit csalódtam. Az S6, a Nexusok, meg a G4 is jobb képeket tud csinálni (bár az S6 csak jó fényviszonyok közt).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#613) front3r


front3r
őstag

Milyen bőrtokot ajánlotok a telefonra? A lényeg, hogy a telefon szélét tudjam továbbra is használlni, ha már ugye Edge, illetve ha ez egy kinyithatós tok(nem kell feltétlenül zárható), akkor kényelmes legyen használni a telefont, és ne legyen okom rá kivenni a tokból.
Szeretném a kamerát is használni természetesen tokkal együtt, az lenne a jó, ha sose kellene levennem róla a tokot. Létezik egyáltalán ilyen tok "olcsón" ehhez a telefonhoz már?

Ha nem bőrtok, akkor inkább Spigen, vagy eredeti Samsung tok a javasolt hozzá?
Sajnos a speedshopnál az arany színű tokok kifogytak vagy eleve nem is rendelhetőek még(Spigen). :(

Wireless töltőnél van szempont? Csak is a Samsung, vagy vannak olcsóbb alternatívák is, amelyek ugyan olyan jók(és mágnesesek is)?

Más: Szerencsére nekem úgymond a cafeteriám része a mobilnet, így nem kell erre költenem. :) De szerentim egy ilyen telefont is lehet mobilnet nélkül használni, lehet nem az összes előnyét, de egy jó része így is jobb, mint egy olcsóbb telefonnak. Meg úgy vagyok vele, hogy lehet 270k-ba kerül, de milyen szép, és milyen minőségi! Ezt is megfizetjük mi...ennyi.

zombinyul: Megértem. Én egy középútban gondolkodnék, de ha ilyesmi "nem létezik", mert csak a legdrágább a legjobb, akkor én sem feltétlenül vennék rá szar tokot, mert a gagyisága úgy is előtérbe fog kerülni és zavaró lesz hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#614) zombinyul válasza front3r (#613) üzenetére


zombinyul
addikt

Egy ilyen értékű telefonnál miért kell a tartozékokon spórolni? Ezt soha nem fogom megérteni.
A kezem letörne ha nem a legjobbat venném mindenből (tok, fólia, etc. Jó, ez nagyképű duma, de igyekszem mindenből a minőségre törekedni, és nem sporolni ezeken a dolgokon).
A Spigen tokokat nagyon tudom ajánlani. Az én telefonom esetén ezerszer jobban bevált az 5k-s Spigen mint a 15k-s gyári QC.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#615) Kasya válasza front3r (#613) üzenetére


Kasya
nagyúr

Samsungnak lesz/van hivatalos bor tokja. Esetleg majd azt erdemes megnezni.

En a Spigent valasztanam, ha tuti vedelmet akarsz. A Samsung tokok nem minden oldalt vedenek, inkabb a sarkokat...de vekonyabbak is.

Qi toltonek nincs szempont. Valaki az ezer forintos ebayeset hasznalja (S6), de en tuti az asztali, magneses gyorstoltot valasztom majd idovel :)

(#616) Kasya válasza szucsi (#611) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nezd vegig az osszes Samu partnert. Ha nincs, akkor varni kell :(

(#617) leslien válasza kano (#608) üzenetére


leslien
nagyúr

még ha one plus 2 mondtál volna ,de sajnos mérföldekkel jobb a kamera S7-ben... ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#618) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

G5-el összevetve milyen az S7? Errol mintha még nem beszéltetek volna.

(#619) zombinyul válasza vadászcsiga (#618) üzenetére


zombinyul
addikt

A G5 sajnos még nem kapható hivatalosan, azért nincs összehasonlítás.
Pedig baromi kíváncsian várom már. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#620) Kasya válasza vadászcsiga (#618) üzenetére


Kasya
nagyúr

Videok vannak YT-on azert.

Mas:
Jo hir, hogy elvileg a hatlap kozepe van annyira erosen magnesezheto, hogy a magneses kocsis mobil tarto jol megfogja.

(#621) migabi24 válasza leslien (#617) üzenetére


migabi24
nagyúr

A reklám szerint, a valóságba azért ár nincsenek mérföldek

(#622) leslien válasza migabi24 (#621) üzenetére


leslien
nagyúr

nem mondom h rossz ,de sajnos tudom h miről beszélek... :) próbáltam a G4 -el összehasonlítva S7 edge és belenagyításnál jött ki tulajdonképp h jobb a S7 edge ...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#623) Tsebacsi válasza Kasya (#620) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is azon agyalok, hogy egy mágneses wireless car charger lenne ehhez a megfelelő, ha már otthonra meg egy wireless stand charger van kinézve :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#624) vadászcsiga válasza zombinyul (#619) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azt hittem külföldön már kapni. Azt is most mutattak be mint az S7-et.

(#625) Kasya válasza Tsebacsi (#623) üzenetére


Kasya
nagyúr

Erdekelne majd, hogy melyiket nezted ki a kocsiba :)

(#626) zombinyul válasza vadászcsiga (#624) üzenetére


zombinyul
addikt

Hát igen... Marha sok értelme volt ilyen sietve bemutatni, csak azért hogy az S7-tel egy napon legyen bemutatva, ha jóval később kapható. ez az LG részéről nagy öngól.

MK VII: eleve, nem kellett volna a G5-tel ennyire elrugaszkodni a régebbi G szeria tagjaitól, mert a legtöbb embernek nem tetszik az új irány, bármennyire innovatív is. Erre a kísérletezgetésre ott a V, meg a Flex széria, mint vadhajtás, de a húzóerőt flagship kategóriába nem kéne ennyire letéríteni a kitaposott ösvényről. Szóval nagyjából egyetértek, pedig iszonyat jó telefonokat tesznek le az asztalra.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#627) MK VII válasza zombinyul (#626) üzenetére


MK VII
veterán

Én úgy veszem észre, hogy az LG folyamatosan rúgja az öngólokat ahogy a HTC is.

(#628) kengyel


kengyel
nagyúr

Ezt szépen összehozták, az ára egy más kérdés. A kamera így elsőre tetszik, az aksi jónak hangzik, ezt "élőben" lenne jó kipróbálni, tesztelgetni.

kengyel

(#629) vadászcsiga válasza zombinyul (#626) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És ahogy láttam közel sem lett olyan összeszedett mint az s7

(#630) zombinyul válasza vadászcsiga (#629) üzenetére


zombinyul
addikt

Hát, erről még nehéz lenne nyilatkozni így hogy még nem kapható, de az első benyomások nagyon felemás érzéseket hoztak össze bennem...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#631) Tsebacsi válasza Kasya (#625) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nincs még kiszemelt, 1-2 darabot néztem, azt hiszem e-bay-en, de félek a kínai gagyiktól nagyon. Nemtudom tönkre tudja-e tenni egy rossz minőségű wireless charger a telefont?! Még új nekem a technológia, utána kéne olvasnom, hogy képben legyek.

Pleomax-ot fogom még megnézni, ilyen tartóm van a kocsiban most. Kimondottan samsung termékekhez gyártottak kiegészítőket, igaz ez pont univerzális tartó, de nagyon kedvelem.

Sajnos nincs más, újabb termékük :( Valami mást kell nézni S7-hez.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#632) Kasya válasza zombinyul (#626) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az LG kenytelen volt bejelenteni az MWC-n, mert kulonben a Samsungrol szolt volna minden. Valamint egyertelmusiteni akartak mindenkiben, hogy nem kisebb sikerre torekednek, mint a Samsunge.

A gyartast valoszinunek a Samsung eseten elobb elkezdtek, mint a G5-nel. De legalabbis konnyebben gyarthatonak velem az S7-et (a tavalyi modellek miatt), mint G5-nel.

Az, hogy miert pont a G szeriaval kezdenek el ujitani, es a V szeriat helyezik a "biztos" pontra, nem tudom. Szvsz. a G jobb lett volna biztos befutonak es a V es tsi. a kiserletezesre,..

(#633) zombinyul válasza Kasya (#632) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem írsz hülyeségeket, lehet bennük valami. De a későbbi forgalmazással ugyanúgy vevőket buknak, tehát szembeszélbe hugyoztak ezzel az egésszel. Pláne ezekkel a nagy újításokkal. Lehet bármennyire jó telefon a G5 (mert biztos vagyok benne hogy az is a piac egyik legjobb telefonja lesz), nagy sikerre nem számítok. Aztán majd az idő eldönti.
Én is úgy látom, hogy nem a biztos alapokra fektetett G szériával kellene kísérletezni, pláne, hogy vannak erre "szakosított" vonalak is.
Kíváncsi leszek.

Tsebacsi: én a helyedbe megnézném a Nokia vezeték nélküli töltőit is. Nagyon jó, minőségi cuccok. A Fatboyt meg még jóárasítani is szokta a T.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#634) Bossi


Bossi
őstag

A francba, egyre türelmetlenebb vagyok nagyon várom, hogy megjöjjön :) persze gondolom ezzel más is így van, lassan telnek a napok...
Van a Telekom-nál a státuszban esetleg változás Pl. kiszállításra vár :) ?

[ Szerkesztve ]

(#635) Songo válasza Kasya (#606) üzenetére


Songo
senior tag

király köszi. akkor várok rá

(#636) Tibee86 válasza Bossi (#634) üzenetére


Tibee86
veterán

Gondolj azokra akik még hónapokat fognak várni (mint én is), hogy kicsit normalizálódjon az ára és máris jobban érzed magad. :D

(#637) Macsorsi válasza szucsi (#611) üzenetére


Macsorsi
tag

Valahol azt olvastam, hogy májustól lesz kapható az ezüst szín.

(#638) Kasya válasza Bossi (#634) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ne is mondd. :O Mint a kisgyerek, aki a karacsonyi ajandekat varja :D Remelem a szlovakok engem is elobb hivnak, mint 11 :((
Epp most kerestem ra Apron, es csodak csodajara mar ket "olcsobban megveheto" peldanyt is talaltam :D

(#637) Macsorsi : mar most is kaphato, csak ugy tunik itthon nem nagyon akarjak szallitani.

[ Szerkesztve ]

(#639) Songo válasza Kasya (#625) üzenetére


Songo
senior tag

engem is érdekelne mert én sem szeretném dugdosni a kocsiban sem. márpedig napi 4-5 óra autós telefonálás nem ritka. és azért egy 30-40%ot megevett az S5ből egy ilyen kör. és akkor még nem neteztem piroslámpánál :D

(#640) Kasya válasza Songo (#639) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, nekem is a Waze, Spotify, telefonalas kombo gyorsan meriti a telefont. En dugdosom jelenleg, de mar en is valtanek ...

(#634) Bossi: Basszus...most nezem, hogy elvileg tobb mint 5db van mar raktaron a boltnak, ahol rendeltem. Ehh..tuti nem a magyar embert reszesitik elonbyen :D

[ Szerkesztve ]

(#641) joey04


joey04
titán

Nem egy deal breaker dolog, de azért érdekes:

Samsung Galaxy S7 - nem tölthetjük, ha vizes

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#642) ΞΔGLΞ válasza Bossi (#634) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

gondolom ezzel más is így van, lassan telnek a napok...

Hát én egyáltalán nem reszketek az izgalomtól azért, mert kedden kihozzák.

(#643) polyszi válasza Bossi (#634) üzenetére


polyszi
csendes tag

Ne is mond.. mindennap megnézem én is, hogy módosult-e már a státusz, de sajnos semmi... Még mindig készletre vár.. Azért a jövő7ben bízok, hogy legkésőbb pénteken megkapjuk.. :U

(#644) Kasya válasza joey04 (#641) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mondjuk aki furdeti a telefonjat, annak mindenkepp a QI tolto lehet jobb valasztas.

(#645) vadászcsiga válasza Tibee86 (#636) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nocsak. Te is fiam blutúsz? ;]
Eleged lett?

[ Szerkesztve ]

(#646) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ritka hülye kérdésem lesz, de.... próbáltam már a Gear VR-t és egyesével meg tudtam számolni a pixeleket kis túlzással. Igaz az csak Samsung demo volt, játékkal.

Mi a francért nem látszik itt a pixel? Ezt valaki elmagyarázhatná nekem :DDD képnél és videónál máshogy jelenít meg?

[ Szerkesztve ]

(#647) Kasya válasza ForRedGlory (#646) üzenetére


Kasya
nagyúr

En is csak probaltam, de szerintem a videoban a nem a VR-on keresztul vette fel a latott kepet. A VR meg belenagyit.

(#648) Tibee86 válasza vadászcsiga (#645) üzenetére


Tibee86
veterán

Egyelőre úgy érzem kapni fog majd egy esélyt ha olcsósodik már kicsit, de max a sima, az edge nem kell.
Semmi gondom a szifonnal, csak már kicsit uncsi,( hogy minden flottul és tökéletesen működik. ;] ) de azért megtartom az 5S-t is. Mivel csak S szériát veszek így legközelebb majd a 7S jöhet szóba ami még jócskán odébb van, szóval addig kelleni fog valami, tegnap nyomogattam és kimondottan tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#649) samu74


samu74
addikt

Bone,minek írtad át a címet?Jó volt az úgy! :)

-----------

(#650) vadászcsiga válasza Tibee86 (#648) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem fogsz te már visszatérni, ezt borítékolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.