Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) BusinessGuy válasza Tin (#177) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A user nem azt nézi hogy mitől lett jobb a telefon fogyasztása vagyis hogy mitől tud az 2 napot míg a másik 1 nap után lemerül, leszarja, hogy őszinték legyünk joggal. Abszolúte nem érdekel hogy 11% a kapacitás közötti difi miközben csak 6%-al bír többet. Többet bír? Többet. Vagyis jobb a usernek? Jobb. A többi csak tech marhaság ami a kutyát nem érdekli
Engem legalábbis rohadtul nem izgat hogy XY telefonban mondjuk 4000-es akksival másfél napot kibír a készülék ha a másik telefonban 5000-es akksival 2 nap. Utóbbit fogom előnyben részesíteni mert többet bír a többi nem érdekel. Emiatt szoktam megmosolyogni amikor a Sony telefonok röhejes akku kapacitását megmagyarázzák a fanok, hogy milyen jól ki van használva az akksi. Pont leszarom ha egyszer amit ad kevés nekem és nagyobb teleppel bíró telefonok tovább húzzák.Tesztekben egyébként ha jól emlékszem az elmúlt napok tesztáradatára az exynos-os s21 ultra alig maradt el az eddigi rekordertől a prémiumok között akkuidőben. Nem is igazán értem a mobilarena tesztben hogy jött ki hogy semmi kiemelkedő miközben gyakorlatilag lazán foglalta el a prémium kat telefonok között ilyen téren a 2-ik helyet.

(#202) Tin válasza BusinessGuy (#201) üzenetére


Tin
veterán

Pontosan a hozzászólásod második fele miatt adtam hangot az értetlenkedésemnek a videó kapcsán. Mivelhogy a review-k egy része szerint húdebaromijólett az akkuidő, a másik szerint meg "csak" jobb. Eszerint a videó szerint, a számokat elnézve, nem igazán jelentős. Ha úgy nézzük, hozza az N20U SD865 akkuidejét +500 mAh akkuval, vagy 6% marad a nap végén, ha az N20U Exynos990-el hasonlítjuk. Szerintem ennél azért biztosan jobb az akkuideje, jobbnak kell lennie. És nem csak papíron.
Csak a másik topikban tegnap leteszteltük 3-an az S21U E2100, S20FE SD865 és N20U E990 modelleket stressz tesztben, és nézd meg az eredményeket.
Persze értem, hogy ezek még csak spekulációk, meg úgyis meglátjuk, de ezzel légyszi ne érvelj ellenem :)

[ Szerkesztve ]

(#203) <Lacy85> válasza Tin (#177) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nincs ebben semmi meglepő. Tech2 Laci ~4 órát mért az Ultrán, bár mondta is, hogy nyúzta rendesen. Az S21, 21+ esetén pedig azt mondta, hogy kb. úgy bírja, mint az elődök.
Szóval hiába az új takarékos SoC, a Samu továbbra sem lesz üzemidő bajnok.

(#204) BusinessGuy válasza Tin (#202) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ja persze ettől még javulhat is, bent voltam abban a topikban is amikor írtátok. :)
Csak tényleg egy usert nem érdekli hogy most azért jobb az akkuideje mert mondjuk 500-al nagyobb az akksi. Jobb. Kész. Az sem érdekel ha utána számolva az 500-al kisebb teleppel megjelenő telefon egy éve matek alapján jobb fogyasztással rendelkezett. Többet tud az új? Többet.
Ami tesztek fent figyelnek egymás mellé pakolt telefonokkal szinte mindenhol ott van a topban.
Nekem ez a mobilarena teszt kicsit összekapkodott most, a throttlingot illetve játékbeli teljesítményt eleve 2 elavult régi játékkal (meg egy újabb fossal) nézni a Fortnite/Pubg/Cod Mobile korában nekem kicsit felemás képet ad arról hogy a tesztben elhangzó infomráció valós képet fest-e a telefon állapotáról. Ilyen az akksi is ami a teszt szerint csak "elég jó" de nem kimagasló. Az hogy mint vak a poharat veri le az elmúlt évek prémium mobiljait illetve az aktuális csúcsok zömét akkuidőben szerintem pont kimagasló, az hogy XY középkategóriás telefon jóval gyengébb hardverrel és hasonló akksival akár a többszörösét tudja akkuidőben nem érdekel, nem egy kategória a két telefon, nem is kéne azokhoz mérni.

Sokan fanyalognak hogy Exynos. Számtalan teszt van már a neten, kár fanyalogni. Az S20/Note20 ultra szériáknál engem sem győzött meg a samsung, jelentősen gyengébb volt az exynos-os variáns minden téren a snapdragonhoz képest. Ez az S21 ultránál távol sincs így, a legtöbb 20-as szériánál felmerülő problémát javították, megoldották. Gyakorlatilag ami maradt az a throttling de az sem olyan számottevő mint a 20-as szériánál, a telefon nem butul le a 20-as széria snapdragon szintje alá, végig fölötte marad. Ráadásul úgy teszi mindezt hogy a hőfok alacsonyabb marad mint a snap 888-nál, viszont a Game Optimizing Service sajnos megint közbeszól és az exynos esetében agresszívan leszabályoz amire nyilván van és lesz is megoldás.

Vagyis adott az exynos verzió, jobb hőfokokkal, jobb akkuidővel és alig pár százalékkal elmaradó teljesítménnyel a snapdragon verzióhoz képest. A teljesítmény pedig javulhat még bőven hisz a telefon még csak most jelenik meg. Ahogy a másik topikban is írtam, ennek a telefonnak kellett volna a S20/Note20 szériaként megjelenni. Nem véletlenül méltatják tengernyi tesztben, a Samsung ezt most összerakta exynos verzióban is. Lehet ez csak egy "ráncfelvarrás" nem véletlenül nem is 30-as szériaként jött, de ez az a telefon amire már én is rámegyek pedig nagyon exynos ellenes vagyok/voltam és S8 majd rövid ideig S9 után inkább a Huawei-nél kavarogtam.

EclipseGt: tech2 Laci valami pre fw verzióval méregethetett szintén baromira fals képet adva az akksiidőről... Üzemidő bajnokot meg prémium kategóriában kár keresni.
Ennyire nem lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#205) bulikavagyok válasza Teal'C (#136) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem ugyanúgy fogják árazni mint a Note 20/Note 20 Ultra tokokat. 50 USD a Mag Ez Case, és 60 az Air Case. Nekem is képben volt ez a telefon de végül a N20U mellett döntöttem. Ma rendeltem hozzá egy Air Case-t, nagyon kíváncsi vagyok rá. Idáig egy Mag Ez-t használtam az S10-esemen.

Szerk.: Az iPhone tokoknál ugyanez az árazás, szval szerintem nem kérdés, h mennyi lesz! :)

[ Szerkesztve ]

(#206) bigdigit


bigdigit
addikt

Hát ez a teszt kb olyan mintha Abu írta volna az intelről vagy az nvidiáról. :W

(#207) Teal'C válasza <Lacy85> (#203) üzenetére


Teal'C
addikt

Youtube-on több összehasonlító videóban is 7,5 8 óra az üzemidő. Ezért majd annak hiszek ha a kezemben van és használom, szerintem ez megfontolandó mert senki nem használ két telefont ugyan úgy.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#208) BusinessGuy válasza Teal'C (#207) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Tech2 Laci valamim preverziós szarral tesztelhette. Youtube-on folyamatos nyüstölés mellett az exynos verzió 8-9órák között mozog lásd az általam linkeltet is amiben direkt van minden.
Elképzelésem sincs hogy jöhetett neki ki a 4 óra hacsak nem használt valamit ami gyakorlatilag elzabálta az akksit.

(#209) <Lacy85> válasza Teal'C (#207) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezeknek a teszteknek eddig sem láttam sok értelmét. Nem túl életszerű, hogy leveszed töltőről és addig nyomod, amíg le nem merül. Így lehet, hogy elmegy 7-8 órát. De azért nem ez a felhasználási mód a jellemző. :D
Szerintem anno a Note9-nél is ilyesmi eredmények voltak, aztán a valóságban jó, ha 5 órát tudott.

(#210) BusinessGuy válasza <Lacy85> (#209) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Aha. Nem.
[link]
Pontosan kiadta egy ilyen teszt amit a note 9 tudott alig több mint 5 órát.

(#211) jacis


jacis
nagyúr

Szerintem pont ott javítottak az elődhöz képest ahol kellett. Nekem mindenképp előrelépés lesz. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#212) HaliGab23 válasza Teal'C (#207) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Hardcore usernél 5-6 órát tud.
Nekem most 5 óra 10 perc a SOT és 19% az akku, és reggel 7kor vettem le töltőről.

Kb. ezt tudta a Note10+ is...

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#213) Teal'C válasza <Lacy85> (#209) üzenetére


Teal'C
addikt

Csak videóval wifin 12-15órát elmennek full fényerőn persze 60hz-en. S8 óta minden telefonomon megcsináltam ugyan azt a tesztet pont ugyan úgy. Ennek sincs amúgy sok értelme de mivel itt minden egyezik van valami értéke. Mi den évben látszódott a fejlődés kivéve az utolsó tesztet n20u val mert ott nem lett több. Ha megjön az s21u kezdődik a mozi. Agymenők kifulladásig! Aztán kiderül kiváncsi leszek mer fényerőben sokkal nagyobb az akku is nagyobb de ha nem hozza a rekord időt szomorú leszek kicsit.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#214) Teal'C válasza HaliGab23 (#212) üzenetére


Teal'C
addikt

N20u most 5 óra és 21%

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#215) HaliGab23 válasza Teal'C (#214) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Szinte ugyanaz most nekem.

Nagy csoda nem lett..

Szerk:

Ma végig FHD+ és adaptív Hz volt (120Hz), de kb. 4 órán át 60 Hzre volt állítva.

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#216) Teal'C válasza HaliGab23 (#215) üzenetére


Teal'C
addikt

Így sem panaszkodom de lehetne több is. Van mikor belemegy 6,5 is de az ritka és akkor több videó van benne. Böngészés és napi feladatokkal gps-el ez ennyi. Nekem mindig qhd ban van. 2sim,bt,wifi,net,helymegosztás stb... minden bekapcsolva fényerő egy hajszállal piros alatt kivéve videóban.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#217) kengyel válasza HaliGab23 (#212) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon jól írod, kicsit több mint 6-órát tudtam kicsikarni. Ez ennyi, nekem elég.

kengyel

(#218) <Lacy85> válasza BusinessGuy (#210) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Megnéztem most párat én is, de baromi nagy a szórás. 5-7 óra között van itt minden...

(#219) HaliGab23 válasza kengyel (#217) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Nekem is elég tökéletesen, kibírja a napot full terhelésen :)

Note10+ akkuja már kicsit meghalt több, mint 1 év után, de mondjuk olcsóbb lett volna egy akkucsere, mint ez. :D

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#220) doooo válasza Lacielvtárs (#146) üzenetére


doooo
veterán

Van egy olyan dolog a beállításokban, hogy "animációk csökkentése", ha az egész lomhának tűnik, két érintés, és máris gyorsabb. Na meg a 120Hz, ami szintén eleve gyorsabbnak, folyamatosabbnak mutatja a legtöbb dolgot...
Na meg ha valami gyengébb a legrosszabbul sikerült Exynosoknál is egy-egy évben, az az aktuális Kirin, itt pedig még abból is egy generációval régebbit hasonlítottál össze... Szóval különösen vicces ez az egész.
És persze az idei minden értelemben jobb a tavalyinál (a tavalyi rákfenéjében -ami még véletlenül sem a lassúság volt-, a fogyasztásban különösképp), és ezt nem is használtad. Szóval mit ér ha azt mondod, "hulladék"? És persze sosem az előző generációhoz képest nagy az előrelépés, tehát nem is kellett volna drasztikus változást tapasztalnod P30Pro-hoz képest. A dologgal kapcsolatos naivitásod, ami miatt valami elsöprően mást vártál, nem a gyártó hibája, de ahogy mondtad is, tapasztalatszerzésre jó volt ez az egész.

(#221) <Lacy85> válasza Teal'C (#213) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez igazából teljesen egyénfüggő. Egy darabig a GSMArena-t vettem alapul, de mint kiderült az sem ér sokat.
Minden telómat ugyanúgy használtam. Az S8+ többet bírt, mint a Note9, pedig 88 vs. 97 óra a Note javára. Most az iPhone meg lazán bír ~másfélszer annyit, mint a Note, pedig elvileg 5 óra különbség van köztük GSMArena szerint. :D

(#222) doooo válasza Teal'C (#183) üzenetére


doooo
veterán

Mondjuk egy ilyen, abszolút csalódáskeltő módon szubjektív, és egyáltalán nem racionális, vagy forrongástól visszafogott "teszt" után mit lehet várni? Ezt leírták ott, a kommentekben meg visszhangozzák azok, akik amúgy is csak erre vártak, hisz egész fórumbéli életük a Samsung-gyűlöletből áll, legtöbbször mondvacsinált okokból, meg féligazságokra építve.

(#223) BusinessGuy válasza <Lacy85> (#218) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Lényegtelen, ugyan ennél ahol reálisan kijött a note, az s21u 8 óra fölött van bőven. Tech2 Laci 4 órája minden csak nem reális, egy preverziót tesztelt vagy valami szívta az akksijqt. Az s21u gyakorlatilag leveri az ájfonokat meg az egyéb prémium kategóriás telefonok színe javát akkuidőben...

[ Szerkesztve ]

(#224) Teal'C válasza doooo (#222) üzenetére


Teal'C
addikt

Csak azt nem értem miért ide írnak kétlem hogy a samsungnak akár a takarító nője is elolvasná ezeket :DDD Írjanak a samsungnak közvetlen vagy a members-re. Hátha meghalgatja valaki akit érdekel mert itt kb senkit :R
Laci telóján az is előfordulhat hogy eleve szoftveres bug volt rajta, jártam így azóta az első dolog hogy bekapcsol alap és factory reset. Na ez után lakom be.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#225) Eli577


Eli577
senior tag

Kíváncsi voltam, hogy milyen lesz az idei egyik csúcstelefon tesztje itt, mivel a gsmarena még nem rakta fel a sajátját, és több év után gondoltam adok az itteni cikkeknek egy újabb esélyt.

Hát mit mondjak, elolvasta, megnézte ezt a cikket egyáltalán valaki mielőtt publikálták?
Ennyire összeszedetlen, kapkodó, koncepció nélküli írást már rég láttam. Amíg más oldalak olykor külön oldalt szentelnek az üzemidőnek, itt kapunk egy nagy semmit. A hardver és szoftveres részt miért kellett a fotókkal egy oldalra tenni? A képeket miért nem lehetett úgy felrakni, hogy először csak az ultrával készültek jönnek, majd az összehasonlítás (és mondjuk egy képaláírás, hogy most éppen melyik lencse fotóit látjuk)? Egy katyvasz az egész. Főszerkesztő nincs, aki megnézte volna, vagy még mindig ott tartunk, mint pár éve, hogy ahány tesztelő, annyi féle cikk, és nulla konzisztencia?

(#226) perecKING


perecKING
senior tag

Fules a dobozban ugyan nem jar hozza... DE az aki elorendelesben megvette/veszi (lehet szolgaltato es vagy regio fuggo nem tudom) de a kezhezvetel utan ingyen igenyelheti a samsungtol a legujabb Samu/akg pro BT fulesuket es 1db samsung tag-ot
Vasarlas utan kirabban en igy igenyelhettem vezetek nelkuli toltot.
:))

Az en ultramat holnal hozza a futar es valoszinuleg egy het kesessel erkezik is az ingyen fules es a tag is.

Sajnos az ekezest nem sikerult vegig olvasnom de abbol amit olvastam tobbet megtudtam a Huawei-rol mint a Samsungrol
China No1 review :C
Jol gondolom a hua tobbet dob a kalapba eves szinten, ok megoldjak erobol ;]

Meg amugy is az ember vagy trendi Iphoneos vagy mindenkivel szembemegy/vagy zsebbe es bizonyitja hogy az "olcso" kinai a legjobb.

Egyebkent note 8-rol valtok valoszinuleg jo is lesz, s-pen is akad par db....legfeljebb akadni fog rajta a ciberpunk mig ki nem jon a release date (jan29) utani frissites
Bar valoszinu ebven az arban a gamerek inkabb ps5 vagy rtx30xx utan nezelodnek :DDD

(#227) doooo


doooo
veterán

Ezután minden töltő vagy SD-kártya nélkül érkező mobilnál részletes panaszkodást várok a tesztelőktől. Már a telefonok múltkori bemutatójáról is "töltő nélkül érkeztek meg..." címmel jelent meg hír, egyedüli módon, holott nem egyedüliek ezzel a problémával, most ez folytatódott.
Egy módszer van csak a pártatlanság látszatának megőrzésére: minden ezután érkező, töltő-nélküli mobilról ilyen felhangú címet, majd ilyen felhangú "tesztet" kell írni.
Vagy keverjetek kicsit a dolgokon, és mondjuk Alice tesztelje ezentúl a csúcs-Huawei-eket... vagyis azokat ne, hisz nem lesz több... akkor a Honorokat. Szentkuti a Xiaomikat, Bog meg az iPhone-okat. Mindenki lépjen ki a komfortzónájából (pedig régebben nem voltak ilyen élesen behatárolhatók ezek a zónák, egyik tesztelő esetében sem, vagy legalábbis igyekeztek leplezni).

Ja meg mielőtt elfelejtem: Remélem lesznek frissítve a tesztek, amikor máskor is a hivatalos start előtt, egyértelműen pre-release szoftverrel szerelt mobilokról készülnek tesztek, főleg amikor ennyire egyértelmű, hogy a gyárótól is kell frissítés, meg a különböző appokra is kell, mert irracionális eredmények jöhetnek ki sok esetben, akár kamerában, akár játékokban, akár benchmarkokban, és ezt a tapasztalt tesztelők nyilvánvalóan tudják. Plusz munka, igen, de úgy lesz valós a dolog, máshol is így szokták csinálni. Vagy ha ez megoldhatatlan, legalább minden gyanús résznél megemlítik, hogy erre várható javítás (mert hát a precedensek, meg a logika ezt nyilvánvalóvá teszi).

[ Szerkesztve ]

(#228) joey04 válasza maximilian4 (#126) üzenetére


joey04
titán

Ezek a 100 wattok nem basszák szét az akksit?

Dehogynem. Külföldi oldalakon már volt is róla hír.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#229) joey04 válasza bigdigit (#206) üzenetére


joey04
titán

Azt nem értem, hogy miért most van ekkora felzúdulás, amikor Bone ddig is ilyen teszteket írt? :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#230) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Mondjuk nem ez alapján az "alapos" és "elfogulatlan" "teszt" alapján ötlött fel bennem, vajon mennyi hirdetési pénzt költ el itt a Samsung és kontra mennyit az Apple vagy Huawei.
Szóval semmi összefüggés.
Vagy: senki sem lektorálja itt a szerzők után, és megjelenés előtt a "teszteket"?

(#231) Tin válasza BusinessGuy (#204) üzenetére


Tin
veterán

Az akku keret mindegy persze, nem arra gondoltam, hanem a fogyasztásra, ami a mi stressz tesztunkbol nem éppen jött le, hogy terhelés alatt annyival jobb lenne az új Exynos. Mondjuk a többségnek az mindegy is, hisz nem terhelések használja. Ha átlagos felhasználas mellett jobb akkor jobb és kész. De H csak annyival jobb, mint amennyivel nagyobb az akku, az nem jó.
De az igazi, hogy felesleges itt most korai fw-vel hasonlítgatni, az előző generációs exynost is egészen jól kireszelték idővel.
Abban is egyetértek, hogy ez valójában az s20s a ráncfelvarrott széria mindhárom modellnél.

(#232) BusinessGuy válasza Tin (#231) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

"De H csak annyival jobb, mint amennyivel nagyobb az akku, az nem jó."

Ahogy írtam, pont nem érdekli a userek javát hogy hogyan jobb. Ha attól jobb csak hogy nagyobb az akku akkor attól. Engem sem érdekel. Többet bír? Többet. Pont.

(#233) Tiger. válasza Teal'C (#213) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Milyen lejátszót használsz?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#234) <Lacy85> válasza BusinessGuy (#223) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha így van, az csak jó. Ráfért már a samukra a normális üzemidő.

(#235) Tin válasza BusinessGuy (#232) üzenetére


Tin
veterán

De akkor a sima S21 nem bírna többet a s20-nál, ahogy az ultra sem, hisz ott ugyanaz az akkumeret. De mégis jobban bírja.

(#236) janeszgol válasza doooo (#220) üzenetére


janeszgol
félisten

Tőled már sokadjára olvasom, hogy a Kirin a leggyengébb. Ez már tavaly sem volt így, a Kirin 9000 meg igen jól sikerült.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#237) <Lacy85> válasza janeszgol (#236) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A Kirin mindig is csak performance módban tudta felvenni a versenyt a többi gyártóval. Csak hogy nem az az alapértelmezett mód. Nem véletlenül.

(#238) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem nem tetszik ez az új irány... Remélem a Note 9 még nagyon sokáig fogja bírni, azt nagyon szeretem. :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#239) doooo válasza janeszgol (#236) üzenetére


doooo
veterán

De, tavaly pont így volt. Előtte is, minden évben. Az idén más a helyzet. Most olyan kaotikusak a dolgok, hogy nem igazán lehet tudni mi miben gyengébb. Ahány benchmark, annyi féle eredmény, mind a 4 csúcsproci esetén. Túl nagy teljesítmény, túlmelegedés, aztán throttling, aztán optimalizáltság, mind mind olyan dolog, ami ősz óta inkonzisztens eredményeket hoz, főleg a 888 meg a 2100 esetén, amik vadiújak még. Az A14 is kezdetben gyengébben szerepelt több helyen, mint az A13, aztán később már mégsem, a Kirin9000 meg egyetlen egy mobilban elérhető, ami a világ sok részén nem elérhető, így nem is tesztelték kellőképpen, és nem is kezelik a programok rendesen (még, mert hát az is relatív új még, decemberre került a boltokba egyes helyeken, máshol még csak ezután fog).

Persze félre ne érts, attól, hogy valami 4 közül a leggyengébb, még mindig csúcs, és maximálisan elég mindenre, de ha már mindenki sírt az Exynos 990 miatt (látatlanban is), akkor illik kontextusba helyezni a valós teljesítményt, azért mondom, egyébként egyáltalán nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#240) BusinessGuy válasza Tin (#235) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Mint mondtam abszolút nem érdekel engem se és a userek színe javát se. Ha 10000-es akksit tesznek bele de csak 1 órával bírja tovább az is jó lesz. Mert tovább bírja. Nem érdekek mitől és hogyan.

(#241) joey04


joey04
titán

Van gsmarena teszt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#242) joey04 válasza Pythoncobra (#230) üzenetére


joey04
titán

Burkoltan, de lefizetésre gondolsz. Szerintem nem erről van szó, csak hasonló elfogultság van, mint abunál az amd felé. Személyes dolog ez szvsz, nincs itt semmi mögöttes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#243) doooo válasza joey04 (#241) üzenetére


doooo
veterán

Most kezdtem épp olvasni... a legelső dolog, amit látni, 4,6-os értékelés az 5-ből... érdekes kontraszt...

(#244) Inarus válasza doooo (#243) üzenetére


Inarus
addikt

90 százalék szemben az itteni 85-tel. Hatalmas kontraszt...

(#245) doooo válasza Inarus (#244) üzenetére


doooo
veterán

Csak ott a szöveg is illeszkedik a "pontokhoz". Itt mire valaki eljut addig, már azt hiheti, hogy egy újabb Wishről rendelt kamu-mobillal van dolga.

(#246) Bog válasza BusinessGuy (#223) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Figyu, ezt harmadszorra írod ide be, mintha ott ültél volna mellette három mérnökkel, elég szórakoztató amúgy, csak nulla értelme van. Laci ugyanúgy a Samsungtól kapott hivatalos tesztpéldányt, mint mi. Btw kettőt is, mi is kettőt, egymás után. Tök felesleges konteózni, de ha a te lelkednek ez ennyire fontos, akkor persze, direkt bétás telefonokat küldött a gyártó, hogy írjuk meg, hogy nem kiemelkedő az üzemidő, tök logikus.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#247) Bog válasza doooo (#227) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Kérlek sorold fel a töltő nélkül érkezett telefonokat, majd keresd meg, hogy ezek közül hol NEM lett említve ez a hiányosság. Nem lesz olyan baromi nehéz dolgod amúgy, de azért sok sikert.

Nyilván pre-release a szoftver, azért küldte szét a Samsung az összes tech újságnak a termékeket, hogy magukat is szívassák, ez egy roppant logikus feltételezés.

És ha már így átfutod a közelmúlt tesztjeit, akkor ne feledkezz el Szentkuti anyagáról az Mi 10T-ről, meg az én iPhone tesztemről sem... szóval ha már írsz valamit akkor legalább egy gyors fact-check nem ártana talán előtte, mert így kissé komolytalan...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#248) Bog válasza Pythoncobra (#230) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Na, mit gondolsz, mennyit? Gyerünk, elég kis hervatag sejtetést hoztál össze, akkor álljál bele bátran, amúgy is megígértem pár hónapja, hogy instant kitiltom az összes rágalmazós fórumozót, mindenkinek könnyebb lesz. Nekem biztosan.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#249) Schuler888


Schuler888
senior tag

Ez a teszt... :DDD usb-c-be még "bevilagit", hatha ott a cerka.. es egy s-szerias telonal KONTRA ERV HOGY NEM JAR HOZZA :DDD :DDD veletlenul sem pro, hogy tamogatja.. na meg a jofogasu i12pro max..jah, marhajo.. meghogy csak typeC-typeC kabel van es ha vkinek usbA-s adaptere van... tobb mint masfeleve mar typeC adaptert bevezette a samsung.. infrat meg jacket meg 10 ev mulva is keresni fogja? Segitek, akkor sem lesz, sot wap bongeszo sem.. ah hagyjuk is, elrettento peldanak zsenialis a teszt :DD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#250) doooo válasza Bog (#247) üzenetére


doooo
veterán

Olyat sosem írtam, hogy egyikőtök sem tesztelt az említett márkákból, vagy igen? (de mindegy is, legyetek inkább büszkék, hogy meg sem fordult az olvasók fejében az objektivitás hiánya a cikkekkel kapcsolatban, vagy talán inkább a tesztelt készülék, és esetleg annak gyártója iránt érzett leplezetlen megvetés, düh).

"Nyilván pre-release a szoftver"
Valóban, hisz 1 GB-os frissítés is érkezett már rá az elmúlt napokban, és még mindig nem jött el a hivatalos release-date, hisz az 29-e, ahogy ezzel mind tisztában vagyunk.

A töltőre visszatérve: említeni, ami nyilván evidens elvárás, és azon kattogni, azt kiemelni, mint elsődleges dolog, kihangsúlyozni még a bemutatóról szóló cikk címében is... na ilyet se az i12 sorozat esetén nem csináltatok ( [link] egyszer említve valahol középen), se a Mi11 esetén, sőt, utóbbiban ( [link] ) a legutolsó bekezdés első mondatában van szó csak a dologról, és ott is úgy, hogy megrendelhető adapter a telefon mellé (Samsungnál, Apple-nél is nyilván, attól még nem kerül alapértelmezetten a dobozba), és hogy úgy "100 yüannal drágább".
Aztán két hétre rá ez: [link] Cím, bevezető, legalább háromszor említve a szövegben, egyszer sem olyan burkoltan, "semlegesen", mint a fenti Xiaomi bemutatókor. Aztán most ebben a (és a pár nappal korábbi S21/+) tesztben is lépten-nyomon.
Igen, feltűnő, nagyon is. Ha mérges az olvasó a dolog miatt, ha indifferens, ha telefonbuzi, ha laikus, ha egyik sem ezek közül, akkor is észreveszi, hogy itt aztán nagyon frusztráltak valakik, és bizony nem következetesen.
Ez utóbbi pedig a lényeg. Rendben van, szóljon erről minden, de akkor ezentúl mindig, ne csak most, ne csak itt.
Eddig nem volt így erőltetve a dolog, az új Xiaomi-széria hamarosan megérkezik (és még jó pár gyártó modelljei fognak így érkezni ezentúl)... tűkön ülve várom a teszteket, hogy mennyire lesznek felfújva egyes dolgok, mennyire lesznek teljesen ignorálva másikak (mint jelen teszt szoftveres része például, aminek összecsapására/kihagyására szintén nehéz lenne precedenst felhozni).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.