Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kchris78 válasza ForRedGlory (#599) üzenetére


kchris78
veterán

Ez annyira szánalmas.... Komolyan, középiskolás fizika ismeretek nélkül próbál valaki "tesztelni"???
a) nem is üt rá nagyot, gondolom nem véletlenül
b) ha kézben tartja úgy teljesen más megütni mintha leteszi az asztalra mégpedig amiatt mert a telefon az ütéstől több milliméter vagy akár cm úton bemozdulhat és nyilván nem fog úgy betörni
c) ahogy írták, a fém puhább mint az üveg.
BTW a GG szerintem soha nem fog ellenállni a homoknak (ami a lényeg lenne) mert a SiO2 keménységét hogy "hozza" a GG ahhoz olyan merevnek kellene lennie hogy simán eltörne a legkisebb földre ejtéskor is. (mindig ezen variálnak csak már az eleje óta: kicsit keményebb de törik - puhább, karcolódik de jobban bírja az esést)

[ Szerkesztve ]

(#602) Tsebacsi válasza kchris78 (#601) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem reálisan próbálta modellezni a mindennapi esetleg behatásokat, elég életszerűtlen, hogy a telefonodra rábasznak egy hatalmasat egy x kilós kalapáccsal...
A porteszt hasonló, bár a sima por ugye kemény, simán karcol...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#603) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Jól van, akkor sírjatok kánonban... :W

(#604) zseko


zseko
veterán

Rorschach, te vagy az??

:DDD :DDD :DDD

Tök jó képek ezek - amennyiben valaki nem kívánja pc-n is megnézni :DDD Engem általában a kamera ösztönöz váltásra. Hát ez egyáltalán nem ösztönöz :D Ahogy már az ára sem. Úgy néz ki, idén sem cserélek telefont... sőt, úgy néz ki, lassan beérik, hogy közel tíz év után már nem is Samsung lesz a következő....

HR24.hu

(#605) GaS- válasza zseko (#604) üzenetére


GaS-
aktív tag

Köszönjük a szakmai hozzászólást!

(#606) Hoes válasza <Lacy85> (#561) üzenetére


Hoes
aktív tag

Egy dolgot felejtesz csak el, hogy a P30 Pro megjelenésekor vállalható, jó minőségű képeket készített! Az utána lévő frissítések "csak" mégjobbá tették az amúgy is jó minőséget.
Az S20 családnál viszont látható minőségbeli problémák vannak, tehát jókora javítócsomagra van szükség, hibákat kell javítaniuk, nem kicsiket.

Ettől még lehet kiváló készülék az S20 Ultra, sőt, biztos az is, de a tényeket nem érdemes firtatni.
A tény pedig az, hogy az S20 család megjelenése egy nagy kapkodás eredménye, ami meglátszik jelen esetben az elvárt szint alatti kamerateljesítményen.

(#608) Tsebacsi válasza GaS- (#607) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szegény srácok mindig beleszaladnak a fszerdőbe :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#609) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Bizonyára sok tanulságot lehet levonni abból, ha egy még piacra sem került készülék legrosszabb próbafotóit összehasonlítgatják egy másik típus alaposan kiválogatott "kiváló" felvételeivel.
Ha ez még kielégülést (???) is okoz némelyeknek, akkor a gyártó cég máris sokat tett az emberiség boldogabbá tételéért.
Köszönet érte.

[ Szerkesztve ]

(#610) zseko válasza GaS- (#605) üzenetére


zseko
veterán

Ahogy köszönjük a te abszolút értelmetlen böfögésedet is, mert ugye feltétlen muszáj volt reagálnod ;] Gondolom eddig nem is olvastad a topikot a sok 'szakmai' hozzászólással :DDD
Én véleményeztem a kamerát: szar. Mondom ezt úgy, hogy tíz éve csak S készülékeket vettem, és kimondottan a kamera miatt vettem mindig Samsungot. Itt viszont több esetben nem látom, miben jobb egy S8-nál, esti felvételnél, hol az előrelépés. (itteni ph-s tesztfotókat összevetve)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#611) Aryon87 válasza GaS- (#607) üzenetére


Aryon87
félisten

Tökéletes példa arra, hogy a nép a túlszaturált képeket szereti, plusz kisujjból felismeri hogy mivel is készült. Mert itt mily érdekes módon kimagasló az S10+ százalékai...
Egyébként ja, ez még akkori státusz, mielőtt a P30Pro nem kapta volna meg a színkorrekciós frissítést. Megnéznék most egy ismételt tesztet ugyanígy ahogy a linkben...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#612) LoGeN90 válasza Aryon87 (#611) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Hallod te beteg vagy :DD

(#613) Aryon87 válasza LoGeN90 (#612) üzenetére


Aryon87
félisten

Hapci.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#614) Hoes válasza Tsebacsi (#608) üzenetére


Hoes
aktív tag

Marmint azt csak te szeretnéd, de úgy látom a kultúra megint előtört belőled! :)

(#615) Hoes válasza GaS- (#607) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ennek semmi köze ahhoz amit írtam, hoztál egy összehasonlítást, köszönjük!
Megjelenéskori képminőségről beszéltünk. Te meg elkezdtél mellébeszélni ezzel a teszttel! Vagy terelésnek szántad mert kellemetlen a téma?

(#616) GaS- válasza zseko (#610) üzenetére


GaS-
aktív tag

Inkább a te kis véleményed volt egy "beleböfögés" a topicba, ami kb. senkit nem érdekel :D

Amúgy olvastam és alig várom, hogy kikopjanak az ilyen hasonló kommentek mint a tiéd, mert k***ra nem érdekel, hogy miért nem tetszik és miért nem fogod megvenni.

(#617) GaS- válasza Hoes (#615) üzenetére


GaS-
aktív tag

A teszt kb. 2 héttel a megjelenés után készült. Egyáltalán nem volt vállalható minőség akkor még.

(#618) ForRedGlory válasza LoGeN90 (#612) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Érted... A Samsung esetében nagyon gáz, hogy a még ki sem adott telefon kameráját már a megjelenés előtt frissíti, a P30 Pro esetében meg úgy akar tesztelni, hogy azon már fent volt az utólag gyártott kamera javítás. Érted... Érted? Fél napig bírta ki beböfögés nélkül. Érdekes nála a read only állapot. :D Na de majd kiteszik, mint Tigert, semmi kétségem.

[ Szerkesztve ]

(#619) Aryon87 válasza ForRedGlory (#618) üzenetére


Aryon87
félisten

Miért tegyenek ki? Mert normális, kultúrált hangnemben és nem fröcsögve, személyeskedve írom meg az igazat amit látok a topik címszereplője által? Sajnálom, ha fájdalmas..
Egyelőre azokból lehet ítélkezni, amik kint vannak anyagok. Majd ha érkeznek 10 nap múlva a telók, és jönnek a frissített verziós képek, nyugodj meg, hogy arról is fogok aktuálisan véleményt alkotni. Nem fikázva, nem betegesen, meg egyébb jelzésekkel.
Ismét azt látom hogy a Samsungos közösség milyen "nagyszerű" hogy szebb szóval éljek..
Más topikokban ilyen vicsorítás nincs ha más márkás ír be, mint az S betűsöknél.

De igen, erről a márkáról csak jót vagy semmit...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#620) zseko válasza GaS- (#616) üzenetére


zseko
veterán

Mondja az, akinek 10x annyi kommentjének fele offtopic és nem szakmai :P
Egyszerű, nem érdekel - nem olvasod. Tudod, van az a kis tekerő az egéren... Van aki fel tud nőni ehhez, van aki nem... Eddig se jutottunk volna el, a feltűnési kényszered nélkül. De ettől a telefon nem fog változni.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#621) bendegruz


bendegruz
őstag

Áldom az eszem hogy elofizettem a prémiumra..ezt a sok hatert meg huvej ifos megmondot egy mozdulattal el lehet tüntetni :C
Ez nem reklámnak készült, csak már vicc ami itt és többi samu topicban megy neha.
A többi gyártó topikjaba nem tudom ugyanez megy-e ,mert ugye nem érdekelnek :-)

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#622) GaS- válasza zseko (#620) üzenetére


GaS-
aktív tag

Rendben, ügyes vagy, hogy leírtad. Mehetsz tovább :)

(#623) Tsebacsi válasza Hoes (#614) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Te szerinted hol érdekel mit hiszel? :DDD Vagy hiszed hogy látsz.
Azt látom megint idetévedt a brancs kicsit fikázódni.
"Majd ha érkeznek 10 nap múlva a telók, és jönnek a frissített verziós képek, nyugodj meg, hogy arról is fogok aktuálisan véleményt alkotni" - muszáj? Nem lehetne hogy inkább ne? :F :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#624) Ricardo válasza Hoes (#614) üzenetére


Ricardo
félisten

A stílus maga az ember :DDD

(#625) Aryon87 válasza Tsebacsi (#623) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem :N
Elvégre nem teszek olyat amit nem lehet, másrészt, majd magam eldöntöm, harmadrészt más is ugyanúgy megteszi ha tetszik ha nem, és igen, a saját közösségedből is, mint egyik ember már megtette nemrég. És ő nem más márka tulaja...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#626) Hoes válasza ForRedGlory (#618) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ne haragudj azért amit írok de ahogy Aryont kitehetnék szerinted, az alapján téged is, engem is, meg sokan másokat is!
Lentebb egy ( nem is egy ) Samu fan írta le, hogy miért nem fog S20-at, sőt Samsungot venni, ti ő(ke)t is leoltottátok.

Ha ide valaki nem pozitívumot ír a tárgyról, az egy azonnal kitiltandó flamelő féreg, akit még a föld sem kíván.
Így elveszti a topik a szakmaiságát, mert mindenkit kikívántok innen aki rosszat mer írni. Automatikusan "nem szakmainak" nyílvánítotok egy kommentet ha az nem fedezi a ti véleményeteket.
Így nehéz lesz srácok de ti tudjátok!
Jó éjt!

(#627) Tsebacsi válasza Ricardo (#624) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fú fórumos kifakadásokból máris felállítottál egy teljes pszichológiai körképet rólam. Freud hozzád képest kezdő urológus... :C
Arról nincs valami tanulmány hogy milyen ember az aki csupán puszta szórakozásból jár ide hergelni a többieket? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#628) ForRedGlory válasza Hoes (#626) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kissé elszaladt a ló öreg... nem azzal van a baj, ha valakinek nem tetszik és leírja... azzal van a baj, ha folyamatosan ugyanazt szajkózza napok óta, miközben a büdös életben még csak véletlen sem lesz ilyen telefonja.

(#629) Hoes válasza Ricardo (#624) üzenetére


Hoes
aktív tag

Így van! :C

(#630) Hoes válasza ForRedGlory (#628) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ha mindig más véleményen lenne az jobb lenne?
Nem, titeket maga az igazság zavar, hiába írták már le ezt sokan, soha nem fogjátok ezt felismerni.
Nekem teljesen mindegy, hogy ki milyen telefont vesz, a meggyőzés szándéka is messze áll tőlem, a flamelés pláne
Meg kellene néha látni azokat a véleményeket is amik homlokegyenest mást mint a tiétek, jelen esetben az egyes Samsung tulajoké.

u.i.: Az országút az öreg.

[ Szerkesztve ]

(#631) ForRedGlory válasza Hoes (#630) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szerintem érthetően leírtam, ha nem akarod megérteni az a saját dolgod. Engedjük el a témát.

(#632) Tsebacsi válasza Hoes (#630) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miféle igazságról beszélünk egy még meg sem jelent telefon kapcsán? Komolyan röhejesek vagytok :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#633) Hoes válasza ForRedGlory (#631) üzenetére


Hoes
aktív tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#634) Hoes válasza Tsebacsi (#632) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ha nem jelent meg, mi van kiállítva, mit teszteltek már rengetegen külföldön is és páran idehaza is? :Y
Nálatok ez a "meg se jelent" szöveg valamiféle mentőöv lehet. :N

[ Szerkesztve ]

(#635) Aryon87 válasza Tsebacsi (#632) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem is tudom. Biztos csak képzeletbeli infók terjengnek egy fiktív világban egy S20Ultra fantázianéven futó készülékről amit már a GSM Arena, a Youtube teszterek, a Mobilaréna, meg még fene tudja hány fantáziavilágból eredő oldalak/személyek véleményeztek. :W

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#636) <Lacy85> válasza Hoes (#626) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem a véleményekkel van gond, hanem ezzel az "Akkor is a Huawei a király" baromsággal.

Gáz, hogy a Samsung már megjelenéskor frissítést kap. A Huawei mesés képalkotását még több, mint fél évvel a kiadás után is reszelték. De persze valami bullshit dumával ki van magyarázva.
Meg érted. Ott van a frissítés leírásában, hogy javították a minőséget, plusz a színkezelést, de nem, ő jobban tudja, mint maga a Huawei.
Há nem volt ott semmilyen minőségi update, csak a színeket módosították. :D

Aztán amikor megpróbálják megmagyarázni, hogy "De bezzeg ez már megjelenéskor is király volt", akkor hiába mondanak bármit, hiába linkelnek bármit, megint a bullshit.
"Ezt még a frissítés előtt csinálták".
Nafene. Szóval 3 hónapig csak szar volt a minőség? :D
"A fanok szavaztak, mert ránéznek és tudják, mivel készült".
Ezen meg szó szerint könnyesre röhögtem magam. :DDD
Ennyire azért már tényleg nem kellene full-ba nyomni. :))
Ugyanez volt a P20 Pro-val is. Olyan olajfestményeket csinált a megabrutál kamerás teló, hogy öröm volt nézni. De nem, pár fan szemében az volt az etalon, minden más szar.

Meg amúgy 32. alkalommal már tényleg kicsit unalmas ezt olvasgatni. Nem tudom, hogy 1-2 ember csak simán időhurokba került, vagy néha valami megmagyarázhatatlan kényszer kapja el, de napi átlag kétszer beírja ide ugyanazt a kezdetektől fogva. "Szar a kamera".
Oké, felfogta mindenki már az első 31 alkalommal is. :D

A kényszeres önigazolás kezelését nagyobb eséllyel oldaná meg egy szakember, mint az S20 topik.

(#637) joey04


joey04
titán

Itt takarítás lesz :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#638) Aryon87


Aryon87
félisten

Csak így lazán: vótmá?
GSMArena teszt.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#639) joey04 válasza Aryon87 (#638) üzenetére


joey04
titán

Vót.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#640) Hoes válasza <Lacy85> (#636) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ez már csak sértődöttség lehet a részedről.
Nem írtam, hogy a Huawei a király, pár hónapja ugyanezeket írtam volna mint most, akkor meg még Pixelem volt. Akkor meg szemellenzős Pixeles lettem volna?
Ha megtehetném és félretenném azt az elhatározást, hogy telefonért nem adok 150-180.000Ft-nál többet akkor nem Honorom lenne, de nem is Huawei vagy Apple, Samsung.
Gondolom akkor sem számítana a véleményem mert tudok olyan gyártót említeni, aki sokkal jobban odafigyel a felhasználókra, azok igényeire, a kezükből kiadott termékre.

(#641) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Emlegettek itt többször egy olyan topicot, ahova feltöltögetnek jónak, sikerültnek gondolt fotókat, és azokról lehet diskurálni.
És mivel nem törölték innen az utalásokat, gondolom nem is tilos.
Kíváncsi voltam, ugyan milyen már egy "sikerült", meg "eltalált" fotó, amire akár büszke is lehet a készítője.
Na, azt érdemes megnézni, hogy az, aki itt véleményez, az ott mennyire nincs tisztában azzal, mi az a tucat, középszerű, semmitmondó fotó, hamis színvisszaadással, életlen sarkokkal, elkenődött telítettséggel.
Mondom azt azért teljes nyugalommal, mert az fotókat éppen azért töltik fel, hogy beszélni lehessen róla.

(#642) <Lacy85> válasza Hoes (#640) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért lennék megsértődve? Note 9-em van, nem S20-am. :D
Ilyenen megsértődni csak a gyerekek szoktak, vagy a vérbeli keményvonalas fanok. Egyik sem vagyok. :N
Csak már kicsit tényleg uncsi pl. Aryon kolléga ámokfutása.

(#643) Aryon87 válasza Pythoncobra (#641) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor várunk abba a topikba, megmutatván mi is az a színhelyes, éles sarkokkal rendelkező fotó szerinted, amit a telefonod nyújt. ;)
Minél több modell van ott, annál jobb. Lehet lesz olyan érdeklődő, aki a te mobilod képalkotására lesz kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#644) Hoes


Hoes
aktív tag

Nem hiszem, hogy egy használati eszköz megér annyit, hogy emberek ugorjanak egymásnak miatta! Minden egyes beszélgetésből tanulok és olykor ledöbbenek, hogy mikre képesek a szubjektív érvek.
Ilyen vitánál az ember mindig kivesz egy darabot a lelkéből és ide kipakolja, nekem nem ér ennyit az egész!
Amit elmondtam azt elmondtam de tovább menni nem óhajtok. Nem venném a szívemre ha egy darab műanyagért és fémért megsértenék valakit!

(#645) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

De amúgy most őszintén? Mi is a baj a jelenlegi képminőséggel? Megnéztem pár tesztfotót a P30 Pro tesztből, majd ugyanezeket S20 Ultra tesztből. 100x jobban tetszenek a samu képei. Pedig elvileg ezek még szarok is. :D

[P30Pro] -> [S20Ultra]
[P30Pro] -> [S20Ultra]

(#646) k-adi válasza joey04 (#637) üzenetére


k-adi
nagyúr

nemcsak kommenteket kéne, hanem pár elvakult user-t is... mindkét táborból :U

(#647) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Nekem nincs szükségem folyamatos megerősítésre.
És az "éleslátásom" állandó villogtatására.
Egyensúlyban van az életem anélkül is.

(#648) k-adi válasza <Lacy85> (#645) üzenetére


k-adi
nagyúr

ezeken a képeken a samu a jobb szerintem is

(#649) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Jó ez a telefon, csak kevés benne a pixel, na majd talán legközelebb.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#650) Aryon87 válasza <Lacy85> (#645) üzenetére


Aryon87
félisten

Itt valóban a 20ultra a jobb. De a Mate30Pro-val érdemesebb ezt az összevetés.
De más oldalakon viszont közel se ez a minőség jön le az Ultrával..
Viszont azt se feledjük, hogy az Ultra már újabb, fejlettebb kamerát kapott, újabb fajta képfeldolgozással, és az ellenfele majd a P40Pro lesz.

Ja és persze hogy nem azt a képet raktad be, ami a valóság, hanem a kivágott részletességű képet linkelted, ami a 108mpx-ből lett.
Itt már nem is annyira jó... :U
Na én ezekről beszélek..

Senki nem fog 108mpx felbontáson fotózni, főleg azért is mert a zoom nem elérhető annál. Ahogy én is a csökkentett felbontást használom az enyémen..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.