Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) <Lacy85> válasza Aryon87 (#548) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Belestem a fotós topikba, és megnéztem pár fotódat.
Nem igazán tudom, mitől kellene hasra esni. Nem rossz képek, de teljesen átlagos flagship szint.
Szóval innen nézve meg abszolút nem értem, mi ez a samu fika folyamatosan.

(#552) Aryon87 válasza TODI1111 (#549) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem is akarok meggyőzni senkit, ahogy tisztában vagyok azzal is, hogy nem tetszhet mindenkinek amit én mutatok. Sőt, ha olyan kérdést olvasok, ahol azt kérdik, hogy P30Pro vagy Honor20Pro-t vegyenek, az utóbbit írom mindig, mert az sokkal helyénvalóbb, mint az enyém. Sőt, van mikor a Xiaomit javaslom.. Ennyire vagyok fan..
Viszont a kommentjeimmel az S9+-ból indulok ki, hogy az jóval jobb minőséget adott, mint a 20-ak (legalábbis amiket csináltam vele tavaly)
Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a felhasználói képekre, feltéve ha lesz aki megosszon egyet teljes méretben, és nem az oldal feltöltője által (fototrend pl), mit is javít az a frissítés..
A többi véleményt amit írnék, azt már megírtam korábban + mások is hasonlókat írtak a témáról.

(#551) EclipseGT nem is mondtam hogy azok az atyaúristenszint ;)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#553) Wapmester válasza Aryon87 (#486) üzenetére


Wapmester
senior tag

mi vicces ezen? az lenne a jobb, ha jövőre reszelnének rajta amikorra már eladják az emberek? :D

(#554) Aryon87 válasza Wapmester (#553) üzenetére


Aryon87
félisten

Az hogy ha nem kéne reszelni rajta ;)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#555) ForRedGlory válasza Wapmester (#553) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Semmi vicces nincs rajta, csak egyedül az "érdekes" világnézete a mobiltelefonok világában. Majd kikopik, csak nem kellene minden hülyeségére válaszolni. Abban a kommentben amire válaszoltál, teljesen egyértelmű, hogy csak flamel. Persze, ha komolyan is gondolja az talán rosszabb. Gondolom nem kell kifejteni.

(#556) Teal'C


Teal'C
addikt

Én csak azt nem értem hogyan lehet úgy komoly véleményt alkotni hogy idegenek csinálnak pár képet videót amiknek a készítési körülményeiről szoftververzióról az illető elfogultságának mértékéről semmit nem tudni. Majd ha a kezemben lesz és látom mit tud véleményezem, vagy talán nem így kéne?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#557) Tsebacsi válasza Aryon87 (#554) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ne már, komolyan nem tudok napirendre térni rajtad, hogy Trollkodni akarsz (ami tudtommal tilos, és még béna is vagy benne) vagy ennyire bocsmá, de ostoba vagy?! :(
Nem kéne reszelni rajta?
Erről szól a világ ugye? Minden egyes fszom eszköz amin fut valami szoft az kijön és kész. Verzió 1.0-val leéli az életét... Bzmeg komolyan ennyire?
Csak mert van 10 jó fotód még nem esik hasra itt tőled senki. Letojom, hogy neeem te nem azért vagy itt, de igenis szórni akarod a hülyeséged. Miért nem lépsz már le és hagyod a normális mederben folyni az eszmecserét? Kíméld meg a többséget ettől a kamu szövegtől.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#558) <Lacy85> válasza Aryon87 (#554) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem kéne reszelni rajta... :DDD
Mikor jött ki a telód? Tavaly tavasszal? Na és szerinted mi szerepelt a NOVEMBERI update-ben?

"Optimizes the quality of photos taken using the Super filter in Portrait mode for better bokeh effects."

Előtte júniusban mit kapott? Neeeem, még csak véletlenül sem egy giga nagy kamera update-et.
Szóval most már tényleg befejezhetnéd, mert elkopik a Huawei szűrőd, amin keresztül a világot látod. :D

(#559) bendegruz válasza tuleon (#533) üzenetére


bendegruz
őstag

Nekem a note 8 megy lassan 3 eve hiba nélkül.
Szóval amit itt leírtál uberfos hülyeség
Vegyel ájfón 15-t es annak a topicjaban irkald a baromsagaidat :))

Asus Rog Strix Scar III

(#560) Aryon87 válasza <Lacy85> (#558) üzenetére


Aryon87
félisten

Ja megjelenés után nem sokkal kap tunningot a jobb bokeh-effekthez.. Novemberben meg egy színkorrekciót? Ami tudod mi volt? Kijavította a színtévesztést, miszerint a piros nem narancssárga... És lényegében ki is merült a nagy kamerafrissítésünk. De nem megjelenés után már kamerafrissítéssel indított a telefon a jobb minőségű fotókhoz (és nem pl a portré módhoz vagy valami effekthez), ahogy teszi ezt a 20-as család.. Azért nem mindegy.

Rendben, akkor maradok olvasó módban, hogy ne borzoljam az idegeket és ne flameljek (? wtf :D ) miközben várom az első felhasználói fotókat a frissítést követően :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#561) <Lacy85> válasza Aryon87 (#560) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor most próbáld meg értelmezni ezt a mondatot:

"The firmware, some 316MB in size, is said to improve photo quality and make colors appear more natural and authentic"

Szóval igazad van. Mennyire gáz már megjelenéskor frissíteni és javítani a minőséget.
Sokkal jobb lenne 3 hónappal később, mint ahogy a Huawei csinálta. :D

(#562) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Állítólag valaki kérvényezte a Magyar Tudományos Akadémia Utónév Osztályán, hogy a Huawei keresztnévként anyakönyvezhető legyen.

(#563) Wapmester válasza ForRedGlory (#555) üzenetére


Wapmester
senior tag

+1 asszem elég is volt ennyi, jobb lett volna, ha meg sem kérdezem :DDD

(#564) k-adi válasza Teal'C (#556) üzenetére


k-adi
nagyúr

mit nem értesz? a logikus gondolkodás nem divat... itt főleg

egyik fan fikázza a másikat, tehát csak a szokásos megy megint. :DDD

szerk:
az egyetlen dolog amiben kb. mindannyian egyetértünk, hogy pofátlanul túl van árazva... főleg s10 családhoz képest... de majd idővel nyilván ennek is esni fog az ára.. :K

[ Szerkesztve ]

(#565) TODI1111 válasza Aryon87 (#560) üzenetére


TODI1111
addikt

Nézd meg például ezt a videót. [link] Egy vakteszt. Annyi a lényeg,hogy hiába esetleg jobb egy készülék kamerája ha az embereknek viszont más kép tetszik jobban.

(#566) TODI1111 válasza Aryon87 (#560) üzenetére


TODI1111
addikt

Lemaradt az előzőből. A fotós topikba sem nagyon szoktam már benézni ( és szerintem sokan vannak így) mert ott sem igazán arról szól a történet amire én gondolnék). Szerintem annak a topiknak (ez csupán az én véleményem) arról kellene szólnia, hogy megosszuk egymással az általunk jónak tartott képeket és esetleg tanácsokkal lássanak el bennünket. A kommenteket én például így tudnám elképzelni.
" Gyönyörű ez a táj. Merre van?
Érdekes,ilyen bogarat még nem is láttam........
Ha egy kicsit egyenesebben tartod a készüléket jobban nézne ki.
Naplementénél ha kb. 25 fokba felfelé megdöntöd a készüléket más hatást ad a képnek.........
Ehelyett mi van.
Sz@r olajfestmény az egész.
Nagyítsál bele 1040 szeresen és meglátod mekkora f@s.
Van ott egy két ember akinek folyamatosan nyalják a seggét. Akármilyen képet rak be az csak jó lehet. Ami nem iphone vagy huawei esetleg pixel az sz@r az egész...........

(#567) Drakmusz válasza TODI1111 (#566) üzenetére


Drakmusz
őstag

Fontos dolgokat írtál, viszont a lényeg változatlanul az eszköz mögött álló személy.
Ezt nagyjából bármilyen új csúcsmodell topikjába bele lehetne írni, ezért is feleslegesek az állandó harcok.
Értő kezekben az Ultra is kiválóan fog muzsikálni, ebben biztos vagyok.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#568) mihail38 válasza <Lacy85> (#561) üzenetére


mihail38
aktív tag

Az ilyen embereket nem lehet meggyőzni, ugyan ez példa volt az S10 fórumon, meg vette az S10-et és nyavajgott a led értesítéséről, holott tudta amikor meg vette hogy nincs benne a válasz ő azt gondolta hogy szofveresen megoldja a Samsung.....
Szóval nem tudod meggyőzni hogy a Huawei telefonoktól lehet jobb is másnak az Iphone és igy tovább...

Számomra a telefon ott kezdődik hogy Samsung vagy Iphone, de ettől fuggetlenűl elfogadom hogy lehet jó egy huawei telefon is de ettől függetlenűl nem kéne egyik sem még a P50 sem már csak azért sem mert nincs google ... ez csak a nagyoké :DDD ki kell érdemelni...

[ Szerkesztve ]

(#569) Teal'C válasza TODI1111 (#566) üzenetére


Teal'C
addikt

"Nagyítsál bele 1040 szeresen és meglátod mekkora f@s"
Persze mert azt hiszi a való életben is olyan a zoom mint a videójátékban. Vegyük csak alapul a légszennyezést és csinálj jó képet néhány száz méter távolságból.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#570) Teal'C válasza k-adi (#564) üzenetére


Teal'C
addikt

Pont ezt nem értem vagy elvakult vagy irigy nem tudom de egyszerűen csak nem kell tudomást venni róla és kész.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#571) Tsebacsi válasza Teal'C (#569) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elég ha párás az idő vagy párás helyen vagy (pl. tengerpart) olyan szép fátyolos lesz a kép hogy téped a hajadat :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#572) sagit válasza Anulu79 (#538) üzenetére


sagit
addikt

Akkor várunk még 1 évet, nem vágyom ekkora batár cuccra, de a 10x-es zoom jöhetne, a nagy szenzor is. Remélem hogy nem hagyják el az emberi méretű Note-ot, és nem csak 1 teszt volt tavaly a kissebbb. Munkába nekem az S-pen megváltás, reméljük a legjobbakat. :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#573) thamasz


thamasz
senior tag

Talált már valaki normális S20 Plus tesztet? Nem kicsomagolós videóra gondolok.

(#574) janeszgol válasza mihail38 (#568) üzenetére


janeszgol
félisten

Hat igen. A Samsunggal megegyezo nagyok erdemlik ki a GMS-t, mint a Doogee, Navon.
A Samsungon es az iPhone-on kivul is van elet.

(#575) mihail38 válasza janeszgol (#574) üzenetére


mihail38
aktív tag

Nekem ezek a gyártók nem jelentenek alternatívát ezt meghagyom másnak, ha nem baj. :)
Majd nem jó volt a hasonlat...

[ Szerkesztve ]

(#576) PeteePeti válasza thamasz (#573) üzenetére


PeteePeti
őstag

Egyenlőre mindenkinek az Ultrára van magömlése! ;]

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#577) Ricardo válasza mihail38 (#575) üzenetére


Ricardo
félisten

Te írtad:
"elfogadom hogy lehet jó egy huawei telefon is de ettől függetlenűl nem kéne egyik sem még a P50 sem már csak azért sem mert nincs google ... ez csak a nagyoké :DDD ki kell érdemelni..."

Csak rávilágított ez mekkora tévedés.

(#578) rayman2006


rayman2006
tag

Azt hallotam előrendeléshez járó Buds+-ra nincs garancia.
Ez valóban így van?
Az nem lenne túl jó,akár 1 hónap múlva elromlik,olyan mintha semmit nem adtak volna hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#579) MikeWazowski válasza rayman2006 (#578) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Így volt már az S10 esetében is.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#580) Tsebacsi válasza rayman2006 (#578) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennek azért a samunál utánakérdeznék, bár rémlik valami, hogy ajándék eszközre nem kötelező a garancia.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#581) Kasya válasza Tsebacsi (#580) üzenetére


Kasya
nagyúr

A szamlan szerepel 0 ft-os tetelkent (gondolom). Kellene, hogy legyen ra.

(#582) whited válasza rayman2006 (#578) üzenetére


whited
addikt

Igen, mivel ajándék, így nem jár jótállás rá

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#583) Teal'C válasza Kasya (#581) üzenetére


Teal'C
addikt

0 forint így nincs garancia ha 1 forint lenne akkor lenne rá. Ezt minden itthoni viszonteladó így csinálja ajándék esetében.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#584) Maxximus


Maxximus
őstag

Igaz,hogy az összes S20 tag dual aktív és nem csak standby? (és akás 3 sim-et is tud kezelni,2 fizikai+1 e-sim egyzserre ,ami utóbbi nyilván még csak T-s lehet ?)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#585) Tsebacsi válasza Maxximus (#584) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

GSMArena szerint nem:
"Single SIM (Nano-SIM and/or eSIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)"

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#586) kchris78 válasza LoGeN90 (#534) üzenetére


kchris78
veterán

Persze mert a hardver kinőtte a szoftvert, mostmár nagyon nehéz olyan szar szoftvert írni amit ne nyomna le izomból a proci... Nem gondolom hogy túl sokat javult volna az optimalizálás. Plusz jött a nanométer csökkenés ezért aksiban sem olyan észrevehető a dolog..

(#587) janeszgol válasza Maxximus (#584) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyik sem igaz.

(#588) kchris78 válasza GaS- (#509) üzenetére


kchris78
veterán

nem feltétlenül, droid vonalon van több típus amiknek a megjelenése közt nincs ilyen elcsúszás - ebben az esetben lehet objektív a direkt összevetés. Zavarni nem kifejezetten zavar csak én nem tudom olyan objektívnek venni ebben az esetben az összevetést hiszen nem a gyártó tehet róla hogy amikor a konkurencia piacra dobja a telóját abban már benne lehet az újabb SD típus ami már kisebb nm-el van gyártva annak minden következményével (energiahatékonyság, sebesség, melegedés). Vagy igen - tehet ról a gyártő - egymáshoz időzítik a megjelenéseket :D.

(#589) Anulu79 válasza TODI1111 (#566) üzenetére


Anulu79
addikt

Rosszul értelmezed szerintem vagy nem egy topikról beszélünk. A fotós topik lényege az, hogy lássák az emberek, hogy szerkesztés nélkül egy adott készülék milyen képek készítésére alkalmas. Csak ott is láttam már én is szerkesztett képeket.

[ Szerkesztve ]

(#590) lasse001 válasza thamasz (#573) üzenetére


lasse001
senior tag

Már én is sokat kerestem de nincsen. Bár szerintem a kamerán kívül minden olyan mint az ultrában.

(#591) helixP válasza TODI1111 (#566) üzenetére


helixP
nagyúr

Nagyon egyet tudok érteni. Az egyik legjobb topicot tették tönkre sokan az elmúlt 2-3 évben. [link]
Kezdve azzal a stílussal, és e-pénisz méregetéssel, amit Te is említettél, folytata azzal, hogy a mozgó autóból fotóztak téglafalat, vagy plázában mozgólépcsőt. A végét az jelentette nekem, amikor a Gcam szerintük a szerkesztett fotó topicba való.

[ Szerkesztve ]

(#592) Maxximus válasza janeszgol (#587) üzenetére


Maxximus
őstag

Az szuper...ugyanis az Arénában a Samsung promo standnál ezt mondták,kétszer kérdeztem rá,mint egy hülye,mert nekem is furcsa volt, köszi.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#593) Tsebacsi válasza Maxximus (#592) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A ses-ben rákérdeztem, hogy ugyan vajon ebben lehet-e változtatni fotó felbontást (sejtettem, hogy nem, de azért na, kérdezzük meg). 5 percig pötyögött a készüléken, majd elment-visszajött: nem lehet. Halványa nincs a telefonról, csak neki is droidja van, azt kész, órabérért oda van állítva...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#594) LoGeN90 válasza Tsebacsi (#593) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Sajnos ez sok mindennel így van. Akik értenek hozzá máshol dolgoznak, nyilván nem annyiért. Többek között ezért is jó egy szakmai fórum. :K

(#595) kchris78


kchris78
veterán

A katasztrofális szoftver amivel megjelennek a telefonok az ismét csak a mánágement idióta hozzáállásának a következménye ami nem vesz figyelembe semmilyen mérnöki figyelmeztetést/érvet mikor a megjelenési időpontokat meghatározzák. De így van ez mindenhol.
Kitűznek gyakorlatilag megvalósíthatatlan fejlesztési időtartamokat. Aztán ez van belőle - az időpontra úgy tákolnak össze valami szart hogy egyáltalán legyen valami amit ki lehet kiáltani "véglegesnek" és el lehet kezdeni az eladást... Gondolom 0-24 7napon át dolgoztak az utolsó hetekben (hónapokban) a fejlesztők hogy egyáltalán ezt elérjék. Mikor megjelenik utána meg azért dolgozhatnak tovább hogy ne omoljon teljesen össze az eladás a szar szoftver miatt... és hozza azt a telefon amit amúgy a hardver tudna..

Érdekesség: [link]

[ Szerkesztve ]

(#596) Ricardo válasza helixP (#591) üzenetére


Ricardo
félisten

"Gcam szerintük a szerkesztett fotó topicba való."
Ha valóban követted azt a topikot tudod az okát.

(#597) helixP válasza Ricardo (#596) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem értettem vele egyet már akkor sem. Szerkesztett nálam azt jelenti, hogy utólag szerkesztett 3rd party appal. Az, hogy 3rd party kamerával készül annak érdekében, hogy többet hozz ki a szenzorból, szerintem egész más. Ráadásuk csak a HDR+ volt benne ami más volt.
De már nem fáj a szívem a topic miatt.

(#598) janeszgol válasza helixP (#597) üzenetére


janeszgol
félisten

En sem kovetem mar a topicot, hihetetlen lebuj lett.

(#599) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Jól megnyekergették basszus. Kibírta. Volt itt minden, ami a Praktikerben kapható. :DDD

Samsung Galaxy S20 Screen Scratch Test Gorilla Glass 6

(#600) helixP válasza ForRedGlory (#599) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez egy nagy büdös semmi. Két okból is.

Az egyik, hogy semmilyen kopogtatós teszt nem ér semmi úgy, hogy a mobil a kézben van. Tette volna le beton felületre, és püfölte volna úgy.

Kettő: én nem láttam, hogy felkapott volna egy jó adag homokot, vagy gipsz port, smirglit, és azzal esett volna neki. Az az igazi scratch teszt, a fém nem keményebb, mint az üveg, jó hogy nem karcolja meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.