Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Leonardo91 válasza TODI1111 (#499) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Kifejezetten várom :DDD :DD

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#502) #24536576


#24536576
törölt tag

Tegnap megnéztem én is a telefont... Méretével, súlyával nincs gomdom. De ez az ocsmány szürkét komolyan gondolták? :D Rettentő olcsó, gagyi kinézetet kölcsönöz a telefonnak, a gloryhole pedig még mindig gáz. Nem tudom, hogy a Note10 néz e ki gagyibnak a színváltós hátlapjával, vagy ez... :(

Kozmosz szürke/fekete is annyira kicsinyes az asztro után... ;]

(#504) Anulu79 válasza ForRedGlory (#404) üzenetére


Anulu79
addikt

Mivel a P30 Pro tavalyi. Gondolom ezért gondolta. Én se értettem, hogy sokan miért egy 1 éves készülékhez hasonlítanak néha dolgokat.

(#505) GaS- válasza Anulu79 (#504) üzenetére


GaS-
aktív tag

Miért, talán azokhoz kellene amik még tervezés alatt vannak? :U

(#506) kchris78 válasza GaS- (#505) üzenetére


kchris78
veterán

ez stimmel de mennyire reális pl egy x márka vonalon 855 sd cpu (mert ez a legújabb)-val szerelt modell y márka 865 sd cpus modelljének az összehasonlítása teljesítmény illetve energia hatékonyság szerinti összehasonlítása? szerintem alma a kortevel. (ugyanez vonatkozik fényérzékelő kamera lapja illetve más komponense). fel év elcsúszás pont nem nagyon teszi összemérhetővé a dolgokat ha egyszer az egyik masszor a másik vonalon van új "valami".

(#507) LoGeN90 válasza Anulu79 (#504) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Most tűnt fel, hogy ez így van?

Az S8 fél éves volt amikor az iPhone 8-hoz hasonlították. Aztán az i8 volt 6 hónapos amikor az S9-hez hasonlították. Samsung-Apple vonatkozásban a Note és az aktuális iPhone áll egymáshoz közel.

A gyártók aktuális csúcsmodelljét érdemes hasonlítani más gyártók flagshipjével, a Huaweinél ez jelenleg -még- a P30p.

kchris: a P40 is össze lesz eresztve az S20-al..

[ Szerkesztve ]

(#508) Anulu79 válasza GaS- (#505) üzenetére


Anulu79
addikt

Nem hanem pl. év végén az azévi készülékeket kén hasonlítgatni. Ez lenne a normális!

(#507) LoGeN90
Már régóta így van tudom és sosem éetettem, hogy kibaz aki beveszi, hogy milyen jó készülék ez vagy az mert valamiben leköröz egy 1 éves technológiát. Csak hát sokaknak tényleg ez a mérce.

Vége! :D

[ Szerkesztve ]

(#509) GaS- válasza kchris78 (#506) üzenetére


GaS-
aktív tag

Alma a körtével, ezzel egyetértek, de ez kb minden esetre igaz lehet.

Nézőpont kérdése az összehasonlítás. Van aki versenyként tekint rá, van aki pedig viszonyítási alapnnak.

Mindenesetre miért zavaró az, ha egy konkurencia jelenlegi flagshipjével van összehasonlítva? Nyilván lesz majd fordítva is.

[ Szerkesztve ]

(#510) tuleon


tuleon
tag

Előrendeltem 2 hete, majd le is mondtam :D
Egyszerűen még mindig bennem vannak a régi S6 félelmeim. (egy éjjel alatt 30%-ot merülő akku, fényképezéskor bemozduló emberek, belassuló android)
iphone-al semmi ilyen probléma nem volt, 3 éves lesz. Folyamat nézem a videókat, de nem igen találok egy olyan tesztet, ahol egy megjelenéskori S8- at vetnek össze egy három évet használt S8-al, amin a legfrissebb android van. Több ismerősöm mondta, hogy 2 fő verzió és látványosan belassul (ami ezek szerint még mindig samsung hagyomány, vagy szándékos)

(#511) Noukoum válasza bayarena (#487) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért mert kiad 2 méretosztályt. A kisebbet megveszi 15m ember, a nagyobbat 25m.
Ha meg kiad 2 telefont, ahol nincs kis telefon ott meg elad belőlük 25-25m darabot. (Nyilván példaszámok)
(Az s10 szériából bőven a legolcsóbb 10e-ből fogyott a legkevesebb darab, utána jóval több 10 fogyott, és messze a 10+ volt a legnagyobb siker.)
Egyszerűen pici az igény a kisebb telefonokra, és inkább kiadnak nagyobbat a nagyobb eladás érdekében. Mert a piac ezt diktálja. És nem, globálisan nincs olyan logika hogy ha nem kicsi a telefon akkor nem veszek telefont.

Az autóiparban alapvetően sokkal kevesebb a haszon (a cégeknek) ezért jobban meg kell felelni a vásárlóknak ilyen szempontból.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#512) jacis válasza tuleon (#510) üzenetére


jacis
nagyúr

S6 félelmei... :D hagyjad már a kamut.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#513) GaS- válasza tuleon (#510) üzenetére


GaS-
aktív tag

Maradj iphone-os.

:DD

(#514) janeszgol válasza LoGeN90 (#507) üzenetére


janeszgol
félisten

Tudom egy idoben jelentek meg, de az S8 ellenfele a iX volt.

[ Szerkesztve ]

(#515) NavySeal válasza tuleon (#510) üzenetére


NavySeal
senior tag

2 év múlva megy a gyereknek nálam úgyis. (Vagy eladom) :D Sokat gondolkodtam az iPhone-on, de a direkt visszatartott fejlesztései (lassú és elavult lighting port, számomra eretvágóan tré file kezelés lasd. iTunes) miatt marad a droid vonal.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#516) LoGeN90 válasza tuleon (#510) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

S6 óta azért történt egy s más.

(#517) Ádám16 válasza NavySeal (#515) üzenetére


Ádám16
addikt

3utools app iOS-re, és a fajlkezeles olyan, mint droidon.
Lighting porthoz elég egy átalakító a microusb/type C kabeleidre kb. Szerintem nincs gond azzal.

Sokkal szabadabb kezet ad a droid, de azért az iOS-sel sincs gond szerintem már ebből a tekintetbol sem. /Ipadem van jelenleg csak, mellette egy M20Pro/

Mondjuk ezt az S6 parát megértem a kolléga részéről. Gondolom, volt pár kínos esete, mikor kellett volna a teló, és valami leszivta az amúgy is kva gyenge akkut. A feleségemnek volt egy S6e teloja. Imádta, de az üzemidő az valami katasztrófa volt, tényleg. Az S9-e is elég gatya az én telomhoz képest üzemidő téren. Az S10-nél volt érdemi előrelépés ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#518) NavySeal válasza Ádám16 (#517) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen, nekem is volt 2 évig i6s és tudom, hogy megoldható. Csak a nyűg és a hozzáállás miatt írtam.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#519) Noukoum válasza janeszgol (#514) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem meg nem feltétlen. Apple a piacvezető, szóval nyugodtan hasonlíthatjuk az s9-et az iphone x-zel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#520) TODI1111


TODI1111
addikt

Olyan jókat el szoktam mosolyogni ezeken a készülék és rendszer "háborúkon".
Olyan telefon soha nem lesz a világon amire mindenki azt mondja, hogy na ez az, ez a legjobb.
Mindenki egyéni preferenciák alapján dönt. Például ha nekem tetszik egy készülék képalkotása az nem biztos, hogy a másiknak is és ez még nem azt jelenti, hogy a másik jobb vagy rosszabb csak nekem az tetszik. Vagy mert nekem megfelel egy hangtartomány az nem azt jelenti, hogy az a legjobb. Azért mert én most előrendeltem az ultrát még senkit nem próbáltam meggyőzni, hogy ilyet vegyen mert ez a legjobb és a többi sz@r.

[ Szerkesztve ]

(#521) NavySeal válasza TODI1111 (#520) üzenetére


NavySeal
senior tag

Így van én is így gondolom. Biztos vagyok benne, hogy az S20+-nak is lesznek nyűgjei. Nekem még soha nem volt Samsung flagship-em gondoltam most bevállalom és kipróbálom. Nem hiszem, hogy ez lesz a legjobb telefon (főleg ár/érték arányban) a piacon, de remélem az ÉN ígényeimet ki fogja tudni szolgálni. Ha ezt megbízhatóan fogja tenni 2-3 évig már rendben lesz nálam.

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#522) Noukoum válasza TODI1111 (#520) üzenetére


Noukoum
veterán

Szépen hangzik, csak nem matyarhonban. Itt az a legjobb amit én veszek mert másképp nem az én pöcsöm a legnagyobb érted?
Ezért spammelem a topikot azzal hogy vérbeli iphone-osként miért nem kell ez a telefon meg hogy miért szar, tudod úgyis hogy soha nem venném meg de na, tudd hogy egy szar mobilt veszel mert az Iphone a legjobb :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#523) NavySeal válasza MrTwister (#478) üzenetére


NavySeal
senior tag

Én Vodánál rendeltem elő személyesen. Az ügyintéző kiscsaj elkérte a személyimet, telefonszámomat, majd pötyögött a gépen és azt mondta kész. :F
Semmit nem kaptam, e-mail sem jött.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot ott azt mondták rendben van, látszik az előrendelés a rendszerben majd 10-én értesítenek az átvételről... :U

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#524) lasse001 válasza NavySeal (#523) üzenetére


lasse001
senior tag

Én neten rendeltem a Vodától. 1 héttel késöbb hívtam őket azt mondták minden oké. Már csak a telefont várják és küldik.

(#525) PeteePeti válasza tuleon (#510) üzenetére


PeteePeti
őstag

Hát azért láttunk már karón varjút az Apple háza táján is! :C
Fővezió utáni szándékos látványos lassulás, amit szinte már el is ismert az Apple, stb!
De az, gondolom nem zavar, hogy egy nyamvadt csengőhangot nem lehet felrakni rendesen, hogy ne csak 30 mp legyen! :Y Amúgy emiatt cseng minden IPhone ugyanazon a csengőhangon, vagy csak ez már a védjegye a tulajoknak, hogy messziről tudássák a nagyvilággal, hogy ők IPhoneosok???? Ez egy örök kérdés nálam! :DD

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#526) NavySeal válasza lasse001 (#524) üzenetére


NavySeal
senior tag

Akkor Te sem kaptál megerősítő mailt vagy sms-t?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#527) Plz válasza tothmaxy182 (#17) üzenetére


Plz
csendes tag

Miért van szüksége...?
Amiért a nép gyermeke 40 milláért vesz kocsit....
Az sem kell, de mennyivel más a ,, felületes " megítélés.... :F :W
Profi ,, kis " zászlóshajó, de azért valóban nem tudják már hol a józan ,, ár " határ.... :Y .

(#528) Helltak válasza TODI1111 (#520) üzenetére


Helltak
őstag

Teljesen egyetértek veled.
Nekem 3 hete van 11 Pro Max-om ( 4s volt a legutóbbi iPhone-om). Abszolút Android párti voltam mindig is, jelenleg is azt preferálom jobban, de mindkét rendszerben vannak remek és kevésbé jó dolgok. Most jól elvagyok a szifonnal, kíváncsian vártam az S20 szériát, de nem győzött meg eléggé, várom a Mi 10 Pro és Oneplus 8 Pro megjelenését.

Xiaomi 14 Ultra

(#529) LoGeN90 válasza PeteePeti (#525) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Meg amikor télen elindultam 80%-al munkába és mire beértem (30p) 0%-n kikapcsolt. :)

(#530) <Lacy85> válasza tuleon (#510) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egészen véletlenül van itthon egy S8+, ami júniusban lesz 3 éves.
Az ég világon semmi gond vele. Gyári akksival a mai napig kihúzza az egész napot (nem merül 30%-ot magától :D ), a sebességével pedig semmi gond. Tavaly cseréltem Note 9-re, de sebességben nem igazán éreztem különbséget. Pedig akkor már 2 éves volt, valamint túl volt 2 főverzión.
Gyári visszaállítás sem kellett neki soha.
Szóval emiatt nem aggódnék.

(#531) Noukoum válasza LoGeN90 (#529) üzenetére


Noukoum
veterán

Érdekes, valahogy ezt nem reklámozzák az almafanok. :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#532) leslien válasza Helltak (#528) üzenetére


leslien
nagyúr

és itt jövök én is... ;] :DDD Exynos Isocell kombóval... ami 2016 alakult ki nálam pont az emlegetett S6 kapcsán és folyamatosan jelen van.. [link]
egy apró részlet a cikkből ami SD és az Exynos ra is igaz....

In the end, it’s the consumers that are affected, as they are getting varying experiences. If Henry and John buy the same car from Honda, they need to perform exactly the same. It shouldn’t be that one of the cars has a Fiat engine which has the same amount of horsepower but drives slower by 30 miles an hour.

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#533) tuleon válasza Ádám16 (#517) üzenetére


tuleon
tag

Szerintem, aki ma flagship kategóriás telefont vesz, nem tud szart venni. Gondolom a samsung majd kijavítja a kezdeti szoftveres problémákat. Én árakon nem hőbörgök, ezek ennyibe kerülnek, az apple bevezette az x-el ezt az árazást, a Xiaomi-nak adok még egy évet és utol fogja érni ezt a hármast, mivel jól megy a szekerük.
Személy szerint az lenne a lényeg, hogy ha most kiadunk fél milkát egy telefonért, akkor ha el is avul 3 év után, de legalább ne legyen lassabb mint 3 éve. Valahogy ez ügyben igen hallgatnak az androidos youtuberek. Az iphone-on nekem sosem volt problémám a zene rátöltésével és a csengőhang beállításával. SyncIOS alkalmazás és mindent lehet csinálni, pofon egyszerűen. Van egy csengőhangom, ezt használom kb 10 éve :D
Az S6 csinált olyant, hogy 100%-os telep reggelre 70%-ra merült, úgy hogy még a wi-fi sem volt bekapcsolva és semmilyen extra app nem volt fent. A kamera nagyon szép képeket csinált, szuper videót, de amint mozgó témát fényképeztem minden bemozdulást elmosott. Manuális módban tudtam egy kicsit javítani ezen. Ezeken kívül semmi gond nem volt vele, egy év eltelt, kijött az új droid , érezhetően lagolt, akadt az egész. Én elhiszem, hogy ha most megveszem az ultrát minden fasza, de kérdés hogy meddig?? Most inkább megvárom a szeptembert, megnézem, milyen lesz az iPhone 12.

(#534) LoGeN90 válasza tuleon (#533) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

3 barátom használ S8-at jelenleg (az egyik a + modelt) és egyikük sem panaszkodik a gyorsaságra, semmi késztetést nem éreznek upgradere. Szerintem az S7 óta jóval időtállóbb mobilokat készít a Samu.

Én S8+ -ról váltottam S10-re és -ahogy egy kolléga írta fentebb- szinte alig éreztem gyorsaságibeli különbséget (pedig a 10 nem éppen lassu).

(#535) sittes79 válasza TODI1111 (#497) üzenetére


sittes79
addikt

Nekem most ilyen van s9+ hoz tényleg jó kis tok, csak jó batar tőle a telefon viszont valóban jól védi sajnos sikerült már le ejteni :W

(#536) <Lacy85> válasza LoGeN90 (#534) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem én is az S8+-t használnám a mai napig, ha párom nem kavarja meg egy kicsit a dolgokat.
S7 Edge helyére megvettem neki a Note 9-et, mert azt mondta, hogy az tetszik neki. Fél évig kínlódott vele, végül jött, hogy nem cserélnék vele telót? Neki túl nagy, meg nagyon tégla formája van. Az S8+ meg nagyon tetszik neki. :DDD
Mondom oké, de akkor miért nem az S9+-t választottad a Note helyett? :D

Szóval én is csak ezért váltottam. Amúgy a mai napig használja és semmi baja vele.

[ Szerkesztve ]

(#537) sagit


sagit
addikt

Várom az új note szériát, remélem lesz megint kissebb és megkapja a jó kamerát

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#538) Anulu79 válasza sagit (#537) üzenetére


Anulu79
addikt

Az Ultra kamerájá biztos nem fogja megkapni a kisebb Note ha lesz egyáltalán ilyen. Ugyan úgy ahogy a kisebb S20-ak sem.

(#539) thamasz


thamasz
senior tag

Sikerült megnézegetnem a készülékeket egy ses-ben, mert gondolkodom, hogy egy S20+ váltaná az S10-et. Nincs semmi más épeszű indokom a váltásra, csak pont most válnék magenta1 ügyféllé és jó kedvezményt kapnék. Talán a nagyobb aksi miatt irigyeltem eddig a 10+ változatot, de anno a kisebb méret győzött nálam, most már inkább bevállalnám a nagyobbat. Na nem az ultrát. Sajnos előrendelésbe nem tudják figyelembe venni a magenta1 készülékkedvezményt majd csak ha már üzletben is elérhető lesz a telefon. Legalábbis ezt mondták. Így bukom a buds-t de már van egy előd tavalyról, amivel elégedett vagyok amúgy. Viszont így van több időm várni az S20+ tesztet, ami nem is tudom miért nincs még, mindenhol az ultrán pörögnek. Lehet nem jó a szemem, de próbáltam a 120 hz módot és nem estem hanyatt tőle, pedig az eddigi beszámolók alapján azt vártam.

(#540) leslien


leslien
nagyúr

S10 lite.... megmondtam vagy megmondtam.... :))
[link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#541) Rigormortiis válasza <Lacy85> (#530) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én az S7E- vel vagyok így. Lassan 4 éves lesz és kutya baja. Még az akksija is vállalható állapotban van, igaz én főverzió-váltás után mindig csinálok egy gyári visszaállítást.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#542) TODI1111 válasza leslien (#540) üzenetére


TODI1111
addikt

Ez hogy jőn ide? :F

(#543) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Valaki pár napja azt jósolta, hogy a mostani tesztek már azzal a kamera szoftverrel készültek, amivel kikerülnek az Ultrák.
Hát nem: https://www.origo.hu/techbazis/20200227-samsung-galaxy-s20-ultra-elso-frissites.html

[ Szerkesztve ]

(#544) LoGeN90 válasza Pythoncobra (#543) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

A károgók (huawei fanok). :)

(#545) TODI1111 válasza Pythoncobra (#543) üzenetére


TODI1111
addikt

Részben igazuk van a "jósoknak". hiszen az előrendelők többsége azzal a szoftverel kapja meg a készüléket csak a kicsomagolás után az első beüzemelésnél felajánlja majd a készülék a frissítést.

(#546) Pythoncobra válasza TODI1111 (#545) üzenetére


Pythoncobra
tag

;)

(#547) Kajt


Kajt
tag

S8 itt is lassan 3 éve és semmi lassulás. Egy év után volt akksi meg kijelzőcsere, meg egy alaplap csere fél éve (ott majdnem vettem egy S10-et). Persze minden gariban. Méretre, formára, 9-es droiddal és One UI-val nekem tökéletes mai napig. Szerintem nyáron lesz csere S20-ra, addigra lemegy egy kicsit az ára és a frissítések is javítják ahol kell.

(#548) Aryon87 válasza LoGeN90 (#544) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
Kíváncsian várom mit reszeltek.. a sajton kívűl.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#549) TODI1111 válasza Aryon87 (#548) üzenetére


TODI1111
addikt

Na éppen az ilyen hozzászólásokon szoktam mosolyogni amit kicsit fentebb említettem. Attól, hogy neked huawei készüléked van (és jó képeket csinálsz,mert szoktam nézegetni azokat is) az nem azt jelenti,hogy mindenkinek az tetszik,hiába is akarod meggyőzni az embereket. Attól még sok ember jobbnak tartja a samsung vagy egy iphone képalkotását. Elég gyakran tultolod a témát. :)

(#550) LoGeN90 válasza TODI1111 (#549) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Magyarázhatod neki, nem tanul ugri bugri tigris pajti kitiltásából. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.